23.12.2017, 16:28 | czytano: 11580

Nowy Targ: czy śmieciarze są złośliwi?

Nasz czytelnik jest zbulwersowany zachowaniem śmieciarzy, którzy zbierali w ubiegłym tygodniu śmieci na ulicy Długiej. Nagrał video i pyta, czy pracownicy firmy odbierającej odpady celowo tamują ruch na ulicy, skoro mają miejsce by zjechać i przepuścić czekające za nimi w korku samochody.
"Czy tylko ja widzę tu bezmyślność i złośliwość śmieciarzy czy mi się wydaje? Wiele razy byłem tego świadkiem, ale teraz udało mi się nagrać problem jak na dłoni. Śmieciarze maja miejsce, by zjechać, ale mimo to stoją tak, że na kilkanaście minut blokują ul. Długą. Na innych ulicach w centrum też tak jest" - pisze czytelnik i prezentuje video.


"Ich podejście do sprawy przejawia się w co najmniej dwóch aspektach. Pierwszy to harmonogram zbiórki śmieci, którzy sami ogłaszają a którego potem nie rzadko nie dotrzymują. Efekt jest taki, że przy ulicy i na chodnikach długimi godzinami leżą sterty śmieci, a zdarza się, że muszą tak właśnie „przeleżeć” do dnia następnego! Nie są to rzadkie przypadki a dla przechodniów, mieszkańców i turystów widok to mało atrakcyjny. Wydaje się, że określenie i co ważne egzekwowanie dokładnych godzin w których śmieciarze pojawiają się w danym miejscu nie jest zadaniem ponad miarę dla naszych urzędników.

Pomogło by to rozwiązać także drugi irytujący problem powodowany zbiórką odpadów. Gdy śmieciarka pojawia się bowiem na przykład na ulicy Długiej we wtorkowy ranek to bez żadnych skrupułów blokuje ruch na niej na prawie dwie godziny! Są to godziny normalnego ruchu więc korek zdenerwowanych kierowców ciągnie się całe przecznice. Zaparkowane przy ulicy samochody uniemożliwiają ominięcie śmieciarki, ale okazuje się, że i sami śmieciarze mają kierowców w głębokim poważaniu. Na filmie nagranym kilka dni temu na ul. Długiej właśnie widać dokładnie, że śmieciarka mimo, że ma miejsce by zjechać i umożliwić ruch nie robi tego! Stoi na środku jak święta, a właściwie śmieciowa krowa! Na uwagę jednego z kierowców że blokują ruch, Pan śmieciarz powiedział że jest w pracy?! Super, czyli kurier dostarczający paczkę też ma stanąć na środku i zablokować drogę? Czy dostawa do sklepów ma się tak odbywać? Czy tylko śmieciarze uzurpują sobie jakieś szczególne prawa. Może jest gdzie zapisane, że mają poruszać się tylko najkrótszą drogą pomiędzy kubłami a śmieciarką? Powinni znaleźć sobie miejsce nie tamujące ruchu i tam dociągać pojemniki ze śmieciami. Każdy z nas musiałby tak zrobić ale nie, śmieciarze mogą bezmyślnie zablokować ulice.

Podpowiem jeszcze, kłaniając się nowotarskim urzędnikom, że świat zna rozwiązanie takich problemów. Można odbierać śmieci w godzinach najmniej utrudniających życie kierowcom - czyli wprost przeciwnie do tego co mamy dziś. Można by też, egzekwując ustalone godziny odbioru zakazać w tym czasie postoju po jednej stronie ulicy - tak jak robi się to na przykład w Stanach Zjednoczonych. Wszystko się da, trzeba tylko myśleć i chcieć a tu brakuje i jednego i drugiego zarówno śmieciarzom jak i co gorsza, urzędnikom.
Co do blokowania drogi w sposób jak na filmie to wydaje się, że poza zwykłą bezmyślnością jest to też wbrew przepisom ruchu drogowego, może mogła by się w tym temacie wypowiedzieć policja?" - pyta czytelnik.

Dane do wiadomości redakcji.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
Jozek29.09.2020, 01:20
Firmy odpadowe zbierają smieci za naprawdę nieduże pieniądze..to jest moja opinia.praca ciężka niewdzieczna.ludzie tam pracują na granicy pensji minimalnej.ulice śą ciasne. zastawione samochodami
Kto nazywa tych pracowników smieciarzami to krzykacze i pajace.takich zawsze jest dużo.Jakoś trzeba pozbierać te śmieci. Odpady czasem ludzkie fekalia po prostu wszystko..społeczenstwo zastraszone. wzięte głodem..i bardzo agresywne bo biedne..
Kierowca28.12.2017, 20:49
Złośliwe blokują i to w godzinach szczytu
Sygnalista26.12.2017, 22:04
pier... sygnalista sie znalazł!!!! chlopie zrozum jakby zjechali na bok to pracownikow z smieciami nikt by nie puscil bo kazdy by trabil... glupota coraz bardziej rosnie...
ZUZULA25.12.2017, 12:54
Mam nadzieję że kosze rozwalają nie dlatego że są złośliwi.....!!!!!!
Mają niewdzięczna pracę ,ale jeśli ich wkurza to niech ją zmienią......
hary25.12.2017, 10:30
Polak Polakowi zawsze zrobi pod górkę . A Skiper to chyba na śmieciarce też robi .
jaga225.12.2017, 08:15
Wielkie panisko siedzi w samochodzie i filmuje, może wziąłby śmierdzący kosz i pomógł, byłoby szybciej
Ramol25.12.2017, 06:49
Zbiórka odpadów w nocy to dopiero byłby problem, zaraz podniosłaby się wrzawa że za głośno, spać nie dadzą. Chuligani, pijana młodzież wyrywająca rośliny z kwietników w Rynku miałaby używanie. A zakaz parkowania niewykonalny - u mnie na ulicy obowiązuje stale, mimo to ciagle parkują tam samochody i co już znamy, policji w tym mieście nie ma, a dzięki Wolnościowemu Podhalu nie ma także straży miejskiej, która za swojego istnienia pojawiała się tu często. Zresztą czasowe zakazy parkowania nie działają w tym mieście, co znamy z dorocznego odśnieżania ulic - zawsze paru idiotów zostawi swoje rydwany i śniegu nie da się zebrać w całości. W normalnym kraju wsadzonoby ich na lawetę i za sloną opłatą wywieziono na równie drogi parking. A gdyby wjeżdżając w ulicę np. Długą, panowie ustawiali przenośny znak zakazu wjazdu?
Jo24.12.2017, 18:56
Ty tktktk to podejmij sie tej pracy i sam jezdzi od 21 tak jak bys nie wiedzial ze oni tez maja rodziny a druga sprawa gdyby mieli sie usuwac kazdemu kto za nimi stoi to do polnocy nie wyzbieraja samej Dlugiej a nie mowiac juz o innych ulicach w nt
Wyrocznia24.12.2017, 15:23
Do elotomasz - Ty pewnie z pokolenia JP na 20% bo resztę się cykam? Jak nie masz pojęcia kto jest konfiturą to lepiej nic nie pisz i daj normalnym ludziom odetchnąć od swoich "mądrości".
elotomasz24.12.2017, 14:23
ale konfitury w tym NT ahha
Janek Galt24.12.2017, 14:13
Bardzo dobrze że ktoś w końcu poruszył ten temat. Nawet ci którzy oburzają się nazwaniem śmieciarzy śmieciarzami i ci którzy mają czas by czekać 5, 10 30 minut w korku spowodowanym ich bezmyślnością powinni jednak przyznać, że zamawiając i płacąc za dowolną usługę mamy pełne prawo oczekiwać, że zostanie wykonana tak, byśmy byli zadowoleni. Skoro da się to zrobić tak, by nie blokować ruchu, to tak powinno być to zrobione. Jak się coś po drodze z kubła wysypie, powinno być zebrane, a jak trzeba będzie zbierać śmieci w nocy, to trzeba będzie to zrobić tak, by nie hałasować i nie przeszkadzać śpiącym klientom. Nic trudnego i nic nienormalnego. Nikt nikogo nie zmusza by był śmieciarzem, a nawet by w ogóle pracował. Mało zarabiają? Niech idą tam gdzie zarobią więcej? Ciężka i nieprzyjemna to praca? Niech poszukają lekkiej i przyjemnej! Podkreślam, nikt nikogo nie zmusza do pracy, ale jak już ktoś się czegoś podejmuje, to ma robić to najlepiej jak umie i nie przeszkadzać wszystkim wokół. Koniec i kropka.
kościelny24.12.2017, 13:29
kościelny;
Proszę państwa proszę się nie denerwować przez segregację śmieci ulice miasta co dwa tygodnie są blokowane cztery razy w tygodniu; suche, mokre bio, popiół, śmieciarka zbiera około 1000 koszy to jest około 10 to śmieci, popiołu około 13 ton. Nauki jazdy też blokują miasto , też narzekaliście
aby rano nie jeździł po ulicach. Pozdrawiam i jak widzicie śmieciarkę na ulicy
skręcie w inną ulicę.
KNT24.12.2017, 13:02
Ten ktos w samochodzie co tamuje ruch to jakis **** zamiadt przejechac za 1 samochodem to kombinuje jak kon pod gore .....chryste...
paszka200724.12.2017, 12:04
w,W, Nicei sprzątanie i mycie chodników od 0.00 ,nikomu to nie przeszkadza , ale rano posprzątane ,czysto ,nikt nie widzi śmieciarek itd. Może, nasi Włodaże pojechaliby na rekonesans ,do bardziej ucyliwizowanych miast ,żeby , podnieść swoje morale ,a póżniej ,walczyść ogłosy w następnych wyborach . pozdrawiam ,WESOŁYCH ŚWIĄT .
Taktak24.12.2017, 10:45
Kiedyś miałem podobną sytuację, tylko na ulicy Sokoła. Panowie zatamowali ruch na pół godziny, czekali aż łaskawie pracownicy pana Ż powynoszą śmieci z piekarni, a w tym czasie zajadali się lodami. Wszystko działo się od godziny 14.30.
oool24.12.2017, 09:14
Odniosę się do komentarzy typu nie mogą zaczekać 5min? to się pytam czy ten kto tak mówi też nie może zaczekać 5 min? jest lepszy ważniejszy czy co? jest jakaś kategoria ludzi co im więcej wolno? ?? i niech każdy popatrzy na swoją pracę i zastanowi się czy pracuje w niej na 100 procent zawsze jest miły uprzejmy wyrozumiały itd To dotyczy wszystkich od lekarzy, księży, policjantów, urzędników, sprzedawców, i innych zawodów
dziadek24.12.2017, 08:51
śmieciarzem jest ądmin który dopuścił taki tytuł to są panowie z zakładu oczyszczania miasta
Mieszkaniec Austrii24.12.2017, 08:17
W Austrii zawsze jeżdżą po 5 rano. Nikogo nie budzą i nie wstrzymują ruchu, bo na ulicach o tej porze pustki. A tu sam byłem wściekłym kieriwcą, bo w największy ruch stałem za śmieciarką 15 min i za mną sznur aut.
Lowca24.12.2017, 04:45
Sprzatac w nocy jak nazachodzie , przeciez chcecie byc europejczyki.he he
?24.12.2017, 00:51
Czyżby kandytad na burmistrza miał kolejny problem?
p.23.12.2017, 23:17
A może nasza miła Policja by się wypowiedziała czy blokowanie drogi jest zgodne z Polskim Prawem.
Esbek23.12.2017, 22:33
Kierowca z ciemnego samochodu tez wybitny...ladowacz przesunal mu kubel i worki ze smieciami i spokojnie mogl przejechac - niestety jak sie umiejetnosci nie ma to trzeba troszke poczekac...
35795123.12.2017, 22:24
mieszkam przy dość ruchliwej drodze i zmieniałem już dwa razy pojemnik na odpady z powodu zniszczenia spowodowanego przez zostawienie pojemnika zbyt blisko jezdni przez pracowników śmieciarki. co do korków sprawa jest jasna, zawsze można jeździć po godz 18 kiedy ruch jest mniejszy. termin odbierania odpadów to jest jakaś kpina! dość często zdarza się że pojemniki nie są wywożone nawet przez dwa dni, a gdy się zadzwoni i upomni o wywiezienie odpadów, zgłasza się jakaś niemiła pani i zawsze mówi "niemożliwe". 600 zł w moim przypadku to trochę zbyt dużo jak za taką obsługę.
Z prochu powstałeś....23.12.2017, 21:06
Zbierać nad ranem i po problemie. Gorzej jak nie zabiorą- czasami tak jast z popiołem.
Wesołych świąt23.12.2017, 20:58
śmieciarz to ktoś kto wytwarza te śmieci
Panowie sprzątający po nas te śmieci wykonują ciężką prace i należy in się trochę szacunku.Blokują ruch a co niby mają czekać aż wszyscy przejadą?
to za dwa dni nie sprzątnęli li by tej ulicy.A to może niech w nocy sprzątają,dopiero byłby raban że spać nie dadzą.A ty filmowiec ubierz se choinkę przygotuj się do świąt i ciesz się życiem a nie narzekaj
????23.12.2017, 20:48
Najlepiej żeby robili to w nocy, ale bezszelestnie, żeby niezadowolonego autora listu nie obudzić.Gościu, a może zaprojektujesz i zainwestujesz w taki ogromny zsyp? Wtedy problem zniknie. Jak ja nie lubię takich malkontentów. Codziennie cie to człowieku spotyka? Nie dojechałeś na czas z rodzącą żoną? Nie zdążyłeś do kibla???
dudek23.12.2017, 20:37
Po pierwsze nie śmieciarze, co to za nazwa.
To są normalni ludzie dzięki których pracy nie toniecie po uszy w śmieciach.
Chciałbym żeby chociaż jeden z was zobaczył jaka to ciężka i odpowiedzialna praca.
Przeszkadzają wam korki. Jakby zbierali w nocy to przeszkadzałby hałas.
Nic nie dogodzi mieszkańcom największej wsi na podhalu.
skromny23.12.2017, 20:30
Smieciarze to Paniska ;)

Przykre, że w tej Polsce coraz więcej złośliwości, bezmyślności i zwykłego chamstwa...
miastowa23.12.2017, 20:17
powinni zbierac wczas rano lub wieczoram jak jest maly ruch
Adam23.12.2017, 20:14
Jprdl przeciez tym autem by 3 razy minął ta smieciarke, parapey to za kierownica samochodów osobowych siedzą anie smierciarka wykonuje swoja prace
kierowca23.12.2017, 19:48
auta dostawcze na magazyny sklepow też tamują droge np autoobusowi ktory ma przejechac dalej ,to jest egoizm smieciarzy i innych pracownikow ktorzy "uczciwie pracują na chleb"jak pisze skiper a przepisy mozna zmieniac tak , żeby było ok dla wszystkich a nie tylko wąskiej grupy
gdyby stali 10 sekund ok ale niektore samochody stoją DŁUGO
Ktoś23.12.2017, 19:48
Niech pan sam spróbuje takiej pracy albo zajmij się czymś poważnym a ludziom daj pracować
pracodawca23.12.2017, 19:07
Popieram, pracują dla nas - za nasze pieniądze, powinni jak najmniej przeszkadzać w ruchu samochodowym w miarę możliwości i to ze maja żółte koguty nie świadczy o ich jakikolwiek uprzywilejowaniu. Należy ich pouczać co najmniej!
PODHALAN23.12.2017, 19:01
płacic im wiecej zbierac po 20.... nniewdzieczna praca. Dziwic sie im.
tokisa23.12.2017, 18:57
Bardzo obraźliwe określenie. Tylko czego się po was można spodziewać. Dzisiaj nie ma śmieci, są odpady.
KNT-UK23.12.2017, 18:55
Czego sie czepiacie uczciwie pracujących ludzi !! !
Kierwu23.12.2017, 18:44
do skiper
nie śliń "się mistrzu" za bardzo bo się przypocisz pod pachami. Zgodnie z przepisami w polce obowiązuję prawostronny ruch (czyli trzymanie się najbliżej prawej krawędzi drogi), a złośliwe stawanie na środku by żaden kierowca nie mógł przejechać to zwykłe chamstwo i debilizm kierującego.
Hej23.12.2017, 18:40
Gdy takie sytuacje znów będą miały miejsce należy dzwonić po policję
Arek23.12.2017, 18:39
Taka sama sytuacja była we wtorek na ul. Ku Studzionkom, gdy zwróciło się im uwagę to wielkie poruszenie czcigodnego kierowcy.
Widziane z balkonu pana Andzrzeja :)23.12.2017, 18:30
Tak wygląda jak nie ma konkurencji na rynku. Może w kolejnym przetargu organizowanym przez UM zapisać że odbiór śmieci w nocy i po sprawie.
nn23.12.2017, 17:54
zlosliwi to malo powiedziane ale i tak lepsi od poprzednikow to byli dopiero loedowie dasz w lape to nadwyzke kosza wezmiemy tak byo
xxx23.12.2017, 17:49
to ja w przyszłym tygodniu nagram jak zostawiają mi kosz na środku chodnika. dodam, że przed moim znajduje sie przystanek także skoro ja dbam o wizerunek i wynosząc je układam w miare schludnie to dlaczego po wyrzuceniu ich nie moze juz odlozyc go te 2 metry dalej. ???

dodam, że przez ostatni taki numer Ja wracając z pracy byłam niegrzecznie potraktowana przez Panią która nie mogła przejść z wózkiem po chodniku przed moim domem.... i wcale się jej nie dziwie.. No ale cóż taka kultura tych Panów.
kasia23.12.2017, 17:35
Nam tak rzucali pojemnikiem na smieci ze peknal...
obserwer23.12.2017, 17:27
To jest ewidentna złośliwość.
ktt23.12.2017, 17:21
hej łosie nie śmieciarze tylko pracownicy utrzymujący czystość w waszym mieście a śmieciarze tak każdy z nas jest tak apropo
miastowy23.12.2017, 17:17
Tak jest! Nareszcie ktoś to poruszył.. na tym filmie jeszcze nie jest tak duży korek ale ja, kiedy stałem w podobnym i zwróciłem uwagę, że przecież mogą sobie zjechać na bok na 5 minut i nas puścić to usłyszałem wyzwania od małolatów i idiotów, bo im wolno. Brawo za inteligencje. Podejrzewam, że panowie Skiper i Szeregowy są na tym samym poziomie.
Tktktk23.12.2017, 17:12
W Belgii jeżdżą od godziny 21 i problemu nie ma
asia23.12.2017, 17:07
Niestety śmieciarze zachowują się arogancko. Kosz na śmieci nie odstawią na miejsce tylko gdzie mają pod ręką. Wezmą smieci albo nie
Gronków23.12.2017, 16:47
Ja już mam kubeł rozwalony przez tych śmieciarzy
korek23.12.2017, 16:47
Akurat kurier na "zachodzie" to słaby przykład, ponieważ stają na środku drogi, najczęściej w wąskich uliczkach, tam gdzie dostarczają paczki i kierowcy są dla nich wyrozumiali. Ale trwa to kilkanaście sekund i jedzie dalej. Śmieciarka zatrzymuje się częściej i na dłużej : o(((
Info23.12.2017, 16:47
To helikopterem je mają zabierać?Widać ze autor filmiku się nudzi
mieszkaniec23.12.2017, 16:41
brawo! w końcu ktoś ten temat poruszył!

jeszcze czasem jak coś się z tej śmieciarki wyleje, to śmierdzi przez kilka następnych dni...
asdasdasda23.12.2017, 16:36
zbierac w nocy!!!!!!!!!!!!!!!
KNT23.12.2017, 16:35
Brawo dla Pana, ktory pokazal czysta zlosliwosc Panow...
szeregowy23.12.2017, 16:35
przecież można to objechać o co komu chodzi??
skiper23.12.2017, 16:34
zgodnie z przepisami wszystko gra a ten amator filmików niech robi foto w lesie natury a nie jak ludzie pracują uczciwie na kawałek chleba szkoda że jego nie pokażą jak on pracuje
Zobacz pełną wersję podhale24.pl