05.03.2019, 18:23 | czytano: 3849

Dzień Otwarty na PPWSZ (zdjęcia)

NOWY TARG. IV Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców i Dzień Otwarty dla uczniów szkół średnich z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego zostały zorganizowane w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Licznie przybyła młodzież wraz ze swymi nauczycielami mogła tego dnia poznać bliżej ofertę edukacyjną "Podhalańskiej". Każdy kierunek miał bowiem swoje stoisko. Promowano też i te zupełnie nowe kierunki, które ruszą od nowego roku, jak dietetyka i dziennikarstwo.
Stoiska miały też Powiatowy Udział Pracy i Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Biblioteka Uczelniana PPWSZ, która promowała swoje zasoby, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe. Biblioteka miała także stoisko informacyjne z publikacjami, po które chętnie sięgają jej czytelnicy. Były też podręczniki akademickie, czasopisma naukowe, wydawnictwa uczelniane i książki o tematyce regionalnej, a także informacje na temat e-publikacji zakupionych dla studentów uczelni. Pracownicy biblioteki oprowadzali także zorganizowane grupy uczniów szkół średnich po bibliotece i odpowiadali na wszystkie pytania, dotyczące oferowanych usług.

14 kierunków uczelni promowali sami studenci wraz z swymi wykładowcami oraz koła naukowe. Promował się i uczelniany zespół góralski"‘Młode Podhale”, który podczas ubiegłorocznego 50. Międzynarodowego Festiwali Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zdobył Złotą Ciupagę.

Bardzo efektownie prezentował się najliczniejszy pod względem studentów Instytut Nauk o Zdrowiu, to on już niedługo przeniesie się do nowego kampusu w tzw. starym szpitalu, gdzie powstanie budynek Pieniny. Uczelnia jest bowiem bogata pod względem medycznych kierunków, to tu można kształcić się na fizjoterapii, ratownictwie medycznym, kosmetologii, a także można zdobyć poszukiwany zawód pielęgniarki. Rusza też tak teraz chodliwy kierunek jak dietetyka.

Uczelnia, co można było zobaczyć podczas dnia otwartego, bardzo dobrze też stoi w kierunkach ekonomicznych, a to dzięki współpracy z krakowskim Uniwersytetem Ekonomicznym, z którym wspólnie prowadzą Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych, czyli tzw. PONE. Są tu kierunki takie jak: finanse i rachunkowość w formie studiów stacjonarnych i dualnych.
Promowały się także m. in. takie kierunki jak: turystyka, anglistyka, architektura, a także bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i dietetyka. Warsztaty rosyjski w godzinę oraz jeden dzień z życia redakcji przygotowała mgr Larysa Dachevska i Rapacka, dziennikarka i lektorka języka rosyjskiego na uczelni. Z kolei dr Krzysztof Waśkowski, polonista i wicedyrektor ds. studenckich i kształcenia Instytutu Nauk Humanistyczno – Społecznych i Turystyki wygłosił wykład pt. „Model komunikacji i język propagandy politycznej – wykład z odniesieniami politycznymi”.

Uczniowie prócz zwiedzania mogli też brać udział w wykładach, warsztatach wiedzy praktycznej, mogli zwiedzać laboratoria oraz podziwiać pokaz jujitsu w wykonaniu wicemistrzów świata, studentów uczelni. Równocześnie trwała też konferencja Młodych Naukowców zorganizowana przez Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki pt.„Nowoczesne technologie w turystyce i rekreacji”.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl