22.11.2016, 19:38 | czytano: 4887

Parlamentarzyści chętnie opowiadali o dokonaniach rządu, ale niewiele o ważnych sprawach dla regionu

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski - spotkali się w swoim biurze przy ulicy Kościelnej z dziennikarzami, żeby podsumować rok działania rządu Beaty Szydło. Pytani o problemy i inwestycje w naszym regionie, nie mieli wiele do powiedzenia.
Senator Hamerski opowiadał o sprawach społecznych na które, jak podkreślał, rząd położył szczególny nacisk. Wyliczał m.in. program 500+, wzrost stawki i płacy minimalnej od nowego roku, podwyżkę najniższych rent i emerytur, wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych i bezpłatne leki dla seniorów.
Posłanka Paluch mówiła natomiast o sprawach bezpieczeństwa: udanym szczycie NATO, sprawnej organizacji Światowych Dni Młodzieży, wzroście obronności i bezpieczeństwa kraju, ale o o sprawach gospodarczych np. walce z wyłudzeniami podatku VAT, o ochronie polskiej ziemi przed wykupem.

Gdzie by nie spojrzeć - dowodzili - same sukcesy.

Ale gdy pytania dziennikarzy zeszły na tematy lokalne, oboje mieli już dużo mniej do powiedzenia. Posłanka Paluch pytana o wsparcie dla apelu hodowców owiec i wniosku starosty nowotarskiego Fabera do Ministra Środowiska o redukcyjny odstrzał wilków, stwierdziła, że do niej nikt się w tej sprawie nie zgłaszał, więc problemem się nie zajmowała. Gdy dziennikarze przypomnieli jej, że trzy tygodnie temu wnioskował o to starosta nowotarski Krzysztof Faber przy wsparciu podhalańskich hodowców, którzy domagają się tego od lat, dodała, że zainteresuje się sprawą i wesprze wniosek. Choć na końcu stwierdziła, że pierwszy raz o tym słyszy.

Senatora Hamerskiego dziennikarze dopytywali o budowę zakopianki na odcinku z Chabówki do Nowego Targu. Ten powtarzał, że w 2015 roku rząd PO-PSL usunął to zadanie z listy inwestycji rządowych. - To jest jedyny konkret w tej sprawie - mówił. Pytany, co sam zrobił (pytanie to skierowano też do posłanki), żeby przywrócić tę inwestycję na listę rządową, nie udzielił konkretnej odpowiedzi. Anna Paluch, na pytanie czy rząd jest przeciwny tej inwestycji skoro nie chce jej umieścić na liście ważnych inwestycji, odpowiedziała, że rząd chce budować ten odcinek, ale nie ma na to pieniędzy. Oboje zapewnili, że w ciągu swojej kadencji będą walczyć o budowę zakopianki z Chabówki do Nowego Targu. - Nie umiem wróżyć z gwiazd. Trudno powiedzieć, w którym roku inwestycja ta będzie realizowana - odparł Hamerski pytany o "wariant optymistyczny", a Paluch dała do zrozumienia, że nie będzie łatwo, bo na Podhalu państwo zainwestowało już miliardy złotych (trwająca budowa nowej zakopianki z Lubnia do Chabówki, węzeł w Poroninie), a tymczasem inne regiony Polski również czekają na inwestycje drogowe. - Czekajmy, a nasze działania przyniosą efekty - zapewniła.

Pojawił się też temat programu zabezpieczenia Białki, który przygotowuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. To sprawa ważna dla mieszkańców Spisza, m.in. Krempach i Nowej Białej, miejscowości, które regularnie, przy dużych opadach deszczu, są zalewane przez górski potok. Ale dziennikarze dowiedzieli się tylko, że program jest w przygotowaniu, a posłowie pilnują, żeby jak najszybciej powstał.
Parlamentarzyści nie chcieli też skomentować niedzielnych wydarzeń w Nowym Sączu. Przypomnijmy, iż delegaci Prawa i Sprawiedliwości odrzucili propozycję Jarosława Kaczyńskiego, który zaproponował, by szefem okręgu został Wiesław Janczyk. Posłanka i senator uniknęli odpowiedzi na pytanie, dlaczego w ich partii delegaci mogą głosować tylko na jednego kandydata, tego, którego wskaże prezes PiS i na zarzut, że jest to mało demokratyczne postępowanie. Stanowczo stwierdzili, że na temat wydarzeń w Nowym Sączu wypowiadać się nie będą.

Posłanka przekonywała, że udaje się jej skutecznie działać dla regionu. Miała m.in. pomóc przy pozyskaniu dotacji na ekologiczne projekty w gminie Ochotnica Dolna i interweniować w ministerstwie w sprawie uchylenia rygoru natychmiastowej wykonalności dla budowy ronda na zakopiance na granicy Nowego Targu i Szaflar.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
@ polka26.11.2016, 11:44
Elektorat PIS-u w całej krasie. Tacy ludzie dyskutują o demokracji ,której nawet nie rozumieją. Ale potrafią ubliżać wszystkim w koło od złodziei i bandytów. Jaki elektorat taka władza. W myśl przysłowia że swój swojego znajdzie. No i się znaleźli. Mój dziadek mawiał: Nie dyskutuj z głupim ,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem,pokona doświadczeniem. Ciekaw jestem co by powiedział gdyby dożył naszych czasów . Tu się nie da z nimi nie dyskutować bo nie sposób ich pominąć. Ja tylko mam nadzieję ze te 28% nie jest podobna do -polki-. Wole tak myśleć niż spać z naładowaną bronią pod poduszką.
726.11.2016, 01:23
@ polka
To rzeczywiście "mądrą" masz tą rodzinę.Wiesz kobieto , co to jest demokracja? Teraz dopiero zaczyna się zamordyzm. Jeszcze zatęsknicie do PO,a KOD będziecie po d... całować, żeby tylko przeciwstawiał się /.../ Kupa niedouczonych błaznów.
polka25.11.2016, 17:02
Era bandytów i złodzieji wreszcie się skończyła tak strasznie rozrabiacie i hałasujecie=a mówicie,że teraz jest haos.Właśnie nie hałasujcie i dajcie im wreszcie rządzić to PIS wygrał te wybory i nareszcie jest demokracja.Ludzie przejrzyjcie wreszcie na oczy i nie dajcie się manipulować kodziarzom i PO.Niech żyje PIS na tą władze czekała cała moja rodzina.
misio24.11.2016, 11:53
Jedni sprzedali się za 30 srebrników inni za 500zł.
karolina24.11.2016, 10:00
Dobra zmiana .Tak wyświechtanego sloganu dla ciemnoty od czasów komuny nie było. Co to znaczy DOBRA ZMIANA? Armia bez uzbrojenia? W zamian dresy przebrane w moro /jakie mają szansę z regularna wyszkoloną armią ?Żadnych. Gospodarka w stagnacji. Wzorem są Węgry zapatrzone w Moskwę. Prawa kobiet systematycznie deptane/ polka powinna rodzić dzieci nie koniecznie zdrowe /Jakie społeczeństwo będziemy mieli za 20 lat? Trybunał Konstytucyjny ? Szkoda słów. Oświata . Gdyby nie wybory samorządowe to pewnie by jej w takim tempie nie było. W tej sytuacji bardzo łatwo będzie zwalić winę na samorządy. I tak można jeszcze długo. Gdzie ta dobra zmiana ,ja się pytam????
@ dziwne24.11.2016, 09:18
Jedna pozytywna zmianę nam podaj. I nie pisz tu o 500+.
wk24.11.2016, 08:54
do dziwne. Oczywiśćie . Takim *** jak ty , to wystarczy pełna miska. Można was za mordę trzymać, byleście mieli pełne brzuchy.
mieszczanka24.11.2016, 08:44
Posłanka Paluch jeszcze nic nie zrobiła dla nas. Nie wspierała budowy drogi Lubień- Chabówka , tak bardzo ważnej dla całego Podhala. Gdyby nie poseł Gut- Mostowy i Prof. Hodorowicz do dzisiaj sprawa by nie ruszyła z miejsca.Ostatnio nawet palcem nie tknęła w sprawie interwencji u wojewody o co wielokrotnie ją proszono.Sprawa dotyczyła zablokowania przez właścicieli Lewiatana przebudowy wjazdu na Grel. Wojewoda sprawę uwalił.Teraz trzeba robić wszystko od nowa, o kosztach nie wspomnę. Wojewoda, który nie ma pojecia jak sprawa wyglada, a Paluchowa nie zajęła się tą sprawą, jedną bezpodstawną decyzją przekreślił wieloletnie wysiłki mieszkańców, i samorządowców dążące do poprawy naszego bezpieczeństwa. Musi wydarzyć się tragedia, żeby coś się ruszyło w tej sprawie. Paluchowa najlepiej potrafi zabiegać o własny wizerunek. Każde spóźnione rachityczne wejście na uroczystość musi być z hukiem, żeby ją zauważono.Uwielbia fotografować się z Jarkiem.Do dzisiaj zajmuje miejsce w komunalnym mieszkaniu, które możnaby przeznaczyć dla jakiejś biednej rodziny.. Przy jej poselskich i wieloletnich zarobkach jest to nikczemne i żenujące. Pożal się Boże nad taką posłanką.
mieszkaniec24.11.2016, 04:07
@dziwne
Trzeba być wyznawcą PIS-u żeby dostrzec pozytywne zmiany, normalni ludzie widzą, że ta partia pod wodzą prezesa-naczelnika prowadzi Polskę na skraj przepaści.
oli24.11.2016, 01:26
Najbardziej mnie denerwują nasi wybrańcy w parlamencie.Drugiej okazji już nie będą mieć aby nas oszukiwać bo ich nikt nie wybierze.PIS robi dobrą robotę ale kilku ministrów powinien wymienić.Nie wszyscy są tacy cacy jak się ich przedstawia.Nie mieliśmy szczęścia w poprzednim rządzie,bo ''miejscowi''z senatu i parlamentu okazali się sprzedawczykami(przehandlowali kolejkę) i nic dla regionu nie robili,teraz przy dobrej zmianie też nic się nie dzieje .Widać,że tylko biorą diety i mają nas gdzieś.
dziwne23.11.2016, 20:45
Trzeba być ślepym żeby nie widzieć tak pozytywnych zmian. No chyba że tu się zebrali wszyscy kodziarze z Podhala. Wole rok rządów PIS jak 8 lat rządów PO=PSL
kleopatra23.11.2016, 17:46
pasożyty wstydu nie mają obiboki nieroby
wicher23.11.2016, 16:18
PIS z kretesem pozbywa się zaufania za picie pokłonów w zbrodniczym Izraelu !
wik23.11.2016, 15:07
"mamo chwolą nos, kto? wy mnie a jo wos. Tak się chwali pis.
wiesiek23.11.2016, 12:53
O czym oni bredzą. Po roku rządów nie przygotowali programu rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorców. NIE MA! To co robi Morawiecki dotyczy dużych korporacji i nie jest zabiegiem raczej kosmetycznym niż innowacją .GDZIE JEST obiecywana podwyższona kwota wolna od podatku? NIE MA! Gospodarka się cofa! I co ciekawe winnym tego stanu rzeczy nie jest rząd PIS-u. ale przedsiębiorcy ,bo nie chcą korzystać z pieniędzy które rzekomo są dla nich dostępne. No moi drodzy.Takiego poziomu zakłamania ,hipokryzji i zaklinania rzeczywistości to ja byłem świadkiem ostatnio 30 lat temu. Jak za puste półki w sklepach winę ponosili kułacy i spekulanci. Ci ostatni jeszcze demoralizowali nam dzieciaki coca-colą zachodnią zgnilizna .
nutka23.11.2016, 12:29
Piejo kury piejo ,ni majo .....koguta.....Ha ha ha.
Do następnych wyborów23.11.2016, 12:24
Przecież wspomniani parlamentarzyści są tylko marionetkami, czego wy od nich oczekujecie? Wiedzy, kompetencji? (Pani Paluch - Podhale kończy się w Gorcach). Zainteresowania się lokalnymi problemami? Skutecznością w działaniach na rzecz mieszkańców swoich okręgów wyborczych ?
A redaktorowi gratuluję odwagi (vide media publiczne).
baciok@23.11.2016, 11:02
To jest moja umowa z obywatelami, to są projekty ustaw,
które w ciągu pierwszych dni zrealizujemy. Tutaj jest ustawa dla
przedsiębiorców ?15% CIT. Tutaj jest ustawa dająca 500 zł na każde
dziecko. Tutaj też jest ustawa: darmowe leki dla ludzi po 75 roku życia.
Mamy program Bilion na Rozwój. Mamy też zmiany podatku VAT-u.
Kwota wolna od podatku co najmniej 8 tys. Przewalutowanie kredytów
frankowych.To są gotowe projekty ustaw. Wystarczy przeprowadzić je
przez Sejm, przyjąć, wprowadzić w życie, i to jest możliwe.
Polacy zasługują na to. Z prezydentem, z rządem, wspólnie damy radę!
Ja tylko powiem, że zaraz na konferencji te projekty pokażę.
Słowa "nie da się", "nie można", "nie zrobimy tego" powinny
zniknąć z języka polskiej polityki. My mówimy: damy radę!?-
Beata Szydło w TVN24 18.10.2015 program 'Kawa na ławę'.
Tyle w temacie Pani Posłanko Paluch i Panie Pośle Hamerski
olgierd23.11.2016, 09:53
Co to za zasługa że dali 500+. Dali bo rząd PO i PSL zostawił finanse w dobrej kondycji to było z czego dawać a na resztę zaciągneli kredyt. Nie wypracowali nic i czym się tu chwalić. Stawka płacy minimalnej to pic na wodę i tania propaganda. Obciążyli pracodawców nie dając nic w zamian.Efekt będzie taki że zamiast całego etatu zatrudni na pół.I tyle z PIS-owskiej reformy.Natomiast ubawiła mnie obronność kraju która według PIS-u wzrasta. Pozbawili nas zakupu nowoczesnego sprzętu a w zamian ubrali w moro tzw obronę cywilną. No to już jest druga Albania. Niech nam jeszcze karzą budować schrony w ogródkach. Żenada . Dlaczego Paluch i Hamerski nie opowiadali o zastoju w gospodarce,utracie pozycji partnerskiej w UE. Ośmieszaniu na w świecie /choćby mistrale/ Dlaczego nie ma słowa o TK? Co z protestem nauczycieli,kobiet itd. KOD-em. Co z Lechem Wałęsą? Im gorsza kondycja tego państwa ,tym większy zachwyt ekipy rządzącej. Ale to już było. I zupełnie nie rozumiem dlaczego uwierzyliśmy w mit że nigdy nie wróci.
anty pis23.11.2016, 08:06
do szczęśliwego. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej nie kosztuje nic. Otwórz działalność, zatrudnij ludzi, daj im pracę i wynagrodzenie najlepsze na Podhalu. a ja poczekam jakie będziesz miał zdanie o wrednych
pracodawcach. Mam 41 lat pracy i składek w zus-ie, a ty? Myślę, że żyjesz na koszt 500.i mój.
Obserwator23.11.2016, 07:33
do @baciok to ostatnie szczególnie żywe ale i zarazem smutne...Ciekawe czy ktoś policzył ile ten rząd dał na kościoły a ile na domy dziecka...a może nie wiem czy chcę wiedzieć...
dzejms23.11.2016, 06:09
hehe oszuści głosować na nich tak ale od siebie już nic
TYLKO NIE ONI!!23.11.2016, 02:18
Pasozyty pisowskie!!!!!Jestescie gorsi od szkodnika do niszczy puszce białowieska...
s23.11.2016, 00:04
Do ,,szczęśliwego" .
Oj widzę, że Twoja szczęśliwość może szybko się skończyć i zgasnąć, kiedy ludzie którzy przy wyborach poparli wówczas PIS, przejrzą wreszcie na oczy i zorientują się, komu błędnie zaufali i dokąd może ich zaprowadzić ta ,,dojna zmiana" w postaci Misiewiczów i innych oszołomów z tego kręgu.
Ciekaw jestem i czekam na Twój nowy komentarz za rok, maksimum dwa. Pozdrawiam.
PZPR22.11.2016, 23:35
To znaczy,jako? Jest i będzie jak było. Damy radę z partią,nawet bez niej,jak zwykle.Pewex.
jasiek22.11.2016, 22:52
do szczęśliwy:
niedługo możesz już nie być szczęśliwy, jak nie będzie już kogo łupić z kasy a długi trzeba będzie zwracać, wtedy dopiero takie nieroby jak ty wezmą się do roboty i będą cieniutko piszczeć
elka22.11.2016, 22:47
kochani, przeczytajcie uważnie na czym polega podniesienie płacy minimalnej, dane 2016 brutto 1850zł, netto 1355zł, koszt dla pracodawcy 2231zł, dane 2017 brutto 2000zł, netto 1459zł, koszt dla pracodawcy 2412zł, pracodawca zapłaci więcej pracownikowi o 103zł (czy na pewno?) i do budżetu państwa więcej o 77zł, a teraz przykład: pracownik na całym etacie zarabia na przykład na rękę 1600zł, ma umowę oczywiście na najniższą krajową czyli 1355zł reszta 245zł do koperty, w 2017 roku ma dalej 1600zł na rękę czyli umowa na najniższą krajową 1459zł, reszta 141zł do koperty, czyli pracownik nic nie zyskał czyli lipa, bajer, ściema, ale to nie koniec, do budżetu tak jak wspomniałam idzie miesięcznie 77zł od pracodawcy, umów takich w Polsce jest milion trzysta tysięcy, czyli miesięcznie pracodawcy odprowadzą ponad 100 milionów złotych, rocznie ponad 1 miliard 200 milionów złotych, teraz widzicie co oznacza podniesienie płacy minimalnej-dodatkowy podatek ściągany do budżetu od pracodawcy, a pracownik ma z tego wielkie...nic, pozdrawiam
szczęśliwy22.11.2016, 22:30
Widzę że komentują sami pracodawcy bo właśnie oni za PIS najwięcej stracili bo przez 500+ muszą teraz sami tyrać bo za takie pieniądze nikt nie chce u nich pracować. Niech żyje PIS. W końcu skończyło się pomiatanie pracownikami. I od razu mówię że pieniędzy nie braknie a następne wybory wygra PIS a PO' PSL i Nowoczesna niech się modlą żeby przekroczyły próg wyborczy bo inaczej podzielą los SLD. Lewactwo to robactwo ale Polacy powoli gniotą tych bandytów i złodziejów.
baciok@22.11.2016, 22:25
Kilka haseł minionej epoki pasujących obecnie
Głosowanie na prezesa Okręgu - gwarancją dobrobytu, bezpieczeństwa, potęgi kraju i narodu
Wzmożona kontrola - dźwignią społecznego zaufania
Niech żyje przyjaźń ze .................
Nie ma miejsca na Uniwersytecie dla wichrzycieli politycznych
Niech żyje towarzysz ................
Nasz cel - to socjalizm bez wypaczeń
Współzawodnictwo pracy wychowuje nowego człowieka
Wszystko dla Ciebie, ty dla wszystkich
Kułaka w oczy kole zasiane wspólnie pole
Nie pij! Powierzamy Ci nasze wspólne dobro
Wróg kusi nas Coca-Colą
Idee Prezesa wiecznie żywe!
obiektywny22.11.2016, 21:59
Obiecanki, cacanki a głupiemu stoi.
Adam22.11.2016, 21:57
A ja tam bardzo dziękuję poprzedniemu Rządowi PO-PSL, że zaplanował budowę i przebudowę zakopianki z Lubnia do Zaborni _teraz to jeden plac budowy. Od obecnego rządu oczekuję tylko żeby nie przeszkadzał w tych pracach. Zapłata dla takich jak uśmiechnięta pani poseł i smętny pan senator będzie przy nastepnych wyborach. Niewiedza tych państwa o sprawach tego regionu jest porażająca !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wojtasek22.11.2016, 21:49
Ale to musi być dla nich smutne. Są juz prawie emerytami, ani kariery ani kasy a sława marna, nie przejdą moim zdaniem w następnych wyborach
paszka 200722.11.2016, 21:30
P........HAMERSKI i P.PALUCH ,nic nie zrobią na temat obwodnicy od Krakowskiej do RDZAWKI ,TO CIENASY PISOWSKIE, a my dalej będziemy stać w korkach i śię WKUR.....
Anna22.11.2016, 21:16
Dobrze sie było chwalić działaniami znienawidzonego poprzedniego rządu, ale teraz brak własnych pomysłów na rozwój regionu i Państwo maja problem z odpowiedziami. jeszcze trochę i nie będzie spotkań bo i mówić nie będzie o czym.
Wicek22.11.2016, 21:14
Posłowie teraz to mają mniej do powiedzenia niż sołtys na wsi, pokazały to niedzielne wybory w Nowym Sączu. Są tylko do głosowania i zaklinania rzeczywistości. Tylko jednomandatowe okręgi wyborcze mogą to zmienić i wtedy liderzy partii będą liczyli się z posłami. Senat to nic nie może, to tylko zasłona dymna.
gor22.11.2016, 21:13
ABC aleś ty mądry - najlepiej to obszczekiwać a sam to co reprezentujesz wielkie nic .
antywyborca22.11.2016, 20:59
ciekawe czy za rok tez będzie takie spotkanie jak kasa się skończy nie będzie co rozdawać--juz gospodarka hamuje według GUS
felek22.11.2016, 20:55
typowe pisiory mówią to co chcą a o tym o czym by ludzie chcieli żeby cos powiedzieli to milczą prezes nie pozwala mówić??
Obserwator22.11.2016, 20:50
pic na wodę fotomontaż i tyle w temacie"sukcesy" kpina z ludzi. Pytanie kto na nich głosował?
ciekawski22.11.2016, 20:42
A mowili tez o misiewiczach ?
abc22.11.2016, 19:48
neo-nówka i Teleexpress 2016 w pełnej wersji zapraszam i uśmiech (śmiech na sali!!!).
nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl