06.12.2016, 13:54 | czytano: 2651

Cena dzierżawy powiatowej działki drastycznie poszła w górę

ZAKOPANE. Władze Powiatu Tatrzańskiego zdecydowały o podniesieniu opłaty dzierżawnej dla firmy SJ Bulas- Bazar, dzierżawcy placu pod estakadą na którym są miejsca handlowe i parkingowe. Zarządowi powiatu nie spodobało się, że wynajmujący za działkę w tak atrakcyjnym miejscu płaci jedynie 20 tys. zł netto miesięcznie.
- Zmienione zostały zapisy umowy zawartej w 2009 r. – poinformował Piotr Bąk, starosta tatrzański, na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego. - Zgodnie z nowymi ustaleniami Roman Bulas reprezentujący firmę SJ Bulas- Bazar za teren ten będzie od 1 grudnia płacił miesięcznie 50 tys. zł. Nie ma co ukrywać, że zapisy w dotychczasowej umowie musieliśmy zmienić.
Dzierżawa tego terenu skończyć się ma grudniu 2018 roku. Roman Bulas jednocześnie wystąpił do Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury o dzierżawę kolejnej działki o powierzchni 295 m kw. Umowa ma zostać już podpisana niedługo.

js/
zobacz także
komentarze
czytelnik07.12.2016, 13:49
Popieram Skałę. Trzeba by było zapytac sie poprzedniego starosty jaki był w tym cel aby za 20tys. zł wynajmowac taką działkę przez tyle lat. Druga sprawa to były starosta powinien ponieść koszty za zrobienie na estakadzie deptaku. Przeciez po tej estakadzie nikt nie chodzi a dodatkowo ile kosztowało wyposażenie - kute lampy?! wiadomo kto takie na Podhalu robi. Chwała nowemu staroście i nowej radzie, za to, że zajęła sie tym problemem.
Zdziwiony06.12.2016, 19:33
Jeden pas estakady wyłączony z ruchu samochodowego, śmiesznie niska opłata za dzierżawę... Pewien anonimowy eks-starosta ładnie dbał o przedsiębiorcę.
Skała06.12.2016, 15:16
To i tak za mało. Krok w dobrym kierunku, ale ta "kura znosząca złote jaja" winna przynosić powiatowi dochód co najmniej 100 tyś miesięcznie. Wystarczy policzyć stoiska pod estakadą i zapytać handlarzy ile płacą pośrednikowi czyli Bulasowi... W ogóle po co tam pośrednik? Opłaty winien pobierać bezpośrednio od handlarzy pracownik starostwa.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl