22.02.2017, 18:47 | czytano: 2109

Reforma edukacji po szczawnicku

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy został podjęty temat dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i gminy do nowego ustroju szkolnego.
Przedstawienie projektu radnym poprzedzone było konsultacjami przeprowadzonymi z rodzicami. Pisaliśmy o tym w artykule pt. "Spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów".
Zdania zainteresowanych są podzielone: większość rodziców ze Szlachtowej chciała, aby ich pociechy uczęszczały do szkoły w Szachtowej, nawet kosztem wprowadzenia dwóch zmian nauczania. Rodzice z Jaworek wolą posyłać młodsze dzieci do Szachtowej, a starsze do Szczawnicy . Burmistrz Grzegorz Niezgoda podkreślał, budynek w Szlachtowej nie jest przystosowany do przyjęcia starszych dzieci, nie ma sali gimnastycznej i sal profilowych.

Przed sesją odbyło się wspólne posiedzenie komisji, podczas którego sołtys Jaworek Bożena Solecka wraz z Radą Sołecką złożyła petycję o dofinansowanie dowozu dzieci, chcących uczęszczać do szkoły w Szczawnicy. Zastrzeżenia sygnatariuszy petycji wzbudziła planowana przez dyrektor szkoły Szlachtowej konieczność wprowadzenia dwuzmianowości nauki oraz realizacji zajęć pozalekcyjnych w soboty. Dyrektor Kowalska obiecała jednak, że dwuzmianowości nie będzie, gdyż ma zamiar zaadoptować na potrzeby klas lekcyjnych inne pomieszczenia, min. pokój nauczycielski i strych. 

Na poniedziałkowej sesji radni ustalili, że w Szlachtowej będzie szkoła z klasami 0-8, natomiast w Szczawnicy szkoła podstawowa będzie się mieściła w dwóch budynkach: klasy 0-4 będą w budynku obecnej podstawówki przy ul. Głównej 12, a dzieci starsze uczyć się będą w gmachu gimnazjum przy ul. Głównej 116. Uchwalony projekt przesłano do Małopolskiego Kuratorium Oświaty, w celu zatwierdzenia. Jeśli zostanie zatwierdzony, radni na kolejnej sesji przegłosują projekt wprowadzający sieć szkół na terenie Miasta i Gminy Szczawnica, która obowiązywać będzie od dnia 1 września 2017 r.

Joanna Dziubińska, źródło: UMiG Szczawnica
zobacz także
komentarze
@ pasek23.02.2017, 14:20
Weź przestań. PIS czuć od ciebie na kilometr. Ja już wolę rozgarniętego kopacza z peło. Od pisowskiej zaściankowej ,zawziętej swory.
Jer23.02.2017, 13:24
Chyba najlepsze co dało się zrobić w obliczu tego nieszczęścia zwanego reformą edukacji. Tylko na Szlachtowej będzie przewalone dla wszystkich - dzieciaków, nauczycieli... Będą tam musieli stanąć na głowach, żeby to wszystko się nie rozwaliło.

No nic, trzymam kciuki, żeby się to nie rozwaliło. Moja córa idzie do szkoły za 2 lata, już się psychicznie przygotowałem do tego, że matematyki, przyrody i nauk ścisłych będziemy musieli jej uczyć w domu, bo to jak wyglądają podstawy programowe to jakiś dramat.
brawo PiS23.02.2017, 10:50
piasek ... weź się do pracy bo bredzisz w stylu PiS=PZPR

reforma edukacji legnie w gruzach już jesienią
i nie jest tak różowo na Podhalu
ale w końcu PiS musi przegrać na nikomu nie potrzebnej reformie
janek23.02.2017, 07:06
Ile miastom.in. z mich podatków rocznie płaci na KS Jarmuta?
piasek w koła22.02.2017, 21:56
Burgmajster szczawnicki to wieloletni działacz peło i niesamowity kopacz, to z góry było wiadomym ,że reforma uda się na całym Podhalu , ale w Szczawnicy nie wyjdzie , bo włodarz będzie przeszkadzał.Jeszcze nie był burgmajstrem , a już wszem i wobec oznajmiał ,ze nim będzie i wszystkich brał pod buta. Teraz sypie piaseczek i nic się władzy krajowej nie uda. Kopacz to jedynie może jarmucie pomóc , ale nie reformie .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl