03.01.2017, 22:00 | czytano: 8912

Będzie nowy dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Ścisłowicz stracił stanowisko, nie pracę

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Uznałem, że trzeba wzmocnić jednostkę jaką jest MCSiR. Chodzi o to, żeby obiektami nie tylko administrować, ale prowadzić bardziej kreatywną działalność, typu marketing, pozyskiwanie kontrahentów, organizacja obozów, szkoleń, oferta dla zorganizowanych grup sportowców - komentuje burmistrz Watycha decyzję o odwołaniu dotychczasowego dyrektora Centrum.
Bartosz Ścisłowicz wygrał konkurs na administratora nowotarskich obiektów sportowych w lutym 2013 roku. Rok później, gdy powstało Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, w skład którego weszła miejska pływalnia, stadion piłkarski, obiekty KS Gorce oraz Miejska Hala Lodowa - został jego dyrektorem.
Wczoraj na stronie Urzędu Miasta pojawiło się ogłoszenie burmistrza o konkursie "na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu".

Bartosz Ścisłowicz potwierdza, iż przestaje być szefem MCSiR. Jak mówi "sytuacja nie jest dla niego komfortowa". Nie zamierza niczego komentować i odsyła po szczegóły do swojego przełożonego, czyli burmistrza.

Grzegorz Watycha na pytanie "dlaczego Bartosz Ścisłowicz stracił stanowisko" odpowiada dyplomatycznie, że jego zamiarem jest "wzmocnienie jednostki jaką jest MCSiR". O zarzutach wobec byłego już dyrektora - burmistrz nie mówi.

- Rozumiem, że nie jest to dla pana Ścisłowicza przyjemna sytuacja. Nie miałem podstawy, by się z nim rozstawać. Zaproponowałem mu, by został kierownikiem pływalni. Po długich rozmowach przyjął takie rozwiązanie i ustąpił ze stanowiska na rzecz nowego dyrektora, który wzmocni kadrę Centrum. Od początku powstania pływalni był on mocno zaangażowany w prowadzenie tego obiektu, poświęcał mu najwięcej uwagi i tak zostanie. Stąd pomysł, by znaleźć kogoś, kto będzie zajmował się całością obiektów sportowych w Mieście - tłumaczy burmistrz.

Jak dodaje Grzegorz Watycha, MSCiR stanowi spory majątek. - I hala lodowa i pływalnia to trudne do prowadzenia obiekty. Dopłacamy do nich. Ale widzę, że są możliwości, by przyciągnąć na stadion, czy lodowisko grupy mieszkańców, czy sportowców, osób przyjezdnych.
Zdradza też, czego spodziewa się po nowym dyrektorze: - Można i trzeba stworzyć projekt, by obiekty te stanowiły razem pewną ofertę - mówi.

Nowego dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji poznamy prawdopodobnie za kilka tygodni. Do tego czasu, a konkretnie do czasu zatrudnienia osoby, która konkurs wygra - Bartosz Ścisłowicz będzie nadał pełnił swoją funkcję. - Potem, "z automatu" przeniesiony zostanie na stanowisko kierownika pływalni i będzie już z innego poziomu zarządzał obiektem - kończy rozmowę burmistrz Watycha.

Kandydaci na stanowisko dyrektora MCSiR mają czas na zgłoszenie swoich ofert do 13 stycznia br. Szczegóły dostępne są tutaj.

Sabina Palka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nie swó j i nie tutejszy06.01.2017, 10:04
Jednym słowem pan szef został wyfilipczony przez pana burmistrza i jego doradców. Trzeba powiedzieć złych doradców . Patrząc na materiał konkursowy to już wiadomo kro będzie nowym szefem tego niby zakładu. Trzeba będzie jeszcze przyjąć z trzech zastępców szefa i jeszcze sześciu zastępców zastępców . To jest raj na ziemi . Kiedyś jedna osoba prowadziła wszystko i jeszcze było zielono w mieście , a w rynku było pole golfowe. O co tu chodzi ? Może ktoś wyjaśni co jest grane w tym mieście przy zakopiance ?
natasza05.01.2017, 21:33
Do krytyka .Gdybyś się dobrze zastanowił to byś doszedł chłopie do wniosku ,że my mamy 600lat świetności już za sobą -Zakopane jest miastem dopiero 100 lat -złote lata też ma za sobą.,a Białka to 12lat sztucznego olśnienia im jeszcze wiele brakuje zapewniam -nie mówiąc o braku kanalizacji co jest podstawą gdy buduje się domy większe niż 50m2 - a Bukowina to też nowinka z przepięknymi widokami .My jesteśmy bardzo ciekawym miastem-niestety wyjechało stąd większość mieszkańców -są zagranicą,albo w którejś części Polski.Jak my jeździliśmy po świecie to wielu z tych miejscowości nawet nie miało w domu atlasu czy mapy ,albo po prostu gazety.
franek05.01.2017, 20:57
Ta mściwa korwinka bruździta temu panu nieustannie skąd tyle nienawiści w tej babie.Pytam kto tego typa wybrał na radną.Jeśli takich mamy radnych w tym mieście ,to ZGROZO
Krytyk05.01.2017, 17:18
Wspaniale nowotarzany !!! jeszcze stary dyrektor nie odszedl ,jeszcze cieply a juz krytykujecie ewentualnego nastepce !!!! nigdy niczego nie osiagniecie bedziecie zawsze zapyziali w zapyzialej dziurze ,nigdy nie doczolgacie sie nawet do piet Bialce ,Bukowinie ,nie mowiac o Zakopanem .....te 650 lat wsadzcie sobie ........gdzie chcecie
cenzor bez pisu05.01.2017, 10:21
Do cenzor z pisu jest jeszcze wójt W . wspaniały były prezes Rusin ski który blokuje budowe zapowiadanych wyciągów narciarskich
Powinna pani wice tupnąc nóżkami bo podobno swietna z niej narciarka ana hokeju to się nie zna, poco jej ta hala za 130 baniek.
glon05.01.2017, 10:16
Bartosz trzymaj się , fajny z Ciebie gość. Pewnie zastąpi go leszcz pokroju tego z Muzem.
Danka04.01.2017, 23:14
Zdołowali faceta bo wtykali nosa w nie swoje sprawy i ciągle mu mieszali. Nie zdziwię się jak pojawi się fachowiec od wszystkiego czyli od niczego MG
BOLEK Z GDAŃSKA04.01.2017, 23:01
Wykształcenie wyższe to znaczy lepszy ???
cenzor z pisu04.01.2017, 22:52
mokowy bolo, muzelany roch, kablówkowy ptaszek, ściekowy brodacz i mieszkaniowa pańcia. Kto kolejny do rożańca? Szkoda, że nie znam Burmistrza, może by mnie polubił i załatwił jakąś pracę
Wuj Sam04.01.2017, 22:44
Nie ma ludzi nie zastapionych......Pan BS nie jest zlym fachowcem ale moze bedzie lepszy na innym stanowisku ? A i tak czy zostanie dyrektorem Osiol czy Kon rasowy to zawsze znajdzie sie jakas wesz ,ktora mu latke przypnie !!!! Byly wspaniale opinie o bylym Burmistrzu ale i znalezli sie tacy ktorzy na Niego pluli ...........to samo bedzie z tym nowym dyrektorem,z Burmistrzem -i z kazdym kto zajmie nazwijmy to "lepsze" stanowisko
staruszek portier04.01.2017, 22:40
Najlepiej by bylo,gdyby teraz wszystkie nowotarskie pomyje wylaly sie na Burmistrza......kazda Jego decyzja bedzie zla ,kumoterska nie fachowa !!!! Tacy jestescie pseudo mieszczany !!!! Wam nikt nie dogodzi !!!!! byle bruzdzic ,byle posadzac i byle wlasna kieszen pelna dudkow byla.Kazdy Burmistrz nowotarski odchodzi z jednej strony z poklaskami a zdrugiej z gwizdami ,mam tyle lat ze siegam daleko pamiecia i zawsze byli zli wlodarze ......a co wyscie mieszczany zrobili dla swojego MIASTA??????????
mick04.01.2017, 22:19
Nie żałujcie BŚ. Łatwo przyszło łatwo poszło. Żaden z niego fachowiec. Jak w jednym z komentarzy ktoś z jego wielbicieli przez głupotę zauważa że wreszcie się to doświadczenie posiada
Czemu nie było takiego lamentu jak przyjmowano na basen w 2014. Ludzi z kompetencjami itd. odrzucano a przyjęto kogo przyjęto
te co ma racje04.01.2017, 20:03
do damiaano
ta baba sie powinna leczyc;[
ddd04.01.2017, 20:01
do watycha dzialaj pan zadzam sie:[
mm04.01.2017, 19:59
A ja się pytam czemu tak późno? Akurat znam p. BŚ i powiem szczerze nie był mocny. Do wszystkich współczujących, to powiem tak teraz czas na resztę ekipy z basenu, która "wygrała" rekrutację na basen. Głosowaliśmy na pana Panie Burmistrzu żeby wyjaśnić tą sprawę wreszcie.
pawpi04.01.2017, 19:31
Michał G. już uszył garnitur
aaa04.01.2017, 19:07
szkoda dyrektora bo byl bardz dobry i dzialal bez zarzutow wem o tym..:[:[...
franek04.01.2017, 18:13
Dla Ścisłowicza burmistrz stworzył stanowisko, a dla ratowników dalej praca na śmieciówkach ...
Leming doskonały04.01.2017, 17:10
Wobec Pana BŚ powinien być zastosowany lokaut - zmiana stanowiska, zmiana warunków umowy o pracę - inna odpowiedzialność - nowe warunki pracy i PŁACY a nie, że kierownik basenu, który będzie podlegał dyrektorowi, będzie pobierał dotychczasowe pobory nie będąc już dyrektorem MCSiR
Kruger04.01.2017, 17:05
DO "moro ty moja"
popieram swojego przedmówcę_ szkoda byłego Dyrektora - nabrał już doświadczenia w pracy a tu "niezadowolenie pryncypała" , który nie ma zielonego pojęcia o czymkolwiek - jedynie co Mu wychodzi to podawanie ręki z uśmiechem .
Burmistrz jest bardzo elastyczny w "kręgosłupie" przy swoich dwojgu zastępców ze słynną Dżoanną po towaroznawstwie z UC - fenomenalny fachowiec oraz Sołtysem z Manów ( patrz prezesem Stacji Narciarskiej Rusińskisky" - gdzie przez koleje sprawowania urzędu prezesa "dogadał się z właścicielami działek pod wyciągiem przez które idą rurociągi z wodą do naśnieżania i to ONI dyktują politykę i ceny w Stacji Narciarskiej - widząc ten "ślepy zakręt - podał się do dymisji i został V-ce Burmistrzem Nowego Targu .
Mówi się , że z nadania Burmistrza konkurs wygra była prezes lodowiska .??????
TYLKO DESPERAT PODEJMIE SIĘ TEGO ZADANIA ( BEZ KWALIFIKACJI ) , KTÓRY OTRZYMA PO OPODATKOWANIU C.O. 2600 ZŁ
Tadek04.01.2017, 16:33
Pewnie Michał G. już szyje garnitur. Jego mentor Maciej J. od dawna "przepowiadał" zmianę na tym stanowisku.
JOla04.01.2017, 16:32
Świetna decyzja. Brawo Panie Burmistrzu byle tylko nie obstawił Pan kolejnego kolesia na tym stanowisku.
sk04.01.2017, 16:23
Kiedyś w vipie pożaliłem się staremu kumplowi, że mało zarabiam i że chciałbym coś zmienić. No i mam stanowisko. Dzięki Grzechu
Watycha działaj Pan04.01.2017, 15:48
A Antos jak na stołku siedział tak siedzi a MZK to trup działający sam dla siebie a nie pasażerów! Tu by Watycha coś zmienił bo komunikacja miejska w NT to jakiś dramat. Niech się tym zajmie fachowiec a nie fan piłki kopanej!!
mordo ty moja04.01.2017, 15:17
Kolejne słowa Watychy bez jakiegokolwiek pokrycia. Jeżeli ten marketing, o którym mówi burmistrz ma tak wyglądać jak szumna reforma w urzędzie i powołanie wybitnych fachowców od promocji pod wodzą tej samej ekspertki Dżoanny, to można spodziewać się najgorszego i kolejnego odpływu sporych pieniędzy z budżetu miasta dla kolesi czekających w kolejce po spłatę kampanii wyborczej. No świetnego mamy gospodarza tylko efektów po dwóch latach za nic nie można dostrzec. Tak źle jeszcze nie było ... a echo już mówi r e f e r e n d u m!
Vicks04.01.2017, 14:51
Zła decyzja. Trzeba było z chłopakiem uzgodnić co kto za co i było by dobrze.
hehe04.01.2017, 14:36
Czyli mówiąc normalnie - ZOSTANIE STWORZONE stanowisko dyrektora dla pana B. ot takie "oszczędności" wg burmistrza...
KLOC04.01.2017, 14:27
Jakiś bezrobotny znajomek JT który już się ustawił, szuka pracy........ wały w tym mieście są niesamowite. Sam głosowałem na Watychę ale to jakaś porażka. Marionetka,
obiektwyny04.01.2017, 14:21
Słuszna decyzja. Obecnemu brakowało przed wszystkim doświadczenia.
Z Lepszej Przyszłości04.01.2017, 13:39
Hala Lodowa i Basen to technologicznie bardzo trudne obiekty.

Trzeba trochę doświadczenia, czasu, aby umieć dobrze zarządzać budynkami i ludźmi. Myślę że Bartosz to doświadczenie już posiada. Potknięcia mogły się zdarzać, co go mocno doświadczyło włącznie z aferami w jacuzzi .
Bardzo dobra decyzja, że dyrektor zostaje, uważam, że jest potrzebny. A przy okazji dzięki temu nowemu rządzącemu będzie zdecydowanie łatwiej, niż miał to obecny dyrektor.

Bartku wiem, że są to dla Ciebie trudne chwile - niemniej rodzice dzieciaczków z lodowiska dziękują za okazywane wsparcie podczas treningów i turniejów, które odbywały się na hali lodowej .
i to by było na TYLE04.01.2017, 13:36
Na końcu wymienimy bardzo dobrego , ale mającego jedną wadę , burmistrza miasta. Już nam mieszkańcom nie wciśnie żadnego swojaczka , ani kolejnego ronda w miejscu gdzie nikt nie myśał ,że tam będzie kiedykolwiek . O drugiej kadencji to niech doskonały burmistrz nawet w najskrytszych marzeniach nie marzy .
I Wszystko Jasne04.01.2017, 13:34
wystarczy przeczytać warunki konkursu
ZNE04.01.2017, 13:03
Jest już jakiś koleś na to stanowisko czy można startować?
Kruger04.01.2017, 12:43
Informacja dla ew. Kandydata
Jak poinformował Kierownik Kadr UM N.Targu
wynagrodzenie do 5000 zł
podległość służbowa Burmistrzowi ( nie zastępcą )

Czy ktokolwiek KOMPETENTNY W ZARZADZANIU zdecyduje się na pomysł złożenia aplikacji do tego stanowiska .?????
WATPIĘ
skuter04.01.2017, 12:16
I tu się zgadzam z baciokiem@.
Ta układanka napisana jest pod Pania M..
komu podpadł04.01.2017, 12:12
Awans, to raczej nie jest.
Dorotka04.01.2017, 11:46
Może te jedo durne zakazy na pływalni wreszcie znikną ? Panie dyrektorze nie cofajmy się do średniowiecza !
Leming doskonały04.01.2017, 11:22
Skoro zostały znacznie zmniejszone obowiązki i odpowiedzialność - zakres czynności - to mam nadzieję, że i pensja została obniżona.
afera04.01.2017, 10:26
Był jeden dyrektor, a teraz będzie dwóch, bezczelne mnożenie administracji. Jak się gość nie nadaje albo skończyła mu się umowa to koniec, a nie dublowanie stanowisk, ochronka.
@ optymista04.01.2017, 10:21
Ty albo znasz innego BŚ. Albo coś ci się pomyliło. Miarka jaką mierzysz tzw.poziom w tym wypadku jest bardzo nisko zlokalizowana. Poziom zerowy.
Kto teraz04.01.2017, 09:27
Czyżby bezrobotny Michał G?
Miescon04.01.2017, 09:07
Haczyk? W ramach oszczędności burmistrz ze Ścisłowicza zrobił kierownika a na dyrektora powoła kolejnego kolesia. Czyli kolejne stanowisko pracy do ratunku kurnika i zarządzania nierentownym basenem.
lol04.01.2017, 08:49
Szkoda. Uważam, że Dyrektor Ścisłowicz dobrze wypełniał swoje obowiązki. Obawiam się, że będzie to zmiana tylko na gorsze.
Mieszkanka04.01.2017, 08:33
Pan Bartosz to porządny facet miałam okazje współpracować na różnych poziomach to same plusy, życzę mu wiele dobrego
Mieszkaniec04.01.2017, 08:20
Na to stanowisko lepszego nie znajdą...no ale jak widać wszystko zawsze musi być "po znajomości" i za czyjąś sugestią...
...04.01.2017, 08:14
Najlepsza decyzja Burmistrza ze wszystkich, które dotyczyły stanowisk kierowniczych!!! Brawo choć szkoda, że tak późno..
godne zastanowienia04.01.2017, 07:59
Stary szef rady na pewno zabierze tego zdolnego mengera , a tak był przecież anonsowany w 2013 roku jak obejmował stanowisko, do siebie do PPK. Facet się na pływalni utopi , bo za głęboka woda . Szkoda talentu i zaangażowania gościa .Wprawdzie z pływalni wyszedł i na pływalnię wróci. Może to dla niego dobra fucha .Pieniądze dyrektorskie , a stanowisko było nie było jest .
optymista04.01.2017, 01:46
zawsze zmiany na stanowiskach budza kontrowersje ,jestem zwolennikiem
pozostawania bez komentarza ,bo bardzo latwo jest zrobic komus krzywde a trudniej potem odszczekac !!!! Pan BS ,to rozsadny Czlowiek i Gosc na poziomie ....zycze Mu powodzenia ....a ze jest solidny to moze to dla Niego
byc zamiana na lepsze !!!!!
baciok@03.01.2017, 23:46
Obstawiamy kto? Mój typ jedna Pani.
Daamiano03.01.2017, 22:47
Korwin cały czas chłopu bruździła
daria03.01.2017, 22:45
Szkoda dyrektora bo się bardzo angażował, widać za dużo
daria03.01.2017, 22:30
Gdzieś będzie Haczyk.....
dd03.01.2017, 22:29
Skoro nie ma się o co przyczepić, to dobrze świadczy o pracy BŚ jako dyrektora.
ja03.01.2017, 22:14
w końcu mądra decyzja .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl