17.09.2017, 12:26 | czytano: 4950

Radny wnioskuje o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu w sklepiku na Topolowym

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Skargi na osoby pijące na osiedlu, hałasy oraz awantury pod sklepem - już kilkakrotnie trafiały do radnych. Gdy kilka tygodni temu sprawę tę omawiano podczas posiedzenia jednej z komisji - padło zapewnienie, że jeśli sytuacja nadal będzie się powtarzać, urzędnicy cofną wydaną dla tego punktu - koncesję na sprzedaż alkoholu.
Ponieważ skargi nadal napływają, radny Gabriel Samolej złożył wniosek o podjęcie radykalnej decyzji.
- Do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta wpłynęło pismo od obywateli Miasta w sprawie sprzedaży alkoholu przez sklep osiedlowy na os. Topolowym osobom nietrzeźwym. Sklep prowadzony przez spółkę cywilną KIK umożliwia także spożywanie alkoholu kupującym go ludziom w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu. Pismo wzywało burmistrza do odbioru koncesji na sprzedaż alkoholu dla powyższego punktu - przypomina radny.

- Wnoszę do burmistrza o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego i dowodowego w tej sprawie oraz odebranie koncesji. Założenie monitoringu na osiedlu dostarczyłoby niepodważalnych dowodów na zachodzenie opisanego przez obywateli procederu. Można te fakty ustalić na podstawie zeznań. W najbliższym otoczeniu nie brakuje punktów sprzedaży alkoholu. Są sklepy jak Biedronka, Lewiatan, czy Tesco gdzie ludzie trzeźwi bez problemu mogą zawsze zakupić alkohol. Natomiast likwidacja nielegalnego wyszynku przy sklepie osiedlowym poprawi poziom bezpieczeństwa na osiedlu Topolowym. Wnoszę także o bardziej konsekwentne egzekwowanie zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych na terenie Miasta - podsumowuje Gabriel Samolej.

Jaka będzie decyzja urzędu - dowiemy się wkrótce.

s/
zobacz także
komentarze
lol05.11.2017, 18:43
Ja bym na to osiedle wysłał buldożery
gg24.09.2017, 11:09
ciekaw jestem kiedy który z wypowiadających się tu ludzi był na osiedlu, piszecie ciągle o cyganach. Przecierz większość już tu nie mieszka. Zostało kilka rodzin.Wszyscy traktują to osiedle jakby mieszkał tu sam element społeczny. Nawet władze miasta nie interesują się problemami mieszkańców. Prosze tylko poczytać ile odrzucono interpelacji. kto by się przejmował cyganami i menelami. Nie zapominajcie że mieszaja tu również porządni ludzie który pracują, mają własnoścowe mieszkania i prójują coś zdziałać. Odejdźmy od stereotypów i przyjżyjmy się problemom zamiast zamiatać wszystko pod dywan.
bolo21.09.2017, 12:24
500 +
kumpel20.09.2017, 08:13
Gabryś?
Trzeżwy rozsądek. Oto czego ci brakuje i brakowało.
arsen lupin19.09.2017, 21:43
A cyganie to emigranci ekonomiczni? Bo tak jak opalonym pracować się raczej nie chce ,więc podobieństwo jest.
Bolo19.09.2017, 10:31
Do Anka-Czemu widzisz tylko jedną stronę medalu?Tylko Romowie są źli,zatoki biali są cacy.Tak się składa że na tym osiedlu nie tylko Romowie piją napoje wyskokowe ale biali też i to w większości ludzie nieco po 20 roku życia,pozdrawiam i życzę trochę beztronniczosci.
do ZYG19.09.2017, 10:09
Getto cygańskie? A jaki wkład cyganie wnieśli w budowanie gospodarki tego kraju? Co zrobili dla nauki ? Może napiszesz w paru zdaniach i nas zapoznasz z jakimś aspektem w którym cygany przyczyniają się do jakiegoś wkładu w budowanie dobrobytu środowisk w których funkcjonują.
d18.09.2017, 20:49
Kazali to powiedział.
ff18.09.2017, 20:40
Niech radny przejdzie się po klatkach schodowych na Topolowym. Zobaczy jaki smród. To proszę naprawić.
Przeszkadza radnym to, że ktoś się napije na świeżym powietrzu. Ale jaki syf cyganie robią w mieszkaniach, że śmierdzi w całej klatce, to to nikomu nie przeszkadza, bo nie widać.
Anka18.09.2017, 20:02
Do @ZYD: prawda w oczy kole?
ZYD18.09.2017, 14:20
ale heca..... poczawszy od bialego radnego skonczywszy na bialych komentatorach (na szczescie nie wszystkich) ZNOWU GLUPOTA nowotarska
kwitnie .....kosciolkowicze,plus piecset plus ,zapomogi i komentarze na temat
romskiego getta jest tak obrzydliwe jak ich autorzy
@ Teddy18.09.2017, 12:30
A postawił sobie radny pytanie ZA CO PIJA . Jak chce rozwiązać problem picia na Topolce to trzeba by było zagnać rezydentów do roboty. Zabrać zapomogi,socjale,500+ i cały ten wór z darmochą która im to biesiadowanie umożliwiła. Pracować nie muszą,kasa jest. To kto bogatemu zabroni?
ogr18.09.2017, 10:36
Co za desperat tam prowadzi działalność. Ja to osiedle omijam szerokim łukiem nawet w biały dzień. Radny powinien otoczyć przedsiębiorcę opieką. A ten jeszcze śmiałka gnębi. Radnemu polecam tematyczne konwersacje ze smakoszami trunków kupowanych w owym kiosku. Już widzę jak ich przekonuje do spożywania napoju w czterech ścianach. Odkąd to osiedl istnieje cygany siedzą po pod bloki a pozostali przejęli jak widać zwyczaje większości. A teraz mają za co balować. 500+ swoje robi. Kiosk na osiedlu z alkoholem niczemu winny nie jest.Nie kupią tam.Kupią kawałek dalej.
POZYTYWNY18.09.2017, 09:18
Co tu dużo gadać. Nie dalej, jak w sobotę, w samo południe, prymityw z Kopernika, prawie 60-latek, wyzywał gościa i skakał do bitki !!! Ten prostak to biały. Było to przy starej kotłowni.
Tak ludzie inteligentni nie powinni się zachowywać, co potem wymagać od innych, albo dzieci, tego .......?!!
Tu apel do radnych, aby z takimi patologiami walczyć, w sensie kulturalnym.
elo18.09.2017, 07:05
to jest dobry nafciarz
do osoba znana18.09.2017, 03:09
Cyganie mają swoje zwyczaje - no jak się nie ma nic do roboty a w domu melina to oczywiście ze lepiej jest robić i melinę przed domem. cyganie w jedynym swoim zwyczaju maja wstręt do pracy , roszczenia do przywilejów i zasiłków, z ich naturalnuch cech to złodziejstwo i oszustwa + kradzieże i pijanstwo oraz zdolnosc tworzenia ruiny z kazdego terenu im wyznaczonego. W całej Polsce latami dbają o to aby ich wizerunek byl taki a nie inny ciężko pracują na swoje stereotypy garstka z nich uczciwie pracuje

Zabrać zasiłki, wysłać do roboty getta rozwiązać mieszkania odebrać problem sie rozwiaże sam, też bym chcial aby Panstwo płaciło im nawet na alkochol o mieszkaniach nie wspomninajac
Osoba bardzo znana na osiedlu17.09.2017, 20:32
Temat osiedla Topolowego wcześniej Świerczewskiego to temat woda pamiętam czasy jeszcze z PRL jak był nalot na to osiedle a to głownie za sprawą mieszkańców. Dla tych co nie wiedzą na osiedlu mieszkają Romowie ale i naszej patologii tam nie brakuje.
Pamiętajcie jedno Romowie w miejscu gdzie mieszkają nie będą się awanturować złodzieje których i tam również nie brakuje u siebie nie kradną bo zaraz podejrzenie pada na nich.
Osiedle to ma swoją specyfikę a to prowadzi tam skrót wcześniej z Rynku na dworzec teraz nie tylko na dworzec ale do galerii oraz osiedle Wojska Polskiego, Dawne Zawadzkiego itp.
pijacy awanturnicy przechodząc już zdrowo nabombani przez osiedle zaczepiają Romów od słowa do słowa dochodzi do awantur.
P{odpowiadam radnemu aby rozwiązać ten problem trzeba ogrodzić to osiedle wtedy wzorowi patrioci nie będą dokuczać cyganom a ci nie będą kierować wyzwisk a ci nie będą ich przeklinać w romskim języku.
Cyganie mają swoje zwyczaje nie siedzą w mieszkaniach a siedzą na ławkach lub przed klatkami schodowymi dlatego tego typu akcje bez względu na to czy będzie tam sklep czy też nie będą się działy a tak naprawdę parę kroków jest do biedronki gdzie alkoholu jest dużo i jest tańszy.
Odsyłam radnego do zapoznania się z problemem i przestudiowania troszeczkę psychologi może dojedzie do tego co ja.
piją i pal?17.09.2017, 20:26
Ja bym nie chciał żeby kolo mojej klatki byly kamery bo by wszyscy wiedzieli kiedy wracam napier......ny mama by mi dała.
Miejscowy m17.09.2017, 19:55
@fortynbras Lecz się.. chciałbyś żeby było gorzej jak za komuny... to osiedle każdy wie kto zamieszkuje i to norma i bez tego sklepiku...
pijak17.09.2017, 19:06
Jak ktoś chce wypić to i tak się napije i zlikwidowanie sklepu w tym nic nie pomoże.
Mirek B.17.09.2017, 18:50
Radny Samolej to chyba stał się abstynentem zawodowo, bo mu wszystko co z alkoholem przeszkadza. Nie będę tu wspomniał co on sam nieraz w knajpach wyprawia, ale może trochę jednak zdrowego rozsądku by mu się przydało.
Jeżeli ludzie kupują alkohol za swoje a nie za zasiłki i inne 500+ to ich problem. Przepisy są jasne i wiadomo gdzie jest pić wolno a gdzie nie. Jeżeli ktoś je łamie to wtedy policja i zabranie koncesji. A nie kamery i polityczna dysputa.
fg17.09.2017, 17:32
"Założenie monitoringu na osiedlu dostarczyłoby niepodważalnych dowodów na zachodzenie opisanego przez obywateli procederu."- przecież na osiedlu założyli 3 kamery - monitorują sadzawkę i ogródek za blokiem nr 2. Na pytanie w spółdzielni czemu nie ma monitoringu na osiedlu można się dowiedzieć że nikt nie zgłaszał takiej potrzeby. Brednie
fortynbras17.09.2017, 16:50
@ spm:
Jak na razie to pomimo Twoich zapewnień widzę że ludzie sami sobie kompletnie nie radzą z tym problemem.

@ piją i pal:
No i co z tego że wybory? Te same mniej więcej osoby pozgłaszają się do kandydowania na naszych służących (bo polityka to służba dla nas, suwerena) i z pewnością znowu dostaną się do rad czy na burmistrza, itd. To nawet o to właśnie tu chodzi żeby była kontynuacja, tylko żeby ci ludzie rozumieli współczesny świat, żeby podejmowali dobre decyzje w naszym interesie a nie przeciwko, żeby swoimi działaniami w nas nie uderzali, natomiast kto konkretnie będzie naciskał przycisk do głosowania na sesjach rady jest już sprawą mało istotną.
piją i pal?17.09.2017, 15:56
Za rok wybory
biały, pijący, dorosły, mieszkaniec Topolowego17.09.2017, 15:46
Gerwazy - jesteś kmiot.
spm17.09.2017, 15:45
Tak, tak @fortynbras. A potem koniecznie trzeba wprowadzić "system całkowicie kontrolowanej sprzedaży" chleba - żeby karać tych, co to zamiast czerstwego, ciemnego - kupują białe pieczywo, potem rejestrować osoby kupujące soki i napoje zamiast wody - i to też zgłaszać do przychodni, żeby w razie chorób tych osób - szpital mógł im powiedzieć: "nie dbałeś o siebie, żarłeś, piłeś to teraz nie masz prawa do lecenia".

Nie myślisz czasem @fortynbrasie, że jesteś śmieszny? Alkohol jest legalny i jest dla ludzi - co Ty proponujesz? Ograniczenie dostępu do alkoholu? Robienie ludziom wstydu że kupują wódkę? Ograniczenia, pilnowanie, rejestrowanie - no żesz komuna pełną gębą.
Skąd w Tobie ta pewność, że jesteś mądrzejszy od pozostałych, że możesz innych kontrolować i traktować jak idiotów, za których trzeba myśleć i decydować co jest dla nich dobre.

Zapewniam Cię, że ludzie sami sobie poradzą.
Gerwazy17.09.2017, 15:40
Dlaczego autor artykułu nie wspomniał, jakiej narodowości (głównie) są osoby nadużywające alkoholu pod tym sklepikiem? Czyżby zaś poprawność polityczna, która zakazuje używać słowa "Cygan" (choć jest jak najbardziej w zgodzie z polską tradycją i słownikiem) a każe używać obcego słowa "Rom" ?
spotkasz go w Gargamelu17.09.2017, 14:40
No nudzi się chłopu ewidentnie !!!
fortynbras17.09.2017, 14:37
Wprowadzić system całkowicie kontrolowanej sprzedaży alkoholu powyżej 5%. Wrócić do specjalnych sklepów z alkoholem. Chcesz wódkę, dajesz dowód i informacja o tym zakupie idzie do ośrodka pomocy społecznej w gminie. To samo z papierosami i po problemie.
duzo zdrowia17.09.2017, 14:31
Nie kupią na osiedlu, kupią gdzie indziej. Problem nie z piciem ,ale z kulturą picia. Nie rozumiem tych degustatorów siedzących pod klatkami bloków pomiędzy śmietnikami i nawalających w siebie promile. To już w domu napić się nie da? Inna sprawa to niestety 500 plus ,sporo rodzin przeznacza na alkohol, nie na potrzeby dzieci, naukę języków, czy inne zainteresowania. Może się mylę?
POZYTYWNY17.09.2017, 14:16
Ale, ale....czy to Gabryś, czy nie Gabryś, co to ma do zaistniałej sytuacji ?
Topolowe, to nie Bangladesz, ale likwidacja sprzedaży alkoholu co to da ?!! Kupią obok w Biedronce.

Wnioskuję, przy okazji, o całkowity zakaz palenia papierosów w klatce schodowej, jak również na balkonach !
łapaczka17.09.2017, 13:08
Gabryś wie co mówi. Przecież radny w tej materii ma naprawdę duże doświadczenie. Nawet olimpijskie.
hahaha17.09.2017, 12:36
Nie mogę przestać się śmiać......
To nie temat mnie rozbroił, ale osoba wnioskująca.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl