31.01.2018, 21:20 | czytano: 24473

Urzędnik z Nowego Targu zatrzymany za łapówki

Arch. Podhale24.pl
To kolejna odsłona afery łapówkarskiej w Powiatowym Zarządzie Dróg w Nowym Targu. Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie potwierdził, że funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejnego urzędnika Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu - kierownika działu zamówień publicznych.
- Zostały mu postawione zarzuty korupcyjne. Sąd aresztował go na nasz wniosek na trzy miesiące - powiedział Podhale24.pl prokurator Krzywicki.
To trzecia osoba z kierownictwa PZD w Nowym Targu zatrzymana pod zarzutem przyjmowania łapówek. W listopadzie i grudniu, pod tymi samymi zarzutami, zostali zatrzymani najpierw zastępca dyrektora PZD Krzysztof S., a potem dyrektor Robert W.

Było to ogromne zaskoczenie, bowiem Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu pod kierownictwem tego duetu był wysoko oceniany za prężną działalność, dobrą współpracę z gminami i wielomilionowe inwestycje drogach powiatu nowotarskiego.

Obowiązki dyrektora PZD pełni tymczasowo Bartłomiej Garbacz, sekretarz starostwa.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ktosiek06.02.2018, 12:47
A ja akurat przy takiej co nowy już budował.
DO Ktosiek05.02.2018, 23:11
KTOSIEK dobrze że się pytasz o drogi w Łapszach bo sam mieszkam przy takiej drodze co jeszcze poprzedni Wójt budował i też nie mogę się doczekać naprawy a sprawdziłem i nadzorował i odbierał inspektor z Orawy ten sam niejaki MM co to go tutaj tak wymieniają ....zbieg okoliczności!
Nowotarżanin 7704.02.2018, 20:28
Do Historyk :

Wydaje mi się że jednak nie ukarano śmiercią w II RP za łapówkarstwo żadnego urzędnika. Osobiście, jako że nie jestem historykiem, jedynie domniemywam, że miało to związek z tzw "aferą maskową" w którą był zaplątany ówczesny generał Michał Rola-Żymierski. Zasłużył na karę śmierci bo przekręt był gigantyczny a skazano go jedynie na 5 lat ciężkiego więzienia. Nawet nie wiem czy odsiedział ją w całości, wszak służył w sławnej Pierwszej Brygadzie. No i jakże można było rozstrzelać jakiegoś tam urzędnika za o wiele mniejszy przekręt skoro generałowi "dosunięto" jedynie tak niską, nieadekwatną do przestępstwa karę ?
maja04.02.2018, 19:52
A słyszałem, ze w gminie Szaflary kontrolował dokumentację przetargową na zlecenie, a mają swojego inspektora?
Historyk;)04.02.2018, 18:51
Do Nowotarżanin 77.
Sam nie wiem czy przedwojenne prawo związane z łapówkami było egzekwowane, ale była ustawa, która wyrażnie określałą-za łapówki urzędnik będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (?)
Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)
Tak dla ścisłości, a poza tym w temacie zgadzam się z Tobą.
Nowotarżanin 7704.02.2018, 15:34
Do Marii :

Wydaje mi się że to nie tyle potrzeba "bryzgania jadem" co po prostu satysfakcja zwykłych ludzi że "oto na naszych oczach dzieje się sprawiedliwość". Zdaje sobie sprawę że to wierzchołek góry lodowej ale dobre i to na początek. I żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem ani PiS ani PO ani żadnej innej partii. Gdybym już miał wybierać to PPS Frakcję Rewolucyjną, tę do której należał Piłsudski ;)
Nick prawilny03.02.2018, 23:20
A ja powim tak na wybory nie chodze, ale jak wodze kiedy dobieraja sie do takich frajerzykow co myślą ze mają plecy to mi się podoba. Po nitce do klebka zamknąć tą mafie raz na zawsze,zeby czlowiek mogl spokojnie zyc
Ktosiek03.02.2018, 22:47
W Łapszach też są robione drogi, co po zimie do wymiany. Ale uwaga....Wójt nie może się doprosić firm co by na gwarancji wykonały poprawki.....ciekawe, nie?? Przecież ktoś to nadzorował i klepnął odbiór.....
AirFrance03.02.2018, 21:45
Czy starosta uciekła już za granicę?
Czy spokojnie czeka na swoją kolej udając, że nic się nie stało ?
Krzysztofie drogi twa kolej już się zbliża ?
sygnalista03.02.2018, 20:26
niech prześwietlą gminę Jabłonka
tam to dopiero się dzieje
chyba ze to przed samymi wyborami ...
już poszły pisma sygnalistów i pora to rozpatrzyć
goral z maszkowic03.02.2018, 18:45
CZY prokuratura i ABW dotarly w koncu do Łącka gdzie od 13lat miesci sie centrum zarzadzania powiatem NOWOTARSKIM!
klawisz03.02.2018, 18:16
CO slychac w łacku i Ochotnicy ?
cdn03.02.2018, 18:12
co z obwodnica Waksmunda /? bo chodza sluchy ze material na budowe juz czeka
Staszek do ciekawego03.02.2018, 17:11
PP z czarnego d ale podobno poszedł na współpracę i od razu go uwolnili . Podobno wystawił dyrektorów . Taki to zawsze spadnie na 4 łapy konfident
do ciekawy03.02.2018, 17:08
Podobno to PP z Czarnego Dunajca ale wsypał Krzśka SZ i się wykupił
Maria03.02.2018, 16:41
Ale w was jadu!
Oni być może ułakomili się na jakieś marne łapówki (czego zapewne żałują) ale co powiedzieć o podłości i dzikiej satysfakcji piszących?
Jak cofniecie słowa, gdy okażą się niewinni?
Jak wyleczycie z traumy rodziny i przyjaciół "podejrzanych"?
Nowotarżanin 7703.02.2018, 15:06
Do Wicher :

No nie, nie mitologizujmy naszej II RP. To w końcu poważny portal, znajomi z Mazowsza czytają go z zainteresowaniem i chwalą za poziom a Pan tu jakąś nową teorię historyczną tworzy.

Były i przekręty i partyjniactwo i "sprzedajni" urzędnicy. Dlatego Piłsudski zdecydował się na tzw zamach majowy w 1926 a jego przyjaciel Walery Sławek w 1939 popełnił samobójstwo. Nie mógł bowiem znieść sposobów sprawowania rządów przez piłsudczyków po śmierci Komendanta. A urzędników kulą w łeb załatwiali ukraińscy nacjonaliści. Ja przynajmniej nie znam przypadku aby taką karę stosowano za korupcję przed wojną.
tokisa03.02.2018, 13:44
Teraz kolej na Wydział Inwestycji Starostwa, tam też jest ważny inspektor, który w imieniu Starostwa wszystko obiera, pan MF.
do ciekawy03.02.2018, 12:50
Jeden z nich L.B. z Kluszkowiec a drugi?
dancer03.02.2018, 11:20
Brawo śląsko - krakowskie ABW. My tu mamy bal za balem,wszakże karnawał trwa, ale to oni robią prawdziwy bal.
Wicher03.02.2018, 11:18
Minister Rostowski z PO mówił że pieniędzy niema i nie będzie na obietnice PIS ! To teraz widać gdzie te pieniądze się rozchodziły ! :) Przed wojną za duże przekręty urzędników był kula w łeb ! ale był porządek !!!
Quatar03.02.2018, 11:00
A co nam powie brat pana dyrektora i jego współpracownicy ???
Nowotarżanin 7703.02.2018, 10:32
Siła i Honor !
No fakt, przyznaję się "bez bicia" że przed wieeeelu laty byłem skromnym żołnierzem specgrupy "Szafran" w elitarnej 1 WDZ i to było hasło tego niewielkiego oddziału przejęte potem bodajże przez GROM. Pewnie dlatego gdy widzę jak nasze miejscowe służby biorą się do działania "od d... strony" (a co gorsza niekiedy wcale się nie biorą) irytuje mnie to i wzbudza różne niezdrowe podejrzenia. Ale spuśćmy na razie na nich zasłonę milczenia. A dla ABW szacunek za profesjonalizm i bezkompromisowość. Mam nadzieję że chłopaki "pójdą przebojem" i oczyszczą nareszcie to nasze regionalne bagienko.
Ciekawy03.02.2018, 08:47
Na portalach ogólnopolskich wyczytałem, iż aresztowano cztery osoby oprócz tego jedna wyszła za poręczeniem majątkowym, czyli razem pięć osób ma postawione zarzuty. Wiemy o trzech urzędnikach tj.: Krzysiek, Robert i Józek a kim są pozostali, może ktoś coś wie. Portale mówią, że są to przedsiębiorcy wykonujący roboty dla Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Targu.
do kkkk03.02.2018, 08:19
Inspektorek udaje ze nie rozumie ale napisze to tak by ludzie czytający zrozumieli . Jeżeli specyfikacja przetargowa wymaga od wykonawcy stosowania materiałów z odpowiednimi atestami które nadaje im państwowy instytut budowy dróg i mostów i np mój dostawca z którym współpracuje taki atest ma i ma niższą cenę dla mnie gdyż płace gotówka i biorę od niego towar przez lata , to dlaczego ktoś mnie zmusza do wzięcia rur z innej hurtowni która wywala mi cenę w kosmos a rury i atest ma taki sam ? Nie odwracaj kota ogonem inspektorku i nie udawaj ze heroicznie broniłeś jakości robot dbając o to aby materiały koniecznie były kupowane tu i tam bo jesteś nie wiem czy bardziej śmieszny czy straszny . Ale mam nadzieje ze ludzie zrozumieli
Do Nowotarżanin 7703.02.2018, 00:43
Kazek , nie daj się i nie pozwól odebrać sobie co Ci się należy od dawna !! Do boju żołnierzu ! PZD Ciebie potrzebuje ! Siła i Honor !
Sandu Ciorba do Temidy02.02.2018, 23:26
Temido , nie strasz bo nikt się Ciebie i Twoich gróźb nie boi . Rozmawia się używając argumentów. Gdy ich brak zaczyna się straszenie . Ale Ok , zniżając się do Twojego poziomu inteligencji można się zgodzić ze dopóki kogoś sąd nie skaże to jest niewinny . Lecz popatrzmy na sekwencje zdarzeń : gdyby dla ABW wszystko było jasne to aresztowano by wszystkich gagatków od razu . Lecz najpierw aresztowano krzyska . Miesiąc później Robercika . Miesiąc później Józka . Tak wiec jest jasne ze aresztowań dokonywano na podstawie wzajemnych zeznań . A skoro chłopcy zaczęli zeznawać i wzajemnie się wsypywać to znaczy ze poszli na układ z prokuratorem a to znaczy ze musieli przyznać się do winy . Nie próbuj zafałszowywać rzeczywistości . Bo czasy gdy terroryzowałaś wszystkich dookoła nie wrócą . Przyzwyczaj się do tego . Poza tym przecież tak po ludzku to wstyd . Dotąd Nowy Targ , porządne miasto ciężko i uczciwie pracujacych górali było wolne od takich historii . Zobacz co zrobiliście z tym miastem ? Jaki wstyd przyniesliscie temu miastu ze dziś wszystkie ogólnopolskie media takie jak Onet , polsatnews piszą o tej szajce .. ja mam propozycje dla Ciebie Temido : pojutrze jest niedziela . Idź do kościoła i się pomódl i wyspowiadaj . Bo głupoty jakie piszesz przekroczyły już jakakolwiek skale . A ze prawda Cie boli i nie możesz tego znieść to już inna strona medalu . Nie oceniaj innych ludzi po swojemu . Akurat prowadzę dość szczęśliwe życie . I nie narzekam . A ze decyzje Pana prokuratora Cie bolą to cóż .. nikt nie jest poza prawem . A co do straszenia mnie ABW uwierz mi na słowo : Ty i Twój mąż nie chcielibyście bym zeznawał bo weszłoby Ci to w głowę i wyszło piętami .I mimo Twojego rozgoryczenia pozdrawiam Cie serdecznie .
Luper02.02.2018, 23:21
Już układ Pana inspektora MM z lokalnymi wykonawcami takimi jak JK jest powszechnie znany i już zostało to zgłoszone gdzie trzeba.....czekać tylko na reakcje!
ludzie i zadania02.02.2018, 22:41
PZD jest powołany do budowy dróg i mostów.Zadanie jest bardzo ważne
społecznie.By szła robota muszą być ludzie i to z doświadczeniem,kto będzie
odpowiadał za nie zrealizowane oczekiwania mieszkańców miast i gmin,co
będzie z wykonaniem budżetu tychże gmin? To nie jest takie proste jakby
się wydawało .
kkkk02.02.2018, 22:22
i tak właśnie można okradać Polskę te inspektory są potrzebne jak świni dzwonek tak samo architekci ale bez nich ani rusz bo kary będą, powinno być tak że buduje jakie chce i z czego chce i gó... inspektora obchodzi czy to z tej czy tamtej firmy nie chcielibyście tak?
Nowotarżanin 7702.02.2018, 21:20
Czy bal, czy stypa dla mnie wsio rawno. Za wysokie progi na moje nogi.
Fan02.02.2018, 21:01
Starosta powinien się poddać do dymisji.Wstyd. Nie widziała jakim autami jeżdżą jego urzędnicy.Z pensji urzędnika to trochę dziwne. Dalej kieruje starostą Pan P***.... z Czarnego Dunajca.
Do nowotarżanin 7702.02.2018, 18:05
Jak tak dalej pójdzie i jozek w końcu wywali z siebie wszystko co wie to za rok nie bal ale raczej stypa będzie
Nowotarżanin 7702.02.2018, 17:00
Do Sprzątaczki Zofii :

Prawdziwa " kobieta pracująca która żadnej pracy się nie boi ", łkam nostalgicznie ze wzruszenia ;)

Będzie OK , dla Pani Bal u Starosty zapewne nie przekształci się w Ból u Starosty.

Z proletariackim pozdrowieniem
Mityczny Kazek B.
lipnican02.02.2018, 15:57
A moze by ABW przyjrzałoby sie budowom mostów na Podhalu nadzorowanym przez M.M
Aaaa02.02.2018, 14:59
Panowie Urząd Miasta Nowy Targ sprawdźcie radnych.
Pierwsze co mi się nasuwa to dzierżawa terenów pod parkingi na tej nowej targowicy i wypowiedź niektórych radnych dająca sporo do myślenia. Oni powinni dbać o nasz interes żeby miasto coś miało a nie prywatny inwestor którzy za jasnej przeszłości z prawem nie ma a do ludzi mówi jak do konia taka prawda a w większości ludźmi z którymi ma do czynienia to są ludzie inteligentni a nie przysłowiowi "de..le". No ale cóż to są ino moje spostrzeżenia.
ABW ŻADZI POPIERAM KOMENTARZ PONIŻEJ TAM SĄ SAMI TWARDZIELE.
szacun02.02.2018, 11:19
ABW działa. Nie patrzą czy to dyrektor, wice, kierownik. Tak trzymać i robić dalej porządki. Tam pracują twardziele bez sentymentów.
qwerty do Sandu Ciorba02.02.2018, 11:02
Potwierdzam ! Ten Inspektor powiedział mi że mogę kupić beton w betoniarni w jakiej zechce , ale jak nie będzie to beton z betoniarni przy wjeździe do nowego targu od strony czarnego d po lewej stronie ( nie chce podawać nazwy betoniarni ) , to mogę zapomnieć o tym żeby odebrał mi roboty . Przedmówca ma w 100 % racje . Ale takich inspektorków jak on na Podhalu jest ze 20
Dalibomba do Sandu Ciorba02.02.2018, 10:28
Nie ze wszystkim się z Tobą zgodzę . Ale odnośnie nonszalanckiego , zarozumiałego inspektorka rozbijającego się nowiutkim volvo po budowach i narzucajacemu wykonawcom robot - dostawców i producentów ( często gorszych ) pod groźbą nieodebrania robót to zgodzę się z Tobą w 100 % i to jak cholera . I to napewno nie chodziło o jakość wykonanych robot na budowie . Ale tak to właśnie było ; jeden kolega projektował ; drugi kolega sprawdzał projekt ; trzeci nadzorował a czwarty brał kasę . I co zlecenie wymieniali się rotacyjnie miejscami . Ten co brał kasę potem projektował i dalej taka zabawa w berka , jednocześnie pracując wszyscy na państwowych urzędach dlatego czuli się bezkarnie bo nikt im nie podskoczył i chyba mieli niezłe plecy . Ale po co o tym pisać ... w tym powiecie i tak nikt niczego nie widzi i nie słyszy , dopiero wtedy gdy ABW wywala drzwi z zawiasami o 6 rano
Do Sandu Ciorba02.02.2018, 09:18
Słusznie wspomniałeś o pewnym właścicielu czarnego Volvo a teraz białego BMW. Nie znam przypadku żeby ten pan stawał do jakiegoś przetargu i żeby cokolwiek wygrał. Za to ma załatwiane zlecenia pod stołem, w gabinetach, może w restauracjach. No ale wiadomo bez przetargu to się ma ok. 2-3%, a w przetargu żeby wygrać to trza dać 0,5%. Najlepsze fuchy w lasach państwowych i parkach oraz w największych gminach Nowy Targ, Jabłonka. No to lepiej załatwić zlecenie bezprzetargowo no ale sposobem. Jakim? Myślę że wiadomo. Dlatego prócz Nowego Targu, Maniów, Łącka, Czarnego D. warto zwrócić uwagę na Orawę do Lipnicy.
koparka02.02.2018, 09:11
Jeszcze niech prześwietlą gminę Nowy Targ!
Obywatel02.02.2018, 09:10
Nie wierzę, że .p.Józef mógł mieć coś wspólnego z aferą łapówek! To dobry i porządny człowiek! Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie szybko i solidnie zbadana.
Cwana Małpa02.02.2018, 08:59
O-O z tego co czytam wnioskuje ze tu nie chodzi o łapowki tylko to czysta zazdrosc ze ktos ma ciut lepszy samochod czy lepszego ciucha xddd .Sprzataczka smiga nowym BMW zapewne tez kradła --- cyfy i papier toaletowy Omg trzeba w szmatlawciu sie ubierac i na skladaku smigac .. do czego to dochodzi .. niedlugo bedzie trzeba zliwidowqc łazienki i srakac przez deske bo zaraz podkabluja i zamkna
Temida02.02.2018, 08:37
Do Sandu Ciorba
Ciebie pierwszego ABW powinno przesłuchać bo ciągle się udzielasz, komentujesz pod innymi nikami. Mało tego piszesz donosy do wszystkich gmin, instytucji i służb. Jesteś człowiekiem zakompleksionym, który nic nigdy nie zrobił, przepełnionym zazdrością i pamiętaj, że zatrzymany to nie skazany.
Zastanawiam dlaczego taki człowiek jeszcze chodzi po świcie, że własna żółć go jeszcze nie zalała i zżarła.
Maniowianin02.02.2018, 08:32
W Maniowach (Czorsztynie) dzieje się źle od 2003 roku kiedy aresztowano i skazano Wójta za przekręty. Wszyscy z ówczesnej rady wiedzieli co się działo i nic nie zrobili. Kolejne władze gminy wzorowały się na poprzednikach (Dyrektor PZD był członkiem rady gminy i tam nabrał ?szlifów? jak postępować aby ciemny lud był zachwycony. Po zaprzestaniu bycia radnym zajął się projektowaniem dla gminy razem z projektantem z Maniów a Krzyś nadzorowaniem inwestorskim ich projektów i wszystko się kręciło do czasu.
heavy metal z NT02.02.2018, 08:01
rzygam już tą lokalną sitwą , kiedy wreszcie ktoś zrobi z tym porządek.Nie jestem w stanie stąd wyemigrować więc czekam cierpliwie ale do czasu.
Sandu Ciorba02.02.2018, 00:14
Wszystkie drogi prowadzą do czarnego dunajca . Do Maniów i Nowego Targu . W październiku aresztowano Krzyska . Miesiąc po Roberta . Miesiąc po Józka . Czy w przyszłym miesiącu P ? Może H ? Może T ? Może F ? A może wszystkich na raz ? Przykazanie Boże mówi nie kradnij .. Ale podstawowa zasada mówi bądź uczciwym człowiekiem . Jak Robert po zatrzymaniu Krzyska mówił ze jest zaskoczony to nigdy nie sądziłem ze ktokolwiek byłby zdolny by tak kłamać opinie w żywe oczy . To z czym my tutaj mamy odczynienia ? Dlaczego tak długo to w naszym powiecie trwało ? Kto na to pozwolił ? Kto otrzymywał środki z publicznych pieniędzy i pozwalał im na to wszystko tyle lat ? Dlaczego pewien inspektor nadzoru MM terroryzował wykonawców i zmuszał ich do wyboru wybranych przez siebie dostawców jeżdżąc po budowach nowiutkim Volvo i nonszalancko lekceważył wszystkie zasady ? Dlaczego my musimy żyć w takim powiecie ? Czytając te wszystkie komentarze , zastanawiam się czy ABW robiąc w końcu porządek w tym powiecie nie powinna usłyszeć głosu ludu : dziękuje ? Powinna i ja moge dodać jedno : ABW dziękujemy za to ze w końcu rozwalasz te pseudo złodziejskie elity i robisz w tym powiecie porządek . Coś czego oczekiwaliśmy od starosty a czego z jego strony nie doczekaliśmy się . Z reszta starosta sam powiedział ze przez tyle lat niczego złego w PZD nie widzi i żadnych decyzji w kwestii Roberta dziś ? W ? nie zamierza podejmować . Dlatego dziękujemy ABW . Dobra robota !
Sprzątaczka Zofia01.02.2018, 23:10
Przepraszam bardzo !! Ludzie , litości ! Ale dali mi mietłe tok mietła . Mietła tu i tam i wynosiła śmieci do kubła pod szpetolem .Jestem niewinna ! Chciałam tylko dorobić do renty ..
wyborcy- ciemny lud01.02.2018, 21:48
OD 14- nastu lat raczyliscie nas artykulami o super wspopracy PZD z firmami z Ochotnicy i LACKA -Zabrzezy fotki przeciecia wstegi itp.czekamy na HAPPY END
8 lat temu - lista PiS01.02.2018, 18:35
Mam 40 lat, mieszkam w Maniowach. Mamy trzy córki. Skończyłem Technikum Mechaniczne w Nowym Sączu. Jestem absolwentem Politechniki Krakowskiej Wydział Inżynierii Lądowej, specjalność: budowa dróg. Następnie ukończyłem Studium Pedagogiczne w Krakowie. Także na Politechnice Krakowskiej Podyplomowe studium: Zarządzanie w administracji drogowej. W latach 2007 - 2010 byłem Radnym Gminy Czorsztyn. Od 2008 Przewodniczący Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych Województwa Małopolskiego

Z wielką odpowiedzialnością biorę na siebie zadanie kandydowania w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Samorząd wojewódzki potrzebuje ludzi doświadczonych, kompetentnych i skutecznych w swoim działaniu. Od 2004 roku kierując Powiatowym Zarządem Dróg starałem się dobrze wykorzystywać szanse i modernizować drogi powiatowe. Razem z zespołem współpracowników udało się zmienić oblicze zaniedbanych i zniszczonych podhalańskich dróg. Przez siedem lat zmodernizowaliśmy 250 km dróg powiatowych. Wykorzystywaliśmy wszystkie możliwe źródła finansowania, w tym duże środki UE. Kierując wieloma projektami zdobyłem doświadczenie, które może być bardzo potrzebne w działalności samorządowej na szczeblu województwa.
Swoje doświadczenia starałem się wykorzystać pracując przez ostatnie cztery lata jako radny gminy Czorsztyn. Dziś jestem gotowy podjąć nowe wyzwania.
fk01.02.2018, 17:43
@korupcjakorupcjawszędzie
Może powiesz nam gdzie i po co chodzisz tak z tymi kopertami.Ja tez często i dużo spraw załatwiam w urzędach i nigdy żadnej koperty nie dałem ( bo i po co, a zręsztą nikt by jej nie wziął).Jak czasem jakiś urzędnik "stanie na głowie" i załatwi sprawę ekspresowo( jak sie to mówi na wczoraj) usiłowałem czasem wepchać jakąś kawę lub czekoladę-zawsze spotykam się ze stanowczym protestem.Jeżeli ci urzędnicy w drogówce brali łapówki to ktoś musiał im je dawać.Tylko za co.Ceny robót w powiecie nowotarskim są bardzo niskie, więc na robocie niewiele dla wykonawcy zostaje, a przetarg trzeba sobie wygrać-kto dał najniższą cenę ten wygrał przetarg.No to byłby chyba głupi żeby niewielkim zyskiem jeszcze kogoś obdarowywać.
MICHAŁ T Z NIWY01.02.2018, 17:37
U nas w Jordanowie jak w 2005 r na Niwie robili chodnik to zerwano umowę z wykonawcą i odwołano inspektora nadzoru za podejrzenie niezgodności obmiarowych . Wystarczy tylko brać przykład z naszej gminy i Wójta który działał szybko i nie czekał na oklaski .
Kapitan Ameryka01.02.2018, 17:22
Niby ryba psuje się od głowy . Ale wtorkowa akcja ABW pokazała , że nawet jeśli głowę się wymieni na nową i zdrową a już od dawna zepsuta jest d...pa , to jak głowa zacznie zepsutą d...pą machać to zarazi inne rybki i rybeczki . W sumie to nie zazdroszczę fuchy Panu Garbaczowi bo to najgorsza robota sprzątać po kimś brudy i dostawać po l je za nie swoje .
Nowotarżanin 7701.02.2018, 17:00
Tępić tę swołocz, tak trzymać, cała naprzód. Oby tylko nie skończyło się na tych kilku spektakularnych akcjach po których wszystko wróci "do normy". Ten zatęchły odór z naszego regionalnego bagienka jest - przynajmniej dla mnie - po stokroć gorszy niż nasz sławetny smog.

Niedawno zaprezentowano nam rezultaty skutecznej walki z tzw nielegalnymi papierosami . I co ? Znany mi (a dotąd jakoś o dziwo "nieuchwytny") drobny cwaniaczek zwany szumnie "agentem handlowym" na kilka dni zmienił taktykę rozwożąc "lewe" fajki o różnych porach dnia. Sprawa przyschła i wypuściwszy parę "strachliwych bączków" nadal działa bezkarnie kontynuując swój dochodowy biznesik. Mam nadzieję że tym razem będzie inaczej.
do zagubiony01.02.2018, 16:32
Racja. Moim zdaniem ktoś podstawiony z zewnątrz wziął łapówkę i się podzielił z tymi co siedzą. Takie akcje przeprowadza się według ustalone schematu inaczej by do nich nie dotarli bo zbudowali sobie d***chrony w postaci takich czy innych zaworów bezpieczeństwa. No w końcu nie od dziś dyrektorowali a fachowcami byli ponoć znakomitymi i to dawało im poczucie bezkarności. Nie wykluczone że sami sugerowali wiadomemu takie dyskretne wsparcie to wykonawca był skłonny do współpracy. I tak zarabiał krocie a co przewalił oprócz tego to jego. Tylko niech mi nikt nie sugeruje że przy takich kociłapciach te inwestycje były rozliczane rzetelnie i solidnie.
Amalgamat01.02.2018, 16:14
Od dawna postuluję, że teraz trop prowadzi do projektantów i inspektorów nadzoru. Ale coś CBA nie słucha.
Przejechać się Panowie po Nowym Targu potem w Zabrzeż i Łącko i zgarnąć ze sobą wisienkę na torcie - kwiat najlepszych z najlepszych.
Rotua@@01.02.2018, 15:48
Tak chyba trzech to za mały powód dla nich. A może wszyscy mają ten sam bród za paznokciami i ruszenie starosty także i rade powiatu zatopi bezpowrotnie na dno morza Weddella.
zagubiony01.02.2018, 15:03
Niech mi ktoś wytłumaczy za co brali (prawdopodobnie) łapówki Dyrektor i Zastępca Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu skoro wszystkie nadzory inwestorskie nad inwestycjami zlecane były firmą zewnętrznym, zresztą projekty też. Dyrektor ani Zastępca nie mieli żadnego wpływu na jakość, ilość i zgodność robót z projektem budowlanym. Za wszystko to odpowiadał wynajęty Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, Kierownik Budowy i projektant. Dyrektory opisywali tylko faktury nie mając wpływu na kosztorysy powykonawcze. Za ich poprawność (ilość i jakość wykonanych robót) odpowiada swoimi uprawnieniami zawodowymi Inspektor Nadzoru. Tak więc skoro Dyrektor i Zastępca brali łapówki od wykonawców to jakie łapówki brali wynajęci inspektorzy nadzoru inwestorskiego i projektanci który pełnili nadzór autorski nad robotami. Można też dojść do wniosku iż łapówki brali inspektorzy i projektanci a następnie dzielili się z Dyrektorami. Coś mi się wydaje że dotychczasowe aresztowania wierzchołek góry lodowej.
Do Cwanej Małpki i Michała T01.02.2018, 14:38
Cwana Małpko , wydaje mi się ze donoszenie na tych złodziei co teraz siedzą i beczą - powinno być honorem i powinnością . Na złodziei którzy za nasze podatki urządzali swoje życie . Rozumiem ze Twój właśnie oderwany został od koryta wiec stad to Twoje rozgoryczenie . Witaj w normalnym swiecie Małpko . // Michał T dobrze mówi . Tam w PZD już nie ma czego naprawiać . Okazało się ze to wielkie bagno !! Zastanawiam się tylko nad postawą Starosty , tu powinien być zdecydowany grzmot a nie zagłaskiwanie kotka . Uważam ze Kazek B zrobiłby tam porządek .
Rotua @01.02.2018, 14:29
Oczywiście ze masz rację. Starostę można odwołać i decyduje o tym Rada Powiatu. W każdej chwili kiedy zachodzą ku temu zasadne powody. Widocznie uznają że trzech współpracowników jak siedzi to żaden problem dla nich.
popieram orawca01.02.2018, 14:00
brawo Orawiec zgadzam się w 100 %
a reszta piszących to trole PiS płacone z naszych podatków !!
PiS komuna wraca
do urzędas.01.02.2018, 14:00
Pełna zgoda. Ale jest coś takiego jak NADZÓR BUDOWLANY. Za co w takim razie ta pani bierze pieniądze i dlaczego jeszcze nie siedzi?
kinek01.02.2018, 13:40
Może odwiedzą gminę w Maniowach
urzędas01.02.2018, 13:09
do Michał T
dział inwestycji jest niestety także do prześwietlenia te wszystkie budowy i remonty (kto i z ramienia jakiej firmy nadzorował i czy nie jest równocześnie zatrudniony w starostwie) trzeba prześwietlić, kto i za ile budował, a szczególną uwagę zwrócić na to co pozostaje po tzw. okresie gwarancyjnym. A pozostaje nieciekawie, np. ośrodek ruchu drogowego. I jeszcze jedno rozbudowa ośrodka specjalnego w ostatnim roku. Pytanie: dlaczego tak cicho jest o tej inwestycji, żadnego otwarcia, przecinania wstęgi, święcenia, itp
Rotua01.02.2018, 13:06
Do radnych Powiatu Nowotarskiego - przecież to wy powołujecie starostę na urząd. Zatem na co jeszcze czekacie tak samo możecie go odwołać chyba, że ten układ również przez was jest akceptowany i również nie macie "żadnej kontroli" nad tym co się dzieje w PZD.
Zastanówcie się i to szybko.
Cwana Małpa01.02.2018, 13:06
W pierwszym szeregu ida i pojda Ci co brali, pozniej zabiora sie za tych co donosili, bo skoro tak duzo wiedza na pewno w tym tez palce macali. Nie bedzie łagodniejszej kary jak obiecywali .
Kiełtyka01.02.2018, 12:42
Pani Beato i co dalej ?
Cwana Małpa01.02.2018, 12:08
Uboga ta łacina .. Nie jestem Panią Beatą .. zatrudnij PAN/ Pani ABW niech sprawdza moje IP a snuj glupich domysłow
MICHAŁ T Z NIWY01.02.2018, 11:58
STAROSTO FABER !!! Uważam , w tak trudnej sytuacji należy zlikwidować PZD w całości i za wzorem Starostwa w Suchej Beskidzkiej wcielić do działu inwestycji w Starostwie . Nasz PZD wystarczająco się już skompromitował . Tu nie głowa ale ryba cała jest zepsuta . A odsuwanie w czasie tego co nieuniknione ostatnio powiatowi nie wychodzi na dobre
urzędas01.02.2018, 11:29
Pan Bartłomiej Garbacz nie będzie po. tylko dyrektorem bo trzeba oddać stołek sekretarza powiatu dla będącego przez 4 lata na urlopie bezpłatnym i powracającego po kompromitacji burmistrza Grzegorza W. A do tego czasu stołek sekretarza będzie pusty. A jak już pan Bartłomiej został szefem PZD to ucichły prace nad budowana przez niego nową jednostką której miał być szefem. Jednostka nie powstanie bo pan Bartłomiej ma już nowy stołek.
k01.02.2018, 11:28
Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Starosta przecież ponosi bezpośrednia odpowiedzialność za podległe mu resorty. W tym drogowy. a tam od jesieni co miesiąc cykliczne aresztowania za łapówki. No to jak można sobie wypłacać premię i przyznawać nagrody????? A po mieście słuchy chodzą że w tym temacie w Starostwie nikomu nic nie ubyło i jak zwykle na bogato!!!! A trzynastki jakie ładne. No to ja się pytam jak to jest. Albo dobrze i za coś co się zrobiło ponad normę są te granty w postaci trzynastek,premii i nagród. Albo jest łapówkarstwo,więzienie ,kontrole i powodu do nagradzania się nie ma?????? Ogólnie jakoś PIS się nie garnie do przykręcenia tego kranu bezzasadnych wypłat nie wiadomo za co. Tacy sprawiedliwi ale tam nie szukają. Kto w tym kraju poza budżetówką dostaje premie ,trzynastki,nagrody jubileuszowe ,odprawy itd. A tym jeszcze mało no to dorobili na łapówkach. Obóz pracy i to przez 20lat. Nie umieli szanować niech odrobią.
lb01.02.2018, 11:24
"Było to ogromne zaskoczenie, bowiem Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu pod kierownictwem tego duetu był wysoko oceniany za prężną działalnoś"

:D
modlitwa i pokora01.02.2018, 11:00
Gdzie się zapodziały wartości chrześcijańskie,czyli konfesjonał
i przebaczenie.Czy kara,jest jedyną wykładnią grzechu człowieka ???
Co na to wszystko co się dzieje mogą powiedzieć nam przywódcy duchowi
narodu polskiego,czyli księża.
Do Cwana Małpa01.02.2018, 10:52
Justyna nie denerwuj się tak :) . Nie może być tak ze kilku urzędników skorumpują wszystkie firmy i zawłaszcza sobie wszystko . Urzędnik ma przestrzegać prawa i być uczciwy . A skoro tamci siedzą to tak nie było a Ty dziewczyno idź do spowiedzi bo pomyliło Ci sie już wszystko . Rozumiem ze ze strachu
:-) :-(?01.02.2018, 10:44
UBI TU CAIUS,IBI EGO CAIA? Pani Beato?
Johnyy2201.02.2018, 10:34
Ciekawe kiedy do UG w Ochotnicy zapuka CBA...coraz bliżej są.
swój01.02.2018, 10:19
co z tymi co dawali i robili FORTUNY
Cwana MaŁpa01.02.2018, 10:18
wwwww Ty cwaniaku morde to ma pies !!! licz sie ze slowami bo to czlowiek a z Twojej wypowiedzi smiem twiedzic za Ty psu do piet nie dorastasz
Cwana Małpa01.02.2018, 10:06
Czystki przedwyborcze? No tak.. jak kiedys Urban powiedzial " KORYTO SIE NIE ZMIENIA TYLKO SWINIE" Czlowiek, ktory rozpelat ta cala akcje najwidoczniej nie mogl nic zalatwic wiec sie biedak zabral za donosicielstwo.. Opamietaj sie czlowiekiu co robisz !!! Obys sam kiedys nie zaplakal !!! msciwosc nie poplaca odije Ci sie to stokrotnie !!!
szuser01.02.2018, 09:58
No to teraz się wezmą za inne jednostki powiatu, tam gdzie były kosztorysy robione, ciężka forsa na bokach a na oświadczeniach ani hu hu...
Brak nadzoru u Fabera się zemści. A tak pięknie żarło.
orawiec01.02.2018, 09:54
PiS chce budować nowe PZD i starostwo
już budowali Jan Lasyk Jan Hamerski Julian Stopka
pamietamy długi 50 mln zł szpitala
defraudacja kasy nauczycielskiej - 635 tys
zniknięcie kasy w poradni - 240 tys.
i Ci ludzie mają chcęc budowy ... zostawili ruinę
sprawiedliwy01.02.2018, 09:54
Gdzie było prawo w latach 1990-2000,gdzie za bezcen był sprzedawany
majątek narodowy i wyrastały fortuny niektórych obywateli RP.
Anty Bolek01.02.2018, 09:49
Czy ta łajza była jeszcze na balu u Starosty .
Do Alicia01.02.2018, 09:45
Jeszcze dodałbym Zabrzeż oraz mocny Nowy Targ czyli PK.
Prokurator już się zbliżać powinien.
SPIEWOK 201.02.2018, 09:37
Tak tak dobrze wiemy o jakich projektantów chodzi . To była dopiero ekipa . Fajnie się brało z państwowej kasy fajnie . Jestem ciekawy ale tez i spokojny bo po nich tez przyjdą . Jozek jak zacznie śpiewać Pavarotti przy nim to pikuś . Temu z czesnego d to 10 lat temu się już należało wiezienie
osioł01.02.2018, 09:34
no to sie zaczeło sypanie zeby tylko aresztow starczyło powie wszystko co wie czo sie domysla i to co słyszał powtorzy proponuje nieuczciwym miec spakowana reeklamowke z odzieza i szczoteczka bo jak wywaza dzrwi o 6;00 rano to sie nie bedzie czasu pakowac
Strażak Sam01.02.2018, 09:31
Dwóch projektantów : jeden z czarnego d drugi z nowego targu wsypali krzyśka i to już wiemy . Krzysiek wsypał Roberta . Robert się załamał i wsypał Józka . I to ich błąd , bo Jozek to największy ćwierkoc jakich znam i teraz to dopiero będzie się działo ! Faktycznie nawet pojadą po sprzątaczkę . A portal zapomniał dodać ze Krzyskowi przedłużyli wczasy na monter kolejne 3 miesiące
piotrus01.02.2018, 09:29
Nalezy od nowa zbudowac PZD i Starostwo bo widac ze wszyscy pojda siedziec
lubudubu01.02.2018, 09:28
czy starosta podal sie wreszcie do dymisji? czy dalej rzni .....
alicja01.02.2018, 09:27
Ochotnica Łacko no i SZczawnica z niecierpliwoscia czekaja na rozwoj wydarzen.
Truteń01.02.2018, 09:23
Józef był jednym z pierwszych i najbardziej zaufanych ludzi poprzedniego dyrektora Franciszka H . Był jego prawą ręką i organizował mu wszystko . To kolejna smutna wiadomość gdy kolejny wychowanek Franciszka H trafia za kraty . Została jeszcze tylko sprzątaczka Zosia ..
Niezadowolony01.02.2018, 09:09
Tak było, jest i będzie, dopóki nie wymienimy urzędasów, za nasze pieniądze
szyderca z loży01.02.2018, 08:59
Nowotarska śmietanka łapówkarska.W pasiaki i do kamieniołomu.
ŚPIEWOK01.02.2018, 08:54
To jeszcze niech pojadą do Czarnego Dunajca po PP i na monte będzie komplet i sprawiedliwość .Temu z Niwy tez by się przydało bo chyba za coś tyle pieniędzy wziął . Bo to byli okrutni złodzieje i gangsterzy . Przypatrzyłbym się tez tym co im umożliwili to złodziejstwo tyle lat ..
afera polityczna01.02.2018, 08:49
od afer korupcyjnych do tej pory było Centralne Biuro Antykorupcyjne - CBA a dlaczego PiS wysłał ABW czyli policję polityczną do PZD ?
widać to na zadanie polityczne PiS !
ale władza wcześniej czy później upada i bedzie depisyzacja ... a wtedy nie pomogą nawet księża i ojciec dyrektor
czyli PiS chce przejąć samorządy w powiecie nowotarskim ... nie doczekanie PiS
Wydział GN01.02.2018, 08:49
Posprawdzać powiązania Dyrektora PZD (Roberta W.) jako projektanta (sprawdzającego) zatrudnianego w firmach projektowych z Łącka, Maniów, Nowego Targu, którym to firmą Dyrektor zlecał następnie projekty dróg powiatowych.
MICHAŁ01.02.2018, 08:46
Po starostę też przyjdą spoko spoko
nowotarski01.02.2018, 08:26
Czas na zmiany. Boguś Waksmundzki szykuje się na starostę, a K. Faber zapewne na vice (jeśli "zamiatanie dróg powiatowych" się nie przeciągnie). A kto zostanie urzędującym członkiem zarządu ? No i co na to Orawa ?
paszka200701.02.2018, 08:21
Piszą kto brał , ale nie napiszą kto dawał. Spotkają się na spacerniku to się doszkolą.
Obserwator01.02.2018, 08:19
Zanim szanowni internauci obrzuca błotem kogokolwiek i skażą na "śmierć" niech sami spojrzą w lustro lub uderzą się w piersi, że czyści są jak łza. Ile było już takich głośnych aresztowań i co z tego ? nieraz nic ..
Temida01.02.2018, 07:58
Do bacioka@
Zatrzymany nie znaczy skazany. Więc nie komentuj, nie wypowiadaj się. Czy wiesz, że istnieje zasada domniemania niewinności, a autor tego artykułu już wydał wyrok, a sam miał umowy zalecenia w PZD.
jasiek01.02.2018, 07:56
Czekamy na zatrzymania w Szczawnicy,brakowało 12 tys metrów sześciennych piasku
Krzys01.02.2018, 07:55
a kiedy coś w UM bedzie i starostwie?
pnt01.02.2018, 07:37
"Korupcjo..." Ty sie tak nie wymadrzaj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, nie badz taki do przodu bo cie z tylu zabraknie...
Harnas01.02.2018, 05:19
Brawo p. ZIOBRO. Jeszcze jest trochę sprzątania złodziei urzedasow. Drżyjcie urzedasy PAN Ziobro idzie po Was. He he
@Chilerp31.01.2018, 23:16
Czy "wychamowanie" oznacza zmniejszenie chamstwa? To chyba dobrze - chamstwo trzeba wyhamowywać, żeby było nastąpiło odchamowanie społeczne ;)
ciekawski31.01.2018, 22:59
Entliczek pentliczek już wiadomo kogo wsypał W***. Ciekawe kogo Józek wsypie. Może pora wyjść poza Powiatowy Zarząd Dróg
wwwwww31.01.2018, 22:38
dlaczego ta zkazana morda nie jest pokazana
Brawo PIS31.01.2018, 22:18
Myśleli że będą kraść wiecznie a tu władza się zmieniła i bardzo dobrze bo teraz idą pieniądze do dzieci a nie do złodziei i też z tond taki wrzask który za niedługo przeniesie się do więzień. Powiem jeszcze tyle że jak już żydzi wtrącają się w rządy Polskie to znaczy że PIS bardzo dobrze rządzi.
Chilerp31.01.2018, 22:09
W Łapszach ze strachu aż inwestycje wychamowały.....
KorupcjaKorupcjaWszędzie31.01.2018, 21:50
Bardzo dobrze ! Niech się biorą w końcu za tych wszystkich urzędasów , bo za niedługo to w żadnym urzędzie w tym mieście nic bez koperty nie załatwi !
Zmęczony31.01.2018, 21:40
A Starosta dziś się koło ministra sprawiedliwości kręcił.....ciekawie się robi, oj ciekawie....
baca31.01.2018, 21:31
Józek K.??? A niech tam, za chwilę wsadzą jeszcze kilka osób. Drżyjcie nieuczciwi biznesmeni i urzędnicy. Brawo PIS.
Harnaś31.01.2018, 21:27
Ciężka jest praca urzędnika publicznego .... tyle zagrożeń czyha na niego
baciok@31.01.2018, 21:25
A ja stawiam po raz któryś pytanie. Kto imiennie nadzorował z Zarządu Powiatu nadzorował PZD? I tu jest sprawa dla Prokuratora ,, zaniedbanie i brak nadzoru"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl