23.02.2017, 09:00 | czytano: 3889

Jest nowa sieć szkół w Zakopanem. Gimnazjum nr 2 będzie wygaszone

fot. Regina Korczak-Watycha
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Zakopane głosowana będzie Uchwała dotycząca nowej sieci szkół w Zakopanem. Podjęcie jej jest obowiązkiem, który na gminy nakłada nowa Ustawa o systemie oświaty.
Po wielu miesiącach debat i konsultacji władze Miasta postanowiły połączyć znajdujące się blisko siebie Gimnazjum nr 1 i Szkołę Podstawową nr 5 na Chramcówkach oraz Gimnazjum nr 3 i Szkołę Podstawową nr 4 na Olczy.
Decyzją Burmistrza Leszka Doruli zlikwidowane zostanie Gimnazjum nr 2 w Zakopanem. Po zakończeniu edukacji przez uczniów obecnie uczęszczających do szkoły, zostanie ona zamknięta i przeprowadzony w niej będzie generalny remont.

Po roku 2019, kiedy remont zostanie zakończony, ma w budynku szkoły zostać utworzona bezobwodowa Szkoła Podstawowa, która będzie mogła przyjmować dzieci z całego powiatu.
Być może będzie ona miała konkretny profil, np. sportowy.

Wszystkie istniejące w mieście Szkoły Podstawowe przekształcone zostaną w ośmioklasowe podstawówki.

- W naszych ustaleniach najważniejszy był aspekt ludzki. Wiemy w jakiej sytuacji są nauczyciele w Gimnazjum nr 2, ale staraliśmy się znaleźć najlepsze rozwiazanie jakie jest możliwe w tej sprawie. Mam nadzieje, ze nauczyciele uczący w tej dobrej szkole znajdą zatrudnienie w innych placówkach - mówił w czasie sesji Marek Donatowicz, Przewodniczący Komisji Oświaty.

rk-w/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lelun23.02.2017, 20:20
Pis nie będzie wiecznie rządził. Przyjdzie jakaś następna ekipa to bedzie musiała po nich posprzątać i gimnazja wrócą. Szkoda tylko straconych lat.
nova23.02.2017, 19:45
miało być :najlepsze gimnazjum do likwidacji ...!
nova23.02.2017, 15:44
Ciekawe ile miejsc pracy zaproponuje dyrektor Donatowicz?Najgłupsze publiczne gimnazjum do likwidacji ?W nim nie było wybranych dzieci a mimo to wyniki , wychowanie na poziomie..... szkoda....
belfer23.02.2017, 10:11
miejcie nadzieje dalej nadludzie z pisu .... aż przyjdzie dzień rozliczeń
baciok@23.02.2017, 09:42
Cytat Marek Donatowicz ,,Mam nadzieję, ze nauczyciele uczący w tej dobrej szkole znajdą zatrudnienie w innych placówkach"
No niestety Nauczyciele Rząd PiSu zrobił was w wuja. A z tego co mówiła minister Zalewska ,,nikt nie staci pracy''. Cały problem został na barkach Samorządów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl