21.05.2019, 17:06 | czytano: 10302

Pożegnanie dyrektora Stanisława Cukra (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara miała miejsce uroczystość pożegnanie dotychczasowego dyrektora Stanisławowa Cukra, który zarządzał szkołą od 1994 roku. Po 25 latach pracy dyrektor, który wcześniej był absolwentem szkoły, przechodzi na emeryturę.
Na uroczystości pojawili się obecni i byli pracownicy szkoły. Władze powiatu reprezentowali starosta Piotr Bąk i wicestarosta Jerzy Zacharko. Podziękowania składali również dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji Teatru Witkacego, czy Muzeum Tatrzańskiego. Przybyli artyści, absolwenci, uczniowie i przyjaciele szkoły.
- Stanisław Cukier wielu obecnych na sali przyjmował do pracy w szkole. Jesteśmy wdzięczni za te lata i pełni podziwu za to w jaki sposób pan dyrektor prowadził szkołę, która tak często zmieniała swój charakter i która cały czas się rozwija. Która jest znana w kraju ale i po za granicami. Teraz przystępujemy do termomodernizacji szkoły, co też jest pana dyrektora zasługą - mówił Marek Król-Józaga, p.o. dyrektora.

O współpracy ze Stanisławem Cukrem mówiła także Alicja Hołoga-Marduła, która przez wiele lat pełniła funkcję jego zastępcy. - Z niezwykłym spokojem i wyrozumiałością potrafił zachęcać nauczycieli do ciągłego poszerzania wiedzy i doskonalenia się w swoich dziedzinach artystycznych. W działaniach pedagogiczno-wychowawczych poszukiwał zrozumienia i kompromisu miedzy uczniem, rodzicem a nauczycielem - mówiła Alicja Marduła.

Na podziękowaniu nie mogło zabraknąć programu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły oraz tortu, który uświetnił uroczystość.

pk/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wojtek, nie z Zakopanego21.05.2019, 19:59
Popatrz Dyrektorze,nikt Ci serdecznie nie dziękuje za tyle lat wytężonej pracy..Taka wielka jest znieczulica współczesnych górali.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl