08.10.2018, 14:18 | czytano: 6015

Radni apelują do ministra w sprawie budowy zakopianki i obwodnicy Miasta

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Podczas trwającej sesji Rady Miasta radni przez aklamację przyjęli apel do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie "działań zmierzających do realizacji inwestycji drogowej tj. południowej obwodnicy Nowego Targu łączącej drogę krajową nr 47 z drogą krajową nr 49." Projekt apelu zgłosił radny Paweł Liszka.
Radny przypomniał, że obwodnica ta otworzy nowe tereny pod inwestycje i zwiększy atrakcyjność Nowego Targu. Prosił o przekazanie apelu GDDKiA i radnym wojewódzkim. Sam zobowiązał się osobiście wręczyć pismo ministrowi Adamczykowi.
APEL Rady Miasta Nowy Targ
podjęty na LIII Sesji w dniu 8 października 2018 r. do Pana Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury

w sprawie: podjęcia działań zmierzających do realizacji inwestycji drogowej tj. południowej obwodnicy Nowego Targu łączącej drogę krajową nr 47 z drogą krajową nr 49.

Na podstawie §23 ust. 2 pkt 4 Uchwały nr XXXI/261/2013 Rady Miasta Nowy Targ z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie Statutu Miasta Nowy Targ ( tekst jednolity z 2016 r. Dz. Urz. Woj. Małopolskiego poz. 1594 ) Radni Rady Miasta Nowy Targ apelują o podjęcie prac projektowych i budowlanych w celu realizacji inwestycji drogowej południowej obwodnicy miasta Nowego Targu łączącej drogi krajowe 47 i 49.

Podpisanie w dniu 19 września 2018 r. przez Dyrektora GDDKiA z przedstawicielem przedsiębiorstwa Intercor z Zawiercia umowy na zaprojektowanie i wybudowanie nowego odcinka drogi nr 47 Rdzawka – Nowy Targ zostało przez nas przyjęte z ogromną radością i wdzięcznością, bo ta inwestycja o którą wielokrotnie apelowaliśmy niewątpliwie przyczyni się do szybszego rozwoju całego subregionu podhalańskiego.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że skutkiem lepszej dostępności regionu będzie zwiększone obciążenie ruchem odcinków dróg rozprowadzających ruch samochodowy w kierunku Szczawnicy, Białki Tatrzańskiej i Bukowiny poprzez już dziś zakorkowane Aleje Tysiąclecia co spowoduje blokadę komunikacyjną znacznej części miasta. Aby dopełnić podstawowy układ drogowy zapewniający przeprowadzenie przez miasto ruchu tranzytowego konieczne jest wybudowanie południowej obwodnicy obok lotniska nowotarskiego łączącej drogę krajową nr 47 z drogą krajową nr 49. Ta nowa droga zapewni płynne połączenie z nowo budowaną obwodnicą Waksmunda – Ostrowska – Łopusznej w ciągu drogi wojewódzkiej 969.
Gmina Miasto Nowy Targ pod przebieg tej obwodnicy zarezerwowała tereny zarówno w uchwalonym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Nowy Targ jak również w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 21 (obszar lotniska wraz z otoczeniem).

Rada Miasta Nowego Targu deklaruje daleko idące wsparcie dla wszelkich działań, których celem będzie powstanie południowej obwodnicy miasta.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jestem z miasta......11.10.2018, 22:37
Którędy ta południowa obwodnica miasta miałaby przebiegać?
Buduje się osiedle Równia Szaflarska.Chyba nie dowiedzą się jako ostatni po wykupieniu mieszkań w nowych blokach,że to koło ich okien.
Powstały nowe sciezki rowerowe wokół REzerwatu"Bór na Czerwonem" i do drogi biegnącej do Białki tatrzańskiej.
Rozbudowują się hurtownie i sklepy w stronę miasta od samych Szaflar.
Może ktoś mnie oświeci? Zanim zapadną kolejne "idiotyczne"decyzje jak tzw.wschodnia obwodnica miasta tuz przy boisku szkolnym i ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż ul.Sikorskiego ku lotnisku i prawie przed oknami bloków niedaleko Karczmy pod Róą może ktoś roztoczy wizję rozwoju komunikacyjnego miasta naim całkiem staniemy w korkach i w hałasie.Gdzie te drogi mają się łączyć? Obwodnica WAksmunda zaczyna się sporo za miastem,łacznika do Zakopianki brak trzeba jechać przez Aleje 1000lecia lub "wschodnią obwodnicą " i ulicą Podtatrzanską obok kolejnego osiedla i domów jednorodzinnych Szaflarskiej .
A może zaprojektować nowa drogę północ-południe jako alternatywę jednej aktualnie ulicy Szaflarskiej z gigantycznymi korkami .
kielbaska mi tu pachnie :)11.10.2018, 10:21
i tak calkiem przypadkiem ta aktywnosc przed wyborami :))))) i tak na pana nie zaglosuje :))))
WMA10.10.2018, 21:12
Paweł Liszka na burmistrza! Jedyny sensowny kandydat! Trzyma kciuki!
der10.10.2018, 21:09
Jak widać tylko Liszka potrafi mysleć perspektywicznie. Brawo Panie Pawle. Ma Pan mój głos w wyborach na burmistrza. Dośc już tego marazmu, straconego czasu i opowieści, że nic nie mogę, bo taki mamy klimat. Czas na myślenie do przodu, a nie tylko o własny fotel i przyklejonych kolesi.
krokus10.10.2018, 18:59
@Malkontent, nie obrażaj z łaski swojej, bo nic o mnie nie wiesz. Nie prezentuję "mentalności Kalego", ponieważ też mieszkam koło ruchliwej drogi na tych terenach, co zreszta pisałem już w komentarzu poniżej. Przywołujesz "zachód". Na zachodzie robi się właśnie inaczej, bo nie daje się obwodnicy w mieście, niszcząc bulwary, które są od dziesięcoleci używane jako teren zielony, tylko planują taką drogę tak, że idzie ona ładny kawałek za miastem. Wtedy to ma jakiś sens. Tylko w Polsce wszystko musi być od tyłka strony. Jeszcze powiedz mi z łaski, swojej, na czym niby Nowy Targ zarobi wg Ciebie, że bedzie ta droga? Jak już, to raczej odwrotnie, bo ruch bedzie omijał Nowy Targ, wiec nikt przejazdem nie zatrzyma sie żeby coś kupić, wstąpić do knajpy, czy pozwiedzać. Tego twojego argumentu, że jak drogę zrobią, to nagle młodzi ludzie w N. T. będą mieć super warunki do zarabiania, to przyznam szczerze w ogole nie rozumiem. Młodzi ludzie to będą mieć tu tylko smród i huk, tyle będą z tego mieć. Miejsca pracy powinno się robić wykorzystując właśnie turystykę. Kto teraz przyjedzie np. do "Rancha" odpoczywać, jak pod nosem mu bedzie szła dwupasmówka? Można by w rejonie skarpy pomyśleć o czymś innym, niż śmierdząca, betonowa droga. Tam powinny się rozwijać pensjonaty, czy np. jakieś centra rekreacji. Widoki są stamtąd piękne (jeszcze). A tak, to pierdykną sobie pikną szosę na betonowych słupach, ta, bedzie piknie... I tego sie juz nie odkręci, tereny zostaną zdegradowana na zawsze. Kto bedzie zarabiał wg Ciebie, to nie wiem. Chyba tylko ci, co ten asfalt będą kładli, tylko że to jednorazowy taki zarobek. Jeszcze głupoty opowiadasz, że "wszystko się w Polsce chroni". Guzik, nic sie nie chroni, jedynie to, co komuniści jeszcze ustanowili, te jakieś pojedyncze wysepki rezerwatów i parków narodowych, a reszta wszystko do dewastacji. Potem dziw, że tyle chorób, depresji itp... Jak ma nie być, jak żyjemy w takim otoczeniu. Człowiek potrzebuje kontaktu z naturą, a o to coraz ciężej. Już nawet te wysepki spokoju, jakimi są parki narodowe i rezerwaty, są tak oblegane przez ludzi, że czasem większy ruch na szlakach, jak na niektórych ulicach w mieście. Ludzie juz niedlugo nie będą mieli gdzie uciec z tego betonu. Niech podziekują nastepne pokolenia takim ludziom krótko widzącym, jak Ty na przykład...
Malkontent10.10.2018, 08:29
Krokus, najlepiej nie robić nic, tylko narzekać. Korki źle, drogi zle, brak pracy źle, itp. Takim podejściem to faktycznie tylko skansen u nas zrobić, i niech wszyscy dookoła zarabiają a w Nowym Targu zostaną same dziadki. Gdzie byś nie popatrzył to w NT jest albo jakieś drzewo, albo las, albo rzeka albo inna rekreacja, a cały ruch tranzytowy przechodzi przez centrum miasta. Gdzieś te obwodnicę trzeba zrobić, i nigdzie nie będzie dobrze, bo zawsze komuś będzie przeszkadzać. Prezentujesz sposób myślenia Kalego, koło mnie nie może być droga bo mi szumi, ale mieszkańcy okolic Szaflarskiej czy Aleji muszą znosić ten szum, i wcale Cię to nie obchodzi.
Na zachodzie najpierw się rozwinęli a potem chronili przyrode, u nas chcą wszystko chronić .... A ludzie wyjeżdżają na zachód.
krokus10.10.2018, 01:24
@hpg, tylko problem jest taki, że ta "obwodnica" też będzie szła zaraz za blokami. To co, lepiej jak idzie jedna droga, można sobie za nią przejść i wyjść na wolną przestrzeń, czy jak są dwie i po przekroczeniu jednej, zaraz sie zaczyna druga? Ta pierwsza nagle magicznie nie zniknie, jak sie wybuduje za nią drugą. A to, czy przejeżdża nią jedno auto co 2 sekundy, czy będą 2 auta co sekundę, to uwierz mi, wielkiej różnicy w natężeniu hałasu nie robi. Akurat coś o tym wiem, bo mieszkam koło ruchliwej ulicy i tak czy siak samochody hałasują, czy jest godzina szczytu, czy pod wieczór, zawsze jest hałas, nigdy całkiem cicho nie jest. Ja już wolę mieć tą jedną ulicę, nawet z dużym ruchem, ale za nią tereny zielone, gdzie mogę wyjść odpocząć wśród zieleni. Niestety ta nowa "obwodnica" jest bez sensu zaplanowana, zaraz za blokami i po terenach rekreacyjnych, zniszczy szmat pięknego terenu. I pewnie Liszka nawet podejrzewa, że nie dostanie na to zgody, ale gra pod publikę. A tu same Białcony sie pewnie tu wypowiadają w peanach pochwalnych dla niego, bo wiadomo, dla nich najważniejsze, zeby strumień turystów z dutkami ?łynął do nich jak najłatwiej. A to, że komuś zniszczą spokój i tereny do wypoczynku - to już nie ważne...
Paweł Burmistrzem!!!09.10.2018, 23:20
Paweł na burmistrza!!!
Człowiek z powołania i kompetentny do objęcia stanowiska burmistrza. na pewno zrobi wiele dobrego dla miasta trzeba tylko dać mu szansę!!!!!!!!!!
kacha09.10.2018, 22:50
Paweł Liszka na burmistrza vel Sięka, ogarnij się bo kilometr czuć wazeline
czas09.10.2018, 22:37
Większość komentatorów zapomniała pewnie od czego są nogi(400 m.do pracy w autko i w korek i smog).Brawo Panie Liszka.
stasek09.10.2018, 20:46
niedawno przeszkadzały mu samoloty a teraz chce tranzyt w sodku miasta . Brawo !!
olo09.10.2018, 20:27
Nie wyobrażam sobie, żeby pod samym rezerwatem poprowadzić tak ruchliwą drogę.
Jeden z najpiękniejszych terenów w Nowym Targu, a komuś przychodzi do głowy zalać to asfaltem...

Nie dostanie mojego głosu nikt, komu podobne pomysły przychodzą do głowy.
Łysy09.10.2018, 18:26
@asdrty, umiesz tylko hejtowac? Argumentów brak?
Tylko Liszka może zmienić środowisko, które wspiera Michalską a poprzednio Watyche.
Liszka musi im bardzo wadzić, skoro wystawili przeciwko niemu dwóch zawodników.
asdrty09.10.2018, 14:22
oby liszka nigdy nie został wybrany na burmistrza !! .
Też z miasta09.10.2018, 12:11
mieścin, Paweł Liszka nie obudził się przed wyborami, tylko wykorzystał moment, którego nie wykorzystał Watycha.
Liszka na Burmistrza09.10.2018, 12:07
@Pawel, bo ten, jak go nazwałes "bankster", zrobił to czego nie zrobił obecny Burmistrz. Watycha miał czas i możliwości, by taki apel przygotować, co najmniej od momentu zaczeto głośno mówić o budowie Zakopianki do Nowego Targu, czyli co najmniej 2-4 lata, a już z pewnością od chwili, gdy została podpisana umowa na budowę Zakopianki. Zatem Paweł Liszka go wyręczył i liczę na to że wyręczy go także w Burmistrzowaniu.
Niekumate09.10.2018, 10:04
Bo reszta nie wie co jest grane Pawle/
Paweł Liszka na burmistrza!09.10.2018, 09:54
@Paweł: banksterzy to są na Wall Street, a tu jest uczciwy człowiek.

@miescon: wiedział, wiedzał, ale zanim nie podpisano umowy na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka zakopianki od Rdzawki do NT, to taki apel nie miał sensu. Oj wtedy dopiero byłoby gadanie, że wyskoczył jak Filip z konopii.

@malkontenci: Nie macie o co się przyczepić, to się przyczepiacie, że przed wyborami, że Liszka, że to, że siamto. To miał nie zgłaszać? Źle zrobił? Jak źle, to pokażcie co jest źle. A jak dobrze, to co się czepiacie? Trzeba chłopa wesprzeć, tak jak to zrobiła cała rada i pokazać, że w strategicznych celach potrafimy współpracować, a nie kłócić się o byle g...
miescon09.10.2018, 09:08
Pan Liszka obudził się tydzień przed wyborami. Do tej pory nie wiedział, że potrzebna jest południowa obwodnica. Wszystko pod publikę.
Paweł09.10.2018, 09:03
jak apelują radni to czemu znowu jest zdjęcie tego bankstera:P
Biały09.10.2018, 07:30
Piękny apel, nie mniej jednak wygląda na kiełbasę wyborczą Pana Liszki.
hpg09.10.2018, 02:04
@krokus: tak samo wieleset ludzi, a może nawet tysiąc się podpisze pod petycją o rozwiązanie problemu smrodzących i hałasujących samochodów jadących od nowej zakopianki do Białki, Bukowiny i Szczawnicy wprost pod oknami bloków przy ul. Sikorskiego i Podhalańskiej. W momencie, gdy dwupasmowa Zakopianka skończy się w NT, to ruch na w/w. miejscowości pójdzie (pojedzie) ul. Sikorskiego. Już widzę te niedzielne przejażdżki rowerowe wzdłuż sznura kopcących aut...

Droga, o realizację której zabiega p. Liszka, została umieszczona w planie zagospodarowania już wiele lat temu. Nawet sam burmistrz Watycha prowadził akcje w sprawie jej realizacji, co sam przedstawił na sesji. Ale swoim zwyczajem wykorzystał odpowiedź z ministerstwa tylko do tego, żeby pokazać mieszkańcom: "Wicie, rozumicie, my się staramy, mówimy, dzwonimy, ale góra nie da piniendzy, no to nie robimy. Stójcie dalej w korkach!".
krokus09.10.2018, 01:01
@Kazek, masz rację. I uwierz mi, dużo ludzi by Ci się podpisało pod tym protestem. Jeśli przyjdzie co do czego, to trzeba będzie pochodzić po okolicznych blokach i ludzi uświadomić, że chcą im tak ruchliwą szosę poprowadzić zaraz koło mieszkań. Do tego na terenach rekreacyjnych, gdzie całe rodziny lubią wypoczywać. Gdzie jest Strefa Relaksu, ścieżki rowerowe, ławeczki, łąki i woda. Latem przy weekendzie istne tłumy ciągną w to miejsce! Więc musi ono coś w sobie mieć. A tym czymś jest uroda niezniszczonego - jeszcze - krajobrazu, zieleń, cisza i spokój. To nie jest interes jakichś pojedynczych osób, żeby ten teren zachować od degradacji, to miejsce jest bardzo znane i lubiane wśród mieszkańców. Przyjeżdżają tu ludzie nawet z dalszych rejonów NT. To jest ważna wartość, którą my użytkujemy w celach rekreacyjnych i powinniśmy ją przekazać naszym dzieciom, żeby też mogły się nią w przyszlości cieszyć. Żeby i wnuki nasze, i kolejne pokolenia coś fajnego w tym mieście miały. Jakąś przestrzeń dla siebie. A nie tylko beton i spaliny. Trzeba zebrać podpisy i protestować! Będzie na pewno ładne kilkaset podpisów, a prawdopodobnie nawet ponad tysiąc. Trzeba bronić ostatnich zielonych terenów, jakie jeszcze mamy koło siebie. Bo tak: łąki koło Witosa - zostały całe zabetonowane marketami, łąki za Sikorskiego - to coraz większe blokowisko (na planach zagospodarowania te łąki przeznaczone są w całości pod bloki), a teraz jeszcze na ostatnich resztkach zieleni zamierzają zrobić dwupasmówkę! To ja się pytam: gdzie do jasnej ciasnej mają ludzie po pracy odpoczywać?! Wszędzie ma być tylko beton i ruchliwe drogi, smród spalin i hałas? Nawet po wybudowaniu tej szosy już rezerwat nie będzie ten sam. Będzie się niósł hałas samochodów jak jasny pieron, przecież skoro nawet zakopiankę nieźle słychac, a ta szosa ma lecieć dużo bliżej, pod samym lasem niemal... Gdzie ma człowiek z bloków wobec tego wyjść, żeby było trochę ciszy i spokoju? Nie każdy ma samochód, żeby sobie gdzieś w Gorce pojechać, co mają powiedzieć np. starsze osoby...
Panie Liszka, nie wiem co panu Nowy Targ zawinił, że chce pan tu wszystko, co piękne, poniszczyć? Najpierw pomysł z wylaniem asfaltu po całych Gorcach... Brak słów. Teraz ruchliwa szosa pod nosem mieszkańców blokowisk, tuż koło rezerwatu przyrody i nieodwracalna degradacja terenów rekreacyjnych.... Zniszczenie na zawsze krajobrazu i spokoju mieszkańców. Nie rozumiem, co takiego przykrego sie stało panu, panie Liszka, że tak pan chce to miasto zniszczyć. No chyba, że pan kocha tylko beton, asfalt i smród spalin... To proponuję może jakiś inny kierunek... np. Warszawa... i tam sie wyżywać.
handlarz09.10.2018, 00:38
liszka pokzaówki robii. Watycha nie daj im nowego targu bo znowu go zadłużą i zrujnują te podszywance. Nowym targiem zawładnie Nowa Targowica i będzie wtedy lipa...
mp08.10.2018, 23:50
Dobra zmiana widać nadciąga.Jeszcze wyborów nie ma a zmiany idą ku lepszemu.Tak sobie myślę cza dać im szansę .Liszka na Burmistrza.
mieszko08.10.2018, 23:41
@wszyscy krytycy, którzy piszą "a co robił przez 4 lata" itp.: Do momentu podpisania umowy na zaprojektowanie i wybudowanie Zakopianki do Nowego Targu taki apel nie miał merytorycznego sensu! Więc Wasza krytyka jest jak kulą w płot. Dobrze, że Paweł Liszka poruszył tę kwestię, bo już teraz trzeba kuć żelazo. A Grzegorz Watycha niech dalej śpi i otwiera muzea i patrzy na wstążki swojej wiceburmistrz.
pisior08.10.2018, 22:47
anna, sama jesteś zakompleksiona i pełna nienawiści do ludzi, którzy maja inne poglądy niż ty.
Brawo Paweł08.10.2018, 22:18
Poprzedni Apel odniósł skutek, mamy podpisaną umowę na budowę odcina zakopianki do Nowego Targu, niech ten Apel będzie równie skuteczny Trzymam kciuki!
Miastowy08.10.2018, 21:58
Chyba kogoś poroniło żeby w tamtym miejscu drogę budować. Jeden z najlepszych terenów rekreacyjnych w NT.
stasek08.10.2018, 21:33
nie wiem czemu ale jak widzę pana radnego liszkę po pracy przeglądając internet to zaraz muszę miniumum 4 piwa wypić żeby zapomnieć jak 4 lata temu razem z Fryźlewiczem odwalali szopkę i psuje mi cały wieczór . Kiedyś to się skończy alkoholizmem .
anna08.10.2018, 21:33
Ja nie chcę pisowskiego Nowego Targu. Nie chcę kłamstw i chorych ambicji zakompleksionych ludzi
Loko08.10.2018, 21:12
Zeby obwodnica poludniowa w ciagu DK49 mogla powstac to jeszcze sporo trzeba zrobic. Jedynie co jest zrobione to jest pozostawiona rezerwa w planie zagospodarowania przestrzenego. Wedlug mnie trzeba bedzie zmienic jej przebieg. Ten plan byl tworzony jak nie bylo kladki nad dunajcem i strefy relaksu. Do powstania drogi jeszcze daleka droga. Trzeba zrobic STES, potem uzyskac DSU, KP a pozniej projekt i budowa. Nie bedzie to tania budowa. Za te 3 km wyjdzie ponad 100 mln. To bedzie spory most w terenie zalewowym. Do tego od wezla NT poludnie tez trzeba bedzie wyjsc na wiadukcie. Czesciowo przebieg tej trasy to 2x2. Bez akceptacji wstepnej ministerstwa sie nie obejdzie. Przygotowanie samej dokumentacji zajmie 3 lata jak nie bedzie protestow.
katarzyna08.10.2018, 21:05
Paweł zawsze był profesjonalny. zawsze brał czynny udział w sesjach , a nie to co prezentują sobą inni radni - prawie śpią i czekają tylko na koniec. Nie widzą potrzeb w mieście. nawet dobrego wrażenia nie robią. Takich niektórych mieliśmy radnych. Oby to sie zmieniło.
Czynny wyborca08.10.2018, 20:48
Pan Liszka jest jak najbardziej rzetelny i kompetentny. Zawsze konkretne i merytoryczne pytania zadaje i zawsze merytorycznie odpowiada na zadane. W przeciwieństwie do pana Watychy, który krąży z odpowiedziami gdzieś w przestrzeni , a nie wie co konkretnie odpowiedzieć - przykład - jednoosobowa debata.
Marian G08.10.2018, 20:45
Niewielu jest kompetentnych radnych - sa bo sa , bo wychodzili. Oprócz rzeczy tu i teraz i lodowiska to sa pozostałe - własnie jak ta obwodnica - , żeby miasto mogło sie rozwijać i żeby odciążyć miasto z tych korków. Trzeba działać - Pan Paweł Liszka odpowiedni kandydat na Burmistrza.
Zenek08.10.2018, 20:42
Koniecznie i to jak najszybciej trzeba zrobić ta drogę. panie Pawle tak trzymać.
Agnieszka08.10.2018, 20:40
Super. panie Liszka trzeba o to zadbać. Bardzo dobrze, że Pan ten problem poruszył.
nowotarzan08.10.2018, 20:25
znowu garniturek i czerwony krawat Panie Liszka zejdz pan z oczu na wieki wieków amen. CO PAN ZA BZDURY BREDZISZ toż to już dawno zatwierdzone chyba się obudziłeś pan co nie
TUSK WRACAJ KACZKI NADLATUJA08.10.2018, 19:32
Ej Liszka niezły z Ciebie model,tak jak ten caly Pis!Komuna wraca!!!!
miki08.10.2018, 18:53
Brawo, Panie LISZKA! Konkretnie i profesjonalnie. Szkoda, że burmistrz o tym nie pomyślał, tylko musiała zająć się tym Rada.
czyżby08.10.2018, 18:44
hokeista, nie bredź, jak nie wiesz o chodzi. Zaraz pewnie napiszesz ze MF już ją zatwierdził a GW wybudował. I pewnie już nią jeździmy.
A jak zakopianka dojdzie do Miasta to przez Ludźmierską i Aleje nie przejedziesz.
Każde działanie za tą obwodnicą jest dobre i ważne. Za zakopianka ile lat chodzili rożni ważni z Podhala, w końcu ruszyło to może i to ruszy przy okazji zakopianki.
Liszka ma racje, że przygotował apel. W przyszłym roku wybory parlamentarne, jak chcą co niektórzy reelekcji to niech pochodzą po gabinetach w Warszawie.
drugi hokeista08.10.2018, 18:37
@ hokeista : to nie ciebie kiedyś na hali trafił krążek w głowę? Tak pieprzysz jakby to ciebie trafiła GUMA . LEPIEJ SIĘ IDŹ lecz , bo to może być wstrząśnięcie mózgu .
MIŁOŚNIK LOTNISKA08.10.2018, 18:34
Absolutnie nie w tym miejscu!
8.908.10.2018, 18:30
Liszka już wrednie postępuje, na pokaz, i chwyta się czegokolwiek by "zadziałać" przed wyborami, ale my wiemy jaki on jest nierzetelny.
hokeista08.10.2018, 16:45
Panie Liszka przestan sie Pan osmieszac radze sie poradzic PanaMF aniebredzic glupot obwodnica dawno zatwierdzona co za nowosc??????
Kazek08.10.2018, 16:38
Ta obwodnica zniszczy nowo wybudowana strefe relaxu. Ona leci bardzo blisko kladki pieszo-rowerowej. Mozecie sobie sprawdzic w planach zagospodarowania przestrzennego dostepnych w sieci. Ta droga jest planowana w zlym mejscu. Sam zloze protest jak wydadza DSU.
Patrzę08.10.2018, 15:40
Burmistrz, nawet i tego nie wymyślił, tak był zaabsorbowany wstążkami Wice.
oskar5108.10.2018, 15:40
Dobrze że chociaż teraz sobie Liszka przypomniał o tej sprawie , a swoją drogą gdzie przez 4 lata byli radni z platformy na czele z przewodniczącym ?????
Anatol08.10.2018, 15:37
teraz Liszka sie uaktywnia? Powienien do swoich wladz PIS iść z apelem a nie próbować kampanię robić.
Dodik08.10.2018, 15:31
Teraz ? A gdzie był przez 4 lata.
kuba08.10.2018, 15:22
a skąd p.Liszka wie co będą popierali nowi radni ????
TAAAKiiii pewny ??? oby się nie zdziwił.
Loko08.10.2018, 15:13
Tak naprawde to wczesniej ta inwestycja nie miala sensu. Dopiero po decyzji o budowie DK47 mozna rozmawiac o laczniku. Tylko teraz jest maly problem. Ta droga w planie zagospodarowania leci bardzo blisko nowopowstalej strefy relaxu. Leci nad obecna kladka i raczej ciezko bedzie jej uzyskac DSU. Raczej trzeba bedzie wytypowac nowy slad dla niej. Dobrze ze cos o yym mowia to moze minister uwzgleni ta obwodnice w nowym budzecie unijnym.
Zośka08.10.2018, 14:50
Litości. Panie Liszka, drodzy Radni - wasza wiedza powala na kolana aż chce się wyć!
Spieszę z informacją, że:
- 19 września 2018 r.Przedsiębiorstw Usług Technicznych Intercor podpisało umowę na budowę drogi krajowej nr 47 Rdzawka ? Nowy Targ.
- obwodnica omijająca wsie Waksmund, Ostrowsko i Łopuszną będzie wedle umowy gotowa do końca 2019 roku.
- teren pod drogę obwodnicy o którą teraz prosicie - sami zaoraliście blokami (gdzie wasz plan zagospodarowania przestrzennego?) oraz ścieżkami rowerowymi... zamykając realność rozbudowy ul. Sikorskiego jako ewentualnej obwodnicy...
Brawo!
Teraz robienie z Sikorskiego obwodnicy to już tylko w kategorii żartów można rozpatrywać...

Na szczęście wybory już niedługo....
mieszkaniec08.10.2018, 14:39
Cały Liszka, cały PiS. Działanie pod publiczkę. Żenada. Niech jeszcze zaapeluje o przyłączenie Nowego Targu do "Bawarii Podkarpackiej", gdzie, jak powiedział jego ukochany wódz Kaczyński - zbudujecie nowy Dubaj.
haha08.10.2018, 14:26
teraz nagle apel sobie Liszka wymyslil....ciekawe czemu?
ja08.10.2018, 14:26
a gdzie był pan liszka 4 lata temu??? co teraz go tak zainteresowała obwodnica ? wybory idą ?
k08.10.2018, 14:22
Bu ha ha ha. Cały rok pierdzą w s......w stołki. A teraz apelują? Wybory czyja to apelują! słów brak
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl