03.12.2018, 12:17 | czytano: 5452

Nowy Targ: bilety MZK można już kupić w telefonie i za złotówkę

Bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Nowym Targu można już kupować za pomocą mPay - darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Do końca roku pasażerowie korzystający z tego rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena wybranych biletów wynosi tylko 1 zł.
W Nowym Targu aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych hybrydowych (60 min) oraz 180-miutowych, których ceny są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki trwającej do końca roku promocji pasażerowie mogą jednak liczyć na dodatkowe oszczędności i kupować wybrane bilety za symboliczną złotówkę. Jedynym warunkiem jest korzystanie z aplikacji i dokonywanie zakupu przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass. Celem akcji, którą mPay organizuje wspólnie z Mastercard jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.
Promocją objęte są bilety MZK Nowy Targ, których standardowa cena nie przekracza 3 zł. W czasie trwania akcji organizatorzy pokrywają różnicę w cenie biletów, przy czym suma rabatów przeznaczonych na każdego uczestnika wynosi maksymalnie 15 zł. Z promocji mogą korzystać posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych, nie tylko Mastercard.

Pasażerowie, którzy nie posiadają karty płatniczej lub nie chcą korzystać z niej w aplikacji również mogą kupować mobilne bilety. W tym celu należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego.

Jak kupować bilety za 1 zł?

Wystarczy uruchomić mPay w komórce, dotknąć kafelka „Bilety” i z listy miast wybrać Nowy Targ. W kolejnych krokach należy wybrać potrzebny bilet i jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. „mPay Wallet”. Do sfinalizowania zakupu wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Innym sposobem jest skorzystanie z opcji „Masterpass portfel elektroniczny” i dokonanie płatności za pomocą dowolnego portfela, np. „Masterpass by Mastercard”.

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Jak podłączyć kartę płatniczą?
Kartę płatniczą można zarejestrować m.in z poziomu aplikacji mPay w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Środki płatnicze”, dotknąć ikony karty i wypełnić formularz potrzebnymi danymi. W podobny sposób kartę można dodać po zalogowaniu się na stronie www.mpay.pl.

Jak pobrać aplikację mPay?

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
as05.12.2018, 15:57
Działa również w IMKA , na win.phone
blokówka04.12.2018, 06:57
Załadowałam apke, kupiłam bilet, wszysto super działa i juz miałam z radości podskoczyc, kiedy uświadomiłam sobie, ze o 16.00 koncze prace i nie mam czym wrócic z Kokoszkowa. Pomijam, ze na 8.00 zerówka tez nie dojeżdża zazwyczaj. Znowu trzeba zatankowac do pełna i potem blkowac mały parking.... do przemyslenia, pozdrawiam.
Gryzli03.12.2018, 17:49
Teraz czas na nowy rozkład jazdy i sensownie ułożone linie. Pasuje też dodać MZK do jakdojade
mały joe03.12.2018, 16:51
A jak sie telefon rozładuje, a tu kontrola biletów? :-)
Cebulak Janusz03.12.2018, 13:47
Czyli jak chce dojechać na Osiedle Nowe z rynku, to zamiast 3zł normalnie, w promocji można zacebulić bilet za 1zł, tak?
as03.12.2018, 13:39
Dziala na win.phone
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl