27.03.2018, 19:59 | czytano: 3610

Radni upominają się o miejsce do ćwiczeń dla uczniów "dwójki": "To miała być sala pneumatyczna, a nie łukowa"

arch. M. Adamowskiego
NOWY TARG. "W nawiązaniu do naszych wcześniejszych interpelacji, wizyty wiceministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego w Nowym Targu oraz ostatniej Komisji Sportu, Turystyki i Promocji prosimy o podjęcie natychmiastowych działań związanych z realizacją zadania ujętego w Budżecie Obywatelskim tj. dotyczącego sali pneumatycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2, a także rozpoczęcie prac projektowych nowej sali gimnastycznej przy tej szkole" - apelują radni Paweł Liszka i Krzysztof Sroka.
W zgłoszonej interpelacji radni napisali: "Z uwagi na to iż inicjatywa związana z poprawą niedostatecznego zaplecza do realizacji lekcji wychowania fizycznego została podjęta przez mieszkańców związanych z w/w obiektem szkolnym, prosimy, aby tam została wybudowana w pierwszej kolejności nowa sala gimnastyczna, w drugiej kolejności mając na uwadze potrzeby budowy/rozbudowy sal gimnastycznych przy pozostałych obiektach szkolnych w naszym Mieście, które również dostrzegamy, prosimy również o podjęcie działań zmierzających do poprawy infrastruktury sportowej w pozostałych szkołach i także rozpoczęcie prac projektowych kolejnych potrzebnych sal gimnastycznych.
Podjęcie natychmiastowych działań pozwoli na jak najszybsze zaspokojenie podstawowych potrzeb Mieszkańców, przy jednoczesnym systematycznym rozłożeniu realizacji zadań w kolejnych latach.

Ponadto szybkie rozpoczęcie działań projektowych pomoże nam w pozyskaniu środków na dofinansowanie budowanych obiektów, które podczas swojej wizyty w Nowym Targu zadeklarował wiceminister Sportu i Turystyki Pan Jarosław Stawiarski.

Proszę również o wzięcie pod uwagę, że wniosek w Budżecie Obywatelskim, był na zakup sali pneumatycznej, którą można demontować i ewentualnie w przyszłości przenieść na innym obiekt miejski np. po zakończeniu prac projektowych i rozpoczęciu budowy, sali łukowej nie ma możliwości demontażu i przeniesienia na inny obiekt, ponadto proponowaną lokalizacją było boisko asfaltowe, a nie orlik, który ma bardzo duże zainteresowanie i obłożenie.

Jednym z rozwiązań jakie zostało zaproponowane na ostatniej Komisji Sportu i Turystyki przez radnego Włodzimierza Zapiórkowskiego, było wypożyczenie sali na okres jednego roku, a tym czasie przygotowanie dokumentacji projektowej – warto to zaproponowane rozwiązanie przyjąć do realizacji."

opr. s/
zobacz także
komentarze
jasnowidz z podstawami31.03.2018, 07:44
Nie podskakujcie wszyscy w koło. Prawica jako taka rozłoży na Podhalu hołotę i złodziei w jednych i drugich wyborach , to i hala widowiskowo-sportowa wyskoczy w mieście . Gwarancję już dzisiaj daję Z tym ,że na pewno nie będzie się panoszył w niej jak dziś na stadionie miejskim byznesmen towarzysz Wiesław W. ,że nikt poza nim nie ma do niej dostępu , ani szkoły , ani dzieci . Będzie gospodarowało w niej miasto i nikt więcej , chyba ,że zapłaci słono , a nie za frico . Pisze małymi , a nie wersalikami , bo nie puszcza jak zawsze to tłumoczą , jak tłumokom .
cykor29.03.2018, 11:11
@buchalter
z tego co piszesz wynika, że Watycha nie nadawał się na burmistrza. Zrobił dokładnie to o czym piszesz czyli przetargi na przedszkola i posłał je w rabczańskie ręce zaraz jak tylko został burmistrzem. Liszka nic nie może bo rada zdecydowała inaczej.
buchalter28.03.2018, 20:02
Liszka nie nadaje się na burmistrza nie czuje potrzeby miasta ostatnio zaproponował organizowanie przetargów dla dobrze funkcjonujących przedszkoli nie zważając na zainwestowanie przez nich środków .
Trzeba nie mieć sumienia żeby tak niszczyć coś co zbudowali zaangażowani
przedsiębiorcy i niszczyć relacje dzieci z wychowawcami tylko dla iluzorycznych paru złotych do budżetu ,podobnie proponował już w innych sprawach np przy targowicy.A ostatnie jego numery w szkole czy na targowicy to porażka wyborcza.
k28.03.2018, 14:48
co za głupi pomysł . salo owszem jest potrzebna i należy się zabrać za nią od nakreślenia planów/czekali tyle to zaczekają jeszcze trochę/ stawianie badziewia w postaci pneumo ,czy łuków to strata kasy. w efekcie i tak trzeba będzie demontować a budowę realnej sali gimnastycznej to tylko opóźni. gdyby liszka ze sroką mieli trochę dystansu do parcia na wybory to by nie wzywali do takich natychmiastowych wątpliwie słusznych działań. dopiero na jesieni zacznie się seans cudów. nikt nam tyle nie da co pis obieca.
Jakub28.03.2018, 12:49
Tylko nie Glonek. Chroń Nas Panie ...
skromny28.03.2018, 11:30
Panie Glonek weź Pan się za to towarzystwo , wygraj wybory i pokaż urzędnikom- politykom jak się powinno działać a nie gadać.
Kiszka28.03.2018, 10:05
Wiadomo że łukowa lepsza niż jakaś dmuchana. Przyjdzie halny i co z takim "balonem"?

Liszka zaczyna brudną kampanię grając na uczuciach bo dzieci. Ciekawe czy by swoje dał na wf pod balon który wiatr może porwać....
leming doskonały28.03.2018, 09:50
Walka wyborcza do samorządu już się rozpoczęła - coś mi się zdaje, że kandydatem PiS na Burmistrza NT będzie P.Liszka, bo jak inaczej wytłumaczyć gwałtowny wzrost aktywności P.Liszka i A Paluch akurat na pół roku przed wyborami. Uchowaj na Boże od takiego Burmistrza, który będzie sterowany przez kogo innego z kanapy.
NOWOTARŻANIN28.03.2018, 07:31
WYBORCY /.../

Proszę unikać pisania wielkimi literami i mieć na względzie nasz regulamin. Moderator.
Gutek28.03.2018, 06:19
Idą wybory nieroby i pasibrzuchy za podatnika kasę się uaktywniają
Lis ale ten honorowy27.03.2018, 23:48
zdjęcie symboliczne, z przodu Liszka, a z tyłu Kolasa, którego Liszka miał zastąpić na stołku w ramach wyborczego dealu z Fryźlewiczem jak im wszystkim się zaczął palić grunt pod nogami, i wyszło zero czyli nic, jak ktoś pamięta to przed tym dealem Liszka zaczął atakować Fryźlewicza choć to na plecach Fryźlewicza w ogóle zaistniał, później to była już równia pochyła i kompromitacja za kompromitacją, nie wiem jak wy, ale ja takim ludziom nie ufam, /..., takie ma parcie na władzę, że chyba rozum całkiem potracił a chyba go kiedyś miał
wfista27.03.2018, 23:26
A salę pneumatyczną będzie dmuchał sam PiS. Z siłą i godnością osobistą. Byle tylko nie przesadzili, bo będzie huku co nie miara. I ani PiSu, ani sali.
Lucek27.03.2018, 22:58
jest potrzeba. Obecny Burmistrz widzi lodowisko...ale potrzeby najmłodszych...prawidłowy rozwój, wychowane .... to jest priorytet, a nie lodowisko..na tzw.."widzi mi się", albo mrzonki
Mikołaj27.03.2018, 21:58
Jak dobrze liczę to 2 będzie miała razem z obecną cztery sale
będą tu jeździły wycieczki ministrów żeby zobaczyć ten sukces
wyborczy.A szkoła w centrum.To chyba Kopernik sprawił .
A oprowadzać po tych obiektach będzie były radny i była posłanka.
grrrrr27.03.2018, 20:17
Znowu uszczęśliwianie ludzi na siłę. Przez ten pomysł pana burmistrza dzieciaki stracą boisko - orlika. No co za ludzie....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl