16.11.2017, 14:26 | czytano: 6711

Polsat ma zakaz publikacji materiałów na temat zakopiańskiej przedsiębiorczyni

Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał Telewizji Polsat oraz tygodnikowi „Wprost” publikowania informacji, które zawierają sugestie m.in. o tym, że Małgorzata Chechlińska, właścicielka hotelu Litwor w Zakopanem, przynależy do "układu zakopiańskiego".
To element sporu o hotel między Chechlińską, a Zygmuntem Solorzem-Żakiem, właścicielem imperium medialnego, który chciał przejąć zakopiański hotel. Małgorzata Chechlińska poskarżyła się do sądu, że biznesmen wykorzystuje swoje telewizje do szkalowania jej i za pomocą swoich mediów próbuje ją zniszczyć.
Sąd uznał, że „powódce stawiane są liczne nieudowodnione w postępowaniu sądowym zarzuty (w tym o charakterze kryminalnym)”, a także że „tego rodzaju zarzuty naruszają reputację osoby, której dotyczą, kładą się cieniem na jej dobrej opinii w środowisku zawodowym”. Sad przypomniał, iż „przedstawienie przez media ujemnego postępowania danej osoby w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą wzbudza podejrzenia i może prowadzić do utraty zaufania i dobrej opinii, a tym samym naruszać dobre imię zainteresowanego”.

Postanowieniem z 15 listopada br. warszawski sąd zakazał Telewizji Polsat oraz tygodnikowi „Wprost” publikowania informacji, które zawierają sugestie, że Małgorzata Chechlińska przynależy do "układu zakopiańskiego", przynależy do "układu sędziowsko-prokuratorskiego", chce spalić hotel w celu uzyskania odszkodowania, oszukuje kontrahentów i unika w sposób bezprawny wykonywania zobowiązań, posiada zadłużenie przekraczające ćwierć miliona złotych, doprowadziła do afery gospodarczej na miarę Amber Gold, prowadzi działalność gospodarczą w sposób oszukańczy i nieuczciwy, nieuczciwie traktuje kontrahentów i wyłudziła wielomilionowy zadatek.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lol19.11.2017, 19:42
e2 - media różne rzeczy piszą lub mówią, skoro sugerują, że istnieje jakiś układ, a zwłaszcza taki Polsat, to chyba ich dziennikarze śledczy powinni mieć najpierw jakieś podstawy i dowody by tak sądzić, a zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z KONFLIKTEM INTERESÓW dwóch biznesmenów, który jeden ma za sobą media bo jest ich właścicielem, a druga nie ma tych mediów.
Co poniektórzy z was nabierają się na ten cyrk, bo nie potraficie oddzielić przekazu medialnego od rzeczywistości.
To jest najzwyklejszy w świecie konflikt dwóch biznesmenów o hotel w Zakopanem, z tym, że jeden ma media i je bardzo chętnie wykorzystuje, wy zamiast traktować te informacje z polsatu czy gadanie pani Chechlińskiej z dystansem i to dużym dystansem to żyjecie tym i łykacie tą papę informacyjną.
oz18.11.2017, 09:39
Jakby jej kto nie znał,to by jej uwierzył. Takie tworzenie spółek jest zabiegiem przemyślanym i celowym .To księgowi i prawnicy zorganizowali szambo w którym może bezkarnie pływać pani chechlińska. To nie są tanie przedsięwzięcia i ktoś im za to musiał płacić. Jak myślicie kto? A teraz strzeliła w baniak większego cwaniaka od siebie i stanął z nią w szranki. Wszystko. Niech no sobie przypomni jak przyjmowała do pracy ludzi . Ile pomykali za darmo żeby mogła się przekonać czy się nadają? Darmo weszło jej w krew i jakby nie Solorz to dalej by się ślizgało. Zygmunt nie z jednego pieca chleb jadł i obstawiam ze jej da radę. Nie wiem co babe napadło żeby jego oskubać bo musiała wiedzieć że jemu na stół się nie sika. Odnoszę wrażenie ze on się do niej jeszcze nie ustawił żeby ją kąsać. A to co dotychczas było to zaledwie preludium .Orkiestra dopiero zagra.
ttt17.11.2017, 16:13
Strasznie śmierdzi=co ta telewizja wyprawia.pani chechlińska tylko zyskuje na tym szkalowaniu-bo chyba nikt nie wierzy w te wiadomośći
jaga217.11.2017, 13:28
A ten pan co go puścila z torbami, nie zapłacil robotnikom i ta sprawa też ucichła
kolo17.11.2017, 13:20
Ale sitwa. Ma ktoś jeszcze wątpliwości co do istnienia układu zakopiańskiego? Solorz jej nie odpuści. To pewne.
Jan17.11.2017, 08:50
Macie naprawę sądów
ciekawy17.11.2017, 08:16
do : koryto
Owszem ma kobieta układy, ale do zakazu przyczyniły się wypowiedzi, że jest to "zakopiański układ SĄDOWO, PROKURATORSKO, biznesowy" a na taką obrazę - komentarze "kasta wybranych" nie może sobie pozwolić.
do: niezależny17.11.2017, 08:13
Do rzeczywistości kreowanej przez telewizję Kurskiego? Nie rozśmieszaj mnie bo to śmiech przez łzy
Beti17.11.2017, 04:46
@Qwerty piłką nozną do mnie akurat nie trafisz...:) zresztą jak wiesz też tym nieźlę polsatowski guru żonnglował...kup bilety i oglądaj na żywo :) mi nie pasuje obrażanie i oskarżanie ludzi bez wyroku sądu-...zresztą dziś ....a tam...kończę wywód :)
qwerty17.11.2017, 00:19
@Beti - poważnie? :D Gratuluję postanowienia, ale takie nakłanianie innych to jest po prostu głupota. Obecnie mamy tylko dwóch polskich operatorów telewizyjnych, na nc+ oglądalność w przyszłym roku diametralnie spadnie przez brak Ligi Mistrzów, a dla mnie piłka to jest akurat jedyna rzecz jaką można w tv oglądać + kilka innych sportów.
I dlaczego miałbym rezygnować z rzeczy którą lubię? Bo solidarność? Jaka znowu solidarność? Kobieta musi mieć coś za uszami, skoro się nią tak polsat zainteresował. Nie mówię że sam polsat jest wspaniały, ale hej? Ten spór to jest dla mnie jedna z lepszych komedii i w sumie szkoda że na razie tak się kończy, ja bym chciał jeszcze się czegoś podowiadywać :) A może i znowu wejdzie jakaś grupa i przejmie hotel? :)
jawiem16.11.2017, 23:58
Przecież to pisowska telewizja,pisowska gazeta i pisowska baba...
abc16.11.2017, 22:59
Pic na wodę. Nic się nie zmieniło w tej komunie oprócz nazw!
koryto16.11.2017, 21:59
Ma baba ,,układy,,
Beti16.11.2017, 18:46
a ja nie przedłużę umowy z polsatem za te durne publikacje. I radzę solidarnie z Panią Chechlińską wszystkim tak zrobić. Niech się Pani trzyma!!!!
e216.11.2017, 18:14
Zupełnie nie rozumiem tego nakazu i do tego jakim prawem? Ktoś ma dobre układy! Dlaczego nie wolno pisać prawdy? czy to jakaś cenzura?
anna16.11.2017, 18:10
O jaka ona poczciwa ...ot i Polska w której rządzi lepsza kasta za batonik ukradziony upośledzony człowiek idzie do więzienia a **** z takim długiem jest nietykalne widzisz Boże a nie grzmisz ...jak otwierali Litwor to na próbę brali ludzi do pracy a po trzech dniach dziękowali że się nie nadajesz i tym sposobem nikomu nie płacili ...i jednym słowem strach się bać ...
Miescon16.11.2017, 17:59
Szybko się sąd uwinął, szybko. Człowiek nieraz czeka pół roku na rozprawę, a tu szast prast i wyrok.
niezależny16.11.2017, 16:43
Jeszcze odciąć tvn i ludzie powrócą do rzeczywistości
ogr16.11.2017, 14:45
o za różnica czy Polsat publikuje informacje na jej temat czy nie. dalej ma 300 mil.długu po ludziach i żeruje na spółkach które umożliwiają jej uniknięcie egzekucji komorniczej i jeszcze ma pretensje że Polsat nagłośnił temat.
adc16.11.2017, 14:35
Chyba bizneswoman...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl