01.03.2019, 15:18 | czytano: 4714

Taksówkarze odpierają zarzuty: "Oskarżenia są nieprawdziwe, a problemem są samochody stojące na zakazie"

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, omawiany był wniosek mieszkańca miasta dotyczący "stworzenia możliwości prawnego zatrzymywania się dostawców do sklepów przy ul. Św. Katarzyny". Wnioskodawca skarżył się na zmienioną niedawno organizację ruchu oraz na nieżyczliwe zachowania taksówkarzy.
Pisaliśmy o tym w artykule "Taksówkarze kontra dostawcy. Spór o miejsca dla samochodów przy ul. św. Katarzyny".
Dziś głos zabrali taksówkarze, którzy napisali list otwarty do władz Miasta - burmistrza oraz Rady. Podkreślają przede wszystkim, że "oskarżenia dotyczące taksówkarzy są nieprawdziwe".

W piśmie czytamy: "Zarzut jest niezgodny z prawdą, ponieważ pozwalamy zaparkować i wyładować dostawcom towar. Jeśli ktoś kiedyś zatrąbił na kierowców- dostawców i nie ustąpił miejsca, to musiała to być jednorazowa sytuacja.

Problemem tutaj są pojazdy zaparkowane na zakazie, a są to samochody właścicieli sklepów. Skoro właściciele sklepów zostawiają samochody na zakazie, to dlaczego jako problem wskazani są taksówkarze i dlaczego zarzuty są kierowane w naszą stronę?

Proponujemy, by pod znakiem zakazu dołączyć tabliczkę "nie dotyczy zaopatrzenia", co powinno rozwiązać problem. Apelujemy, żeby policja zainteresowała się samochodami stojącymi na zakazie, jak i również na postoju taxi - bo to stanowi problem - a nie samymi kierowcami taxi" - piszą kierowcy zrzeszeni w korporacji taksówkarskiej.
W piśmie, które trafić ma to Urzędu Miasta taksówkarze proszą także o "rozwianie wątpliwości co do legalności postoju taxi przy galerii Dekada. Stoją tam taksówki, które opłaciły sobie postój. Chcemy się dowiedzieć, czy taki postój jest legalny. Przecież nieopodal znajduje się postój dla wszystkich taxi. Prosimy o wyjaśnienie tego" - czytamy w przesłanym nam liście.

s/
zobacz także
komentarze
Gazda06.03.2019, 12:22
A postój dorożek gdzie jest ? Zagwarantowany nie zwyczajem a prawem? Miasta, za chwilę bedzie i powinien być ten zawód sprawowany, co koń ze sra? Ale nie śmierdzi tak jak po psach, w Zakopcu sa, a w Mieście ni ma , bo co ?????
Obserwator03.03.2019, 19:10
Do maczek tak masz racje jestem za zwolnieniem z podatku te sklepy co sa koło postoju taxi.Ale nie za podatkiem dla taxi to by zniszczyło Taxi,mysle ze ten rodzaj działalności też jest potrzebny i też płacą podatki.
maczek03.03.2019, 08:52
do Obserwator taxi - właściciele sklepów czy innych działalności płacą za 80 m2 płacą ok 2000 zł podatku a Miasto jest zobowiązane do ułatwienia działalności a nie przeszkadzania .
Apelują do Urzędu Miasta żeby nałożył opłatę 1000 zł na miesiąc za 1 miejsce postojowe dla TAXI .
Aktualnie jest dyskryminacja panowie taksówkarze za nic nie płacą a inni muszą płacić podatki w swoich lokalach.
A może by tak Urząd zwolnił z podatku od działalności gospodarczej lokale przy postojach taxi bo tracą klientów nikt nie che być obserwowany i inwigilowany - może by wyrównało straty.
klientka02.03.2019, 17:11
Nie można wszystkich pakować do jednego worka. Owszem może nie każdy jest spokojny, ale nie oznacza to, że wszyscy są tacy sami. A poza tym, najlepiej jest źle mówić na wszystkich i wyolbrzymiać sytuację. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że nieraz każdy by chciał by taksówka pod nos przyjechała, a taksówkarze się starają chociaż nie wszędzie jest łatwo się zatrzymać. Każdy niech zajmie się poprawą siebie, a nie ocenianiem innych publicznie. Jestem zadowoloną klientką, może akurat zawsze trafiam na dobrych ludzi. A z tego co widzę większość narzeka na te starsze osoby, a jest sporo w miarę młodych solidnych taksówkarzy.
Pozdrawiam. Więcej pokory i luzu życzę.
Obserwator02.03.2019, 16:13
Brawo taxi jeden uczciwy komentarz zgadzam się z tobą są ludzie spoko jak i chamy w tym ataku na taksówkarzy dopatruję sie innego dna. Własciciele sklepów po prostu chcieliby mieć parkingi przed sklepem dla siebie.Pozdrawiam
maczek02.03.2019, 15:39
Do mieszkańca -- świętą prawda coś napisał po prostu panowie na włościach nawet mają pretensje do urzędu że nikt im nie sprząta stanowiska pracy.
Może ktoś poda podstawę prawną że miasto ma im dać bzpłatnie postój.
Igor02.03.2019, 14:39
Zapraszam na postój koło dekady tam dopiero pazerność i chamstwo pytam gościa ile za kurs na os Nowe odpowiada 15 zł a gdy dotarłem do celu 25 zł a ile się nasłuchałem jakie ZUS płacą itd jakby pretensje do mnie miał dodam że taksówkarz na emeryturze niesamowity egoista obiecuję 15 bierze 25 pozwolę sobie dodać że ani korków nie było droga pusta, dlatego wolę iść do rynku i mam dużo niższą cenę oczywiście tylko u niektórych taksówkarzy reszta to aptekarz.
Mieszkaniec02.03.2019, 12:52
Jako mieszkaniec Św. Katarzyny mogę bardzo wiele powiedzieć o ogólnym zachowaniu i kulturze stojących tam taksówkarzy.
Trzepanie brudnych wycieraczek na ulice, wyrzucanie petów po papierosach po chodnikach i drodze, notoryczne przegadywanie między sobą i przeklinanie na "cały regulator", obsiadanie schodów przy witrynach i wejściach do sklepów- co wiąże się z odstraszaniem klientów, stawanie na środku drogi za przejściem dla pieszych i pod tablicą ogłoszeń na zakręcie co bardzo utrudnia przejazd ulicą Kościelną (więc wcale nie stoją tylko w miejscach dla siebie wyznaczonych). Najgorsze - notorycznie oddają mocz między samochodami zaparkowanymi vis a vis dzwonnicy lub bezpośrednio na budynek w którym znajduje się pasmanteria od strony Kościelnej, robią to też na podwórku koło domu należącego do Parafii. To obrzydliwe i niecywilizowane, a my nie dość, że musimy na to patrzeć, to musimy jeszcze znosić. Kłótnie i wyzwiska z dostawcami i przypadkowymi ludźmi są na porządku dziennym (niech się Panowie nie upokarzają kłamiąc w żywe oczy, że tego nie robicie, bo każdy to widzi i słyszy). Nie płacą miastu za to, że stoją i zajmują pas na jezdni, robią chlew, bluzgają przekleństwami i czują się jak królowie ulicy(fakt może nie wszyscy, ale taki Panowie niestety tworzycie ogółem obrazek). Człowiek, który prowadzi działalność gospodarczą, nie dość, że płaci podatek od nieruchomości, podatek dochodowy, to jeszcze sprząta chodnik, który należy do miasta, bo musi to robić. A oni co?!?! Gdzie tu sprawiedliwość.
Ida02.03.2019, 11:02
Ja zawsze jak biorę kurs to z rynku panowie nie wszyscy są źli dwóch gości starszych jest spoko i nie kroją jak za zboże w sumie jest ich trzech jak ich nie ma na postoju to czekam na nich bo wiem za ile pojadę hehe no i liczy się jeszcze podejście do klienta są życzliwi nie mówiąc o innych stojących na postoju jak przechodzisz to patrzą nachylają się żeby tylko klient wsiadł pazerni i nie przyjemnie i to pewnie o nich mowa w artykułach na Podhalu 24
Ozo02.03.2019, 10:36
POLECAM KURS TAKSÓWKĄ /.../

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
miś02.03.2019, 09:44
powinni / taxi/ jeżdzić w krawatach..bo tacy sa mniej awanturujący sie...
com02.03.2019, 09:29
Może dołóżmy do tych wszystkich informacji tą o taksówkarzach stojących na przejściach dla pieszych, na skrzyżowaniu, na chodniku koło kościoła - byle być bliżej "klienta".
Taxi02.03.2019, 01:14
Czepiliście się tych Taxi.To gdzie mają stać pytam?Przecież jest tam znak taxi z przodu przy sklepie glamour a drugi na końcu przy Borzęckich.Pytam co my jesteśmy winni calej sytuacji.Na cały, świecie są miejsca dla taxi wyznaczone w każdym miescie tylko tutaj zaczyna się jakiś problem.Po to jest to miejsce żeby taksówka na nim stala,a nie inny samochód chyba logiczne.Czemu nikt nie zajmie się samochodami stającymi na zakazie po lewej stronie tylko czepiacie się taksówek?prawda jet taka ,że jak wjedzie dostawa na postój to nie mieścimy się i to my wtedy musimy wjeżdzać na miejsce nieooznaczone.Pod sklep Borzęckich tam ,koło wjazdu na tyły restauracji włoskiej co tez stwarza zagrożenie po cofają tam samochody z dostawa co też moze skutkować kolizją.Nie mówie ,że jesteśmy idealni są wśród nas chamy niekulturalne zreszta gdzie ich nie ma w dzisiejszym świecie ale o nie powód żeby wszystkich do jednego wora wkładać.Klepiecie jacy to są taksówkarze zli ,rozumiem to są chamscy nie umieją się zachować nie mówie tu o wszystkich,ale o klientach tez nie można dobrego słowa powiedzieć też są coraz gorsi coraz bardziej aroganccy i to na trzezwo .Pamiętajcie ,że takie zachowanie chamskie też wynika z obcowania z wieloma różnymi ludzmi nie da rady być usmiechnietym i miłym dla każdego tym bardziej ,że ludzie też mają swoje fochy i widzi mi sie bez uzasadnionego powodu.Pamiętajcie ,że jesteśmy też dla was o każdej porze dnia i nocy przez cały rok niezależnie od pogody więc o co macie do nas pretensje?Jak kończycie grilla u znajomych dzwonicie po taxi,trzeba odpalić auto od kabla tak samo,wypuszczą w nocy kogoś ze szpitala tak samo po taxi,trzeba przywiezć alkohol ,albo jedzenie tak samo,zrobić wam zakupy również .Psioczycie na nas na każdym kroku ,traktujece jak zlo konieczne ,wyjdzie dwa złote za dużo bo był korek macie pretensje ,że za dużo.Też jesteśmy ludzmi chamy są w każdym miejscu pracy w zakładach ,fabrykach ,firmach przedsiębiorstwach a nie tylko pośród taksiarzy,i to powiedziałbym,że jeszcze większe bo każdy boi się o swój stołek to ludzie wtedy są zdolni do wszystkiego.Czego nam bronicie tam stać.Przecież tam też przychodzą klienci.Czmu nikt nie czepi się aut stojących na koscielnej na chodniku albo tych na zakazie .Tylko taxi stojących w miejscu wyznaczonym do tego?Takie rzeczy to tylko w Polsce. nigdzie .Jak coś to mieć sobie do tego pretensje kto to wyznaczył a nie do szaraka z postoju.
miescon01.03.2019, 21:44
A mnie tych taksówkarzy po prostu żal. Chłopy głodowe emerytury mundurowe biorą, to mus jest dorobić. Pewnie niejeden "choruje" psychicznie by dostać 15% dodatkowo. Całe życie wydawali komendy to trudno na starość grzecznie do innego człowieka.

Kto wie ilu z nich dostało niższe emerytury w związku z dezubekizacją, na tych uważałbym najbardziej. W powiązaniu z "chorobą" mogą być naprawdę niemili.
anty złotówa01.03.2019, 21:32
powinni placic za miejsca postojowe bo czerpia z nich korzyść a po drugie nie raz widziałem jak krzycza na ludzi którzy nawet silnika nie zgasili bo podjechali po kogos kto tam na nich czekal. niech płacą za miejsca postojowe tak jak każdy z nas
Mieszkaniec N.T01.03.2019, 21:04
Niech się zajmą taksówkarzami bo stoją tymi autami nawet pod tablicą z ogłoszeniami na zakręcie i jak czasem obok nich przejechac bo stoją jak święte krowy,a cywilizowanym obywatel jak by tak zostawił auto to odrazu Policja. Zero kultury Ci panowie mają!!!
alik01.03.2019, 19:38
Przecież taxi ma swoje centrale i radia CB to nie musza zajmować miejsc parkingowych. Niech stoją w swoich miejscach zamieszkania. Zlecenie przyjmą droga radiową.
Ola01.03.2019, 18:50
Proste pytanie płaca czy nie płaca podatku i dzierżawy ulicy czy pl. Evry. Za kawałek na tablicy ogłoszeń wytransferowanej do firmy przez miasto trzeba płacić. Płac i ile płaca.
miejski01.03.2019, 18:50
Ehh szkoda, że w Nowym Targu nie funkcjonuje UBER. Było by taniej, bardziej funkcjonalnie i dużo wyższy poziom nie tylko obsługi ale i kultury.
podhale(k)01.03.2019, 18:27
A ja chciałbym poruszyć jeszcze kwestie stref (1 - na terenie miasta i 2 - poza terenem miasta) w Nowym Targu - czy takowe w ogóle są? Niejednokrotnie muszę się kłócić z taksówkarzami jadąc Kowańcem jak widzę taryfę III lub IV na taksometrze (taryfa III i IV obowiązuje odpowiednio poza granicami miasta tj. w strefie 2) . Nie ma żadnego oznakowania, a hasło że "zwyczajowo jest przyjęte - od ekonomika jest 2 strefa" mnie bardzo denerwuje (lekko powiedziawszy). Nowy Targ jako miasto (wraz z Kowańcem, a także osiedlami za ul. Kowaniec) jest cale w strefie"1" i uważam, że takie stawianie sprawy przez taksówkarzy jest po prostu oszustwem.
Diana01.03.2019, 18:03
Niektórzy taksówkarze stojący na ul św katarzyny mają charakter nie ma co i psują reputację innym taksówkarzą. A przegadywanie to nie raz słyszałam między nimi jak przechodziłam a co dopiero jak obce auto wjechało!!!!!!!!!
zibi01.03.2019, 16:51
"postoju taxi przy galerii Dekada. Stoją tam taksówki, które opłaciły sobie postój. Chcemy się dowiedzieć, czy taki postój jest legalny"
Takie powinny postoje .
Wyrzucić z ulic bo inni płacą podatki a TAKSWKARZE żerują nie płacąc nic bo miasto ma im dać wszystko.
/.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
ORMOuber01.03.2019, 16:30
Wicek, popieram w stu procentach co napisałeś.Rzeczywiście jest to prawda i powinno być tak jak na wolnym rynku.
Dekada01.03.2019, 16:09
Jeżeli chodzi o Dekadę to niestety tam jest właścicielem ktoś inny i jest to teren prywatny.Wykupić sobie może każdy,nie lamentować.
taxi01.03.2019, 16:03
witam dlatego piszemy ze zdarzaja sie jednostkowe przypadki nie piszemy za wszystkich taks?wkarzy tylko za uczciwych milych i rzetelnych tacy też są Nowym Targu
wicek01.03.2019, 16:00
Proponuję żeby urzędnicy wzięli taksówkarzy pod swoje miejsca zamieszkania i dyskusja taksówkarzy będzie na temat po co przyszedł co załatwił ile zarobił bowiem taksówkarze obserwują plotkują co gdzie kiedy wszystko wiedzą o mieszkańcach pod którymi mają postoje.
Taxi to komunikacja luksusowa dlaczego nie płacą dzierżawy od zajmowanych pasów ruchu a przedsiębiorca musi grubą kasę płacić podatku od zajmowanej powierzchni a oni to nietykalni .
Zlikwidować wszystkie postoje z dróg publicznych a taksówkarze niech wynajmują tereny i płacą za postój .
Na lotniskach galeriach płacą za teren z jakiej racji miasto daje gratisowo tereny postojowe .
Mieszkaniec01.03.2019, 15:39
Są prawdziwe, kiedyś w niedzielę rano odbierałem dziecku na 1 urodziny tort. Zaparkowalem na postoju na dosłownie minute vis a vis cukierni. Na. Postoju nie było ani jednej taksówki, nagle zjawił się Pan zlotówa strabil mnie zwyzywal od najgorszych mimo że cały parking był pusty. Kazał mi wypier...... Itd bo to jego miejsce. Bardzo niemili ludzie.
Arsen01.03.2019, 15:26
Niejednokrotnie przechodząc przez ulicę Św. Katarzyny słyszałem awanturujących się taksówkarzy z dostawcą, więc niech mają minimum godności i nie kłamią
Zobacz pełną wersję podhale24.pl