29.05.2017, 17:16 | czytano: 22561

Właściciel Pubu Plama: "Staję w obronie moich klientów"

NTvK
NOWY TARG. Gościem na dzisiejszej sesji Rady Miasta był Gabriel Szyrszeń. Jak mówił właściciel Pubu Plama - jego wystąpienie przed radnymi było sprowokowane wypowiedziami dwójki radnych, którzy jego klientów "usiłowali sprowadzić do poziomu meneli, narkomanów, czy dewiantów seksualnych".
Kilka dni temu, podczas posiedzenia miejskiej Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego - radni podnieśli temat Pubu Plama. Mówiono o przypadkach naruszania porządku, a nawet obyczajowości przez klientów lokalu, którzy ponoć w bramie lokalu uprawiają seks. Skarżono się, że jest głośno, że istnieje podejrzenie handlu w tym miejscu narkotykami, że pojawiają się tam dopalacze, że klienci są agresywni itd. Radni już wcześniej - w połowie marca - zapowiadali, że lokal "należy wziąć pod lupę". Padła nawet groźba, że trzeba pub'owi odebrać koncesję.
Ponieważ słowa radnych zostały upublicznione, głos zabrał dziś Gabriel Szyrszeń. - Jestem właścicielem Pubu Plama przy ul. Kościelnej. Chciałbym odnieść się do słów radnych na ostatniej komisji dotyczącej między innymi porządku publicznego i bezpieczeństwa w Nowym Targu. Obiektem bezpodstawnych oszczerstw i pomówień stał się mój pub. Stoję tu jednak nie w obronie własnej, ani też swojego interesu, ale w obronie dobrego imienia moich klientów, których dwoje radnych - pani Bogusława Korwin i Gabriel Samolej usiłowali sprowadzić do poziomu meneli, narkomanów czy dewiantów seksualnych. Udowodniliście państwo, że wasza wiedza na temat charakteru i dorobku mojego lokalu jest tak powierzchowna, że aż przykro było tego słuchać. Otóż pani Bogusławo Korwin pragnę pani uświadomić, że klientami Plamy są również pani dzieci, które znam osobiście, szanuję i darzę sympatią. Ironią losu staje się fakt, że w tej sytuacji staję w obronie właśnie pani dzieci, pani Korwin - powiedział.

I dodał: - Dalsze oskarżenia w sprawie sprzedaży dopalaczy czy narkotyków są zupełnie bezpodstawne. W tej sprawie wypowiedział się już pan podkomisarz Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu (który zaprzeczył oskarżeniom - przyp. red.). Z przykrością stwierdzam, że państwa zarzuty są na tyle poważne i ugodziły w dobre imię lokalu, nad którego renomą ciężko pracowałem 6 lat - że sprawę tę przekazałem mojemu prawnikowi.

Zwracając się do radnych, Gabriel Szyrszeń powiedział: - Przykre, że zamiast być głosem nowotarskiej społeczności, nieść pomoc i łagodzić konflikty - radni dla osobistych korzyści i koneksji - dali się wciągnąć w prywatny konflikt, stając się marionetkami w prywatnej wojnie. Chciałbym abyście państwo znaleźli w naszym mieście lokal o podobnej specyfice do Plamy, który miałby lepsze statystyki jeśli chodzi o bezpieczeństwo i liczbę incydentów. Myślę, że będzie to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Ja nie robię z mojego pubu miejsca nieskazitelnego - wszak wszędzie tam, gdzie jest alkohol - zawsze może wydarzyć się coś czego nie da się przewidzieć. Zapewniam państwa, że pełen monitoring i ochrona firmy ochroniarskiej są wystarczające.

Radni nie ukrywają, że na działalność Plamy uskarża się właścicielka otwartego tuż obok lokalu. Wśród radnych krążą dwa filmy z monitoringu, na których widać m. in. jak młody mężczyzna rozbija gablotę należącą do pubu. - Udostępniliśmy te nagrania pani Anecie Larysie Knap, chociaż straty ponieśliśmy my, a nie ona i jej lokal. Zresztą ten człowiek przyszedł do nas, przeprosił za wyrządzoną szkodę i zapłacił za naprawę. Sprawa jest załatwiona. Podobnie jak naprawiono szkody wyrządzone wiszącym w bramie firankom pani Larysy. Sam zaniosłem je do pralni chemicznej, a potem zawiesiłem. Uważam, że nie ma ona powodu do niezadowolenia, czy pretensji - mówi w rozmowie z Podhae24 menadżer Plamy. A właściciel pubu dodaje, że udostępniono sąsiadce nagrania z monitoringu w dobrej wierze, co teraz jest wykorzystywane przeciwko Plamie, jako przykład chuligańskiego zachowania klientów pubu.

s/
zobacz także
komentarze
modelka07.06.2017, 13:14
aneta kanp zawsze musi namieszc teraz ojciec jest prezesem Zwiyku Podhalan to jej zalatwi
mieszkaniec03.06.2017, 00:57
Plama musi zostac..To jest miejsce kultury Nowego Targu...niech Larysa przeniesie butik jak jej sie nie podoba gdzie indziej...
Bejks31.05.2017, 10:26
Jesteście bez serca???? byłam tam nie raz i ... żadnych orgii.
Jestem w wieku p. Korwin i nie działo się tam nic co mogłoby mnie zgorszyć. Proponuję zamknąć Miejski Ośrodek Kultury bo idąc z dworca PKS widziałam parę uprawiającą tam sex . ????. Jaki cel ma niszczenie tego ,co od wielu lat jest jedynym, urokliwym miejscem? Zawsze staram się odwiedzić N.T w czasie Jarmaku Podhalańskiego, cały wieczór spędzam ze znajomymi na koncertach, później idziemy do Plamy. Pełnia szczęścia jest wtedy gdy widzę Lupiego i innych "barwnych" ludzi. Czy też jestem menelką?
do wzburzony mieszkaniec31.05.2017, 09:27
Nowy Targ jeszcze nie zszedł na takie psy żeby pokazywać Plamę jako coś wartego uwagi w tym mieście. Jeszcze by kto pomyślał że miasto funkcjonuje dzięki temu że dostąpiło zaszczytu posiadania Plamy na Kościelnej. Po Plamie nawet plama nie zostanie jak swoje zdanie w temacie wyrazi proboszcz z za ściany.
robotnik31.05.2017, 04:14
wiedzielismy ,ze New Targ to DZIURA ,tempi mieszkancy ,ale ze takie dno to tego nie wiedzielismy fuj !!!! to komentarze warto by wydac i zatytulowac
:szczyt glupoty na Podhalu"
Wzburzony mieszkaniec30.05.2017, 23:26
Najlepszy, najbardziej kulturalny lokal w mieście, czyżby ktoś zwęszył interes na którym Pan Gabryś pracował 6 lat?
Brawo dla radnych, ale chyba się Wam w głowach poprzewracało i mówcie wprost, że to miejsce z dobrą renomą i opinią i że kogoś swojego chcecie tam wprowadzić.... żenada, wy Radni bierzcie się do konkretnej roboty, a jak nie to won z Rady Miasta!!!
KRIS30.05.2017, 22:08
SPOKOJNA KNAJPKA Z FAJNYM KLIMATEM ,/.../

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
OLO MAZ30.05.2017, 20:18
Dramat, Plama - jedyne miejsce z dusza, w tym nudnym jak P... mieście :) Lepiej obskoczyc małolatę w ADHD opić się wódą, pobić się z bukietami, a w niedziele modlić by się nie zrzynać na myszy? Ciasne głowy akceptują takie zachowania, bo sami w latach młodości na remizie podkręcali Grażynkę, czy szarpali się przy wódce jak zwierzęta i nie potrafią nawet pomyśleć ze można inaczej:)
A do Larysy to zrozum, ze nie da się przejść koło wystawy obojętnie tez mnie naciąga haha
Kicia30.05.2017, 17:41
Bramkarz to abstynent?
Daro30.05.2017, 17:19
Przperaszam bardzo ale na jakiej podstawie radni maja zabrać Plamie koncesje? Przedstawili jakies dowody uprawniające do cofnięcia zezwolenia? Ludzie doksztalćcie sie, a pozniej wypowiadajcie:)
Ewa30.05.2017, 16:54
Do @ Kotlet. Idź się lepiej pomódl za wszystkich spożywających alkohol (może za siebie też, kto wie???). W końcu alkohol to zło.
Wyb2430.05.2017, 16:46
Pani Knap zawsze ma jakiś problem, gdyż ona jest osobą bardzo konfliktową. Sam miałem z nią problem, ale ona tylko głośno ***. Trzeba uważać na takich ludzi jak ona i nasi kochani radni pieniacze.
@ Antonina30.05.2017, 16:19
Kobieto. Dawaj namiary na te nowotarskie jaskinie rozpusty. Gdzie te burdel ,libacje alkoholowe i małolaty tracące cnotę?
@ Kotlet30.05.2017, 15:56
Kotleciku nasz cielęcy. Jakbym czytał o prężnie działającym klubie przy remizie strażackiej. No tak trzymać. Po co w takim razie alkohol. Tego typu miejsce ni powinno być profanowane i dlatego koncesje na alkohol powinni radni zabrać. A kultura sama się obroni. Zwłaszcza kultura stałych bywalców.
Kotlet30.05.2017, 15:23
Plama to świetne miejsce, łaczy ludzi w kazdym wieku. Jestem w niej zazwyczaj co sobote i niema tam zadnego cpania, bydła itp rzeczy. Kazdy jest miły, z kazdym mozna pogadac, wszyscy sa usmiechnieci. Jezeli chodzi o burdel to lepiej bylo by gdyby zamkneli małpe (adhd) to własnie tam panuje buractwo, chamstwo i spanie. Jezeli zamkna plame to juz zupełnie nie bedzie gdzie spedzac czasu w tym miescie. Poza tym wszystkim gdzie w okolicy mamy tak klimatyczny lokal jak Plama? Nie istnieje nic chociazby podobnego w co własciciel wlozyl tyle serca i talentu! Prawda jest taka ze kazdy odpowiada za siebie i jak bedzie chcial to nacpa sie czy zrobi burde na srodku rynki i nie potrzebna jest do tego plama. Niech w *** wszystko! Bedziemy chodzic tylko do małpy jak zwierzeta i w kosciolkach kase zotawiac po w koncu tam kazdy jest w porzadku :)
Paulo Kolejną30.05.2017, 14:29
Mózg:
"Nie wyszło mi w karierze.. czemu mam pozwolić zeby komuś innemu sie powiodło? Moze Hmm.. rozpisze wszystko z czym mam problem i sobie w życiu nie radzę, na końcu dodam ze to Hmm agd? Nieee, O! Wiem! Plamka, ma z tym problem a nie ja i po kłopocie?! Ogolnie zawsze mnie to miejsce wku***alo nie wiem czemu. W końcu nigdy tam nie byłem, nic innego nie uda mi sie na nich znaleźć. W sumie i tak wiele na tym nie stracę, bar do którego codziennie chodzę sie napić i tak juz ma piwo najtaniej w mieście wiec co mi tam.. Zamkną pub w p***, mi wleci moze jakis bonus od konkurencji.. Kto wie?! A jak nie wleci to przynajmniej bede miał sie z kim napić, sąsiedzi Plamki na bank mnie poprą, (pewnie wku**a ich nieustanny hałas), dojdą jeszcze moi znajomi, rodzina.. sprawę sie nagłośni i jakos to bedzie.. W mediach sie powie ze dzieci tam robią to co ja, kiedy byłem w ich wieku, a od kopa połowa ich rodziców bedzie po mojej stronie.. Ha Ha Ha Jestem Geniuszem! Powinni mi dac podwyżkę za taki wkład w dobro narodu! .....Tylko czym by tu sie pozniej wytłumaczyć przed ludźmi w razie niepowodzenia.. Hoy powiem ze chciałem byc zatroskanym obywatelem. W robocie bedą bić brawo na stojąco a ludzie zaakceptują taka odpowiedz! Z resztą.. co tu ma sie nie udać?!"
Usta:
"Prosze jeszcze jedna kolejkę!!"
wyborca30.05.2017, 13:58
Brawo Pani Korwin i Pan Samolej. Takich ludzi nam potrzeba. Wsadziliście kij w mrowisko. Moim zdaniem sprawa ma drugie dno. Jakby się tak bliżej przyjżeć temu miejscu to nie wiadomo co by się tam wypatrzyło. Albo wiadomo. I dlatego was tak kąsają i szkalują. Durze brawa za odwagę. Nowotarżanie z wami.
Nina30.05.2017, 13:14
Jakoś nie słyszałam, żeby radni robili burdę jak zamordowano chłopaka pod ADHD. WTEDY POWINNI ZAMKNĄĆ ADHD za brak ochrony (nie ma tłumaczenia,że to było 20m dalej, ochroniarze wszystko widzieli i nie ruszyli się z miejsca). A teraz burda o jakiś hałas ? To chyba normalne raz od czasu, nie da się upilnować wszystkich, a plama to najlepsze miejsce w mieście na piwo.
dudek30.05.2017, 12:20
Brawo nasza kochana Pani Korwin. No nareszcie .
qwerty30.05.2017, 11:58
Od kiedy kawiarnia a pub to konkurencja? Chyba, że kawa i piwo to dla Ciebie to samo
sasanna30.05.2017, 10:51
Problem polega na tym, że lokal obok jest nadęty i pretensjonalny :) Zresztą co za pomysł, żeby otworzyć konkurencyjny lokal w tym samym miejscu?
bingo30.05.2017, 09:59
Dawno powinni to z p.....u zamknąć. Trawskiem wali od bramy. Pan właściciel to musi mieć niesamowitą alergie że nic nie czuje?
Miastowa30.05.2017, 08:03
Swoje latka już mam, ale w Plamie chętnie bywam. Nie ma w mieście miejsca, gdzie z taką przyjemnością można posiedzieć, spotkać się ze znajomymi. Ten lokal ma swój urok i klimat. Tu nie ma znaczenia ile kto ma lat, z jakich kręgów pochodzi. Wszyscy są dla siebie życzliwi uśmiechnięci. Jedyny normalny pub w mieście i komuś ku*wa przeszkadza. Szanowni radni, niech zajmą się może sprawami ważniejszymi dla miasta i zostawią Plamę w spokoju!!!
Nie będziemy chodzić napić się piwa nad Dunajec jak np. wnuczka P. radnej. Proszę zajmijcie się istotnymi sprawami i ręce precz od Plamy!!!!
XxxxxX30.05.2017, 06:22
Brak słów na tak durne oskarżenia...
Tomek29.05.2017, 23:43
Jaki ojciec taka klara potwierdzam fuu
mgr z plamy29.05.2017, 21:46
Normalnie kpina. Plama jest odwiedzana przez wszystkich nowotarżan. Nie będę rzucał nazwiskami, ale są to także osoby bardzo znane z polityki i biznesu. Niestety radni robiący sztuczną /.../ awanturę nie wzięli pod uwagę, że w plamie rozmawia się także o lokalnej polityce. Zapewniam Was, że 90% klientów Plamy to utożsamiający się z kulturą i sztuką patrioci nie opuszczający urn wyborczych. Powodzenia!
K.29.05.2017, 21:25
@KNT - Fanaberie z tego miejsca, że tak powiem się wynoszą daleko poza Kościelną. I nie są żadną konkurencją. Proszę tego miejsca w tę sytuacje nie mieszać.
stały czytelnik29.05.2017, 20:30
A dlaczego radni nie krzyczeli o zamknięciu ADHD, gdy pod lokalem zamordowano człowieka?
KNT29.05.2017, 20:26
Ja mysle, ze konkurencja nie spi....tylko wymysla jakoes fanaberie...
Plamolub29.05.2017, 20:13
Plama to jedyna knajpa z takim klimatem i ludźmi w tym mieście . Nie pozwólmy jej zniszczyć dlatego że ktoś ma interes w przejęciu tego lokalu .
skandalistka29.05.2017, 20:00
Kolejna afera wydmuchana przez Stegową. Tym razem w obronie protegowej dizajnerki regionalnej. Jak widać są równi, równiejsi i ci, których ta pani najwyraźniej nie lubi. Zdaje się nie została należycie obłaskawiona tak jak przez pewien renomowany lokal w Rynku. Czy burmistrz tego nie widzi co jest grane? Czy nie chce widzieć w imię świętego spokoju w jakie bagno go wciągają. Czy może biedaczysko nie ma nic do powiedzenia?Prywata i żenada.
kto29.05.2017, 20:00
Nazwiskami proszę. Bogusława Korwin i Gabriel Samolej - to radni, którzy robią awanturę.
Antonina29.05.2017, 19:52
Sprawa powinna skończyć się w sądzie.
Bezczelne oskarżenia "radnych".
Jakoś innymi przybytkami w rynku prosperującymi niczym burdel, menelnia i nie wiadomo co to jakoś się nie przyglądają.
Co weekend zwierzęta zjeżdżają się na libacje alkoholowo narkotykowe a nieletnie dziewczyny stają się puszczalskie.
Jeszcze ta muzyka szatańska elektro disco wstyd tego słuchać...
ian.29.05.2017, 19:50
gabrys tu ujek trzymaj siepieknie to ujales bo taka jest prawda gdzie wodka moze sie cos wydarzyc bywam tam i jakos nie spodkalem sie z czyms dziwnym natomiast dzieki tobie i twojemu wesolemu usposobieniu atmosfera jest w normie zreszta kazdy kto tam bywa dobrze o tym wie...czesc...
Klient29.05.2017, 19:48
Gabryś popieramy cię, weź się za tych co spiskują wokół ciebie oraz pseudo projektantów mody.
Szmata z Waksmundzkiej29.05.2017, 19:46
ja tam już dobrze wiem co mi tam rysiek robił w bramie
Tadek29.05.2017, 19:27
Powinno się przeprowadzić - sprawdzenie informacji o PABIE i zaistniałych faktów , po czym sprawdzić wypowiedzi radnych
z ew. zawieszeniem / wykluczeniem / radnych pieniaczy .
Nie jest dopuszczalne aby radni bez prawnie " głosili oszczerstwa z czerpaniem osobistych korzyści" _ jest odpowiedni paragraf z kk
Jeżeli PAB jest uciążliwy - prosta nie skomplikowana sprawa - pozbawić koncesji na alkohol ( sam zbankrutuje )
młoda29.05.2017, 19:20
Obydwoje radnych bezradnych to ***,które się tutaj panoszą -dostają kasę tylko za to ,że ciągle kogoś oczerniają i obrażają-szkoda,że nikt nie każe im za to płacić i nie ponoszą kary sądowej .Jak mogą takie rzeczy wymyślać na człowieka,który ich utrzymuje -dzięki jego pomysłom i inicjatywie oraz ludziom którzy tam przebywają miasto ma duże pieniądze .Przy tym obrażani są ludzie - pra pra prawnukowie założycieli tego miasta .Tak się składa ,że mieszkają na ich ziemi odebranej bezkarnie -bo nikt do dziś nie dostał złamanego grosza.Ciągle tylko ktoś coś mąci i rujnuje a pożytku nie ma żadnego .Zlikwidować większą część rady miasta .Proste.
Ewa29.05.2017, 19:16
Gabryś, klienci popierają Cię w 100%! To są pomówienia!!!
jo29.05.2017, 19:15
i co na to pani Korwin ? może warto zpytać dzieci co tam sie dzieje .
POZYTYWNY29.05.2017, 19:13
Ciekawe, kto ma interes, aby gościa wykończyć ?!!
Sam Olej29.05.2017, 19:12
Naprawdę ?! radni nie mają co robić ?
Huba29.05.2017, 19:05
Brawo! Teraz widać kto ma chrapke na lokal.
Plama 1 *** 0

Można kogoś nie cenić, ale to nie powód by go obrażać. Proszę się powstrzymywać od takich określeń. Bardzo proszę. Moderator.
avivat29.05.2017, 18:52
Plama przy ul. Kolejowej! Bbbbbbuuuuuuuu.....kto to pisze? Jak reszta jest też taką prawdą, to szkoda czytać!
NT G29.05.2017, 18:51
Co prawda w tym roku nie było mnie zbyt często w Plamie, ale przez kilka poprzednich lat bywałem 1-2 razy w tygodniu i nie udało mi się trafić ani na awanturników ani na zataczające się osoby, tak wiec według mnie jest to jedna z kulturalniejszych miejscówek w Nowym Targu na spotkania przy piwie. Ps. W budynku UM na pewno nie zaszkodziłoby postawienie automatu ze snickersami...
bywalczyni29.05.2017, 18:49
jedyne miejsce gdzie mozna usiasc ze znajomymi i napic sie piwa w KULTURALNEJ SPOKOJNEJ atmosferze i jeszce wam przeszkadza? pewnie zwietrzyli jakis interes i otworzyc by chcieli cos swojego tak jak i stara targowice zlikwidowali i nowa na swoich terenach otwarli i zdzieraja z ludzi kase!!!!
Ens29.05.2017, 18:35
Jaki ojciec taka Lara Croft
Jeeha29.05.2017, 18:34
A Pan Gabriej Samolej to taki swiety?Chyba siebie nie widzi
P.29.05.2017, 18:33
Mój syn tam chodzi z przyjaciółmi, ilekroć przyjeżdża do Nowego Targu. Jest to dla młodych kultowe miejsce. Chyba odbiło radnym na tle alkoholu i seksu. Takie macie nieskazitelne dzieci? Myślę, że pan Samolej niech najpierw sam uderzy się w piersi.
pitbull29.05.2017, 18:15
Jeżeli firanki Larysy są tak ohydne jak jej kreacje nie dziwię się że ktoś zwymiotował na ich widok.
BĘK29.05.2017, 18:02
Kultura, bezpieczeństwo, miejsce w którym naprawdę można miło spędzić czas ze znajomymi POLECAM PLAMĘ WSZYSTKIM.
as29.05.2017, 17:49
Szukają dziury w całym. Plama to faktycznie jedno z nielicznych miejsc gdzie spokojnie można napić się piwa ( oprócz restauracji ). Bywam często w tym pubie, szczerze mówiąc nie spotkałem się z opisanymi w artykule tygodnika sytuacjami.
P.29.05.2017, 17:46
dobrze powiedziane !! Wszyscy wiemy że pani Aneta ma chrapkę na lokal w którym znajduje się Plama i będzie robić wszystko żeby doszło do zamknięcia. Wstyd mi za takich ludzi, sam jestem Nowotarżaninem i w tym mieście nie ma gdzie posiedzieć jak człowiek,spotkać znajomych i miło spędzić czas. Plama to jedyne takie miejsce. Zlikwidujcie wszystko w tym mieście i zostawcie tylko Kościoły,markety,adhd i salon Pani Anety... Wtedy Ci którym zależy na monopolu w tym mieście, będą szczęśliwi
Piotr29.05.2017, 17:43
Brawo, w koncu ktos powiedział STOP "prywacie" szerzonej przez nowotarskich radnych. Przeciez to my Państwa wybieramy. Troche szacunku do swoich wyborców. Pracujecie dla nas a nie na własne konto i swoich znajomych! Brawo Panie Gabryś!
Omasz29.05.2017, 17:41
Gabryś /.../ w jednym z lokali gastronomicznych przed ostatnimi wyborami z p. Morawą już wybierał kolor ścian w gabinecie burmistrza.
A teraz wielki moralizator

Sprawa nabiera rumieńców i są już pierwsze terminy przesłuchań. Jeśli chce Pan koniecznie być stroną w postępowaniu to proponuję zgłosić się samemu i złożyć zeznania. Bo za to co Pan napisał - to ma Pan jak w banku proces o zniesławienie. Moderator.
a29.05.2017, 17:35
chyba kościelnej a nie kolejowej...
lhotse29.05.2017, 17:33
Brawo Gabryś! Jesteśmy z Tobą !
Bywalec29.05.2017, 17:20
Gabryś 1 Reszta 0
Zobacz pełną wersję podhale24.pl