17.10.2018, 21:30 | czytano: 8904

Uroczyste otwarcie kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie (zdjecia)

Fot. Piotr Korczak
W Chochołowie oficjalnie otwarto i poświęcono kompleks skoczni narciarskich dla dzieci HS16 i HS30. Pierwsze skoki oddali młodzi skoczkowie klubu KS "Chochołów", którzy będą ich gospodarzami.
- Ten pomysł, który przyszedł do ministerstwa z Czarnego Dunajca, bardzo nam się spodobał, bo uważamy, że nie ma nic lepszego, jak budowa małych obiektów sportowych dla dzieciaków. Kiedyś przecież wyrosną z nich prawdziwi mistrzowie. Naszym marzeniem jest, żeby w każdej tatrzańskiej gminie był taki kompleks małych skoczni narciarskich - mówił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. Resort sportu dofinansował budowę obiektu, który został postawiony na zlecenie Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu. - Chcąc mieć następców Kamila czy Adama, musimy stawiać na dzieci, musi ich skakać tysiące, żeby łatwej było wychować mistrza. Przecież skoki to nasz narodowy sport zimowy - dodał wiceminister.
- Rozwój sportowy dzieci to jeden z naszych najważniejszych celów. Powstało u nas wiele obiektów sportowych, hale, orliki, boiska, lodowisko, trasy i rowery. Ale jest sport, w którym gmina ma bogate tradycje, i który w Chochołowie i innych miejscowościach uprawiały gromady dzieci - to skoki narciarskie czy kombinacja norweska. Wychowali się tutaj reprezentanci kraju, uczestnicy mistrzostw świata i olimpiad, trenerzy kadr narodowych - mówił wójt Józef Babicz. Wspomniał takie postacie jak Tadeusz Bafia, Bogdan Papierz, Kazimierz Bafia, Robert Mateja, Maciej Maciusiak, Wojciech Topór. - Niestety nasze małe skocznie podupadły, poszły w zapomnienie. A przecież nasi wspaniali mistrzowie Kamil Stoch i Adam Małych stale powtarzają, że trzeba odbudować i uruchamiać małe skocznie dla dzieci, że nie można dać się uśpić sukcesowi. Jako wójt uznałem, że nie można zaprzepaścić naszych tradycji, tego co stworzyli nasi mistrzowi. Sport jest dzisiaj potrzeby dzieciom jak nigdy - dodał.

Zdaniem Adama Małysza, takie nowoczesne obiekty przyciągają dzieci i młodzież do skoków narciarskich. - Te dzieci dzięki temu znów ciągnie do tego sportu - podkreślił.

W uroczystościach wzięli udział m.in. wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, były skoczek narciarski Adam Małysz, posłanka Anna Paluch i poseł Wiesław Janczyk, wójt gminy Czarny Dunajec, która wybudowała skocznie, Józef Babicz, starosta Krzysztof Faber, a także duchowi, samorządowcy oraz działacze sportowi.

Obiekt wybudowała firma Wolski z Kluszkowiec, która wcześniej była odpowiedzialna m.in. za modernizację Wielkiej Krokwi. Inwestycja kosztowała prawie 6 milionów złotych.

r/pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
got21.10.2018, 23:50
A w Nowym Targu na Zadziale były trzy skocznie - jeszcze 25 lat temu można było na tej najmniejszej skakać (największa 50-tka). Sprzedano grunt - pozwolono na budowę domów poniżej i jak to sie mówi po ptokach!
mieszkaniec gminy19.10.2018, 11:07
do : aha
Akurat piję wodę z wodociągu gminnego i jestem wdzięczny obecnemu Wójtowi za wybudowanie nowego, nowoczesnego ujęcia wody i śmiem twierdzić, że ta woda jest lepszej jakości jak z niektórych studni. Niestety poprzednicy nie byli chętni dawniej zająć się wodociągiem. Wtedy pewnie woda ci smakowała. A co się tyczy spraw finansowych lodowiska, to odsyłam cię do księgowości, tam napewno uzyskasz wiarygodne informacje ile się zarabia na lodowisku. Ale myślę, że nie sprawdzisz tych informacji bo do ciebie bardziej przemawia to co wygłasza totalna opozycja, czyli fałszywe informacje. I jeszcze jedno - broń Boże nie namawiam, kto i na kogo powinien głosować, jest demokracja i to szanuję. Każdy wybierze tak, jak mu rozum podpowiada.
aha18.10.2018, 23:22
do: mieszkaniec gminy

Mówisz "Twierdzę, że i ta skocznia będzie przynosić zyski". Chyba za dużo wypiłeś wody z wodociągu Czarno-Dunajeckiego! Co przynosi zyski dla szkoły? Gdzie jest rozliczenie za lodowisko? To samo będzie ze skocznią.
Hanka18.10.2018, 21:08
Gabryś postawiył na swoim ....a długi co tam długi śkocnia jes
Bańdi18.10.2018, 17:58
Coś pięknego...
mieszkaniec gminy18.10.2018, 16:17
Szanowni Państwo, dało się ? - dało. Trzeba tylko mieć takiego Wójta, który z pełną determinacją zmierza do wybranego celu. Wielkie gratulacje Panie Wójcie. A dla wszystkich, którzy tak zaciekle obrażają wójta za ten obiekt, że jest niepotrzebny i bezsensowny, chciałbym przypomnieć budowę lodowiska w Czarnym Dunajcu, na którą też wylewaliście hektolitry pomyj, i cooo ? lodowisko jest hitem naszej gminy, cieszą się zarówno młodzi jak i starsi a w dodatku przynosi zyski dla szkoły. Twierdzę, że i ta skocznia będzie przynosić zyski, jak chociażby ujawnianie talentów skoków narciarskich oraz finansowe z udostępniania tego obiektu dla chętnych spoza terenu naszej gminy.
lol18.10.2018, 08:45
Brawa dla Pana Sołtysa,jest Pan Gość
dziadek18.10.2018, 08:38
Ale jaja Babicz wybudował, a teraz PiS świętuje budowę.
ww18.10.2018, 08:06
Jaki wkład ma ta pani, byle zawsze się wkręcić do zdjęcia.
Tej pani już dziękujemy, niech spływa Dunajcem razem
z sołysową.
ObserwatoR18.10.2018, 07:32
a Małysz to już może bez czapki Red Bulla?
ObserwatoR18.10.2018, 07:28
a ten KLER najmasywniejszy
fya18.10.2018, 00:13
Burza w szklance wody! Ile długu ma Gmina Czarny Dunajec? Czy remizy przejęte przez gminę są używane na zabezpieczenie pożyczek? Po co PiS wystawia kandydata jeżeli dziadek jest taki dobry? To wszystko pic na wodę!
Pamietamy historie PKL17.10.2018, 22:28
Pani Paluch nigdy nie zapomnimy udziału w sprzedaży PKL więc niech się już schowa bo nie chcemy za chwilę odkupywać naszych skoczni od jakiejś firmy z zagranicy.Pani Paluch to jedyne co to potrafi to sprzedawać dobro narodowe obcokrajowcom
jan z czornego dunajca17.10.2018, 22:20
W czasie czytania tego artykułu wyświetla się postać kandydata na wójta,przeciwnego tej budowie.O ironio losu jak tu teraz spojrzeć w lustro i ludziom w oczy.
mieszkaniec Cz. D17.10.2018, 21:47
A wójt załatwił już dobrą niezatruta wodę w gminie na wybory ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl