29.06.2019, 09:58 | czytano: 3439

Są oficjalne wyniki badań: woda w Nowym Targu nadaje się do spożycia

zdj. Podhale24
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu potwierdziła, że badania wody z miejskiego wodociągu wypadły korzystnie i woda w stolicy Podhala jest czysta. Sanepid zakazał jej spożycia w środę w związku z wynikami badań, które pokazały obecność bakterii coli.
- Mamy pełne wyniki badań w czterech punktach sieci i woda jest zdatna do spożycia. Wszystkie parametry mikrobiologiczne są zerowe - poinformowała w sobotę rano Jolanta Bakalarz z nowotarskiego sanepidu.
W środę Urząd Miasta w Nowym Targu poinformował, że w miejskim wodociągu, w jednej próbce wody pobranej do badań na terenie oczyszczalni ścieków w Nowym Targu, znaleziono bakterię z grupy koli, typu kałowego. Sanepid zakazał spożycia wody z wodociągu, obawiając się, że miejska sieć to system naczyń połączonych i bakteria mogła przedostać się w inne rejony miasta. Innego zdania był Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. MZWIK poinformował, że możliwe jest zanieczyszczenie wody w rejonie ulic Konfederacji Tatrzańskiej, Polnej, Targowej i odcinka ulicy Waksmundzkiej. Dlatego wyłączył z eksploatacji studnię zasilającą odcinek wodociągu w rejonie wyżej wymienionych ulic. Ten rejon zasilany był z pozostałych ujęć wody, gdzie nie stwierdzono żadnego zanieczyszczenia.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Marek z Krakowa01.07.2019, 06:53
Połowa mieszkańców wsi wokół NT pije siuśki swoich sąsiadów. Na zdrowie.
Baca pike tylko zyndyce29.06.2019, 19:18
Bill Gates nie musi szukać nowych szczepionek,zeby ograniczyć stan populacji,ciekawe czy Grzes ma z nim jaki układ ?
Mieszkańcy29.06.2019, 17:23
Dziękujemy za poinformowanie po........
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl