30.03.2018, 15:56 | czytano: 7466

Areszt albo pół miliona złotych poręczenia majątkowego

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec zakopiańskiej bizneswoman Małgorzaty Chechlińskiej tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sąd zastrzegł jednak, że tymczasowe aresztowanie ulegnie uchyleniu, jeśli wpłaci ona 500 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego.
Prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie dodał, że w takim przypadku (gdyby podejrzana wpłaciła poręczenie), wobec Małgorzaty Chechlińskiej będą stosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz ograniczenia w zakresie opuszczania stałego miejsca pobytu.
Zarzuty w stosunku do niej dotyczą oszukańczych, jak podaje prokuratura, zachowań podejmowanych w związku z zawarciem przez spółkę Tatra Club 2000 Hotel Belvedere w lutym 2017 r. umowy dotyczącej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego hotelu Belveder w Zakopanem, spółce Modrzejewski i Wspólnicy. Mają też związek z podejmowaniem przez Małgorzatę Chechlińską i pozostałe zatrzymane osoby czynności mających na celu udaremnienie zaspokojenia późniejszych roszczeń spółki Modrzejewski i Wspólnicy, jakich spółka mogłaby dochodzić w związku z niewywiązaniem się z zawartej umowy.

Prokuratura podaje, że Małgorzata Chechlińska wprowadziła w błąd spółkę Modrzejewski i Wspólnicy co do rzeczywistego zamiaru zawarcia umowy przyrzeczonej – sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zakopanem i doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 20 mln zł. Spółka ta wpłaciła tę kwotę jako zadatek.

Zdaniem śledczych, bizneswoman nie miała zamiaru wywiązać się z umowy, a zawarcie umowy służyło jedynie uzyskaniu zadatku. - Ponadto podejmując czynności związane z pozornym obciążeniem majątki spółki Tatra Club 2000 Hotel Belvedere na rzecz innej spółki prawa handlowego z nią związanej, działała w celu udaremnienia zaspokojenia wierzyciele – spółki Modrzejewski i Wspólnicy - informuje Łukasz Łapczyński.

oprac. r/ źródło: Prokuratura Okręgowa w Warszawie
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Fryc31.03.2018, 12:42
A co z kredytem z PKO B P.Chyba ze sie dogadali za pokoj i zupke w Litworze.
REFLEKSJA31.03.2018, 09:45
Biedna, ta najbogatsza na Podhalu !?!
k31.03.2018, 09:25
Jaja . Tak małe poręczenie wobec przekrętu na co najmniej 200 mil złotych. Jakby czmychneła za granicę to by mnie nie zdziwiło.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl