30.08.2018, 14:32 | czytano: 5469

Sołtys Klikuszowej odebrała czek na 50 tysiecy złotych

zdj. Piotr Korczak
NOWY TARG. Gratulacje za zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Niezwykła małopolska wieś” oraz czek w wysokości 50 tys. zł wręczyli dziś marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałkowie Wojciech Kozak i Stanisław Sorys - sołtys wsi Klikuszowa Czesławie Fic.
Konkurs „Niezwykła małopolska wieś”, który został zorganizowany przez Województwo Małopolskie już po raz drugi, pozwala wyróżnić sołectwa i mieszkańców, którzy aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności swoich małych ojczyzn, dbają o estetykę wsi oraz o ochronę dziedzictwa kulturowego. Nie bez znaczenia są też lokalne inicjatywy integrujące mieszkańców. Nagroda w tym roku została po raz kolejny przyznana w dwóch kategoriach: „Piękna małopolska wieś” oraz „Nowatorska małopolska wieś”. To właśnie wśród najbardziej nowatorskich miejscowości znalazła się Klikuszowa, która uplasowała się na drugim miejscu (zaraz za laureatem, czyli Zedermanem w gminie Olkusz).
- Wśród małopolskich wsi można znaleźć spokój i ukojenie od zgiełku dnia codziennego i rozkoszować się pięknymi, sielskimi krajobrazami. To jednak nie tylko wsie, które zachwycają pięknem mieszkańców i turystów. Wśród nich są też takie, które rozwijają się w sposób nowatorski, a przy tym aktywizują mieszkańców i dają im różne możliwości działania - przypomniał wicemarszałek Wojciech Kozak podczas wręczenia nagrody, którą odebrała sołtys Klikuszowej Czesława Fic.

Klikuszowa została doceniona m.in. montaż wielu paneli fotowoltaicznych, budowę nowych mostów i chodników oraz stworzenie wielu miejsc, gdzie mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas (wśród nich są chociażby nowe place zabaw i boiska sportowe). Powstaje tam również nowoczesny ośrodek narciarski „Gorce”.

UMWM, opr.s/
zobacz także
komentarze
obidowianin01.09.2018, 08:59
DO KLIKUSZOWIANIN dokładnie tak jak napisałeś hahaha
ZUZULA31.08.2018, 22:14
Brawo Pani Sołtys wreszcie odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu....i wieś wygląda jak trzeba...w następujących wyborach głos na panią.!!!!
Klikuszowianin31.08.2018, 21:14
A tak w ogóle gratuluję Pani Czeslawie. Zyczę powodzenia i dużo siły do dalszej pracy ! ! !
Klikuszowianin31.08.2018, 21:12
@obidowianin... To się dogadajcie i zacznijcie działać! Przedewszystkim w okresie zimowym macie możliwość 'zaistnienia' dzieki trasom biegowym. Gdyby ludzie nie byli zawistni mielibyscie możliwość prowadzenia przeroznych sezonowych działalności bo w sumie turystów macie dużo. Ale widocznie wycinka drzew niejednokrotnie z nie swojego lasu dla was jest bardziej oplacalna ! Ale myślę że już nie długo bo las to nie kapusta. A poza tym przecież też macie panią sołtys hahaha
obidowian31.08.2018, 16:20
A w Obidowej o prócz festynów na których można dobrze popić i biegówek dla garstki mieszkańców bo reszta to wszystko obce którzy w zamian za trasy za nasze pieniądze pozostawiają nam góry śmieci i zajmują parkingi niema nic ani chodnika ani świetlicy ani oświetlenia nie mówiąc o przedszkolu lub kanalizacji . ale zawsze możemy zabalować na festynie
Adam31.08.2018, 14:44
Gratulacje dla Pani Sołtys i życzenia aby nadal chciało się Jej pracować na rzecz Mieszkańców Klikuszowej.
Do zorientowanego na malkontentów31.08.2018, 14:36
Gmina NT około 24 000 mieszkańców, 21 wsi, dofinansowano 100 pieców, czyli jeden kocioł na średnio 60 gospodarstw 4 osobowych i niecałe 5 piecyków na wieś. Zaiste, nie ma powodów do narzekania.. Smog został zlikwidowany..Nie ma to jak propaganda przedwyborcza..
@ zorientowany..31.08.2018, 14:10
To tak dla uzupełnienia.. Ilu mieszkańców ma Gmina NT? Czyli ile wypada wymienionych pieców na mieszkańca i ile solarów na obywatela? 100 pieców na ile tysięcy mieszkańców? Po drugie plany i wnioski to nie realizacja, mówmy o faktach czyli o tym co jest w realu, a nie na papierze. Ochotniczanie korzystają, a nie czekają na zaklepanie projektu, a gmina ich mniejsza i chyba skromniejsza..Po trzecie ciekawe kto z mieszkańców wnioskował o stadion? Radni z Łopusznej? Wójt z Łopusznej? A może jakieś, albo jakaś firma budowlana z Łopusznej?
lato31.08.2018, 09:54
Gratulacje! Może Pani Sołtys Klikuszowej przeszkolić pozostałych sołtysów, a szczególnie sołtys Chabówki jak pełnić taką funkcję; a nie brać kasę nic nie robić i kiwać główką i klaskać tylko Pani Burmistrz Rabki żeby utrzymać się na stołku a wieś zaniedbana na każdym kroku!!!!
Jano31.08.2018, 09:15
A bukowina tatrzańska stoiw martwym punkcie.oczywiscie na ostatnim miejscu
Mieszkaniec31.08.2018, 09:06
To może uruchomienie siłowni w krytym pomieszczeniu. Ewentualnie budowa jeszcze ze dwóch płacy dla dzieci, powiedzmy na dole i w górze wsi.
zorientowany do malkontentów31.08.2018, 08:27
w Gminie Nowy Targ zamontowano już 3 lata temu mieszkańcom 429 instalacji solarnych i 100 fotowoltaicznych, obecnie trwa program wymiany kotłów , którym objętych jest około 100 nieruchomości a następne 100 czeka na decyzje o dofinansowaniu. W trakcie oceny jest wniosek na 1500 instalacji fotowoltaicznych i solarnych dla mieszkańców. Więc raczej skala trochę większa niż w Ochotnicy (: A stadion w Łopusznej jest faktycznie budowany z dużym dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu, wnioskowali o to wielokrotnie sami mieszkańcy wsi Łopuszna. Takie stadiony zbudowała już Gmina w Gronkowie, Rogoźniku i Pyzówce. Obecnie w trakcie budowy jest też obiekt sportowy w Lasku również z ponad 50% dofinansowaniem. W Klikuszowej niebawem zotanie ogłoszony przetarg na centrum narciarstwa biegowego Gorce Klikuszowa, powstają kolejne kilometry ścieżek i tras rowerowych, w Nowej Białej w trakcie oceny jest wniosek europejski na budowę Parku archeologicznego Obłazowa, budowane są drogi lokalne, rozpoczęta jest budowa obwodnicy Waksmunda, Ostrowska i Łopusznej i mógłbym wymieniać tak dalej.
Faktycznie słabo i nic się nie dzieje i są powody do narzekania (:
miejscowy31.08.2018, 08:17
Pani Soltys za te pieniadze kupi sobie samochod do odsniezania drog i wreszcie bedzie spokoj.
do poczytaj31.08.2018, 07:57
Ech, normalnie jakbym widział przedstawiciela gminy w tej wypowiedzi. Ciekawe dlaczego nie odniosleś sie do tematu eko.., skali ilościowe solarówj, "trafionych" inwestycji, dzurawych dróg, braków chodników, zasmogowanych wsi etc.. Rozumiem, boisko to pierwsza potrzeba, niezbędna mieszkańcom do bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Też polecam czyrać wypowiedzi ze zrozumieniem, a klapki oczne odłożyć.
Znawca30.08.2018, 21:31
Do Limes. Bojsko w łopusznej bo Smarduch z Łopusznej .Tyle w temacie
Miejscowy30.08.2018, 21:07
Trzeba wspomnieć o drugiej części kanalizacji io ściekach kuśnierskich wożonych przez RUDEGO z Niwy do potoka w klikuszwej
wieśniara30.08.2018, 21:04
wieś może ładna,tylko mieszkańcy głupi, wieczorem nie wyjdziesz z domu bo w co drugim domu palą śmieciami.Może Pani Sołtys i nowy Proboszcz przegadają mieszkańcom ze to (grzech)!!!!!!!!!!!
poczytaj30.08.2018, 20:20
Limes poczytaj zasady konkursu i będziesz wiedział
chyba ze masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem
lopusznianin30.08.2018, 19:33
Poszanowanie pieniędzy podatników że hej. Duzo spraw gminnych w Klikuszowej jest dalej nie uregulowane. A ten pseudo wójt co tylko poyrafi fstegi przecinac to niech ustapi juz,wkoncu miejsca bardziej kompetentnym osoba, bo wstyd!! Ucieka po katach jak ludzie przychodza do niego z gminnymi problemami. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!
Limes30.08.2018, 19:13
Jeśli Klikuszowa została doceniona za panele fotowoltaiczne to dlaczego nie doceniono Gminy Ochotnica gdzie zamontowano panele w kilkuset gospodarstwach, praktycznie u każdego mieszkańca. Porównajcie sobie skalę..A może pan kandydat na wójta i zarazem obecny w tej samej osobie czyli Jan Smarduch powiedziałby przed wyborami czy aż tak jest potrzebne boisko w Łopusznej za 2 melony jeśli dobrze pamiętam i ile pieców do wymiany dofinansowała gmina i zamiasto jaką kasę, tak a propo kosztów boiska.. No i czy pan wójt zamierza chodzić po domach i prosić o poparcie?
smog30.08.2018, 18:06
A te panele fotowoltaiczne są opalane drewnem? Co druga chałupa w Klikuszowej kopci wieczorem,a piekarnia przy ,,zakopiance,, na światłach robi to wręcz wzorowo.
Obidowiec..30.08.2018, 16:12
A tzw. PUKA nasza gdzie...Wieś jak dawno tak teraz...tylko biegówki...no i wiecej samochodów...i zaśmiecających góry biegaczy...oto nasza Obidowa...chyba czeku nie odbierze...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl