05.02.2017, 21:50 | czytano: 7826

Prace przy budowie "węzła tatrzańskiego". Radni poroniańscy zaniepokojeni "porządkami" na placu budowy (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
PORONIN. Podczas sesji Rady Gminy Poronin wójt Bronisław Stoch poinformował radnych o spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie w sprawie organizacji ruchu w obrębie przebudowywanego tzw. węzła tatrzańskiego.
- Wymagano od nas przekazania informacji, jakie są uwarunkowania lokalne dla tego ruchu. Poinformowałem też o oczekiwaniach dużej grupy mieszkańców, którzy skierowali list zarówno do Urzędu Gminy, jaki do ZDW. Ich niepokój budzi możliwość zagrożenia bezpośredniego, codziennego bezpieczeństwa w przypadku gdyby ruch miał być przeniesiony z zakopianki na ulice Piłsudskiego w Poroninie, a dalej na ulicę Tatrzańską - mówił Bronisław Stoch.
Wójt uspokajał, że ani główny wykonawca inwestycji, ani firma zarządzająca projektem "takiego pomysły nie prezentowały i nie prezentują".

Radni prosili o doprecyzowanie szczegółów dotyczących przebudowy istniejących dróg. Radny Marek Wójcik apelował w imieniu mieszkańców ul. Kasprowicza, by podana została im informacja - na jak długo zamknięty zostanie wjazd na ich ulicę od zakopianki. - Początkowe numery domów to pensjonaty albo miejsca, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Mieszkańcy czekają na informację, na jak długo ten wjazd będzie zamknięty - mówi radny. Jego interpelacja dotyczy także mieszkańców ul. Za Torem. - Trwa budowa mostu na potoku Poroniec. Jak skończą, to przejazd na moście kolejowym zostanie bezterminowo zamknięty. Jak piesi mieszkańcy Za Torem i Kasprowicza będą przemieszczać się do centrum wsi? Czy będzie droga? Czy istniejąca kładka zostanie poszerzona - pytał.

Inny problem zasygnalizował Maciej Chowaniec. - Interweniowałem w Urzędzie Gminy, bo pracownicy budowy palili śmieci z rozebranych budynków. Do mnie wydzwaniali mieszkańcy, więc interweniowałem. Ale nie wiem na ile ta interwencja się zdała. Bo w sobotę jak przejeżdżałem tamtędy samochodem, to był jeden, wielki dym z placu budowy. My tu walczymy ze smogiem, mówimy o ekologii, a pod oknami urzędu śmieci są palone. Dym, który szedł to nie był dym z drewna. Był czarny, brzydki. Coś trzeba z tym zrobić. Chociaż myślę, że co już mieli spalić to spalili i niewiele tam zostało - podsumował radny.

Więcej o samej inwestycji piszemy w artykułach - obok.

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
europodatnik09.02.2017, 09:13
Durnowate społeczeństwo pali śmieciami i palić nimi będzie! W całym kraju są elementy wywrotowe i aspołeczne. Będziemy ich karać i wsadzać do więzienia a ich majątki będą skonfiskowane dla dobra PRL-u. Jednostki nie mogą być ważniejsze od ogółu i zrobimy z tego pokazówkę w TV. Tak zdecydowano na ostatniej egzekutywie POP.
Ja Gomółka, wam to mówię drodzy towarzysze!
gazda z furmanowej07.02.2017, 15:56
To samo będzie w Białym Dunajcu. Też robili przez lata głupotę , a tera muszą szukać objazdów i przebiegłości by wjechać na zakopiankę i dojechać do roboty. A ile zatrutego powietrza bo korki na moście jak cholera z jednej strony pod Kościół ,a z drugiej pod przejazd w Poroninie . To jest kara za głupotę i wystającą słomę z cholew . Duście się w smrodzie , boście na to zasłużyli , a właściwie to wasza głupota .
TO JO06.02.2017, 17:48
ale ruszyło tych co blokowali całymi latami inwetSycję drogi przez Poronin. Widzą teraz że sami sobie zrobili szkodę, bo droga by był, korków zero i powietrze czyste, a tera i powietrze fatalne , drogi nie ma, z pORONINA nie da się wyjechać , ani wyjechać się nie da i tyle tej blokady wyszło. Tak to jest jak się chce robić innym na złość , TO
@turysta06.02.2017, 13:27
@turysta taa powiedz od razu ze całe Podhale ogrzewa domy ociepleniem budynków i oponami a co by nie . Turysta od hipokrytów by nawrzucał a skad niby przyjechał cała polska ma problem ze smogieem czyli też smieciami pali nie ma jak generalizowac wszystko i wszystkich do jednego worka wrzucać . warszawa niby takie centrym wszechswiata a smog ma taki sam co jest nie stac ich tam na ogrzewanie gumowcami pala?

ludzie sie interesują, zgłaszają walczą z problemem i bardzo dobrze. twoim zdaniem nie można walczyc ze smogiem bo sie w mieszka w rejonie gdzie jest smog to dopiero jest załosne z twojej strony turysto
@budowlaniec od lat06.02.2017, 13:15
a kto tu coś blokuje to już nie wolno kontrolować i interesować sie budową bo budowlaniec to swietośc i na ręce patrzeć nie wolno ?

Tak nawiasem to czym mieszkańcy pala w Poroninie w piecach?

na pewno nie ociepleniem budynków , foliami , plastikami , śmieciami , lakierowanym drewnem wiec nie oczerniaj całego społeczeństwa na podstawie swojego widzimisię to ze promil palaczy wrzuci wszystko jak leci do pieca nie czyni z całego społeczeństwa trucicieli

budowlaniec od lat czyli tylko budowlańcy maja prawo sie wypowiadać , taka to właśnie opieszałość tych budowlańców nie znasz się to spadaj my tutaj wiemy co robimy , a tak wam się przynajmniej wydaje wpada nadzór i okazuje się ze wam się jednak wydawało , o bhp to wyście słyszeli a jak już to traktują wytyczne jak pierdoły kto by sie tym przejmował
turysta06.02.2017, 12:36
Zima solidna , a zdjęcia zrobione w niedziele , kiedy wszyscy grzali własne d......y przy piecach ogrzewanych śmieciami i odpadami . Poronianie to ciekawa nacja. Chcieli by ciastko i zjeść ciastko.. Jeszcze moi drodzy hipokryci nawdychacie się ,żeby było ciekawie to na własne życzenie tego czystego zanieczyszczonego powietrza górskiego . Tu was na prawdę nie żałuję .Szeroko w płuca bierzcie .
budowlaniec od lat06.02.2017, 10:45
Radni poronieni znają się doskonale na blokowaniu przez długie lata budowy tej ważnej dla nich jak i dla całej podhalańskiej społeczności. Dla nich przede wszystkim, że dokładają swoim mieszkańcom do uszczerbku na zdrowiu, bo przecież te korki to nie poprawiają jakości powietrza w tej okolicy , a dla reszty to nikt nie chciałby wysłuchiwać tych ujów i stryków pod ich adresem , a płynących z gardeł stojących w korkach kierowców , przede wszystkim turystów.Odnoszę wrażenie ,że jest to taka zamierzona metoda odstraszania turystów na długą metę , by omijali tą okolicę dalekim łukiem. Co do placu budowy , to co ci radni znają się na tym , skoro własnych i sąsiedzkich obejść nie są wstanie doprowadzić do porzą dku , a ponadto skąd mają wiedzę na temat budownictwa drogowego? Budowa jak budowa i jeszcze w okresie ciężkiej zimy , a taka teraz na Podhalu jest . To takie picu , picu wrzuć kamyk do cudzego ogródka , to nie ujrzy twojego własnego bałaganu , by nie powiedzieć burdelu .Tak nawiasem to czym mieszkańcy pala w Poroninie w piecach?
jasiek06.02.2017, 10:30
nikt tam nie protestuje ? nie stawiali na szybko domów w miejscu węzła ? cos tu nie gra .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl