28.03.2017, 18:37 | czytano: 2235

Leszek Dorula przeciwny wysokim cenom biletów kolejki na Kasprowy Wierch

Arch. Podhale24.pl
Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego, wystosował list do zarządu Polskich Kolei Linowych w sprawie polityki cenowej spółki. Jego zdaniem, rosnące ceny biletów przejazdu kolejką na Kasprowy Wierch negatywnie wpływają na postrzeganie Zakopanego i całego regionu Podhala.
Oto jego treść:
"Jako akcjonariusz spółki Polskie Koleje Linowe S.A. wyrażam sprzeciw wobec polityki cenowej dotyczącej biletów na przejazd kolejką na Kasprowy Wierch. Ich ceny rosły systematycznie od momentu prywatyzacji spółki, sięgając aż 69 zł za przejazd w obie strony, 99 zł w przypadku ich wcześniejszej rezerwacji, a 135 zł za całodzienny narciarski skipass.

Jestem przekonany, że takie działanie szkodzi spółce, psuje jej wypracowany przez lata dobry wizerunek, spotyka się z negatywnym społecznym odbiorem w związku z nadmiernym wykorzystywaniem przez Zarząd Spółki jej monopolistycznej pozycji na polskim rynku. Negatywnie wpływa także na postrzeganie przez turystów Zakopanego i całego regionu Podhala.

We wspólnym interesie Spółki PKL S.A. oraz jej akcjonariuszy, w tym podhalańskich gmin leży, aby kolej na Kasprowy Wierch - jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa postrzegana zawsze jako dobro narodowe, mogąca poszczycić się ponad 80-letnią tradycją – mogła nadal służyć polskiemu społeczeństwu, a ceny biletów nie stanowiły bariery dla wielu turystów, narciarzy, dzieci, młodzieży, a także osób starszych i niepełnosprawnych, które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć na tatrzańskie szczyty. Ponieważ zależy nam na dobrym wizerunku miasta i całego regionu, apelujemy do Zarządu Spółki o zaniechanie szkodzących mu działań, a tym samym przeanalizowanie aktualnego cennika i dokonanie w nim koniecznych zmian, tak by był on adekwatny do finansowych możliwości pasażerów oraz rzeczywistych kosztów funkcjonowania kolei, a zarazem nie szkodził wizerunkowi Miasta Zakopane".

oprac. r/
zobacz także
komentarze
siuba30.03.2017, 07:49
i tak juz sa wystarczajaco wysokie'.
zako-pion29.03.2017, 14:34
Jakby jeszcze Leszek Dorula - burmistrz dotrzymał jeszcze słowa w kwestii uruchomienia stacji benzynowej , bo ceny na stacjach Orlenu , Bp odbiegaja znacznie nawet od cen w Nowym Targu , nie mówiąc o Krakowie. Do Krakowa nie będziemy jezdzić tankować benzyny panie burmistrzu Kasprowy jak Kasprowy ,ale benzyna dotyczy swoich mieszkańców .
koza.29.03.2017, 12:18
Trzeba było kolejki nie sprzedawać. Teraz to se możecie apelować . Wstydu trzeba nie mieć .
rotty29.03.2017, 12:14
Ale mi akcjonariusz. Dobrze, że ma tylko tak małe udziały. Przy większych z takim podejściem puściłby każdą firmę z torbami. A swoją drogą to super promocja własnego regionu. Turyści nie przyjeżdżajcie bo tu za drogo!
Przecz z ormo28.03.2017, 20:38
Sprzedaliście luksemburskiemu funduszowi kolejkę (teren przygraniczny) a teraz płaczecie? Ktoś za tą sprzedaż powinien iść siedzieć...! takie wały zrobić, dobrze, że lasów państwowych nie zdążyliście sprzedać!
115KM28.03.2017, 19:40
Brawo. Niech pisowski rząd dyktatorski zrobi tak, jak zrobił kiedyś Putin. Powiedział "za drogo" odwiedzając jakiś market. Nazajutrz wszystkie ceny spadły. Nie da się...? Natomiast szczekać i szczuć na poprzedników w propisowskich mediach da się. Elektorat musi być bezustannie karmiony propagandą, ale czynów "nie widno"...Duda jeździł na Kasprowym w tym sezonie. Nie zauważył, że za drogo...?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl