06.09.2017, 19:26 | czytano: 13246

Awantura na św. Anny. Mieszkaniec ulicy uniemożliwił wykonawcy wylanie asfaltu

arch. M. Adamowskiego
NOWY TARG. O - jak to nazwano - "nieudanej próbie wylania asfaltu" na ul. Św. Anny mówiono podczas dzisiejszego posiedzenia miejskiej Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. - Samochody firmy remontowej zostały zablokowane przez prywatne pojazdy. Nic nie mogli zrobić - potwierdza wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.
Sprawa ta, to kolejna odsłona sporu Urzędu Miasta z rodziną państwa Lejów. O konflikcie pisaliśmy już kilkakrotnie.
Temat przebudowy tego odcinka drogi ciągnie się co najmniej od 2011 roku. W 2013 r. Starostwo Nowotarskie i Urząd Miasta w Nowym Targu zdecydowały o wspólnej inwestycji. Pierwszym etapem było przygotowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji. I zaczęły się problemy. Właściciel działki, która bezpośrednio przylega do drogi - zaprotestował przeciwko przebudowie, która utrudniłaby wjazd klientom pod jego sklep. Z kolei pod jego adresem wysuwane oskarżenia, że zawłaszcza sobie nie swój teren zabudował teren wałów przeciwpowodziowych i ogrodził dostęp do rzeki, a ścieżkę pieszą zaanektował na drogę dojazdową dla dostawców towaru do sklepu.

Przebudowa skrzyżowania, które jest udręką dla kierowców - co rusz napotyka na problemy. Gdy Miasto wykupiło jedną z działek, po której miała być poprowadzona inwestycja polegająca na poszerzeniu drogi - wydawało się, że remont ruszy. Tak się jednak nie stało.

Dziś na miejskiej działce wykorzystywanej jako parking doszło do awantury. Firma wykonująca na terenie Miasta prace drogowe otrzymała polecenie, by wylać asfalt na drodze będącej wyjazdem na ul. Grel. - Samochody firmy pana Kalaty zostały zastawione na parkingu przez prywatne auta i nie mogły wyjechać. Wezwana na miejsce Policja nie podjęła czynności, bo jak stwierdzono - sytuacja nie zagrażała bezpieczeństwu ruchu - tłumaczył wiceburmistrz.

- Postawili auta na naszej, miejskiej działce. Facet drwi sobie z nas. Postawił swoje prywatne samochody i swojej rodziny na naszej działce, stał obok i się śmiał - irytował się radny Lesław Mikołajski. - On już siedem, czy osiem spraw nam blokuje. Koniec z pobłażaniem, trzeba ogrodzić naszą działkę. On sobie kpi ze wszystkich. Wszedł 2 metry w wały przeciwpowodziowe. Na koronie wałów postawił płot. Zrobił w wale zbiornik gazowy - wszyscy o tym wiedzą - mówił wzburzony radny.
- Dzisiejsza akcja pana Leji wszystkich zaskoczyła - mówi Waldemar Wojtaszek. - Ustalamy koszty przestoju maszyn i wysuniemy roszczenia. Co do grodzenia działki... nasz urzędowy geodeta jest na urlopie, wraca 15 września i po tym terminie będzie możliwość ustalenia granicy naszej działki i ogrodzenia jej. Faktycznie teren miejski był użytkowany bezprawnie. Pojazdy prywatne trzeba usunąć. Najpierw polecić usuniecie pojazdów, a jak to nie zadziała - egzekucja administracyjna i sąd - dodaje wiceburmistrz.

Na uwagę jednego z radnych, że "pan Leja nagrywał całe zajście" - wiceburmistrz Wojtaszek odpowiada: - My też mamy to wszytko sfilmowane i obfotografowane. Nie boimy się zarzutów, bo nikt nie ingerował we własność pana Leji, ani nie naruszał jego interesów.

s/
zobacz także
komentarze
leming doskonały12.09.2017, 11:58
Żeby ruszyć z robotą, to w pierwszej kolejności UM musi się dogadać z właścicielem słupa (telekomunikacja/energetyka) celem go usunięcia a następnie przygotowanie placu pod inwestycje (budowa drogi, ronda) Mam nadzieję, że UM będzie równie konsekwentny wobec tych Państwa jak był konsekwentny wobec Pana Żarneckiego. Jeszcze raz powtarzam - należy zastosować spec ustawę z klauzulą natychmiastowej wykonalności i wywłaszczyć tych Państwa z części działki z przeznaczeniem na cel publiczny - budowa drogi i ronda. Należy zająć działkę pod inwestycję a właściciel niech się odwołuje do Sądu. Prawo jest po stronie UM wszak działają dla dobra publicznego.
abc09.09.2017, 21:32
gość robi w konia całe miasto, o władzach nie wspomnę.
obecna władza wypaliła się jeszcze w trakcie wyborów i tyle.
kto da radę?
Tadek09.09.2017, 08:36
Przecież tam ma być RONDO - do "obwodnicy N.Targu przez b. targowicę .?????
Ktokowiek08.09.2017, 22:41
Widze ze pomyslowosc tej rodziny jest berdzo berdzo rozlegla i nie ograniczaja sie go jednego sporu tylko atakuja z kazdej mozliwej strony i kazdego a wiem co mowie ale moze i dobrze karma wraca
KNT08.09.2017, 21:01
Szanowni włodarze miasta NT czy nie jest Wam wstyd ????
Sąsiad08.09.2017, 13:41
Ciekawy jestem jak długo miasto i władza pozwoli z siebie kpić.
Ogrywa was człowiek po podstawówce a Wy Państwo radni i Pan burmistrz dajecie się zastraszyć.

No zróbcie w końcu porządek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sąsiiedzi
koza07.09.2017, 19:40
Co to za wladza zeby z jednyn *** sobie nieporadzic. Idoc na waly czesto niemozna przejsc bo zastawiona sciezka ciezarowymi autami slaba ta wladza co przez 8lat robil geodeta
jajca sobie robicie07.09.2017, 18:49
Wszystko jest robione od d*** strony tak jakby nikomu w Mieście nie zależało na przebudowie tego problematycznego skrzyżowania. Jaki problem jest ustawić znak "roboty budowlane" dzień wcześniej, by nikt z premedytacją, czy też "nieświadomie" nie mógł postawić tam pojazdu...? Dlaczego na terenie należącym do RZGW, który pan Leja nielegalnie sobie przebudował na zjazd do swojej posesji nie ma jeszcze znaku "zakaz wjazdu" i słupków, które uniemożliwiałyby nielegalne korzystanie z tego terenu?
Bliski sąsiad07.09.2017, 18:37
Nie dość że na wały sie wybudował, na nie swojej działce parkuje auta, przywłaszcza sobie nie swój teren to jeszcze traktuje pracowników i ludzi jak śmieci. /.../ ruch jednostronny na grelu to nie rozwiązanie bo znacznie utrudni życie mieszkanców, barierki dookoła jego terenu to najlepsze rozwiązanie, niech sie głowi jak towar dostarczyć :)

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Poeta Leszek co ma pod nosem meszek07.09.2017, 16:18
skończył szkole specjalna wszyscy myślą ze normalna teraz kręcą sobie lody a wujkowie wdychają smrody ela skargi wciąż nadaje a garbaty ciągnie faje ciągnie ciągnie dymek leci ależ źli są ci sąsiedzi wiec uważaj kliencie drogi bo właściciel z kijem chodzi urzędników już przegonił to i ciebie tez dogoni
baraniorz07.09.2017, 15:23
Po jaka cholewkę robicie u niego zakupy. Jak nie będzie klientów to się chłopina zwinie z bajzlem. Swoją drogą to nieźle musiał sobie grabić przez te wszystkie lata że go tak sąsiedzi chwalą na forum.
antek07.09.2017, 14:11
do n . A co mają radni do budowy domów przez mieszkańców? Przeciez pozwolenia na budowę wydaje starosta, a nie radni. Wszystkiego dogląda natomiast nadzór budowlany.
Transport: )07.09.2017, 13:29
Znak wystarczy przypilnowac i mandaty lepić. Towar do sklepu byłby dostarczany drogą wodną albo powietrzną: )
Spec Ustawa07.09.2017, 12:40
Do grelanin : Czyżby konkurencja się odezwała ... ? Bez komentarza ... Panią bezradną Danutę Szokalską wysłać , niech załatwi sprawę z sąsiadem ... Aha zapomniałem ma to głęboko w D.... A radni radnymi ... Na cudzej krzywdzie się chwalić , ludziom zabrać Spec Ustawą . A co tam mojego nie ruszają to niech biorą , będzie się czym chwalić ... Koło pani Danuty piękna działka jest połączyć z Niwa i Nadmlynówką i po problemie ... Pani bezradnej pod oknami , a na Niwie skończyć na podwórku pana Luberdy... hejjj
ja07.09.2017, 12:36
Ustawa ZRID i po problemie .
sąsiad 207.09.2017, 12:29
W tym sklepie trzeba przestać robić zakupy i tak /...... Państwo Leja myślą że są PANAMI. Do grobu zapakują majątk!!! Z ludzmi walczą!!! A kto mieczem wojuje od miecza ginie!!!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
kwas07.09.2017, 11:40
a policja jak zwykle nieudolna...boja sie ludzi ...najlepiej karać starców...przechodzacych nieprawidłowo...jaja kurcze jaja...a komendant policji to boi sie sam siebie!!!!!
sasiad szaflikorzy07.09.2017, 11:03
Temu panu się wydaje że jak za komuny można było bezkarnie paść barany tu i tam to teraz będzie podobnie .Nikt w d... nie nakopie i można cwaniakować dalej.
oskar5107.09.2017, 10:57
A geodeta jest na urlopie !!!! A co robił przed urlopem ???? Cieniutka ta nasza władza !!!!
Miescon07.09.2017, 10:49
A najlepszy jest znak z zakazem wjazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony. Jakby tam stanęła inspekcja, to takie żniwo jak nigdy!
n07.09.2017, 10:37
a gdzie byl pan radny mikolajski jak pan leja budowal te fortece przeciez mieszka w sasiectwie
AAA07.09.2017, 10:27
Władza się boi krzyku jednego cwaniaczka? Bo krzyczy? Do boju władzo, dla przykładu przynajmniej!
brawo07.09.2017, 10:14
I bardzo dobrze robi. Jak UM nie szanuje obywateli to dlaczego obywatele mają szanować UM.
leming doskonały07.09.2017, 08:35
Zastosować spec ustawę - częściowo wywłaszczyć pod cel publiczny - poszerzenie drogi i gościu nie ma nic do gadania. Zastosować metodę jak przy budowie ronda do Color Park i pozamiatane, a gościowi jak nie pasuje, niech skarży UM do Sądu.
geo07.09.2017, 08:35
To wcześniej nikt nie widział zajęcia miejskiego terenu? Polecam google earth i geoportal. Archiwalne zdjęcia są tam publicznie dostępne. Wystarczy naliczyć kary i zaległe opłaty.
qwsdf07.09.2017, 08:35
Radni bezradni !!! a mają kilka sposobów ale pewnie nikomu sie nie chce chodzic po sądach i gości u***.....Wprowadzić ruch jednokierunkowy od strony grela i sklep padnie .
sąsiad07.09.2017, 08:21
panie leja karma cie dopadnie .....
samo u rząd07.09.2017, 08:16
Już same sformułowania wiceburmistrza Wojtaszka świadczą o zupełnym braku kompetencji i słabości władzy, którą podobno reprezentuje. Przypominam, że teren miejski jest własnością mieszkańców, a on ma w tym czasie przywilej chwilowego zarządu nad naszym wspólnym majątkiem. Jak ten zarząd wygląda właśnie nie po raz pierwszy widzimy. Kiepsko i śmiesznie, bo mając wszystkie narzędzia administracyjne płakać się chce, gdy czyta się relacje z komisyjnych utyskiwań. Płakać się chce, gdy tylu ludzi, przez tyle lat, za nasze pieniądze daje się wciągać w działania miejskich paranoików ...
klijent07.09.2017, 07:29
przestańcie robić tam zakupy i sam zamknie sklep i sobie odpuiści
wdzięczni mieszkańcy07.09.2017, 07:28
do@mieszkaniec, klapek nareszcie wykosił chwasty na placu pomiędzy Szaflarską i Podtatrzańską
...07.09.2017, 06:58
Władza musi się atosować do przepisów i to one są słabe...
Kontrola07.09.2017, 05:24
Aaaa to ten sklep A pracowników jak traktuje ?
sul07.09.2017, 01:46
Syf na wałach przez ten sklep.Pełno pijaczków i porozbijanych butelek
kierowca06.09.2017, 23:12
Tam nie można bezpiecznie przejechać ! Po co dojazd do sklepu. Zakołkować i już, bo sklep dogorywa, a czarno ruda złośliwa obsługa nauczyła się od swoich pryncypałów jak robić na złość wszystkim dookoła. "Bywalcy" wałów to główni klienci w tym sklepie
adwokat06.09.2017, 22:17
ten pan wlasciciel sklepu to niezly cwaniaczek,karma wraca cwaniaczku,dac mu solidna kare niech sie nauczy mysli ze mu wszystko wolno?to sie myli,mysle ze urzednicy sie tym dobrze zajma i zrobia z nim porzadek
Zdziwiony z centrum06.09.2017, 22:15
To dalej kupujecie ludzie w tym sklepie ??? A mieliście już dawno przestać !!! Idźcie w końcu po rozum do głowy...
robi06.09.2017, 21:57
Pieniacz już namalował sobie linie jak na lotnisku, pewnie już pod ten helikopter jak płot postawią, a po drugie - linii już nie pociągnął w stronę Dunajca bo by było widać że miejskie pole zajął. Ale fakt - władza słaba, nic nie może, gość im na głowę wchodzi już któryś raz.
Egon06.09.2017, 21:16
Na ul.Polnej Niech sobie miłuje białą linię. Wprowadził się na Grel i myśli że jest ajwaj ***.
adamek06.09.2017, 20:56
Kto chętny zaparkować na szerokości działki miejskiej tak aby nikt do sklepu jutro nie wszedł?
arsen lupin06.09.2017, 20:53
Ten gość to wyjątkowy ***. I wychodzi niestety bezsilność władzy. Skoro teraz jest pomysł by teren miejski ogrodzić, to taki pomysł już dawno powinien być zrealizowany. Poza tym jeśli by ktoś chciał zająć moją własność to dostałby w ryj ,bez względu czy byłby kapelanem Wojska Polskiego czy właścicielem sklepu z przeterminowanymi produktami.
Mieszkaniec06.09.2017, 20:50
Klapek przy tym Gościu to pikuś. Ha Ha Ha.
grelanin06.09.2017, 20:48
Nie chodzić do takiego sklepu i zaraz cwaniactwo minie.
Hanka z naprzeciwka06.09.2017, 20:45
Ciekawe dlaczego miasto się tak patyczkuje /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.

Kierowca06.09.2017, 20:29
Miescon te bariery to całkiem spoko pomysł.
Linie?06.09.2017, 20:26
Teraz jakieś linie na chodniku namalowane są przed sklepem.
miezkaniec_długiej06.09.2017, 20:23
dobra, dobra, kiedy wprowadzicie obiecane SPP na terenie miasta, minął rok od obietnic miasta i cicho w temacie a ja płacę abonament dalej i nie wiem czy słusznie?
Obserwator06.09.2017, 20:22
Wstyd dla urzędników za bezsilność jeden pieniacz i wielkie alo
baciok@06.09.2017, 20:17
Słabej władzy nikt nie szanuje.!!!!!!! To jest przykład dla zwykłego Obywatela. Mogę robić co chcę, władze są miękkie , boją się i nic mi nie zrobią. Proste jak drut- samochody trzeba było odholować, zalać i koniec.
bolo06.09.2017, 20:10
Zablokowac mu mozliwosc dostawy towarow przez postawienie kilku slupkow na chodniku prowadzacym nad rzeke!!!!Przeciez to jest chodnik miejski!!!!I niech sie buja ***!!!!
.,.,.,.,.,.,06.09.2017, 19:40
Bojkotowac sklep i sam się wyniesie przez jednego pacana większość kierowców ma problem z wyjechniem z grela ta droga Powinna być już dawno zrobiona!!
11106.09.2017, 19:35
Paranoja......... Skoro pojazdy stały na miejskim terenie to należało je odholować, a przestój maszyn i opóźnienie w pracach powinien pokryć pan leja (z małej litery ponieważ to wyraz szacunku na jaki zasługuje ten człowiek). A co do sposobu w jaki prowadzi działalność to mam wrażenie, że wszystko ma ciche przyzwolenie od władz. Najskuteczniejszym sposobem jest omijać ten sklep szerokim łukiem.
Miescon06.09.2017, 19:30
Ja bym to temu sku!@#$% co blokuje inwestycję zrobił tak, żeby przebudować ten zjazd, a na granicy jego działki postawić bariery energochłonne, które poprawiły by bezpieczeństwo kierujących. I niech się pajac potem głowi jak dojechać z towarem do sklepu. Może będzie śmigłowcem zamawiał!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl