23.01.2019, 18:34 | czytano: 4063

Miliony dla Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

Fot. UMWM
Placówka w najbliższych latach otrzyma ponad 5 milionów złotych m.in. na generalny remont i termomodernizację szkolnego internatu. Informację o przyznanych środkach zarząd województwa małopolskiego przekazał dyrekcji w czasie wizyty w szkole.
Pierwotnie w budżecie województwa na 2019 rok nie było kwoty zarezerwowanej na inwestycje w ZSMS. Zarząd województwa w ubiegłym tygodniu przyjął autopoprawkę, która umożliwia przeznaczenie środków na dalsze remonty w placówce. W tym roku szkoła otrzyma 2 miliony złotych, a w kolejnym 2020, ponad 3 miliony złotych z czego 1 milion złotych będzie pochodzić z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Informację o zmianach w budżecie zarząd województwa małopolskiego: marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz oraz członek zarządu Anna Pieczarka przekazali osobiście. Zarząd województwa odwiedził szkołę (instytucja województwa małopolskiego) w czasie trwania Pucharu Świata w Zakopanem.

Dzięki przyznanym środkom szkoła będzie mogła rozpocząć m.in. remont i termomodernizację internatu Przewidywane są roboty remontowo-adaptacyjne, wymiana stolarki wewnętrznej, wykończenie ścian, sufitów i posadzek, wymiana elewacji (termomodernizacja), wymianę instalacji wod.-kan. i c.o., montaż kotłów c.o., zasobnika c.w.u. i komina, wykonanie dźwigu osobowego, wykonanie wentylacji i klimatyzacji, wymianę instalacji elektrycznej, instalacji odgromowej, instalacji okablowania strukturalnego, instalacji p.poż, instalacji teletechnicznej oraz odwodnienie budynku.

Dyrekcja szkoły zamierza również wyremontować budynek mieszkalno-gospodarczy oraz wiatę na składowanie i segregację odpadów.

Warto dodać, że w 2017 roku oddano do użytku uczniów i nauczycieli nową halę sportową oraz część dydaktyczną z zapleczem sportowym , których budowę sfinansowano z budżetu województwa (9 mln. zł) oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (5 mln. zł).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kolo24.01.2019, 10:10
brawo Dawid tak trzymać
Tina24.01.2019, 09:25
Ja uważam że najpierw dobrze by było ten smog ogarnąć a potem wydawać miliony na to żeby wychować następców mistrzów
r.24.01.2019, 08:00
@ocenka z Krakowa
Tą szkołą zarządza Urząd Marszałkowski z Krakowa, więc to nie rozdawnictwo, tylko konieczny remont własnej jednostki...
ocenka z Krakowa23.01.2019, 20:57
bez sensu ...
brakuje pieniędzy na szkoły a tu takie głupie rozdawnictwo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl