28.03.2019, 12:03 | czytano: 11580

Patryk Jaki serdecznie przyjęty na nowotarskim jarmarku (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Podczas drugiego dnia kampanii wyborczej na Podhalu, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu, spotkał się z władzami spółki Nowa Targowica i kupcami na jarmarku w Nowym Targu.
W restauracji Czarna Owca Patryk Jaki rozmawiał z zarządem spółki i prezesem Januszem Chowańcem na temat problemu opłaty targowej i propozycji jej zniesienia. Towarzyszył mu poseł Edward Siarka.
Następnie kandydat PiS spotkał się z handlującymi i klientami jarmarku. Spotkał się z życzliwym i przychylnym przyjęciem z ich strony. Usłyszał wiele miłych słów i deklaracji poparcia. Wiceminister kupił sobie góralski kapelusz, a w prezencie dostał oscypki i ciupagę.

r/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Bronią sami przed sobą31.03.2019, 12:39
Kto podpisał Traktat Lizboński?
pustak30.03.2019, 08:17
@ nie ślepy:
Przecież sami politycy PiS zasłynęli swego czasu takimi wypowiedziami jak "ciemny ludek wszystko kupi" - czy Jacka Kurskiego też wysyłasz do czerwonej krainy? W ogóle dziwię się że Kurski kontynuuje karierę polityczną po takiej wypowiedzi, no ale widocznie PiS nie chce sam rządzić i chce mieć poparcie w wyborach poniżej 50 procent; tylko tak sobie tłumaczę jego prezesowanie TVP.
nie ślepy30.03.2019, 00:37
@ Obywatel: sam jesteś ciemny! Wypad *** do swojej czerwonej krainy!
Patrzacy29.03.2019, 23:03
Byłem niedawno na Podhalu i moja refleksja,kto jaka telewizje Oglala tak ma na*** we łbie ,prym wiedzial w tym tvn ,sa niby przeciwni złodziejstwu,ale niepamietaja co bylo wczoraj
pustak29.03.2019, 18:03
@ prawda po środku:
Pieniądze OFE wyparowały z giełd, ponieważ niekompetentni ludzie zainwestowali je w najwyżej oprocentowane inwestycje, a naszym ówczesnym polskim elitom nikt nie powiedział, jakoś tego nie wiedzieli, że najwyższe zyski są tam gdzie jest najwyższe ryzyko. I tak non stop nas pchają w biedę. Róbmy coś, my zwykli ludzie, używajmy do tego Internetu, piszmy komentarze dopóki nam ich nie blokują (to nie rząd PiS posłał kiedyś swego ministra do Tokio żeby podpisać ACTA, wolność słowa jest jednym z największych osiągnięć tego obecnego rządu), bo jak damy im przyzwolenie żeby sobie robili co się im podoba to nasze elity są gotowe zmajstrować nam taką biedę że lata okupacji hitlerowskiej będą sielanką w porównaniu z tym co oni teraz kombinują.
Co znowu PO i PSL rzekomo wywalczyło? Co za bzdury? Te wszystkie pieniadze trzeba będzie tak czy inaczej zwrócić z odsetkami. Polska stoi oko w oko przed potworną prognozą że nasze dzieci i wnuki ponad 80% z tego co w pocie czoła wypracują będą musieli w zębach przynieść do tych banków, w których PO i PSL "wywalczyło" pożyczki. Nie ma nic za darmo. Wybijcie to sobie raz na zawsze z głowy!!!
Obywatel29.03.2019, 16:22
Kampania wyborcza na Podhalu ,bo wiedzą że tylko tu ciemny lud łyknie ich bajer.....a oni będą się śmiać z naiwność ludzi..
nie mają sumienia ?29.03.2019, 14:12
Jak można być tak wstrętnym człowiekiem? Dziś odebrać 500+ , 300+ , a jutro iść między wrony i krakać na ten rząd i na polityków , którzy to dają ? to jest perfidna podłość .Wygodniej dla swojego sumienia w takim przypadku byłoby zamilknąć, mimo ,że się jest nastawiony nienawistnie do wszystkiego z drugiej strony , albo nie wyciągać łap po te pieniądze i nadawać bez przerwy . Pan Bóg jest i kiedyś upomni się o takich łotrów .
Janosik29.03.2019, 12:22
Janosik sam się wypowie w stosownym czasie i proszę się nie wypowiadać w jego imieniu
Ola29.03.2019, 12:19
Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko
Michael29.03.2019, 12:19
Ludzie skąd w was tyle jadu ogladajcie dalej tvn to zdurniejcie do reszty. Jaki jeśli wygra wybory a taką mam nadzieję to będzie reprezentował nasz kraj a że startuje w tym regionie to cieszmy się. Uczciwy i mądry człowiek i takich ludzi Polska potrzebuje. Dalej plujcie a będziemy mieli powtórkę z historii.
prawda zawsze jest po środku29.03.2019, 10:20
Dołączam się do listy wymienionych wcześniej sukcesów PO-PSL:
- powrót do darmowych podręczników w szkołach,
- OFE (wiem, że zaraz odezwą się wrzaski), ale wprowadzono je za rządów AWS. PO-PSL najpierw dwukrotnie bodajże obniżyła prowizję od kwot pobieranych za zarządzanie środkami w OFE (początkowa prowizja to było chyba ok. 7%!!! niezależnie od osiąganych wyników), a później przeniosła to do ZUS, bo po przeanalizowaniu systemu okazało się, że kupowano bezpieczne obligacje Skarbu Państwa i jeszcze dostawało się za to prowizję!!!!Ponadto do likwidacji OFE swoje dołożył kryzys światowy 2007-2008, gdzie sporo pieniędzy przyszłych emerytów wyparowało z giełd. Także przytoczyłem trochę merytoryki na temat OFE tym, którzy znają temat jedynie z wrzasków hejterów o jakoby kradzieży środków przyszłych emerytów.
- 300 miliardów EURO dla Polski w perspektywie unijnej 2014-2020 (Polska największym odbiorcą środków unijnych). W przyszłej perspektywie słyszy się, że będzie dużo mniej pieniędzy.
- PIS buduje dzisiaj wszystko z pieniędzy unijnych wywalczonych przez PO-PSL.
- Narzędzia do ograniczenia nadużyć w Vacie, obrocie paliwem, stalą i elektroniką przygotowało MF jeszcze za czasów PO-PSL, co przyznał w 2016 roku przedstawiciel rządu PIS.
- Nikt nie analizuje też tego, że wpływy z VAT w dużej mierze urosły też z dobrej, od kilku lat, światowej koniunktury i tego, że przedsiębiorcy, chociaż mogli by się starać o zwrot VATu, to się boją przyszłych kontroli.
Ted29.03.2019, 09:23
A Marian gdzie że go nie było, chory? czy inny światopogląd.
pustak29.03.2019, 08:56
@ Robert:
Zamiast kolonią ZSRR ja bym powiedział że była odcięta od Zachodu żelazną kurtyną. Dodatkowo Adenauer paradował po wszystkich międzynarodowych konferencjach w kontuszu krzyżackim, ale nie musieliśmy się tym martwić bo ZSRR gwarantował nam bezpieczeństwo naszej odwiecznej, piastowskiej granicy na Odrze i Nysie. ZSRR nigdy nie posłał polskich żołnierzy do walki w Afganistanie. W stanie wojennym koniec końców nie weszli - taki jest fakt. PRL upadł, ale nie przez ZSRR tylko temu że ówczesny prezydent Francji pod pretekstem podziwu dla francuszczyzny górnika Gierka urobił go i nakłonił do przyzwolenia na zaciągnięcie gigantycznych jak na owe czasy kredytów w bankach klubu paryskiego. A jak wygląda los kraju nadmiernie zadłużonego to i dziś widać na przykłądzie Grecji: w 2011 roku mieli trzysta miliardów długów, po czym w międzyczasie aby móc spłacić odsetki od tych długów sprzedali Chińczykom Pireus, pozbyli się wielu cennych wysp, itd. żeby dziś mieć w dalszym ciągu trzysta miliardów długów. Dlatego trwoży mnie a nie cieszy to obecne tzw. pozyskiwanie funduszy UE na zabytkowe drukarnie i siedemnaste rwanie kostki z chodników żeby nam fundusze UE nie "przepadły". A Patryk Jaki będzie nam te fundusze "załatwiał".
Jaki Taki29.03.2019, 08:55
Wolę żeby był Jaki w Brukseli, bo na pewno swój i Polski nie sprzeda....Za wszelka cenę trzeba głosować na Polków a nie na przyklejone do Narodu polskiego europejskie ogryzki...
Gorol29.03.2019, 08:45
Do tych co jada na PIS bierzecie 500+ i wszystkie dodatki rodzinne w opiece spolecznej stoicie kolejkami jak za komuny po 1kg cukru nic wam nie trzeba a za 1 zł. byscie suke do Krakowa gnali
obserwator29.03.2019, 08:41
Takich posłów w PE potrzebuje Polska i UE. Takich którzy będą bronic interesów Polski na tym forum , które i i tak jest jedynie fasada , bo faktycznie nie ma wiele uprawnień , a pożera ogromny budżet unijny , podobnie jak i cała pozostała wielka armia urzędasów unijnych . Wszyscy wymagają potężnej reformy i dlatego tak bronią swoich synekur. Mam nadzieję ,że nowi ludzie z Polski i pozostałych krajów kołchozu przynajmniej zaczną reformować UE od środka , bo wiadomo, że wszystkiego na raz się nie uda zrobić ..Skończą wymyślać jakieś bzdurne tematy , a zaczną słuchać obywateli Europy i nie będzie tak miejsca dla nieudaczników i lewusów , którzy nie mogąc poradzić sobie we własnych państwach poszli "naprawiać" UE od środka .
Obserwator29.03.2019, 06:53
a na targowicy klapka był?
Proszę bez cenzury29.03.2019, 02:08
Nie wiem czy śmiać się czy płakać patrząc na tę fotograficzną szopkę z wizyty wiceministra na targowicy. Prawo i sprawiedliwość na tej placówce nie gości,więc chyba zbijanie kapitału politycznego PIS w tym miejscu to chyba nie przystoi...A gdzie się podział spółkowicz Marian H, bo nie ma w galeri foty Jakiego z Panem Marianem na tle jego płotu.Taakie zdjęcie to by z pewnością dało punkty wyborcze! Ale Prezes Chowaniec to się strojem nie popisał. Tutaj goście garniturki,a on biedny polarek.Bida łos piscy!
Wyborca29.03.2019, 00:23
Do: do wyborca.
Coś słabo. F 16 to SLD, gazoport to PiS zaczął a PO dokończył z opóźnieniem 7 lat, drogi i stadiony za kasę z unii to każdy by zbudował a jakość tych dróg i koszt to tragedia, wszystkie były opóźnione.
nie ślepy28.03.2019, 23:38
I ruszyły trolle PeOwskie do akcji, co to ino istnieją na internecie POd różnym "iksami"!
I jeszcze jedno, Jaki może startować skąd chce w Polsce, bo nie startuje na burmistrza miasta, tylko do europarlamentu!
Tadek28.03.2019, 21:24
Wyborca zmień lekarza !!
Marlon Brando28.03.2019, 20:45
@gorszy sort:spróbuj z masłem
Piotruś28.03.2019, 20:45
Dziwią mnie przeciwnicy PIS jak w Polsce się lepiej żyje. Może za PO kradli a teraz się nie da?
haha28.03.2019, 20:42
Do gorszy sort: To za sprawą Biedronia i Rabieja i waszego lgbt a nie PISu
DO wyborca28.03.2019, 20:36
Do Wyborca!! Sukcesy PO; miedzy innymi f 16, super stadiony piłkarskie, poprawa infrastruktury drogowej [autostrady, drogi szybkiego ruchu] Gazoport, 1000zl dla kobiety przez 12 miesiecy po urodzeniu dziecka i wiele innych. A PIS ROZDAWNICTWO I NIC WIECEJ A TO WSZYSTKO I ZA WSZELKA CENE UTRZYMAC WLADZE.
obsrwator28.03.2019, 20:28
do aaa! A jak mu do europy nie wyjdzie to zawsze mozna jakies stoisko na jarmarku he he he
Robert28.03.2019, 20:21
Do pustak. Chodziło mi o czas kiedy Belka i Cimoszewicz byli w PZPR wtedy dbali by Polska byla kolonia ZSRR. Gdy komunizm upadł to zmienili zdanie.
Mietek28.03.2019, 20:14
Góral jak się patrzy ! Tylko nie do końca rozumiem co on ma wspólnego z podhalem ?
góral28.03.2019, 19:54
Gościu z Opola. Próbował się przyłasić warszawiakom, a ci potraktowali go od razu jako wrogi desant (wyniki wyborów w stolicy). I słusznie. Teraz próbuje w Małopolsce i chce być góralem - nawet kapelutek se kupił.I liczy na moja naiwność. A skąd mogę wiedzieć czy za chwilę mu nie odbije i nie pojedzie do Afryki aby zostać murzynem?
xxx28.03.2019, 19:52
Jaki będzie moj wybór ano taki że na niego nie zagłosuje :D
gorszy sort28.03.2019, 19:31
Bylem dzisiaj w aptece a tu szok, tubka wazeliny skoczyła do 500+ złotych.
pustak28.03.2019, 19:25
@ Robert:
Aczkolwiek nie jestem wielbicielem Belki i Cimoszewicza (choć Belka jako prezes NBP zrobił dużo żeby uchronić Polskę przed przedwczesnym przyjęciem euro, za co mu chwała w tym akurat punkcie), to jednak zaprotestować muszę gdy czytam jakoby ci panowie (jak najbardziej dziwni i niwiarygodni, ale z zupełnie innych powodów) robili wszystko żeby Polska w Unii się nie znalazła. Przecież oni obaj na uszach stawali żeby wprowadzić Polskę do UE. Trochę uczciwości: nie możemy równocześnie potępiać ich i za to że wprowadzili Polskę do tej wstrętnej Unii i za to że robili wszystko żeby Polska się w Unii nie znalazła - tu musimy się na coś jednego zdecydować.
A co do meritum, to pan Jaki jest, owszem, profesjonalnym politykiem i prowadzi profesjonalną kampanię marketingową, w której sam jest lansowanym towarem, tylko chyba lekceważy trochę inteligencję i instynkt polityczny górali; tu na Podhalu im wyższa grzęda tym więcej stażu i doświadczenia się wymaga od kandydatów, a Parlament Europejski to jest najwyższa grzęda, już wyżej się nie da, i nie wiem czy on sam wie czy aby na pewno tego chce (w sensie że za parę lat może mieć sto razy większy problem aniżeli ma obecnie Kwaśniewski, który w wieku 51 lat zakończyć musiał swą karierę - Jaki jest dziś dużo młodszy niż Kwaśniewski był w 1995 roku).
3.14jak28.03.2019, 18:39
cos wspanialego , przyjada tuzy z Warszawki i wydaje im sie ze jak sie ubiora w serdo , kozusek albo zalozom kapelus to juz nas maja, dawniej tak mowili ze pasuje jak kwiatek do kozycha
KAC28.03.2019, 18:35
Jedyny Robert trzeźwo myślący ***
venti76728.03.2019, 18:33
A co Jaki ma wspólnego z Podhalem ja się pytam????????????przecież on zielonego pojęcia nie ma co się dzieje na PODHALU co za kiełbasa przedwyborcza ludzie opamiętajcie się!!!
RADA28.03.2019, 17:20
Popieram opinię 'Wyborcy'
Giynek28.03.2019, 17:12
Pożal się Boże. Podhalańscy słudzy. Jaki rzeczywiście do was pasuje.
Przyganiał kocioł28.03.2019, 16:17
.Nie wiem czy się śmiać czy płakać jak patrzę na znajome lokalne twarze.Może będę się tylko dziwić.
Robert28.03.2019, 15:10
Każdy byle nie Koalicja Europejska. Tam są dziwni ludzie jak Belka i Cimoszewicz którzy robili wszystko by Polska niegdy w Unii nie była a teraz zmienili zdanie pytanie czy są wiarygodni. Giertych tez popiera PO a to już daje do myślenia.
miastowy28.03.2019, 15:10
Pan Jaki - porażka , nie mieli co z nim zrobic to go wystawili na listach w małopolsce. Pogonili go z Warszawy , pogonimy go też my górale.
Chcemy mieć swoich tutejszych przedstawicieli a nie spadochroniarzy z Opola.
po28.03.2019, 14:42
pajace
szaolin28.03.2019, 14:40
CYT:
Spotkał się z życzliwym i przychylnym przyjęciem z ich strony. Usłyszał wiele miłych słów i deklaracji poparcia. Wiceminister kupił sobie góralski kapelusz, a w prezencie dostał oscypki i ciupagę.
....AMEN...Janosik się w grobie przerwaca
e228.03.2019, 14:17
No w tym kapelusu to swój chłop!, tylko te poglądy pod tym kapelusem......
kod28.03.2019, 12:52
Góral ale nie nas.
Wyborca28.03.2019, 12:44
Do głosujących na PO. Możecie powiedzieć dlaczego głosujcie na PO? Ta partia nie zrealizował nic ze swoich obietnic, zadłużyli Polskę na gigantyczne pieniądze, kłamali jak o wieku emerytalnym, zamrozili podwyżki pensji, zamrozili wzrost emerytur, pozwalali kraść złodziejom pieniedze, są za cenzura internetu(acta2), kompromitowali Polske na świecie(Tusk dał się Putinowi oszukać i oddał mu śledztwo smoleńskiej, Obama wykiwał Polskę odnośnie tarczy antyrakietowej). Co w nich widzicie? Podacie jakieś konkretne ich sukcesy?
aaa28.03.2019, 12:37
W Warszawie nie wyszło to do europarlamentu można spróbować, karierowicz od siedmiu boleści...
zielony28.03.2019, 12:36
jak Pan Jaki jest na miejscu to może zrobi komisje sledczą w jakich okolicznościach została podpisana umowa ze spółką przez poprzedniego burmistrza .
obiektwyny28.03.2019, 12:32
obłuda
Fff28.03.2019, 12:30
Jaki teraz do Zakopanego z niedzwiadkiem zrobić zdjęcie i tak jak beatka spływaj Dunajcem
Kupiec28.03.2019, 12:29
Ludzie Go witali zyczliwie.
jak to jest?28.03.2019, 12:11
Śmiechu warte. P. Jaki dostał się do sejmu z okręgu opolskiego, następnie kandydował na prezydenta Warszawy a do europarlamentu kandyduje z Małopolski... Pełna wiarygodność, ubaw po pachy. Warszawiacy już mu pokazali miejsce w szeregu, a w Opolu doszli chyba do tego kogo sobie wybrali na posła.
Kazku w kasku28.03.2019, 12:10
Czapka góralska musi być noszona bardziej na czole.Taki góral budzi wtedy większy respekt jak się boczy spod tego rondla.
Stacho28.03.2019, 12:07
Nie wiem czy mi się coś pomyliło ale szopka to powinna być na święta Bożego Narodzenia.
masza28.03.2019, 12:04
Prezes Chowaniec będzie startował w jakichś wyborach czy co? Ostro się lansuje z politykami.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl