27.09.2016, 15:00 | czytano: 5627

Dworzec Tatrzański kończy działalność. Znika ważny punkt na kulturalnej mapie Zakopanego

ZAKOPANE. Klub muzyczny w Dworcu Tatrzańskim zakończył swoją działalność . Po sześciu latach działalności PTTK nie zdecydowało się przedłużyć umowy z obecnym dzierżawcą lokalu.
Michał Pietrzak poddzierżawiał klub od spółki "Sabała", w której udziały ma były zakopiański poseł Andrzej Gut-Mostowy. Jak twierdzi, PTTK odmówiło podpisania z nim nowej umowy, dlatego musi opuścić lokal, który przez lata był ważnym punktem na kulturalnej mapie Zakopanego. Odbywały się tu liczne koncerty i inne wydarzenia o charakterze kulturalnym i artystycznym.
Nieporządek, porozbijane butelki, walające się szkło i śmieci – PTTK nie jest zadowolone stanem, w jakim najemca oddaje budynek. Wczoraj pokazało zdjęcia wykonane w lokalu.- No, niestety przyznam, że nastąpił upust frustracji, ale to wszystko jest do posprzątania – mówi Pietrzak. - Zresztą bar cały zabieram, bo postawiłem go za własne pieniądze i nie widzę potrzeby zostawiania go kolejnemu dzierżawcy. PTTK ma natomiast wykonane tutaj prace za blisko 500 tysięcy złotych, więc wzbogacił się na tym. Natomiast zbite półki i szklanki tego nie zmienią. Ważniejsze jest to, że z mapy Zakopanego zniknie kulturotwórcze miejsce.

Według nieoficjalnych informacji, w miejscu restauracji w Dworcu Tatrzańskim powstać ma sklep sportowy.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
dociekliwy30.09.2016, 09:52
Mnie ciekawi,jak to możliwe że zakopiańskie PTTK to firma jednej rodzinki, która uwłaszczyła się na dobrach, które powstały ze zbiórek społecznych. Ojciec jest prezesem, syn sekretarzem a synowa szefem biura podróży. I zamiast działać prospołecznie bawią się w businessmanów. Czy ktoś kiedyś słyszał co oni za kasę, która zarabiają na dzierżawach robią dla Zakopanego?
syska28.09.2016, 11:46
taaa kolejny sklep ...... idiotyzm !!
Pahni27.09.2016, 17:34
Hehehehe... dzierżawiący władował kasę w nie swój lokal i się o to złości? To jego wina jak spisał umowę z właścicielem. Jakby miał łeb na karku to by w umowie była klauzula mówiąca o tym, że wkład własny, inwestycja w lokalu w przypadku rozwiązania bądź też nieprzedłużenia umowy, powinna być zwrócona.
hej27.09.2016, 17:29
A w jaki sposwób Gut Mostowy wszedł w posiadanie udziałów? Reprywatyzacja po zakopiańsku? Weźcie wszystko rozwalcie, co ma więcej niż 50 lat i wybudujcie deweloperkę. Juz całe Zakopane zasyfione reklamami, apartamentowcami i drewnianymi gargamelami. Same chyba buraki w tym mieście mieszkają. Przejedxcie sie na Słowację - tam buraków nie ma i miasta dzieki temu zyskują
KTT_KNT27.09.2016, 16:05
tak!!! super!!! kolejny sklep ze szmatami jest nam naprawdę potrzebny.... Szkoda takiego miejsca, jedno z lepszych na całym Podhalu :(
fobia27.09.2016, 15:31
jak widać, kultura pełna gębą... :)
bywalec27.09.2016, 15:27
szkoda.... naprawde szkoda. Nie ma drugiego takiego miejsca w zakopanem!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl