29.12.2017, 14:17 | czytano: 4396

Czytelnicy alarmują: na blokach z przepełnionych kontenerów wysypują się śmieci

fot. Czytelnik / boks śmietnikowy przy bloku na ul. Podtatrzańskiej 78
NOWY TARG. Od rana od czytelników otrzymujemy zdjęcia przepełnionych kontenerów i skargi na firmę odbierającą odpady. Interweniujemy.
- Tak wygląda boks śmietnikowy na Maczka 1. Po świętach już kilka dni, a Empol śpi - skarży się pan Józef, a Michał dodaje: - Drugi dzień po świętach! Tak wyglądają boksy śmietnikowe u mnie na osiedlu! Chyba pozostawię bez komentarza...marny gospodarza z tego Grzesia.
Zagadnęliśmy o to na Facebook'u radnego Marcina Kudasika. - Właśnie jestem sesji. Wiem, że są problemy z wywozem śmieci w całym mieście. Były interwencje, sam także wykonywałem telefony. Dopytam burmistrza i dam znać jak jest sytuacja - obiecał.Na zdjęciu głównym kosz przy bloku na Podtatrzańskiej 78, poniżej kolejny, przy ul. Maczka:oprac. r/
zobacz także
komentarze
fobia30.12.2017, 11:15
@PK - faktycznie, g***o mnie to powinno obchodzić, o ile mieszkasz w prywatnym domu i na twój koszt odbierane są te śmieci. Mieszkając w bloku takim jak mój, stawka za odbiór uzależniona jest od deklaracji ilu jest zameldowanych w danym mieszkaniu. Więc teraz mi powiedz, czy jeżeli płacimy taka samą stawkę i ja wyrzucam jeden worek dziennie, a Ty dziesięć, to jest trochę dziwne, czyż nie? Wiem, że to co teraz powiem to kompletna abstrakcja, ale najlepszym rozwiązaniem było by, aby każdy kto wyrzuca śmieci, przychodził do ZAMKNIĘTEGO śmietnika zaopatrzonego w czytnik kodów kreskowych, skanuje indywidualny kod, waży worek, śmietnik się otwiera a delikwent wyrzuca śmieci do odpowiedniego kubła. Na koniec miesiąca dostaje rozliczenie. To tak zwany post-paid. Jako alternatywny pre-paid, elektroniczne kubły przyjmują płatność gotówką lub kartą, wrzucasz "zeta" i wywalasz śmieci. Tadam. A obok powinny stać pojemniki na surówce wtórne jak szkło, plastik, metal, za których używanie się nie płaci. Minusem jest to, że Janusze i tak by wywozili wszystko do lasu...
KNT30.12.2017, 07:33
Po 1 to segregujcie smieci a.po.2 zamykajcie.smietniki....
jaga230.12.2017, 03:42
Gdyby mieszkańcy wrzucali do koszy , nie kolo bo się nie chce wejść dalej to by syfu nie bylo.
KRIS29.12.2017, 23:18
drogowców zaskoczyła zima i empol nie mógł dojechać...koniec kropka
PK29.12.2017, 21:29
Przede wszystkim to boksy na pojemniki są zbyt małe jak na taką ilość mieszkań więc wszystko wygląda jak wygląda.Fobia g....o cię obchodzi ile ja produkuję śmieci.
esbek29.12.2017, 20:34
Na wstępie nie chcę bronić nikogo ani służb które wywożą śmieci, ani tych którzy je wytworzyli

Mieszkam też na blokowisku w jednym z dużych miast we wtorek sprawa wyglądała również kiepsko dwa kontenery chyba po 14m2 były przepełnione, śmieci wywalone obok śmieci standardowo odbierane są we wtorki i były w terminie odebrane tylko że wieczorem zazwyczaj są rano przez cały rok nie ma takiego problemu jak po świętach BN!

Patrząc na zdjęcia powyższe zastanawia mnie:
1. Śmieci odbierane są raz w tygodniu. Każdy mieszkaniec bloku płaci za jeden 120litrowy kosz miesięcznie. Czyli ilość koszy w tymże śmietniku odpowiada 1/4 mieszkańców osiedla przypisanych do tego śmietnika? Jakoś wydaje mi się mało tych koszy, albo rzadko odbierane są śmieci ? coś tu nie gra?
2. W prywatnym domu śmieciarka odbierze Ci tyle śmieci ile masz zadeklarowane, jak oddasz więcej to albo Ci nie zabiorą, albo nabiją kod razy dwa i przyjdzie informacja z UM o dopłacie - każdy właściciel posesji dba o to by śmieci zmieściły mu się do śmietnika. Na osiedlach blokowych nikt tego nie przestrzega walą śmieci ile wlezie ? pomijam fakt wielko-gabarytów gdzie na osiedlach wynosi się na śmietnik i amen, w domu prywatnym czekasz na zbiórkę która jest dwa razy do roku.
3. Czy na osiedlach wszyscy płacą za śmieci? W domach prywatnych jak wyżej wspomniałem zabiorą tyle za ile zapłaciłeś, na osiedlu wszystko?a później dziwota, że za śmieci coraz więcej się płaci, bo coraz więcej ton oddane?

Każdy medal ma dwie strony?
fobia29.12.2017, 19:46
z całym szacunkiem, ale te śmieci nie wyprodukowały się same. śmietniki nie są z gumy, zwykle, w ciągu roku, wystarczają na zapotrzebowanie tygodniowe. owszem,, czasami bywają przepełnione, aczkolwiek w czasie świąt wychodzi z was, ludzie, przesadny konsumpcjonizm, który w efekcie prowadzi do produkcji wielkiej ilości odpadków. odpadków nie segregowanych, wymieszanych... dziwicie się że firma zbiera wszystko do jednej śmieciarki, nosz kurde a jak maja to robić inaczej? skoro wrzucacie wszystko jak leci to przygodnego pojemnika? jest segregacja na mokre, suche, bio. więc oni zbierają jak mogą. To wy ludzie macie w du*ie segregację a potem macie pretensje o bajzel. Fakt, że częstsze odbiory załatwiły by sprawę, obrócicie na rzecz wyższych kosztów. Chcecie mieć porządek? Segregujcie śmieci. Pojawiła się masa pojemników na szkło, plastik, tekstylia... ale posegregowanie jest za trudne dla polaczka...
zabawny29.12.2017, 19:44
Są osiedla gdzie prawie połowa lokatorów to najemnicy,a oni mają w głębokim poważaniu segregowanie śmieci.Wystarczy popatrzyć na śmietnik za Junexem,jest wiecznie otwarty i służy za sracz dla miłośników tanich trunków.A jak już ktoś go zamknie,to widać jak wygląda segregacja pod drzwiami.
M.29.12.2017, 18:52
widziałam dzisiaj jak auto podjechało na rejestracji KTT i wyrzucili worki ze śmieciami do naszego śmietnika.
:D29.12.2017, 18:44
Kto narobił takiego bajzlu pod swoimi ,,oknami,,? UFO?
...29.12.2017, 17:57
Lokator suskiego weź gościu nie p@@?%ol bo jak by święta trwały tydzień to tydzień by nie wywozili i g*** ma do rzeczy wielkość opakowania - za to biorą pieniądze. Niestety ale trzeba wymóc na firmie wywózkę również w święta.
Janek29.12.2017, 17:55
My na wsi nie mamy problemu ;) ze smieciami
Gronków29.12.2017, 17:43
Kubły rozwalone , popękane - szok!
com29.12.2017, 17:18
Segregowanie segregowaniem.. ale na koniec do boksu wchodzi "bezdomny" lub "złomiarz" i rozpie*** każdy worek w poszukiwaniu drogich metali... i z całego sortowania powstaje jeden wielki rozp***. A że z dorobieniem kluczy nie mieli problemu to jest jak jest.
IB29.12.2017, 16:49
Spółdzielnia śmieci nie zbiera to jak może straszyć a z innej strony powinna straszyć bo to co ludzie wyprawiają w śmietnikach to woła o pomstę. To się tyczy wyrzucania śmieci przez cały rok
Lokator suskiego29.12.2017, 16:10
Zdarza się to dwa razy do roku po świętach i robi się wielkie HALOOO.
Trochę wyrozumiałości dla pracowników firmy wywożącej. Na Suskiego też mieliśmy przepełnienie śmietniki i opóźnienie z wywozem. Kupujcie prezenty w skromniejszych opakowaniach albo bez opakowań a jeśli takie kupujecie to nie płaczcie poźniej jakie to sterty śmieci są bo to wy robicie.
Dzidziuś29.12.2017, 16:04
koniec umowy koniec roku i totalna olewka przez firmę IB a po nowym roku posprząta nowa firma
Segregujący29.12.2017, 15:26
No sporo tego: ) Dzisiaj zbierający śmieci oszczędzali na paliwie bo popiół i suche zbierali jednym autem. A ja się męczę i segreguje odpady a i tak to wszystko trafia do "jednego gara " Gdzie tu sens?
Pan Z Bloków29.12.2017, 15:19
Wcale się nie dziwie jak taki rozpiernicz to nima się co dziwić !
Kacper29.12.2017, 15:08
Nie rozumiem całej afery. Problemy z odbiorem śmieci powstały wtedy, kiedy zabrało się za to państwo, a konkretnie lokalne struktury. Wcześniej problemu nie było. Wszystko czym zajmuje się państwo( szkolnictwo, służba zdrowia, kopalnie, stocznie) nie działa, bo zajmuje się tym państwo. Skoro śmieci się wysypują z kontenerów oznacza to, że wszystko działa jak należy! Gdyby śmieci były odebrane w terminie można by mniemać, że coś jest nie tak :)
Tpjo29.12.2017, 14:58
Sami narobili syfu a teraz mają żal do wszystkich
Tomek29.12.2017, 14:55
A Spółdzielnia w ostatnim piśmie "straszy", że za brak segregacji śmieci kwota od osoby wyniesie 15 zł. Smiechu warte.
przedszkolak29.12.2017, 14:36
Jak by się sortowało śmietki o własne podwórko (mieszkańców bloków pewnie to nie dotyczy,pretensje) dbało........
Zobacz pełną wersję podhale24.pl