04.11.2016, 14:20 | czytano: 2204

Rabczańskie bulwary w fazie planów

Władze Rabki-Zdroju planują stworzyć kolejne miejsce rekreacji i wypoczynku na terenie uzdrowiska. Miasto przymierza się do zagospodarowania bulwarów nad potokiem Poniczanka. To ogromne przedsięwzięcie może pochłonąć nawet 8 milionów złotych.
Samorząd rozpoczął już przegotowania do tej inwestycji. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla bulwarów. We wrześniu Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Planu Rozwoju Uzdrowiska Rabka-Zdrój na lata 2016-2023, która określa zakres przedsięwzięcia.
Plany mówią o zagospodarowaniu brzegu Poniczanki na długości ok. 1 km. Miasto chce na tym odcinku stworzyć atrakcyjną przestrzeń publiczną z szeregiem urządzeń uzdrowiskowych (tężnia, wodospad solankowy, grota solna, urządzenia do wodoterapii metodą Kneippa) i rekreacyjnych (ścieżka spacerowa i rowerowa, siłownia plenerowa, boisko do siatkówki plażowej, park linowy, ścianki wspinaczkowe różnej wysokości), a także elementami małej architektury (ławki, zrewitalizowana zieleń, odnowione kładki pieszo-rowerowe).

Jeszcze w tym roku magistrat planuje złożyć wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Decyzja o ewentualnym przyznaniu pieniędzy ma zapaść w lutym lub marcu przyszłego roku. - To jest zadanie bardzo duże. Śmiem twierdzić, że nawet trudniejsze niż rewitalizacja Parku Zdrojowego. Na pewno nie potrwa rok, ale co najmniej dwa lata. Zacznie się 2017 roku, a zakończy w 2019 - powiedziała na sesji burmistrz Ewa Przybyło.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wicek04.11.2016, 14:40
Super. A gdzie basen. W Rabce się nic nie dzieje. Szczawnica odzyskała dawny blask i tłumy turystów a Rabka ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl