11.10.2016, 15:53 | czytano: 3581

Redyk w Ochotnicy Górnej na zakończenie sezonu pasterskiego (zdjęcia)

Fot. Joanna Dziubińska
GORCE. W Ochotnicy Górnej, na zakończenie roku pasterskiego, odbył się tradycyjny redyk.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kaplicy w Jamnem prowadzoną przez ochotnickiego proboszcza ks. dra Stanisława Kowalika. Podczas mszy dziękowano Bogu za pomyślność z okazji 600-lecia Ochotnicy oraz za udany sezon i szczęśliwy powrót z pastwisk.
Następnie miejscowy baca Jarek Buczek wraz ze swoimi juhasami przepędzili całe stado owiec spod kaplicy aż do centrum wsi. Baca podziękował swoim juhasom za pomoc, wsparcie i wspólną ciężką pracę przez prawie pół roku sezonu pasterskiego, złożył także podziękowania gospodarzom za okazane zaufanie.

Następnie w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury odbyły się dalsze uroczystości: można było skosztować miejscowych specjałów: pieczonej baraniny, oscypków, bundzu, bryndzy. Całość okrasiła wspólna biesiada przy góralskiej muzyce, śpiewach pasterskich i znanych przebojach wykonywanych przez zespół HALNI.

Wśród gości obecni byli wójt gminy Stanisław Jurkowski, miejscowi radni oraz mieszkańcy i turyści.

Tekst i fot. Joanna Dziubińska oraz Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
bum cyk cyk13.10.2016, 13:26
władza jak owce srać musi na porządek
patrzący z boku13.10.2016, 12:56
idom łowiecki przez wieś i srajom po chodnikach przydzie dysc to posprzonto bedzie dobrze - hej
Marek Cepuch12.10.2016, 19:15
Ja tam zly jestem bo przez te owce ktore sie gna ulica pelno gow..n, jeszcze na podworka wlaza, co sie da to taranuja a bacowie sobie z usmiechem ida dalej. Przeciez tak nie moze byc, w miejscu publicznym jak ktos za jednym pieskiem nie posprzata to afera i mandat a tu czlowiek z gow.nem do domu wchodzi bo wszedzie narobione i cisza. Kiedy gmina zezwala na takie pochody owiec to niech wynajmie potem auto ktore wszystko doladnie posprzata... A jesli nie,to owce na samochod i przetransportowac z punktu a do punktu b i spokoj.
jaga212.10.2016, 09:09
Organizatorzy naprawdę się postarali żeby ludzie ruszyli d..y z tych swoich chałp, no ale jakby spotkał sąsiada z którym nie gada ....brrr
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl