03.02.2017, 12:55 | czytano: 4469

Przewodniczący zarzuca radnemu mobbing i "grillowanie" dyrektora

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Jan Krzak ma dość nieustannych ataków radnego Ryszarda Klamerusa na dyrektora Powiatowego Centrum Kultury Tadeusza Watychę.
Na ostatniej sesji rady powiatu Klamerus po raz kolejny, może już kilkunasty, skrytykował działalność dyrektora PCK i samej instytucji. Przewodniczącemu Krzakowi przestało się to już podobać. Zarzucił radnemu Prawa i Sprawiedliwości, że jego ciągłą krytykę i oskarżenia można odebrać, jako mobbing i "grillowanie" dyrektora. - Zaczynam tak to właśnie obierać. To rzucanie cienia na podmiot, który pracuje bardzo dobrze - mówił przewodniczący.
- Gratuluję panu dobrego samopoczucia w ocenie działalności PCK - powiedział w odpowiedzi Ryszard Klamerus. Kolejny raz poinformował, że ma program naprawy tej instytucji, który przedstawi, jeśli tylko władze powiatu zorganizują publiczną debatę na temat działalności tej jednostki.

Przypomnijmy, iż radny PiS od dłuższego czasu wzywa starostę Krzysztofa Fabera i cały zarząd powiatu do zorganizowania debaty na temat działalności Powiatowego Centrum Kultury. Uważa on, że jednostka źle działa i nie może pogodzić się z faktem, że jej dyrektor Tadeusz Watycha otrzymał nagrodę roczną za pracę w wysokości 10 tys. zł. Starosta uważa natomiast, że odpowiednim miejscem na debatę jest posiedzenie Komisji Kultury, a nagrodę dla dyrektora uzasadnia faktem, że dobrze pracuje, a jego wyniki przemawiają za jej przyznaniem.

- Nie ma tutaj dyrektora i nie może się obronić przed zarzutami - stwierdził przewodniczący w odpowiedzi na kolejne zarzuty radnego Klamerusa pod adresem PCK. - Dobrze, ale niech pan nam nie wmawia, że w PCK jest tak wspaniale - stwierdził radny PiS.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
heavyway05.02.2017, 19:41
Dziwisz abdykował pora na wyrugowanie rabiańskiego desantu
Wicek05.02.2017, 16:32
Panie radny pochwal się Pan swoimi dokonaniami w życiu, bo z tego co tu piszą nie ma się czym chwalić przez całe życie. Stara się Pan być wyrocznią dla innych, jak każdy artysta krytykować ma prawo, chociaż nie musi proponować nic nowego. Panie radny popatrz Pan na premie na szczeblu centralnym, to powiatowi daleko do tego.
ocenka z Krakowa04.02.2017, 15:14
a radny Klamerus jakie ma dokonania ?
widać trzyma linię PiS - Za co można otrzymać premię w rządzie Beaty Szydło? Wystarczy... pracować. W ministerstwach działa rozporządzenie, które gwarantuje części pracowników obowiązkowe nagrody. Co miesiąc. Tylko w resorcie rozwoju w ubiegłym roku na ten cel poszło 6,2 mln zł. W sumie w rządzie w 2016 r. do pracowników trafiło ponad 15,5 mln zł.
tak więc radny działa na zamówienie polityczne - tu krytykuje a PiS rozdaje premie ? ocenę zostawiam radnemu
kasiunia04.02.2017, 13:12
gdzie są zwykli ludzie w samorządach? Pani kasjerka z Biedronki, gdzie pracownicy Lidla,gdzie kucharze ,kelnerki,kierowcy,GDZIE? Kto wam wmówił że macie głosować na doktorów ,nauczycieli i innej maści /niby mądrych bo po studiach/ No to macie oderwanie od rzeczywistości w wydaniu lokalnym. Dla tych ludzi 10 tyś .To premia. A dla innych to chleb przez rok.
kaśka04.02.2017, 12:31
Za 10 tyś.złotych to drodzy panowie RADNI dwie osoby dorosłe muszą przeżyć przez rok czasu. Absurd władzy oderwanej od rzeczywistości. Premia 10 tyś za nic i jeszcze ryją .
@2x50004.02.2017, 10:55
A gdzie masz na Podhalu zakłady pracy wybudowane za komuny? Jakby NZPS -u nie rozsprzedali to by do dziś funkcjonował. Ludzie mieliby prace a region by się rozwijał.
icek04.02.2017, 09:27
Dlaczego PIS nie zabierze się za 13-ki? Co to kurna jest ta 13? Bo ja rozumiem np. Castorama .Wypracowali zysk ,maja 13. Zarobili .Jest OK.Ale taki urzędnik? Żyje na koszt podatnika. Podatnik mówi dość szastania kasą.A oni dalej swoje.
2x 500= 1000 można i tak03.02.2017, 22:05
@ Dega 34 nie mów o pieniądzach podatników,jeżeli Twój udział jest znikomy.Wiele podatków pochodzi z zakładów zbudowanych za czasów PRL.Historia gospodarcza Polski się tu wprasza.
pytanie dla pytania03.02.2017, 21:44
Radny doskonale wie-bo mu to kilkakrotnie mówiono,że dyrektorzy jednostek organizacyjnych nie dostają trzynastek,a wszyscy pracownicy
samorządów i innych zawodów takowe wynagrodzenie otrzymują i pyta
się ciągle "za co ta trzynastka"? Tak sądzę,że trzynastka ma dopełnić zasady
sprawiedliwych ZASAD WYNAGRADZANIA i Nagradzania.Dyrektor był i jest
wysoko oceniany przez tych,którzy mają najwięcej do powiedzenia.
Leming doskonały03.02.2017, 19:46
Czekam, kiedy PiS uchwali ustawę o kadencyjności Radnych - bo niektórych trzeba oderwać od stołka.
Dega3403.02.2017, 16:16
A jedyne tysiąc złotych-nie wystarczyłoby jako nagroda?
Panowie z PIS-u coraz bardziej was rozumie i popieram, wasze reformy.
Najlepiej się dzieli pieniądze podatników.
Jeśli nadprodukcja pieniędzy-to może zmniejszylibyście wartość pobieranych kwot za wydanie prawa jazdy, zaświadczenia z rejestru gruntów itp- wydawanych w Starostwie.
Czy pensje 3000-5000 to u Was normalne?
Co ma powiedzieć podatnik ,który jest bezrobotnym i słyszy o takiej bogatej instytucji.
Proszę PIS o kontrolę tych nagród w imię przyszłych Waszych wyborców. Najwyższy czas zabrać się za to. Myślę, że będzie coraz więcej zfrustrowanych mieszkańców powiatu.
@ taka sobie gadka03.02.2017, 15:36
znany zespół wokalny lansował przebój : Niech żyje bal.Bo to życie to bal jest nad bale.Niech żyje bal. Drugi raz nie zaproszą nas wcale. I to by pasowało do samorządów. A za 1,5 roku zmiana warty ,to się prężą.
Taka sobie gadka03.02.2017, 15:04
Jak można ciągle gadać o czymś "co nie jest prawdą i nigdy nie będzie".Burz
i muruj",śpiewał niegdyś znany zespół wokalny.Menadzer instytucji-to nie
artysta.Wizja artysty wykracza poza rzeczywistość.Jest to świat urojenia,
który zachwyca lub nie .
nowotarżanka od zawsze03.02.2017, 14:50
Coś się wydaje, że ten szczebel pośredni ma szansę zniknąć w niezbyt odległym czasie. Byłoby dobrze!
nigdy więcej03.02.2017, 14:22
...pis w powiecie nowotarskim nie ma szczęścia do osób,które chcą go
reprezentować w samorządzie.Wyobraźmy sobie, coby było gdyby mieli
władzę....
skok na kulturę03.02.2017, 14:14
Najważniejsze ze radny Klamerus ma swoje "wielkie" dokonania w dziedzinie kultury i jest bezrobotnym od 20 lat :) :)
i byłoby dobrze w ramach dojnej krowy zrobić skok na kasę
kawa03.02.2017, 13:27
Za dużo pieniędzy jest w samorządach. Jest pula do podziału to ja dzielą. To nie wina Krzaka że dostał darmowe pieniądze. Nie było komu dać ,to dał kolejnemu z brzegu. A że nie było za co to już inna bajka. Jakby odesłał kasę to wyszedł by na dziwadło co nie chce pieniędzy i na dodatek niemote .No to rozdał . Na prawo i lewo trwonią pieniądze podatnika ,to jest cos niesamowitego jakie dysproporcje finansowe są w tym kraju. A pan Klamerus to chyba z partii która obiecuje porządki i koniec marnotrawienia publicznego grosza. Puki co to patologię omijają szerokim łukiem. Nawet nie podeszli do tematu rozbuchanej kosztownej biurokracji i mamy nagrodę za pierdzenie w przysłowiowy stołek A dlaczego? bo się należy ! A dlaczego się należy ? Bo stołek państwowy!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl