30.01.2017, 21:44 | czytano: 7915

Hazard, dyrektorska pensja i "niepotrzebnie nagłaśniane incydenty". Pływalnia znów tematem dociekań nowotarskich radnych

arch. M. Adamowskiego
NOWY TARG. Na poniedziałkowej sesji znów była mowa o basenie, dyrektorze - kierowniku, jego pensji i powodach odwołania.
Temat rozpoczęła radna Bogusława Korwin zadając szereg pytań o nagrody i premie przyznawane w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji (przy okazji podkreślając, że pracownicy otrzymują także "trzynastki"), pytała czy każdy z obiektów wchodzących w skład Centrum, czyli Miejska Hala Lodowa, Gorce i stadion sportowy też będą mieć swoich kierowników. Była niezadowolona z faktu, iż dotychczasowy dyrektor MCSiR, który swoje obowiązki pełnić będzie do czasu wyboru nowego szefa, a potem przejdzie na stanowisko kierownika miejskiej pływalni - "pobierać będzie na nowym stanowisku dyrektorską pensję".
Nawiązując do ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora MCSiR, radna powiedziała: "na stanowisko sekretarki burmistrza określone były wysokie wymagania /.../ a na dyrektora MCSiR wymaganiem było tylko wyższe wykształcenie".

O powody zwolnienia Bartosza Ścisłowicza pytał także Lesław Mikołajski. Radny uznał, iż zwolnienie przypadło na "niefortunny czas, bowiem zbliżają się rozgrywki play off". - Czy ta zmiana nie wpłynie na jakość zarządzania lodowiskiem - pytał.

W odpowiedzi burmistrz powtórzył swoje wcześniejsze tłumaczenia, iż chodzi o wzmocnienie jednostki, jaką jest MCSiR, że Bartosz Ścisłowicz od początku powstania pływalni był mocno zaangażowany w prowadzenie tego obiektu, poświęcał mu najwięcej uwagi i tak zostanie - i stąd pomysł, by znaleźć kogoś, kto będzie zajmował się całością obiektów sportowych w Mieście.

Burmistrz nawiązał do licznych zapytań i interpelacji zgłaszanych przez radną Korwin. - Było wiele uwag zgłaszanych przez radnych, a za sprawą pani radnej mieliśmy wiele incydentów niepotrzebnie nagłaśnianych. Zmiana na stanowisku dyrektora ma temu zapobiec - podsumował Grzegorz Watycha.

Radna prosiła, by na zadane przez nią pytania odpowiedź padła jeszcze podczas sesji. Burmistrz Watycha tłumaczył, że pytania są zbyt szczegółowe, by mógł "od ręki" na nie odpowiedzieć i zaproponował, że przygotowana zostanie pisemna informacja.

- Jak najbardziej może być na piśmie - zgodziła się radna. - Ja chciałam, żeby pan burmistrz odpowiedział mi teraz, bo moje zapytanie jakoś dziwnie zniknęło ze strony Urzędu Miasta. Jeśli moje pytania i odpowiedź będzie upubliczniona na stronie UM to oczywiście, że może tak być - oświadczyła

Burmistrz tłumaczył, że "zapytanie" to nie "interpelacja" i dlatego po pewnym czasie zostało zdjęte ze strony internetowej.
- Ciekawe, że tylko to moje - zauważyła radna.
- Nie tylko. Moje też zniknęło - wtrącił radny Grzegorz Luberda.
- Ale inne moje zapytania są przeniesione do zakładki "interpelacje", a akurat to jedno zniknęło - upierała się Bogusława Korwin. - To są pytania dotyczące pieniędzy publicznych i mieszkańcy mają prawo o tym wiedzieć - oświadczyła.

Kolejny punkt zapalny pojawił się przy głosowaniu nad decyzją oddania w dzierżawę kilkunastu nieruchomości na okres powyżej 3 lat. Jednym z przedmiotów najmu było 0,5 metra kwadratowego pod automat do gry znajdujący się w budynku Miejskiej Pływalni.

Radna zaprotestowała przeciwko wynajmowaniu powierzchni miejskich pod "maszyny do gier hazardowych". Domagała się odpowiedzi na pytanie, czy Urząd Celny został poinformowany o postawieniu tam takiej maszyny, przypomniała, że zaostrzone zostały stosowne przepisy w tym względzie.

W odpowiedzi dyr. Ścisłowicz powiedział, że ta maszyna to "automat z kulkami, a nie automat z grami hazardowymi" i nie widzi powodu powiadamiania o nim służb celnych.

Radna była nieustępliwa. Jej zdaniem dzieci korzystające z pływalni -"od najmłodszych lat narażone są na kontakt z hazardem".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Leming doskonały03.02.2017, 19:43
Czekam, kiedy PiS uchwali ustawę o kadencyjności Radnych - bo niektórych trzeba oderwać od stołka.
fan-jadziuni03.02.2017, 17:05
Nasza Lwica znów zaatakowała. Niepotrzebne incydenty ,którym nic do tego możecie panie i panowie mieć w domu. Brawo Pani Jadziu.
nowatarżanka02.02.2017, 20:32
znowu korwinowa nadmuchuje sprawę,mam wrażenie,że wszystko jest zle-co związane jest z basenem.Dyrektor do kitu i reszta też według niej.
Uwierzcie,że to bardzo kiepska księgowa i straszna aferzystka czepiająca się wszystkiego.Kto wybiera takich ludzi na radnych.
Do nowotarżan...02.02.2017, 14:18
...nie ogarniających.Dlaczego obiekty nie przynoszą dochodów.Prosze zobaczyć harmonogram Mcsir po feriach i zobaczyć kto zajmuje godziny- sal ,boisk itp.A no właśnie ,są to przeważnie wasze dzieci ze szkół i kluby nowotarskie które'' płacą'' ha ha ha'' fige''.Jak chce wynająć np.sale prywatnie bo okoliczne kluby też grają to musimy wynająć'' szkolną'' sale .Bo w miejskich są zajęte przez wiecie kogo.Więc wszyscy grający i'' płacący'' rozeszli się po okoliczny małych salkach .A wy dokładacie do waszych klubów i szkół.A czyja to wina...może zapytajcie swoich radnych miasta?co?
kamil02.02.2017, 10:24
Gdzie jest zniżka dla seniorów50+? Większość miast potrafi szanować starszych ludzi . Ale nie u nas
stały bywalec pływalni01.02.2017, 20:50
W dalszym ciągu czekam na ulgowy karnet dla seniorów, emerytów - karnet basen + sauna 10 x 2 godz.. Propozycję osobiście przedstawiłem Panu Burmistrzowi i Dyr. MCSiR Panowie - emeryci na to czekają, zwłaszcza, że nie jest ich wielu.
swojak01.02.2017, 08:42
~do pati
Ty już więcej nie pij tej kawy, ani nawet wody z automatu, bo widać że ci szkodzi. A tak w ogóle to masz dzieci? Myślenie w twoim wypadku - boli.
Pati31.01.2017, 21:15
@ds aż strach pić kawę z automatu bo się jeszcze zostanie hazardzistą .... swoją drogą 13 pensja to nic nie zwykłego i cała budżetówka ją ma !!! więc jaka radna taka afera
@wojtek cóż można podnieść ceny biletów i basen będzie zarabiał na siebie, ale chyba nie o to chodziło z miejską pływalnią !!!!! Porównaj ceny basenów a później pisz o niegospodarności. Lubię ten basen bo możemy z całą rodziną pójść i nas stać przy takiej cenie, wbrew temu co piszą niektórzy jest czysto
bobo31.01.2017, 19:35
Teraz czas pani Burmistrzu na obsługę basenu przypatrzeć się kto tam jest zatrudniony i w jakich okolicznościach zostali zatrudnienie jak w niejasnych to pozwalniać
bara diga31.01.2017, 16:22
Jak nie tancerz to kolarz. Teraz kolej na akrobatę . A Grzegorz obiecywał jednego zastępcę i miało być tak pięknie. Jakaś klątwa wisi nad miastem ,że nikt miejscowy pracy tu nie dostanie?
triuph POzwla31.01.2017, 13:53
@wiki - a komu ma dać stołek - wrogowi ???
Trza sie przyzwyczajać do demokracji... Kto wygrywa ten rozdaje stanowiska Patrz najstarsza Q demokracja USA przyszła z Tramphem zmiana i wszystko powywracała na 4 albo 8 lat !!!
PL31.01.2017, 13:19
zakup napoju z automatu to też hazard ? heheh
mieszkaniec31.01.2017, 12:41
Dołożę iskierkę. Ratownicy mieli być zatrudnieni na umowę o pracę, o co wnosił dyrektor mcsir, na co nie zgodził się burmistrz i skarbnik. Ta sytuacja doprowadziła do spięcia, które zaowocowało dymisją Ścisłowicza. Co ciekawe dziwny przetarg na ratownictwo wygrała firma zaniżając mocno stawki (to już drugi raz). Swoją drogą właściciel obecnie zabezpieczającej firmy występował, także na forum ?bezrady miasta? jako obrońca ratowników. Ratownicy mieli zagwarantowane 12 zł/godz przez dotychczas działającą firmę a teraz pracują za 11 bo nie mają wyjścia. Fajny ten obrońca. Smaczku dodaje fakt, że koordynatorem ratowników na basenie jest prywatny synalek superradnej Korwin /.../
Mgła (lub smog) nad tą układanka zaczyna się rozwiewać. Generalnie dziadostwo i bezradność. Populizm i kolesiostwo.
oskar5131.01.2017, 10:44
W żadnym normalnym zakładzie pracy,gdy nie ma zysku, nie ma również premii, nagród i trzynastek !!!!!!
Tekla31.01.2017, 10:35
Dobrze robi Pani Pani Korwin, że stawia pytania i wymaga odpowiedzi. Po to wybraliśmy a nie po to by robiła co lubi i by wszyscy ją chwalili. Po nic to została wybrana Danusia Wojdyła. Nie ma Fryźlewicza to ona siedzi pod miotłą.
taksiarz31.01.2017, 10:30
Pani Bogusiu ja słyszałam, że w jednej z miejskich jednostek kultury zwierzchnik uprawia mobbing. Niech się tym Pani zajmie, bo kto jak nie Pani.
Mało, który mężczyzna radny ma takie "jaja" jak Pani. Gratuluje.
wiki31.01.2017, 09:49
Grzegorz, któremu kumplowi teraz dajesz stołek?
wojtek31.01.2017, 09:48
Jak mam proste pytanie. Jakie zyski przyniosła dla miasta PŁYWALNIA? I czy z tych zysków były wypłacone 13-ki dla pracowników w tym BŚ. Bo skoro pływalnia przynosi straty to żadnych 13 nie powinno BYĆ! Kto nagradza niegospodarność i zwykła nieudolność? Pan Burmistrz? No to czas na zmiany . Bo tak się bawić nie będziemy.
baciok@31.01.2017, 09:45
A ja popieram panią Radną, dobrze że jest dociekliwa. To wszystko to są pieniądze publiczne ściągane od nas wszystkich. Kilka punktów odniesienia
1. Na stanowsku Dyrektora MCSiR powinna być zatrudniona osoba kompetentna. Jak będzie dowiemy się?????
2. Wstyd dla UM, że ratownicy sa zatrudniani poprzez jakieś firmy zewnętrzne. Zatrudnijmy ich po ludzku, zgodnie z Kodeksem Pracy. Od nich zależy ludzkie życie.
3. Co do automatu. Precz z takimi dziadostwami z obiktów uzyteczności publicznej. Jaki jest zarobek z tego. Żenada
4. Zarzut do Pani radnej o smog. Panie i Panowie póki Rząd (obojętnie jakiej orientacji politycznej) nie wprowadzi kompleksowych rozwiązań to będziemy bić pianę.
kaz31.01.2017, 09:21
Kochana pani Bogusia
gazda III31.01.2017, 09:16
szanowna pani radna, proszę zając się smogiem, , bo nie da się z domu wyjść
plennik31.01.2017, 09:10
No i trza było budować pływalnie bezobsługową , bezzałogową, bezkosztową - taki projekt kosmiczny i wieczny - bez remontowy !!!
Oj miescany, teraz macie gadane - a PO co wam ta pływalnia była ???
ds31.01.2017, 09:02
jak Radna nie umie odróżnić automatu z kulkami od automatu hazardowego to już wszystko świadczy... tyle w temacie
Mieszkaniec kotliny smogu31.01.2017, 08:47
Burmistrz: "za sprawą pani radnej mieliśmy wiele incydentów niepotrzebnie nagłaśnianych.", "pytania są zbyt szczegółowe, by mógł "od ręki" na nie odpowiedzieć". Jak się ma coś za uszami to ciężko się sprawnie wytłumaczyć, prawda? Kia Optima zatankowana, i wio na wręczanie kwiatków, ale jak radna zadaje konkretne pytanie to ciężko odpowiedzieć "od ręki". Miasto dusi się w smogu, młodzi uciekają za normalną pracą, budżet wisi na włosku, kryminał goni kryminał. Gratulacje. Przynajmniej hajs się zgadza.
malibu31.01.2017, 08:37
Pani Korwin się całkowicie ośmiesza z tym automatem hazardowym na pływalni. To jest zwykła maszyna sprzedająca zabawki dzieciom po "złodziejskich" stawkach. Beka na całego. Automat hazardowy - tak trzeba by było nazwac wszystkie automaty vendingowe w/g tej Bezradnej.
lolo31.01.2017, 08:28
"Pani Radna jest jedyną osobą w tym mieście która nie boi się mówić głośno o problemach a reszta widać że siedzi cicho jak mysz pod miotłą" - a mnie się wydaje, że Pani radna ma "parcie na szkło" , jest osobą złośliwą i niestety często podczas "solowych wystąpień" popełnia publiczne harakiri - znaczy ośmiesza się sama. Przypomnę "aferę plemnikową" co to poszła w świat za przyczyną Pani radnej właśnie. Zastanawiające jest skąd nagle u Pani radnej taka agresja skierowana w stronę burmistrza. Czegoś nie udało się "załatwić" ?
oko31.01.2017, 08:22
Kupując batonik w automacie dzieci narażone są na kontakt z hazardem - wrzuca pieniążek - gra - i wygrywa. O ile automat nie "zeżre" pieniążka. Kiwające głową aniołki to też gra hazardowa - pieniążek - i ...wygrana w postaci kiwającej się głowy. Nowy Targ jaskinia hazardu ???
obiektwyny31.01.2017, 08:11
od początku pływalnia to miejsce afer, nie wspomnę o ciemnej, dziwnej sferze zatrudniania pracowników przez dyrektora/kierownika. Jasno trzeba powiedzieć że dyrektor zawiódł jako dyrektor. Gorce i lodowiska były i są nieodpowiednio zarządzane - do basenu się nie będe odnosić.
nowotarżanka od zawsze31.01.2017, 08:04
Po co tyle uwag pod adresem p. radnej Korwin? Komentujący jakby nie wiedzą kim ma być radny, przecież p. Korwin reprezentuje wyborców, a oni powinni wiedzieć jakie decyzje podejmują zarządzający miastem. Radni nie są od potakiwania i bezkrytycznego akceptowania poczynań samorządowców. Życzymy Pani wytrwałości i konsekwencji w działaniach na rzecz wyborców.
Pijak31.01.2017, 07:56
Według mnie Ścisłowicz powinien postawić sobie taki automat do gry w chałupie by pograć se w te kulki co najmniej z pół godz przed wyjściem do pracy aby nabierać coraz większej wprawy
MF31.01.2017, 06:56
Co radni robia i wielka komisja brudnego powietrza chcialbym widziec choc jeden wniosek logiczny a nie bzdury???
Alehandro30.01.2017, 23:54
w prokuraturze powinna pracować Pani Korwin
Ficek30.01.2017, 23:28
Pan Burmistrz afery zamiata pod dywan , tyle przekrętów i nieujawnianie niewygodnych sytaucji to dla Burmistrza byłoby na korzysc , ale my jako wyborcy chcemy być swiadomi tego co się dzieje w Naszym Miescie i na co idą Nasze publiczne pieniądze . Nie rozumiem dlaczego to tajemnica ??? Czyżby znowu jakaś afera wisiała w powietrzu ? A może pieniądze idą na paliwo dla Burmistrza bo niby za czyje jest tankowany samochód ? Pani Radna jest jedyną osobą w tym miescie która nie boi się mówic głośno o problemach a reszta widac że siedzi cicho jak mysz pod miotłą .
jaga230.01.2017, 23:11
Dajcie Jej stanowisko Dyrektora wszystkich Dyrektorów w mieście i się uspokoi
Franek30.01.2017, 22:25
Dlaczego na miejskiej pływalni nie są zatrudnieni ratownicy na umowę o pracę tylko na śmieciówce? Jak można tak traktować ludzi dbających o nasze bezpieczeństwo. Przecież każdy człowiek chce i zasługuje na godną pensję i traktowanie. Ratownik to obserwator, który cały czas ma pilnować ludzi przebywających w wodzie. Też zasługuje na płatny urlop, też może zachorować i powinien mieć prawo do umowy o pracę. Pan Ścisłowicz jakby dobrym był dyrektorem to już dawno by przekonał radę miasta do umów dla ratowników. W końcu oni są pierwszymi osobami, które zapobiegają wypadkom i ratują jak potrzeba. Praca ratownika jest ważna, ale świadomość niektórych ludzi jest mała i nie doceniają tego. Może by tak zrobić konkurs na stanowisko kierownika miejskiej pływalni. Ktoś mądry się znajdzie, tylko konkurs musi być uczciwy a w tym mieście chyba nie ma na to szans.
Wszystko da się odkupić30.01.2017, 22:18
Ta pływalnia to jeden wielki przekręt i miejsce afer. Suma sumarum i tak za kilka lat to upadnie i oczywiście zostanie sprzedane za grosze .Komu...? Oczywiście Pan Ż. wszystko kupi:) i będzie kwitł interes
NT30.01.2017, 22:15
Pani Korwin znowu się ośmiesza.
baciok@30.01.2017, 22:02
Brawo Pani radna. Drążyć każdy temat związany z pieniędzmi publicznymi.
waksmund30.01.2017, 21:51
niech sie radni zajma tym co trzeba a nie tym co juz zrobili
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl