05.04.2017, 16:36 | czytano: 1683

Nowy tomograf i aparat USG w zakopiańskim szpitalu

Blisko dwa miliony złotych kosztował tomograf montowany właśnie w Szpitalu Powiatowym im. T. Chałubińskiego w Zakopanem. Sprzęt ma być uruchomiony jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Został zakupiony w całości ze środków własnych szpitala.
- Nowy tomograf zastąpi wysłużony już nieco, dotychczasowy sprzęt – informuje Regina Tokarz, dyrektorka zakopiańskiego szpitala powiatowego.- Ten stary udało nam się sprzedać za 250 tysięcy złotych. Na razie trwa demontaż starego tomografu, następnie nastąpi montaż nowego.\
Wart ponad 100 tys. zł sprzęt dla szpitala w Zakopanem nieodpłatnie przekazała w tym roku dla oddziału pediatrii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pediatria otrzymała nowoczesny aparat USG oraz pulsoksymetr.

js/
zobacz także
komentarze
sokrateles07.04.2017, 14:15
do kropki:
Każdy kto pomaga, i oczywiście p. Jerzy Owsiak też pomaga, tylko że p. Jerzy Zięba działa całkowicie bezinteresownie, założył fundację 'Polacy dla Polaków' - dlaczego w mediach jest tak cicho o tym co robi pan Zięba, natomiast wszędzie non stop słyszymy Owsiak, Owsiak, Owsiak ...? (dlaczego jeszcze w ogóle mamy odprowadzane z pensji co miesiąc składki na ubezpieczenie zdrowotne, skoro pan Owsiak tak rzekomo ogromne środki zbiera i szpitale jak Polska długa i szeroka finansuje - czy ktoś kiedyś zastanowi się przez chwilę chociażby nad tym kolosalnym nonsensem?).
uuuu06.04.2017, 11:44
.- dla szpitala? Przecież suma sumarum płacisz za to ty - rozumiem że jest ci wszystko jedno czy tą różnica jest przeznaczona na leczenie chorych czy dla firm -partnerów - WOŚPu
.06.04.2017, 10:44
Do sokrates. Każdy kto pomaga zasługuje na szacunek i podziw. Ale takie już to nasze polskie piekiełko jest że na jednego się pluje a innych wywyższa. A kogo nie lubimy zależy tylko od naszej zawiści i kompleksów.
.06.04.2017, 10:38
Do uuu. Jeżeli to takie nieopłacalne dla szpitala, to nie musiał brać. Przymusu nie ma. No chyba że tobie jakaś kasa się urwała!
uuuu06.04.2017, 10:04
Yogi- z całym szacunkiem, ale naucz się czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem że WOŚP ma za to płacić??? Zacytuj taki fragment mojej wypowiedzi. Jeszcze raz specjalnie dla ciebie z dużej litery WOŚP A NIE SZPITAL DECYDUJE KTÓRA FIRMA ZAJMUJE SIĘ OBSŁUGA I SERWISEM SPRZĘTU - ZA OBSŁUGĘ PŁACI SZPITAL( za dużo większe pieniądze niż jeśli sam wybrał by ofertę) NIEKORZYSTNEGO SERWISANTA JAK I MIEJSCA PRACY SPRZĘTU NIE MOŻE SZPITAL ZMIENIĆ BO WOŚP SPRZĘT ZABIERZE - wystarczająco jasno?
Yogi06.04.2017, 09:04
do uuuu:
może i ludzie nie wiedzą tego co napisałeś, że sprzęt jest wypożyczony , a nie DANY.
Ale jak ktoś wyżej napisał, nie dość, że zakupili i dali do szpitali tyle sprzętu to mają jeszcze serwisować?? No wybacz, ale chyba nie.
Pozartym jak przekazali karetkę dla noworodków w NT to może mają do paliwa dopłacać??
Niech szpital, serwisuje. Przecież On z tego korzysta, bez przesady.
Polskie myślenie, dali rękę, a to jeszcze może łokieć wezmę ;-))
uuuu06.04.2017, 08:30
poli- a dostrzegasz różnie miedzy tym iż jako właściciel sprzętu możesz wybrać najlepszą/najtańszą/najbardziej opłacalną ekonomicznie ofertę a nie taką jaka WOŚP ci narzuci? Możesz też dowolnie dysponować/dawać na inne oddziały itp.a nie TYLKO tam gdzie WOŚP ci dał bo jeśli nie to ci zabierze? Tak naprawdę szpital dostaje możliwość korzystania ze sprzętu a w zamian utrzymuje firmy związane z WOŚP za dużo większe pieniądze niż miało by to miejsce normalnie
M.G.05.04.2017, 23:37
No to się Reginka znowu może pokazać z " pieknym" uśmiechem do "jakiejś"gazety - najpewniej "Tygodnika Podhalańskiego" .
Szkoda tylko, że tego uśmiechu nie będą mogli skomentować pracownicy....(niewolnicy) - ( co z tego , że coś starego kosztuje 250 tysięcy i udaje się to sprzedać , zdrowie tych , którzy pracują na uśmiech pani dyrektor jest o wiele więcej warte, a nikt nie potrafi tego docenić = wycenić...... Zdrowia.... życzę
sokrateles05.04.2017, 21:54
Dlaczego Jerzy Owsiak jest tak nachalnie od dwudziestu lat non stop reklamowany i nagłaśniany, nasze publiczne media za darmo dają mu czas na antenie, skarbówki nie ściągają od firm podatków bo są ulgi na WOŚP, itd., natomiast równocześnie tak zażarcie i tak agresywnie zwalcza się i niszczy pana Jerzego Ziębę i to on robi dla zdrowia Polaków? Polacy widzą tę manipulację i to ludzi razi coraz bardziej.
poli05.04.2017, 21:43
uuuu
to chyba normalne że trzeba konserwować i płacić jak się kupi samemu to obowiązuje ta sama procedura....najlepiej dać za darmo i jeszcze serwisować polskie myślenie....
jak05.04.2017, 16:58
no to możecie napromieniowywać ludzi na potęgę yuuupiiiiii!!!!
uuuu05.04.2017, 16:54
Nie PRZEKAZAŁA - tylko UŻYCZYŁA - ten sprzęt jest ciągle i w całości WŁASNOŚCIĄ WOŚP i szpital musi bulić WYBRANEJ przez WOŚP firmie za jego obsługę i konserwację kolosalne pieniądze - ot taki fakcik nie ogłaszany przy tych "darach" WOŚPu...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl