31.03.2017, 13:18 | czytano: 5881

Strajk nauczycieli

Część nauczycieli z Podhala przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której organizatorem jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Na terenie powiatu nowotarskiego strajkują nauczyciele z siedmiu szkół, w tatrzańskim z dwóch. Protest spowodowany jest mającą wejść od 1 września reformą systemu oświaty, która spowoduje likwidacje gimnazjów.
- Strajkują nauczyciele w Nowym Targu w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 oraz gimnazjach w Klikuszowej, Ludźmierzu, Krempachach i Rabie Wyżnej - poinformowała Romualda Prośniak, szefowa oddziału ZNP w powiecie nowotarskim.

W powiecie tatrzańskim na protest zdecydowało się Gimnazjum nr 1 w Zakopanem i Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej.

js/
zobacz także
komentarze
ja05.04.2017, 21:31
Ej Pani nauczycielko z powołania.
Nic mądrego nie wypociłaś z siebie w tym komentarzu.
Żenada, opieprzacie się i tyle. Weekendy,święta, ferie ,wakacje i reszty nie mogę się diczyć.
Opamiętajcie się.
Władek03.04.2017, 22:43
Przeczytałem wszystkie komentarze, jedno powiem, jak Wy się nienawidzicie to aż strach, możecie się jeszcze pozabijać i przyniesie Wam to wszystkim ulgę. Politycy napuszczają jednych na drugich a my się dajemy.
:D03.04.2017, 11:47
nauczycielka z powolania , a na tych studiach to języka polskiego nie uczyli ?
Andrzej03.04.2017, 11:45
Jędruś - nie spociłeś się za bardzo pisząc ten " esej" ? Krótko, bo nie załapałeś cyt.z ciebie "Zapomniałeś że reformę wprowadzał rząd UW i AWS (po rozpadzie PO i PiS), " - łapiesz swój błąd czy jak każdy zagorzały leming będziesz szedł w zaparte?
Co do reformy- twoja fascynacja faktem że opozycja może poprzeć reformy rządu i mówienie o tym jak by to był pomysł Kaczyńskiego i dla niego ten biedny rząd i Buzek to zrobił , jest żałosna i śmieszna zarazem - ale potwierdzająca jedno - KODofile to beton który po 8 latach lania im w twarz dalej twierdzą że to był deszcz i "na złość" Kaczyńskiemu będą bronić zdrajców, przestępców, UBecje i mafijnych układów w sądownictwie - na szczęście jesteście w opozycji i długo z niej nie wyjdziecie.
babcia03.04.2017, 08:02
do wszystkich krytykujących oświatę - proponuję zlikwidować oświatę. Lepiej rządzi się głupim narodem. Dołożyć pieniądze do 600+.
Zbliżają się Święta. Zajmijcie się porządkami w swoich sercach i domach.
Najlepsze życzenia z okazji Pięknych Świąt przesyła babcia
zzz02.04.2017, 20:23
zwolnic połowe darmozjadów z oświaty
Literat02.04.2017, 17:20
Do rodzic- Po co się będziesz brzydzić szkołą i nauczycielami? Jest przecież nauczanie domowe. Ucz swoich geniuszy, co zadania domowego nie potrafią zrobić, sama, w domu. Przecież już to robisz. Powodzenia. Twoje dzieci napewno zostaną profesorami. ;-) W d... się przewraca.
rodzic02.04.2017, 15:40
Ja też powinienem strajkować bo mam troje dzieci i codziennie nauczam ich po szkole po 4,5 godzin bo nieradzący sobie nauczyciele zadają połowę materiału do domu. Brzydzę się wami /.../.
nauczycielka z powolania02.04.2017, 12:27
Brak słow... Wszyscy nam tak zazdroszcza tych wakacji... Drodzy Rodzice nikt Wam nie broni zmienic kwalifikacje i zatrudnic sie w szkole. Studiowalam 8 lat ( 3 kierunki), caly czas sie szkole i wydaje na to pieniadzs. W pracy nie mam czasu nawet wypic kawy, wydaje pieniadze na pomoce, tusze, papier. Siedze codziennie w papierach po 2 h w domu ( polroczs i koniec roku to dodatkowo zarywam nocki). A Wy drodzy Rodzice zamiast wychowac dzieci poslalibyscie je do szkoly na 12 h zeby miec spokoj. Wam tez kazano tyle godzin w szkole siedziec za mlodu? Mowicie wycieczki krajoznawcze... Wierzcie mi, na wycieczke to ja wole jechac sama. Zapraszam do zostania opiekunem na wycieczce. Przekonacie sie jak milo jest pilnowac 10 dziecj na glowe. Rodzice drodzy to Wy dzieci wychowujecie a nie my... Zastanowcie sie zanim napiszecie, ze Wasze dziecj powinny siedziec w szkole 40h. Aaaaa no i zarabiam 1900 zl przy pelnym etacie... Pozdrawiam
!!!02.04.2017, 12:12
Do hhh to nie Dyrektor strajkuje tylko nauczyciele. Dyrektor nie ma prawa zniechecać do strajku ani mu zapobiegać. Pod karą grzywny. Wynika to z przepisów ustawy o sporach zbiorowych. Dobrej niedzieli życzę wszystkim.
hhh02.04.2017, 10:03
w szkole podstawowej nr 2 w Nowym Targu zmienić jak najszybciej dyrektora bo jest zacofany jak *** wszystkie szkoły nawet na małych wioskach mają dzienniki elektroniczne a nasze dzieci karty wejściowe, super do tyłu ,jeszcze się jej strajkować zachciało. To najgorszy dyrektor o powstania szkoły.
Andrzej01.04.2017, 22:49
okso...masz racje- uwielbiam cie **** :D (poczytaj co to jest "fil/fila") Wy wszyscy KODolubni macie iq na POziomie szympansa?
Jędruś01.04.2017, 22:09
@Andrzej - niestety nie rozumiem fragmentów twojego bełkotu, odniosę się do tych zrozumiałych dla ludzi cywilizowanych. Wiem, że jako przykładny pisak nie dasz sobie wmówić "że białe jest białe, a czarne jest czarne", ale i tak odpowiem na twoje pustosłowie (wciąż nie przedstawiasz faktów), bo cierpliwy ze mnie nauczyciel.

Zakładam, że oczywistym dla ciebie jest, że większość członków rządu UP+AWS weszło w skład PO, ale część tworzyła PiS i tak: Longin Komołowski - minister pracy i polityki socjalnej (przeszedł do PiS), Jan Szyszko - minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa (obecnie ta sama funkcja w PiS), Wiesław Walendziak - minister członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Premiera (przeszedł do PiS), Ryszard Czarnecki - minister, członek Racy Ministrów (obecnie europoseł PiS), Jerzy Kropiwnicki - minister-członek Rady Ministrów, prezes Rządowego Centrum Studiów Strategicznych (przeszedł do PiS), oprócz nich, także Czesław Bielecki, Marian Goliński, Marek Kolasiński, Adam Łoziński, Zdzisław Pupa, Czesław Ryszka, Andzej Szkaradek i dziesiątki innych - zbyt wielu żeby tu cytować. Jesteś specem w zakresie wyszukiwarki Google, to sobie znajdź resztę... To oni wprowadzali gimnazja. Wygląda na to, że to jednak tobie lekarz przepisał zbyt słabe psychotropy, poproś o mocniejsze.

Nie chcę się pastwić nad osobą z deficytami mentalnymi, ale dodam tylko - bo mam wrażenie, że nie masz tej wiedzy - że rząd wprowadza w życie uchwały Sejmu. Owszem, premierem rządu był J. Buzek, ale posłem z partii opozycyjnej, głosującym za ustawą o wprowadzeniu gimnazjów był Kaczyński i reszta jego zauszników, dziś w ławach rządowych. To nie ja się mylę, ale tobie brak podstawowej wiedzy. Czyżby twój Google wyszukiwał tylko pro-pisowskie dane?

Niemieckie media może nie podadzą prawdy, ale w pisowskich też jej najwyraźniej nie znajdziesz, więc spójrz na fakty - po reformie stworzono nowe szkoły w Klikuszowej, Nowym Targu, Ludźmierzu i kilku innych ościennych gminach. Po co skoro nie było miejsc pracy dla nauczycieli? Kto miałby w nich pracować? Kto uczyć się? Głupota ma granice, u ciebie ich niestety nie stwierdzam.

Na zakończenie dodam - parafrazując żarcik - że dyskusja z tobą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nie ważne jak dobrze gram, gołąb i tak poprzewraca wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny ze swojej rzekomej wygranej. Jesteś ograniczony, jak ten gołąb, nie znasz faktów, brak ci wiedzy i kultury, ale uparcie wypowiadasz się z przekonaniem o swojej racji, której nie miałeś nawet przez chwilę. Mogę tylko współczuć, tobie aż tak niskiego intelektu, ale przede wszystkim Polsce takiego obywatela. Niestety zapewne równie ochoczo jak tutaj się udzielasz, także głosujesz w wyborach i to tobie, jak i tobie podobnym zawdzięczamy dziś ten polityczny chocholi taniec, wstyd i sromotę na skalę światową, ale także dramatyczny stan finansów państwa, a wszystko to fundują nam rządy plebsu wybrane przez plebs, przez ciebie.
brutala prawda01.04.2017, 18:57
Drodzy nauczyciele nie dziwcie się, że większość społeczeństwa nie popiera Waszego strajku. W Waszych postulatach obok słusznych postulatów dotyczących likwidacji gimnazjów, zmienionego programu nauczania jest również postulat o podwyżce wynagrodzeń. Pewnie dużo wyższe byłoby poparcie społeczeństwa, gdyby nie było tego ostatniego postulatu. Nie ma się co oszukiwać, że za Waszą pracę w porównaniu do innych zawodów otrzymujecie dobre wynagrodzenie. Przecież w Polsce normalnie funkcjonuje 40 godziny tygodniowy czas pracy, a zgodnie z kartą nauczyciela pensum to 18 godzin plus dwie godziny dodatkowe w ciągu tygodnia jest jednym z najniższych w Europie. Ponadto trzykrotnie dłuższy urlop niż inni pracownicy, roczny płatny urlop dla podratowania zdrowia i prawo do wcześniejszej emerytury. Jesteście państwo w grupie zawodów, które mają przywileje jeszcze z poprzedniego systemu tak, jak posłowie, senatorowie, sędziowie, prokuratorzy, górnicy czy służby mundurowe (choć tym ostatnio zmieniono prawa do wcześniejszej emerytury i w efekcie teraz szukają chętnych do pracy np. w Policji). Przecież w innych zawodach również wymagana jest odpowiedzialność, dyspozycyjność, a nieraz praca 24h na dobę. W prywatnym sektorze nie ma płatnych urlopów, nie pracujesz=nie zarabiasz. A ZUS-y i podatki trzeba płacić. Tu nie ma związków zawodowych. Po za tym niestety część nauczycieli nie potrafi uczyć, aby nauczyć dzieci. Rodzice w domu muszą uczyć dzieci, bo najłatwiej jest zadać dużo prac domowych. Nie jest to wina dzieci, że nie nauczyły się w szkole, skoro rodzic w domu potrafi wytłumaczyć dziecku, tak że zrozumie, lub inny nauczyciel na korepetycjach. Potwierdzeniem jest komentarz jednego z nauczycieli "jaka płaca, taka praca". Mam nadzieję, że karta nauczyciela zostanie zlikwidowana, a nauczyciele będą zatrudniani na podstawie swoich kompetencji, profesjonalizmu i efektów w nauczaniu dzieci i młodzieży. Tacy nauczyciele powinni być dobrze wynagradzani za swoją pracę. Niestety obecnie w większości dyrektorzy zatrudniają po układach, znajomych królika. To rodzice powinni weryfikować nauczycieli po efektach ich pracy. Wielu młodych nauczycieli idzie pracować w innych zawodach bo nie mieli przebicia, a może lepiej by uczyli niż inni, ale nie mieli takiej szansy. Dopóki to się nie zmieni nie liczcie państwo na poparcie społeczeństwa.
okso01.04.2017, 17:48
Dla mnie taki Andrzej to typowy tumanofil. Tłumaczy mu się łopatologicznie, ale zakodowany pisowski umysł nie puszcza. Żal, żal, żal...
Andrzej01.04.2017, 14:45
Jędruś...witać że jesteś wielkim fanem i słuchaczem radyjka i TVP :DD ty? zagorzały fan POlsmatu i TuskVisionNetwork? Powiadasz że rząd UW i AWS był po rozpadzie PO i PiS? Hahaha...to co bierzesz strasznie ci szkodzi - zmień lekarza bo ten cię oszukuje :D W 1999r premierem był czołowy obecnie POkemonek - Jerzy Buzek a nie Kaczyński. Ilu nauczycieli straciło pracę dokładnie po wprowadzeniu gimnazjum - wujek Google się kłania(chyba że obsługa cię przerasta) lub rocznik statystyczny - tam są dokładne informacje, których niemieckie media ci nie podadzą - i pierdzielenie że "żaden" nie stracił pracy i "żadna" szkoła nie została zlikwidowana to propaganda której "matołek" ekonomi Petru i Kim Dzong Un by się nie powstydził :DDD
skarga01.04.2017, 14:16
Chcą strajkować niech jadą w niedziele do Warszawy i strajkują a nie robią sobie długi weekend. Widać że tym nauczycielom nie zależy na dobru uczniów tylko swoim. Zlikwidować gimnazja a jak trzeba będzie kogoś zwolnić to w pierwszej kolejności tych co zakłócili pracę szkoły i zostawili dzieci rodzicom którzy musieli wziąć wolne w pracy. PO zlikwidowało 1146 szkół razem z nauczycielami dla czego wtedy nie strajkowali? Wprowadzali gimnazja też nie strajkowali a teraz strajkują jak komuniści każą.
koza01.04.2017, 09:39
I jeszcze jedno. Jak się oddaje władzę w takie ręce/ PIS jasno mówił o reformie oświaty/ to szanowni nauczyciele nie ma co teraz płakać. Przecież wielu z was/ teraz strajkujecie/ ale na PIS zagłosowaliście. To jak to było? Nie przeczytaliście programu wyborczego partii na którą oddaliście głos? Owszem to wielka tragedia ,to co się teraz dzieje. Porównywalna do kradzieży księżyca przez dwóch takich co to wiadomo że na wiele sobie pozwolą.
310KM01.04.2017, 07:33
115KM- tak, to dokładnie było założenie przy POWSTANIU gimnazjów. I bardzo się to udało.
Jędruś01.04.2017, 06:35
@Andrzej
Rzucasz wyświechtanymi powiedzonkami i cytatami z radyjka i TVPislam, a gdzie te dane, gdzie fakty? Zapomniałeś że reformę wprowadzał rząd UW i AWS (po rozpadzie PO i PiS), a za gimnazjami głosowali czołowi politycy obecnego PiS, np. Kaczyński i Macierewicz? Przedstaw dokładną liczbę bezrobotnych nauczycieli po reformie 1999/2000. Nie było takich, dzięki stworzeniu miejsc pracy w gimnazjach, które wchłonęły także nauczycieli ze szkół średnich. Zlikwidowano 1000 szkół? Podaj przykład z powiatu nowotarskiego zlikwidowanej szkoły, ale nie wliczaj tych w których miejsce powstała co najmniej jedna nowa szkoła (np. Niwa). Brak, zero... Tak właśnie znacie się *** na edukacji. Oceniasz moją znajomość ekonomii, samemu nie potrafiąc dodać dwa plus dwa: dla pana Kaczyńskiego byłeś w 1999 fundatorem reformy wprowadzającej gimnazja, a teraz jesteś dla pana Kaczyńskiego fundatorem reformy likwidującej gimnazja. To że godzisz się na to jako podatnik pokazuje jak znasz fakty i ekonomię, jakim jesteś "obywatelem". A politycy dalej cię "d***" w imię swoich partyjnych rozgrywek. Zalecam ci leczenie, niewiele więcej pomoże.
jaga231.03.2017, 22:48
do co w zamian. Czy ktoś z nauczycieli upominał się o prezenty od Ciebie? Trochę kultury ! nie jestem nauczycielem ale ten wpis budzi odruch wymiotny
Andrzej31.03.2017, 22:46
Jędruś, widzę że ty z tych którym jak leją w twarz z uporem maniaka będą mówić że deszcz pada :D:D:D Albo jesteś/.../ Wiem ze nie łapiesz podstaw ekonomii, ale ci przybliżę - jest reforma są wydatki /.../. Gdzie byleś jak wprowadzano gimnazja? Gdzie byleś jak za rządów PO zlikwidowano ponad 1000 szkół i pracę straciło kilkanaście tysięcy nauczycieli?
115KM31.03.2017, 22:37
Problem jest głębszy. Nowa szkoła ma wytworzyć społeczeństwo, którym się łatwo manipuluje, steruje. Społeczeństwo, które wszystko "kupi", jak mawiał już jeden klasyk, które nie będzie krytycznie myślące, a więc da mu się wszystko wmówić. Elektoracie pisowski, czy nadal chcesz być nazywany "ciemnym ludem"...?
ehh31.03.2017, 21:48
a ktoś mi może powiedzieć co takiego cudownego jest w tym gimnazjum jakis konkretny argument dlaczego jest takie za***? byłem 1 rocznikiem tego wymysłu, większego upokorzenia i traumy nigdy przedtem i potem nie przeżyłem toksyczne środowisko i relacje miedzy dziećmi , na 50 zidiociałych nauczycieli którzy jak mantrę wałkują bezsensowny program men ( którego to tak nie nawidza z tego co widze ) przypada 2-3 z pasja i podejściem do dzieci i zawodu , do tego trzymacie ciepłych posadek przez 20-30lat ,

a i serdeczne pozdrowienia dla /.../

dobrze ze po gimnazjum dane mi było poznać nauczycieli z prawdziwego zdarzenia
sokrateles31.03.2017, 21:46
Zobaczymy za parę lat czy wszyscy też będą tak samo jak dziś jechać po nauczycielach (od leni, darmozjadów, itd.), gdy pojawi się problem że co drugie dziecko rodzi się autystyczne, a więc niezdolne do samodzielnego życia (o jakiejkolwiek pracy nie mówiąc) i musi być pod stałą opieką rodziców do końca życia. Wtedy takim rodzicom przydałaby się chwila odpoczynku od opiekowanego dziecka, ale zabraknie nauczycieli żeby na godzinkę lub dwie przejęli opiekę nad takim autystycznym dzieckiem, ale właśnie takimi komentarzami jak tutaj skutecznie zniechęcamy dzisiejszą młodzież do wyboru tego zawodu. Ta nienawiść dziś wylewana w komentarzach na nauczycieli przyniesie tragiczne skutki za parę lat gdy nie będzie komu uczyć po szkołach coraz trudniejszych do uczenia dzieci. Ten kij ma naprawdę dwa końce.
Jędruś31.03.2017, 21:43
@Andrzej
Puknij się w czapkę. Takie wywody /.../. Mnie przedstaw statystyki i dowody empiryczne niemoto. Akurat ja byłem przeciwny, ale z doświadczenia widzę że rozdział dzieciaków od dojrzewającej młodzieży jest konieczny. Milczalem, jak kodofil? Człowieku, lecz się, choć i na to chyba za późno - kiedy gimnazja powstawały nie było kodu... I teraz z kodem nic mnie nie łączy. Ja bronię układów? Tępa maso bronie twoich podatków, żeby znowu nie poszły w błoto. Zajmij się pacynkami z PiS tam "układów,UBeków, zlodziei i zdrajców" znajdziesz bezliku. Jaka szkoda ze etyka zawodu nauczyciela zabrania mówić w szkole o polityce. Gdyby było inaczej może takie /.../ przestałaby istnieć a dzięki temu i ta tragedia narodowa (rząd pislamistow) nigdy by się naszej ojczyźnie nie przytrafił.
...31.03.2017, 21:40
***, to nie ucz. Zmień pracę, weź kredyt, jak mawiał powiem "proekologiczny" myśliwy POmyłka Komorowski
niezbędny31.03.2017, 21:38
jan a od kiedy do strajkowania potrzeba odwagi??? *** chronią ci związki zawodowe i nic ci się nie może stać. Ale w tym wypadku wykorzystanie do agitacji dzieci powinno być karalne. A dla waszej informacji lemingii popierające strajk betonu SLDowskiego odsyłam do wujka google i zdjęcia waszego strajkowrgo "przywódcy" jak strajkował przeciwko powstaniu gimnazjum :D
księgowy31.03.2017, 21:32
a ile zarabiają na ręke? też chciałbym mieć tyle wolnego co dzieci w szkołach a oni mają
nie nauczyciel31.03.2017, 21:32
NIektórzy zachowują się, jakby nie mieli nigdy do czynienia ze szkołą, a przecież wszyscy do niej chodzili, niektórzy mają w niej teraz dzieci. Naprawdę wierzycie ,że nauczyciel pracuje tylko 18 godz. w tygodniu? Nikt z Was nie był na wywiadówce? Na wycieczce? Dyskotece szkolnej? Nie był przygotowywany przez nauczyciela do konkursu? Nie zaliczał zaległego sprawdzianu po lekcjach? Nie dostawał poprawionych zadań z komentarzem pisemnym? Wydruków z dodatkowymi ćwiczeniami? Nie widział zestawień wyników, analiz egzaminów? Przecież to wszystko się samo nie robi!
tgb12131.03.2017, 21:29
Do OBIEKTYWNY

*** naucz się pisać poprawnie, a potem pisz!
***31.03.2017, 20:47
Ktoś napisał "po premii"? Jakiej ha! ha! Nie mamy premii i nigdy nie mieliśmy. Nie interesują mnie podwyżki, czy inne tego typu postulaty. Strajkowałam, bo nie chcę uczyć w takiej szkole, jaką nam szykuje MEN. Wiem, że to nic nie da, bo wszyscy nienawidzicie nauczycieli i szkoły. Zapomnieliście, że dzieci ktoś musi uczyć! Jeszcze się wam ta reforma czkawką wszystkim odbije i w podstawówkach i w liceach! Podstawy programowe i siatki godzin super "nowoczesne" i wychodzące w "przyszłość". Dziękuję, kończę karierę w takiej instytucji. Robię miejsce wszystkim, szanownym komentatorom, żeby zaznali staropolskiego "bodajbyś cudze dzieci uczył"!
jan31.03.2017, 20:38
A ja podziwiam tych co strajkują-mają odwagę ! I błagam nie opluwajcie Nauczycieli bo oni wespół z wami wychowują wasze dzieci...i żeby było jasne nie jestem nauczycielem
Władysław31.03.2017, 20:26
lenie z PO nieroby do pracy nawet w czasie wakacji.
uczeń31.03.2017, 20:14
zwolnić takich nauczycieli zamiast uczyć dzieci w szkole to zadania daja do domu aby rodzice uczyli zwolnic i koniec do łopaty.....
NT31.03.2017, 20:12
do Terka
Droga Krzyżowa jest w piątki! Czyli dziś, a nie jak Ty uważasz.
b31.03.2017, 20:06
Poseł Pięta z PiSu cytat,,Jeśliby to ode mnie zależało, to wyrzuciłbym tą czerwoną lumpeninteligencję na pysk. Język typowego inteligenta PiSowskiego. Pilnujcie się nauczyciele. Dobra zmiana idzie po Was.
Mariola31.03.2017, 19:38
Te Panie nauczycielki strajkujace pewnie też były na czarnym proteście .
Alcybiades31.03.2017, 18:56
A jak to jest że przedsiębiorcy nie mogą strajkować .To oni tworzą miejsca pracy .Jeśli przestaną pracować Ci którzy tworzą dochód to nic nie wpłynie do budżetu i NIKT wtedy - rządzący, urzędnicy , nauczyciele nie będą mieli z czego czerpać i żądać podwyżek .Nie przeginajcie budżetowcy.
jpd31.03.2017, 18:38
justyna, lemingu - ale wiesz że nauczyciele dostaną podwyżki? I te były już obiecane i zatwierdzone. Łykasz papkę propagandy jak pelikan ....
Andrzej31.03.2017, 18:34
Jędruś - krótko bo to przerasta twoją "yntelygencje" - gimnazja to zło i wylęgarnia patologii - nie powinny w ogóle powstać . Wtedy też krzyczałeś o marnotrawieniu pieniędzy? Milczałeś jak każdy KODofil. który teraz broni układów,UBeków, zlodziei i zdrajców.
belfer31.03.2017, 18:26
Najwięcej krzyczą ci, którzy nie mają pojęcia o uczeniu w szkole,nie znają specyfiki zawodu i myślą, że im się wszystko należy. Zapraszamy na studia!
A...31.03.2017, 18:22
Po co Wam szkoły i nauczyciele jak wszystkie ''rozumy" pozjadane? Najlepiej niech uczą za darmo, wychowują za rodziców i jeszcze znoszą Wasze uwagi. Drzwi do zawodu są szeroko otwarte, niech każdy zostanie tym "nierobem'',a później pogadamy.
władek31.03.2017, 18:14
@,,,rwa! A prywaciarze kiedy i gdzie mają strajkować? Wszyscy mogą ino nie my! Zusy popłać.czynsze opłać ,pracownika ,opłać dni wolne i święta opłać,urlop też! Podatki,waty,księgową. I zostaje gucio. Taki to kraj miodem i mlekiem płynący. Ukraińcy psują rynek ,robia za pół darmo bo na lewo i wszędzie ich pełno. Kto ma tylko dziurę w d...e to strajkuje. 500+wszystkie nieroby biorą i taksówkami się rozbijają po wińsko. Jak zarżniecie polskich drobnych prywaciarza .To wszyscy będziecie strajkować! U Niemca!
justyna31.03.2017, 17:28
A jak strajkują pielęgniarki, lekarze, górnicy to jest dobrze ? Każdy ma prawo wykonywać zawód w którym czuje się dobrze i być godziwie wynagradzany, nauczyciel też ma rodzinę i chce godnie żyć. Hejterzy zawsze mogą zmienić profesję i też mieć " 5 miesięcy "wolnego.
Jędruś31.03.2017, 17:26
Do wszystkich oburzonych strajkiem:
1. Siatki godzin, godziny pracy, pensum, itd. ustala MEN; treści nauczania ustala MEN; wakacje, ferie, wolne, ustala MEN; wynagrodzenia, stopnie awansu, ustala MEN. Wasze żale skierujcie do urzędasów z MENu, nie do nauczycieli ***! Ja np. wolałbym pracować 40 godz, mieć urlop na żądanie, bez wakacji, nie mieć trzynastki, ale zarabiać godziwie i odpowiednio do mojego wykształcenia, a nie tyle co sprzątaczka. Póki co jednak, jaka płaca, taka praca. Wykonuję wszystkie obowiązki należycie, ale ponadto nie kiwnę palcem.
2. Strajk przeciwko reformie to strajk przeciwko głupocie władz i trwonieniu publicznych środków. Ten kto popiera reformę, popiera aby kilkadziesiąt miliardów naszych pieniędzy z podatków, wydanych na stworzenie gimnazjów, teraz wyrzucić w błoto za kolejne kilkadziesiąt miliardów. Dokąd będziemy płacić za takie reformy? Niech Kaczyński za to zapłaci z własnej kieszeni! Czy w tym kraju nie można lepiej wydać kilkudziesięciu miliardów? Czy nie można reformować, zmieniać gimnazjów, ale od razu wywrócić cały system edukacji do góry nogami? Bo to w końcu nie tylko o gimnazja chodzi. Bez gimnazjów zmienia się i podstawówka i szkoły średnie!
3. Najwiecej do powiedzenia mają laicy, wiejscy mądrasie co na wszystkim się znają lepiej od praktyków i specjalistów włącznie. Jednocześnie z racji swojej ograniczonej inteligencji nie zmarnują żadnej okazji żeby przywalić nauczycielom, bo łatwo w szkole mieć nie mogli będąc tak cienkimi między uszami. Kogo obchodzą wasze bełto-wywody??? Do roboty lenie, a nie komentować to na czym znacie się jak świnie na gwiazdach!
Ale ya ya !!!31.03.2017, 17:23
W Białce strajkują ??? Ale za co ? PO kiego licha im to centrum sportu gmina funduje... Lepiej dac na inne wioski, bo sie Białka łozbiegała...
com31.03.2017, 17:18
@terka

Nie, nauczyciele strajkują dla siebie. I żadne mydlenie oczu niczego nie zmieni.


A wracając do tematu powinna powstać lista tych nauczycieli którzy strajkowali - byliby pierwsi do odstrzału przy zmianach kadrowych, likwidacjach kierunków itp. Może to by tych nierobów czegoś nauczyło :D
gocha31.03.2017, 17:09
zlikwidować przywileje a piątek niech odrabiają,musiałam brać wolne żeby te lenie mogły strajkować o podwyżki!!!ja jakbym tak zrobiła to od razu wylot z roboty
senior31.03.2017, 16:47
W powiecie tatrzańskim na protest zdecydowało się Gimnazjum nr 1 w Zakopanem i Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Białce Tatrzański
...31.03.2017, 16:38
OjDyro - to przeczytaj argumenty strajkujących , to dopiero zobaczysz co to szczyt durnoty :d
www31.03.2017, 16:28
terka..ale p...tolisz - jaka ważną sprawę dla uczniów? Gwarancję zatrudnienia dla SIEBIE przez 5lat? Takie rzeczy w PL to maja sędziowie TK i Prezydent. Podwyżki? Są im obiecane/przyznane i będą - ten strajk to skowyt KODofilów którym żal d*** ściska że PiS rządzi. Jakoś *** nie strajkowały jak za rządów PO zamknięto ponad 1tys szkół i zwolniono kilkanaście tysięcy nauczycieli.
OjDyro31.03.2017, 16:20
Patrząc po wpisach to PiS rządzi. Tak durnych argumentów przeciw strajkowi to dawno nie czytałem.
terka31.03.2017, 16:13
Jestem oburzona komentarzami pewnie rodzicow!Nauczyciele strajkuja w waznej sprawie dla siebie,uczniow i Was!Kompletny brak szacunku do pedagogow,ktorzy ciezko pracuja aby wychowac pokolenia.Taka postawa obrazajac ich wychowujecie nierobow,bandytow dla ktorych niema zadnych swietosci.Ajutro idziecie na Droge Krzyzowa ulicami miasta!Wstyd i zenada!
zygf31.03.2017, 15:45
Nieroby, jak zdawałem maturę też się, im wtedy zachciało strajkować, ale jak mówią zawsze mają na uwadze dobro uczniów, a nie swoja wygodę hahahahaha.
faz31.03.2017, 15:33
do roboty lenie malo ze 5-m-cy wolnego w roku to jeszcze strajkowac siewam zachciewa wstyd
a co w zamian?31.03.2017, 15:26
Jeszcze IM źle? Dwadzieścia godzin pracy w tygodniu, ferie zimowe, przerwy około świąteczne. Dodatkowe godziny w innych szkołach i w domu korepetycje. Wycieczki krajoznawcze gratis, kwiaty + upominki na Dz. Nauczyciela i na koniec roku szkolnego.
ciekawski31.03.2017, 15:25
korek -najlepiej to zlikwidujmy wszystkie szkoły. Wystarczą komórki i komputery. Ale kto nauczy dzieci czytać? Ci co tutaj piszą chamskie komentarze?
kasia31.03.2017, 15:23
Jak wam nie pasuje to zmiencie prace ..macie tak dobrze wakacje ferie wolne i jeszce zle
Obiektywny31.03.2017, 15:18
Prawda jest niestety tak, że jak dziecko jest matołem albo po takich matołach jak tu komentarze wypisują to żadna reforma nie pomoże. Nauczyciel to najtrudniejszy zawód za marne pieniądze ale trzeba nim być żeby zrozumieć nieuki.
Kacper31.03.2017, 14:40
Brawo nauczyciele z Podhala. Ten mizerny odsetek "strajkujących"czarnych owiec nie zniweczy etosu naszych wspaniałych pedagogów.
Korki31.03.2017, 14:29
Lepiej weście się do roboty a nie za strajki bo narazie to rodzice w domach uczą dzieci a nie wy zrobiliście sobie filię szkoł w domach , dziecko powinno odpoczywać po szkole a nie siedzieć nad lekcjami często do 22:00 . Likwidować te gimnazja bo są nie potrzebne !
adamog31.03.2017, 14:21
Protest nie dotyczy cofnięcia reformy ale przede wszystkim podwyżki płac i ochrony miejsc pracy po reformie.
ateista31.03.2017, 14:21
Gimnazjum nr 1 w v Nowym Targu też strajkuje
mieszkanka Nowego Targu31.03.2017, 14:08
Do roboty lenie , a nie strajkować. W jakim celu ten strajk, poprzewracało Wam się w głowach.
Janosik31.03.2017, 14:01
Jak chcieli strajkować, to mają sobotę, niedzielę w którą i tak nie świętują.
Niech sobie założą swoje szkoły, ze swoim programem nauczania, będą zarabiać ile chcą i strajkować ile chcą, nauczanie to nie tylko zawód, a powołanie, służba drugiemu człowiekowi.
koza31.03.2017, 13:50
Brawo za odwagę. Popieram strajkujących. Trzeba mieć jaja żeby się postawić tej PIS-owskej dobrej zmianie we wszystkich dziedzinach życia . Jeszcze trochę a powiedzą nam jak prawidłowo lizać loda.
belferka31.03.2017, 13:41
Nie zapłacić im za ten dzień i pojechać jeszcze po premii, to się nauczą.Niech sobie strajkują w sobotę albo w niedziele.
I jeszcze jedno: Starosto w Rabie Wyżnej też.
minister edukacji narodowej31.03.2017, 13:38
Do roboty dzieci czegoś pożytecznego uczyć a nie strajkować nieroby jedne !!!
iks31.03.2017, 13:30
Strajkuje przecież jeszcze G1 w NT.