14.12.2016, 08:20 | czytano: 3534

Modernizacja drogi z Krowiarek do Nowego Targu

10 km zmodernizowanej trasy, 5 przebudowanych mostów, 11 zatok autobusowych, 39 wyremontowanych przepustów drogowych i kompleksowa przebudowa istniejących skrzyżowań z drogami podporządkowanymi – to najważniejsze z elementów rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 957 łączącej Białkę z Nowym Targiem
- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 957 obejmie odcinki, które nie zostały zmodernizowane w 2010 roku podczas wcześniejszej przebudowy trasy w ramach MRPO, a które tego remontu wymagają. Każdy kto choć raz stał w korku na Zakopiance rozumie dlaczego ważne jest stworzenie alternatywnej sieci dróg, które pozwolą na szybkie i komfortowe podróżowanie po regionie. Taką alternatywną jest między innymi modernizowana właśnie droga wojewódzka 957. Cieszę się, że już niedługo będziemy ją mogli oddać do użytku mieszkańców i turystów – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa.
Inwestycja poprawi nie tylko stan techniczny drogi ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych. W wielu miejscach trasy wybudowane zostaną chodniki, oświetlenie uliczne i zatoki autobusowe. A to nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców domów zlokalizowanych wzdłuż trasy. W miejscach zabudowy powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych i szerokie pobocza. Zaplanowano także położenie specjalnej nawierzchni ścieralnej, redukującej hałas przejeżdżających tamtędy samochodów.

Zmianę odczują także kierowcy, którzy po przebudowie znacznie szybciej pokonają trasę z Białki do Nowego Targu. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną odcinki o łącznej długości 10 km, przebudowanych zostanie 5 mostów i 39 przepustów drogowych. Poprawi się także bezpieczeństwo na skrzyżowaniach DW 957 z drogami podporządkowanymi, a dzięki przebudowie rowów odwadniających rozwiązany zostanie problem zalegającej na jezdni wody, która stanowi poważne zagrożenie dla pojazdów.

Zmodernizowana droga zostanie oddana do użytków mieszkańców we wrześniu 2018 roku. Realizatorem zadania jest Konsorcjum TRAKCJA PRKiL i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Białystok – Partner. Cała inwestycja kosztować będzie 26 ml zł z czego 22 mln to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Pozostałe 4 mln pokryte zostaną z budżetu województwa małopolskiego przy współudziale lokalnych samorządów.

UMWM, opr.s/
zobacz także
komentarze
Jano.17.12.2016, 19:11
Barnaś już dotrzymał słowa w przenosinach Agencji z Cz.Dunajca do N. Targu tyle tylko że koszta istnienia Agencji wzrosły 10- krotnie kto nie wierzy niech sprawdzi. Pozdrawiam cudotwórce P.Barnasia.
J@nek14.12.2016, 19:35
Do STAŚ:
Są, ale zarówno Wierzba jak i Dziwiszowa i paru innych są drugą kadencję i skoro w pierwszej nic się nie działo na drogach w naszym regionie to jakoś ciężko uwierzyć w to że tym razem to ich zasługa. Czysty pragmatyzm, Barnaś obiecał w kampanii że dość traktowania Naszego regionu po macoszemu i są tego chyba efekty. Szkoda chłopa bo się chyba stara a znając Naszych zawistnikow i tak wybiorą Piczurow, Dziwiszów i resztę Pisiakow. A potem płacom że nic nie pomagają.....
STAŚ14.12.2016, 17:44
A, cóż tak, Barnaś i Barnaś ?!! Nie ma innych ?
Julek14.12.2016, 10:38
No nareszcie, aż dziw bierze że Województwo się tak rzuciło na te remonty dróg w Naszym regionie. Węzeł w Poroninie, droga wojewódzka do Sącza, do Krowiarek, obwodnica Waksmunda i Chocholowa, a także droga wojewódzka Zakopane - Chabowka. Normalnie jedna wielka budowa, nareszcie. Chyba jednak rację mają Ci co chwała Barnasia, że w końcu człowiek który coś załatwia dla regionu.
Miescon14.12.2016, 09:05
Jak Barnaś obiecał tak słowa dotrzymał. Szkoda że inni tacy slowni nie są, Panie Stopka i Kuczkowicz.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl