15.02.2017, 20:26 | czytano: 2767

Olimpijska oprawa jubileuszowego Memoriału Bronisława Czecha (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Już po raz czterdziesty zakopiańska Szkoła Podstawowa nr 2 organizuje Memoriał upamiętniający swojego patrona, Bronisława Czecha.
Uroczysta inauguracja tegorocznego Memoriału rozpoczęła się od wizyty na grobie Bronka Czecha. Później uczestnicy uroczystości, niosąc flagę olimpijską i pochodnie z ogniem zapalonym na grobie patrona, przyjechali do szkoły, gdzie powitali ich uczniowie i nauczyciele.
W inauguracji na zaproszenie władz szkoły wzięli udział wybitni zakopiańscy sportowcy, m.in. Maciej Gąsienica Ciaptak, Zofia Kiełpińska, Antoni Marmol, czy Józef Łuszczek. Po przywitaniu przez dyrektor szkoły Monikę Karpiel zostali oni uhonorowani pamiątkowymi medalami. Część z nich uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 2, której uczniowie od wielu lat, jak na szkołę im. Bronisława Czecha przystało, odnoszą duże sukcesy nie tylko w sporcie międzyszkolnym, ale także i zawodowym.

W uroczystości wziął udział również Jacek Kapłan z żoną Barbarą, siostrzeniec Bronka Czecha. Z okazji jubileuszu podarował on szkole wyjątkowo cenną pamiątkę po swoim wujku - puchar dla najlepszego polskiego sportowca pierwszych mistrzostw świata FIS w Zakopanem w 1929 roku.

Ostatnim akcentem inauguracji była wizyta na wystawie zorganizowanej z okazji jubileuszowego Memoriału, na której swoje medale, dyplomy i pamiątki prezentują sportowcy, absolwenci zakopiańskiej szkoły. Najnowszym trofeum na wystawie jest złoty medal zimowej Uniwersjady, który kilka dni temu przywiozła z Kazachstanu snowboardzistka Weronika Biela.

rk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl