25.11.2016, 15:28 | czytano: 5759

Sąd złagodził wyrok za tragiczną w skutkach bójkę w Bukowinie Tatrzańskiej

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zmienił kwalifikację czynu i wyrok dla Gruzina Beka B., który w sylwestrową noc w Bukowinie Tatrzańskiej z 2014 na 2015 r. dźgnął śmiertelnie nożem 23-latka z województwa podkarpackiego.
Pierwszy wyrok - 15 lat więzienia w zabójstwo - zapadł przed Sądem Okręgowym w Krośnie. Po odwołaniu sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który inaczej ocenił postępowanie turysty zza wschodniej granicy. Sąd uznał, że Gruzin nie zamordował 23-latka, ale było to działanie w obronie koniecznej. Sąd podkreślił jednak, że Gruzin, używając do obrony noża, przekroczył jej granicę i wymierzył mu karę 6 lat więzienia.
Wyrok jest prawomocny, ale Prokuratura Rejonowa w Zakopanem, która była oskarżycielem w procesie, zamierza wnieść kasację do Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, iż 27-letni Gruzin spędzał poprzedniego sylwestra w Bukowinie Tatrzańskiej z przyjaciółmi i rodziną. Do końca utrzymywał, że to on został zaatakowany przez młodych mężczyzn z województwa podkarpackiego. Kłótnia, która rozpoczęła się w lokalu przy rondzie na Klinie, przeniosła się na ulicę. Jedna z ofiar - 23-letni mieszkaniec Jedlicza - w wyniku zadanych mu nożem ran zmarł po przewiezieniu do zakopiańskiego szpitala. Drugi młody mężczyzna przeszedł operację. Po tragicznym zdarzeniu Gruzin uciekł. Po trzech dniach został zatrzymany przez policję w Warszawie.

r/
zobacz także
komentarze
BB09.12.2016, 19:30
do ja sie pytam?
Sąd niesprawiedliwie ocenił Gruzina- powinni go UNIEWINNIĆ. Byłam na wszystkich rozprawach i wiem co sie działo. W tym przypadku to napastnicy nabrali adwokatów całe stado, przeniesli rozprawę z Nowego Sącza do Krosna czyli "do siebie",tylko po to aby uwalić Gruzina. To chłopaki z Jedlicza byli napastnikami, zaatakowali w kilka osób dwóch Gruzinów z zonami i dziecmi. Za Beką pobiegło goniąc go 4 facetów, za nimi reszta grupy (około 8 osób). A minister sprawiedliwości ma wystarczająco oleju w głowie żeby ratować pokrzywdzonego - czyli w tym przypadku Bekę B.
Smok27.11.2016, 12:18
Haha i zakompleksione prokuraturki odrazu z kasacją, a pogódźccie się może z tym, że sąd, który jest ponad wami uznał tak a nie inaczej i żeby się wam jeszcze gorzej tym nie odbiło jak po kasacji zamiast go skazać to uniewinnią całkowicie, bo było by to najlepszuym wyjściem gdyż po co i na co ja mam utrzymywać i płacić na Bogu ducha winnego gruzina w Polskim więzieniu?
szczery26.11.2016, 17:15
@szuser No widzisz masz stare zasady,też je mam ale młodsi już tych zasad nie mają bo mają rybki w głowie,smutne że ludzie z zasadami odchodzą do lamusa bo jak by nie było to zasady są od setek lat a teraz w ramach mody co trwa pare lat "ktoś" chce wyśmiać resztę a młodzi dali się przerobić w zamian za bluze z kapturem i fb z hasłem "szlachta nie pracuje".Pozdrawiam
tudek26.11.2016, 12:20
Ceprą to się w du.. przewraca. Myślą ze jak zapłacili 30 zł. za nocleg to są królami życia i im wszystko wolno. Wiem bo nie raz takich miałem w knajpie. Moim zdaniem wyrok jest ok. Choć człowiek nie żyje. I trzeba za to odsiedzieć. Zawsze mówiłem pracownikom jak im nerwy za barem puszczały . Spokojnie wytrzeźwieje przyjdzie i przeprosi. I wiecie co? Ani razu nie przeprosili.
wojtek26.11.2016, 07:19
pajace z rzeszowszczyzny kpili z Gruzina to się doigrali powinien dostać 3 lata za nóż i tyle w temacie
196625.11.2016, 22:12
Jeżeli faktycznie była to obrona konieczna, to powinien zostać zwolniony natychmiast !!! Nie istotne jakiej jest narodowości - jeżeli się bronił, powinien był już dawno być na wolności - nic dodać nic ująć.
Odpowiedzcie sobie sami na pytanie: jak i czym się będę bronił, jak zaatakuje mnie jakiś bandzior....
szczery25.11.2016, 21:19
@Ja się pytam ? Nawet nie wiesz co tam się wydarzyło a gadasz.W NT to było zabójstwo a tu czarne na białym że była to obrona konieczna bo nachlane gówniarze poszli za gościem co wyszedł z lokalu i szukali zadymy.Miał dać się zabić?Ciekawe co Ty byś zrobił na jego miejscu???
Miejscowy m25.11.2016, 21:10
Szkoda gruzina,powinien zostać ułaskawiony(temat tego sylwertra znam dobrze).Podkarpackie to wredny rejon.Oni nie nie czyją się polakami ani ukraińcami(jak by nie było to Łymkowie),sam dwa razy się ledwo wybroniłem gdy budowaliśmy chałpe "na polskiej ukrainię".Dla tych co mnie przysiedną o komentarz polecam tam pojechać i po zmroku iść do sklepu i gadać przez telefon naszą gwarą to pogadamy
fan politycznej propagandy25.11.2016, 20:47
wiem że zginął człowiek, ale w TEJ SYTUACJI ten gość się bronił. To nie jest jakiś patol, tylko utalentowany zawodnik. Bronił swojej rodziny.
Gdyby był napastnikiem i zabił drugą osobę, byłbym za tym, żeby zgnił w pierdlu.
Ale w tej sytuacji, bronił swojej rodziny...
piekne czasy25.11.2016, 19:10
6 latek a wyjdzie po 4 za dobre sprawowanie :) pasowało by sie zastanowić nad życiem przestępcy coraz bardziej sie to kalkujuje .

ale za posiadanie trafki to dożywocie i kara pieniężna takie to mamy sądy , wiekszym przestępstwem jest atak na skarb państwa niż życie obywatela
szuser25.11.2016, 18:18
Do: Ja się pytam? - ale o co się pytasz?

cytat ...tylko według przedstawionych materiałów dowodowych.."
no bo wg czego ma sądzić sąd? - pogladów i przekonania typu " on to dobry chłopiec jest ino go wódka popsuła.... to należy wódkę skazać ?
No właśnie sąd osądził , wg mnie powinien uniewinnić Gruzina.

Jest stara zasada nie podskakuj jak niewiesz do kogo i tyle.
Ofiary są sobie winne.
Kamil25.11.2016, 17:48
Ty co się pytasz nie porównuj tych spraw bo tutaj gość był na zabawie z rodziną i został zaatakowany a tamten spod dyskoteki ewidentnie przyszedł zabić bo po co innego miał przy sobie nóż kuchenny? Sama opinia na temat ofiar dużo mówi, Gruzina zaatakował bandzior z pokaźną kartoteką a pod dyskoteką zginął porządny chłopak. Niech prokuratura z Zakopanego się nie ośmiesza.
Odpowiadam25.11.2016, 17:41
I jest to wyrok sprawiedliwy. Pamiętam relację z tego tragicznego zdarzenia i komentarze na tym forum, ewidentnie była to obrona konieczna.Jak tak dalej pójdzie, to skończy się uniewinnieniem Gruzina.
Ja odpowiadam !25.11.2016, 17:05
tyle lat za to,że się bronił ???????? Żałosny wymiar niesprawiedliwości .
TrueCrime25.11.2016, 16:40
Tragiczna w skutkach bójka? Hmm jak ja się z kimś biłem to nie wiedziałem, że mogę używać noża...
Dźgnięcie nożem to zabójstwo, a nie żadna bójka... ja pierdziele.
Ja się pytam ?25.11.2016, 15:58
Kiedy Sądy w Polsce zaczną sprawiedliwie oceniać daną sytuację i wydawać wyroki sprawiedliwie, nie po uzgodnieniu z mecenasem - obrońcą, który bierze ogromne pieniądze by z mordercy, w tym przypadku, zrobić aniołka, tylko według przedstawionych materiałów dowodowych. To nie jest pierwszy przykład. Pamiętamy jak było z zabójstwem w Nowym Targu. To nie dotyczy tylko sądów karnych ale cywilnych też, gdzie z bandyty robi się osobę pokrzywdzoną. Panie Zbigniewie Ziobro, Ministrze Sprawiedliwości "larum grają, ratuj sprawiedliwych i pokrzywdzonych".
Zobacz pełną wersję podhale24.pl