24.07.2019, 20:31 | czytano: 4718

Zakopane częściowo zrezygnowało z Tour de Pologne, bo chce uniknąć paraliżujących korków w mieście

Arch. Podhale24.pl
Taka jest oficjalna wersja Urzędu Miasta w Zakopanem w sprawie niespodziewanych zmian na trasie szóstego etapu Tour de Pologne, który zostanie rozegrany na Podhalu. Zaplanowany na 8 sierpnia etap nie zakończy się w Zakopanem, jak planowano, ale w Kościelisku.
- W tym roku zdecydowaliśmy się jedynie na start Tour de Pologne, co związane jest z remontami dróg w mieście (rondo na Bystrem, przebudowa na Ustupie), które generują duże utrudnienia w ruchu - tłumaczy w odpowiedzi przesłanej do naszej redakcji zakopiański magistrat. - Start i meta Tour de Pologne w Zakopanem spowodowałyby jeszcze większe niedogodności dla mieszkańców i turystów, których chcieliśmy im zaoszczędzić. Stąd decyzja o starcie w Zakopanem przy Polanie Szymoszkowa i mecie w Kościelisku. Oba te punkty, jak i widokowy przebieg trasy, z pewnością przyczynią się do promocji naszego regionu.
8 sierpnia miasteczko wyścigu powstanie przy Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, a start etapu nastąpi na ul. Powstańców Śląskich. Następnie peleton pokona pięć 29-kilometrowych rund i po 160 kilometrach zafiniszuje w Kościelisku na ul. Nędzy-Kubińca.

oprac. r/pk/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Konfident28.07.2019, 14:43
@ens, jak się jest przez 30 lat formatowany przez Gazetę Wyborczą to się potem wierzy w każdą bzdurę.
ens25.07.2019, 14:46
czytelnik1103
To ze 150 transmisji transmituje rowerzystow (nie region) wcale nie prowadzi do wzrostu koniunktury.
czytelnik110325.07.2019, 12:23
Sam płacz a jak dutki u Was zostawiają to nie beczycie,trzeba się zastanowić co się robi i pisze bo taki wyścig jest transmitowany przez 150 telewizji na całym świecie - pomyślcie jaka to reklama dla regionu a przecież to napędza koniunkturę,
ens25.07.2019, 10:51
A kiedy Szaflary zmądrzeją. Szczegolnie o odcinek przez Bór gdzie nie ma dojazdu z zadnej strony a zeby auto zostawic i na nogach to trzeba dymać 2km.
Janek z Olczy25.07.2019, 10:09
Dziękujemy droga władzo za tę troskę. Pytanie tylko gdzie ta troska się podziała gdy pozwolono na rozkopanie miasta w trzech strategicznych miejscach miasta? Co miasto robi by zmniejszyć korki które są w tym momencie w mieście? Bo nie wiem czy Pan burmistrz jest świadomy że od 9 do 14 wjazd do miasta stoi od granic Poronina. Że przejazd spod Szymonka pod Szymaszkową trwa ponad godzinę. Że Spyrkówka i Bachledy cały dzień stoją. Że w godzinach 16-18 wyjazd z Zakopanego trwa ponad godzinę a ulica Chramcówki, Samki, Szymony, Kasprowicza, Nowotarska stoi. Co miasto robi by pomóc mieszkańcom ? Nie gościom - turyści są dla nich nieważni. Co miasto robi by pomóc ludziom mieszkającym i płacącym podatki, ludziom pracującym w Zakopanem.
kk25.07.2019, 10:02
No nareszcie! Nareszcie głos rozsądku.
bert25.07.2019, 09:16
Jeszcze w Bukowinie T. zrezygnujcie a wszyscy w końcu z ulgą odetchniemy :)
Analityk25.07.2019, 09:07
Jest tyle pięknych terenów do promocji turystycznej w Polsce, gdzie jest mały ruch uliczny, że wyścig w Zakopanem nie miał sensu.
rentgen*25.07.2019, 08:17
Gmina Szaflary
Jeszcze mieszkańcy Szaflar powinni się wypowiedzieć. Pan Wójt ściąga wyścig za wyścigiem, strażacy zgrzypią na zębach, drogi pozamykane, rolnicy się denerwują, pieniądze na wyścigi wydatkowane, tylko ile z tego gmina ma? Rozumiem przejechać przez miejscowości, ale nie robic po 3-4 kółka i paraliżować wsie na pół dnia, nie wspominając co dzieje się w sąsiednich gminach. Czy pan Lang razem z wójtami nie może zrozumieć że Polska ma dużo pięknych terenów i miejscowości do promowania? Czy chodzi tylko o kasę która gmina wyciągnie kasę i dołoży do wyscigu??
Kto na tym korzysta? Czy naprawde chodzi o promocje gmin czy o dbanie własnych interesów?
Rafał (S1000RR)24.07.2019, 23:43
Zapomnieliscie dopisac ,ze chce uniknąć korkow,bo to się nie opłaca druga strona medalu własnie ahhaha ,a ciemny lud komenruje zupełnie co innego, och losie!!!!
jaska24.07.2019, 22:33
No wreszcie zrozumieli, że takich wyścigów jest dużo i dawno już przestała to być promocja Zakopanego. A swoją drogą na podstawie jakich parametrów decyduje się w Zakopanym o takiej potrzebnie promocji?. Pod hasłem promocji nie zbadanej i nie wyszacowanej, a później sprawdzonej w efektach topi się w naszym kraju dużo forsy. Kontroluje się zamówienia publiczne a nie bada się celowości i efektów wydawanych dużych pieniędzy podatników na promocję. Nie wydawajcie forsy na promocje lecz wpierw budujcie nowoczesne standardy usług hotelowych i gastronomicznych, dbajcie o ekologie i twórzcie nowoczesne system informacji (a nie propagandy), a klient przyjedzie sam i bez gadaniny na wyścigu. Informacja,jakość usług i cena.Ciekaw jestem, czy w gminnie Kościelisko zrobili analizę korzyści wpuszczając się w ten pomysł p. Langa i wydając forsę? Jeżeli nie to może Izba Obrachunkowa w Krakowie powinna im pomóc.Wyścigi kolarskie to biznes i organizatorzy powinni płacić za wyłączność korzystania z dróg i za inne usługi komunalne, tak jak za korzystanie z mienia gminy płaci szewc itd. A swoją drogą ciekaw jestem czy płacą za obsługę policyjną, tak jak mieszczuchy z Miasta za dodatkowe patrole?. I nie motywujcie, że to wszystko to sprawa honorowa czy państwowa.
zako-pion24.07.2019, 21:23
Wreszcie burmistrz zrozumiał ,że co za dużo to niezdrowo? Mimo to mieszkańcy cierpliwie znosili tą gehennę , bo była co roku ta sama sprawa; korki , zablokowane ulice i paraliż w mieście . Dość ,że ruch turystyczny , to jeszcze Lang i jego ferajna . Niech Lang szuka nowego miejsca , albo zacznie tą zabawkę organizować w innym terminie po sezonie . Koniec panie burmistrzu - do sprawy bezpowrotnie nie wracamy- dajmy mieszkańcom odpoczynek .
jo24.07.2019, 20:30
całe szczęście , Panie Lang weź se Pan ten wyścig rób w stolycy a nie utrudniaj nam życia !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl