13.09.2018, 10:18 | czytano: 3744

Wykończą teatr

Rozpoczyna się drugi, finalny etap budowy Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Ogłoszony został już przetarg na dokończenie budynku, a wykonawca powinien być znany w drugiej połowie września.
Na działce przy ul. Orkana stoi już bryła teatru - budynek w stanie surowym otwartym, przykryty dachem. Drugi etap to wykończenie obiektu i oddanie go do użytku. Dwa tygodnie temu teatr otrzymał na ten cel 6 milionów złotych. Kolejne 8 mln zł, bo dokończenie budowy teatru wyceniane jest na 14 mln zł, dołoży Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.
Roboty obejmą m.in. wykonanie wszystkich instalacji, w tym elektrycznej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania (gaz), klimatyzacji, windy, montaż okien i drzwi, wykończenie ścian, wylewki, posadzki, malowanie. Do zadań wykonawcy należeć będzie też budowa dróg, placów i chodników wokół budynku, ogrodzenia wokół działki i urządzenie terenu zielenią.

Termin zakończenia prac wyznaczono na wrzesień 2019 roku.

W nowej siedzibie Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce- Zdroju, powstanie nowoczesna scena, pomieszczenia administracyjne, pracownia lalkarska, magazyny, garderoby, sala prób, kawiarnia oraz szatnia i wielofunkcyjne foyer. Budynek teatru zaprojektowano jako obiekt 4-kondygnacyjny: parter i 3 piętra, ze sceną dla 200-osobowej widowni.

r/ nowotarski.pl
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rabka pada14.09.2018, 07:32
A Przybyło vel sołtysowa ile dołożyła. Wzięła kolejny kredyt na chale sportową, to część niech odpali. Niech się lansuje przed wyborami a nie tylko jeździ po wszystkich.
Monika co ma cyce jak Donice13.09.2018, 17:38
wszystkich nas tak pomału wykonczą , duże ZUSY małe place wszystko drożeje a rąk do pracy coraz mniej , dobrze że ja mam dobro robote i nie musze leciec za granice ale widze jak inne dziewczyny pucom za 2000 zł na miesiąc to aż mi wstyd za rzadzących w PL
xyz13.09.2018, 10:50
Bardzo dobry tytuł.Gratulacje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl