15.11.2018, 13:10 | czytano: 7776

30-latek aresztowany za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym

Fot. KPP Zakopane
Do wypadku doszło 12 listopada nad ranem w Kościelisku. Kierowca samochodu BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowo-kamienny murek. Poważanie ranna została 24-letnia pasażerka. Kierowca był nietrzeźwy. Po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.
- W początkowej fazie czynności wykonywanych w związku ze zdarzeniem, istniały wątpliwości co do osoby prowadzącej samochód. Ostatecznie ustalono, że kierującym był 30- latek bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu około ponad 1 promil alkoholu, został przez policjantów zatrzymany – informuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Samochód został zabezpieczony celem wykonania szczegółowych oględzin.
Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec kierowcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku, w wyniku którego inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Z kolei prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl