10.09.2019, 13:00 | czytano: 8750

W obronie krzyża na Giewoncie

Arch. Podhale24.pl
Jedno ze spotkań w ramach akcji "Polska pod Krzyże" odbędzie się w Zakopanem. To odpowiedź na pojawiające się głosy usunięcia krzyża z Giewontu po tragicznej, sierpniowej burzy, podczas której zginęły na szczycie cztery osoby.
- W związku z atakiem na Krzyż po tragicznych wydarzeniach sierpniowych w Tatrach postanowiliśmy się włączyć w ostatniej chwili do modlitwy organizowanej przez świeckich - mówi w imieniu organizatorów ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i dziekan Dekanatu Zakopane. Kapłan podkreśla, że w Polsce mają miejsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. - Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija - dodaje.
Odpowiedzią na to jest akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się ona w wielu miejscach Polski, w tym również w Zakopanem. Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem. W programie m.in. powitanie pieśnią Matki Boskiej Ludźmierskiej, Koronka do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 15.00 oraz Droga Krzyżowa o godz. 17.

- Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż - apeluje ks. Filipiak.

Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych.

Całość zakończy się mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. - Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca - dodaje.


oprac. r/ materiały prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Dario14.09.2019, 18:08
Wypompujcie wodę z morza usuniemy krzyż
do Artur14.09.2019, 08:20
tuturutu majtki z drutu he he
Basia13.09.2019, 07:50
Jak się broni czegoś co jest nie do usunięcia to chyba jakaś paranoja, albo polityka.
gór12.09.2019, 12:57
...Pola...masz rację.Na żadnym z portali nie widziliśmy aby architektowi przeszkadzało usunięcie krzyża.Za to co inne mu przeszkadza.A krzyż to też należy do architektury Tatr.Pamiętajmy przy wyborach!
Artur11.09.2019, 15:10
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać ? mówi Matka Najświętsza ? obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Kk10.09.2019, 22:41
Odczepic się od krzyża który od zawsze stoi na Giewoncie...czas ucieka..życie ucieka z każdą chwilą....nawet się nie ogladniecie a bedziecie na łożu smierci....ile osób już nie ma które chciały usunąć ten krzyż...moze tydzień temu, wczoraj...będziecie pragnąć tego krzyża..kiedy już nie będzie ratunku...a on nadal bedzie wizytówką Tatr...Bóg zawsze zwycięży...
Stolarski10.09.2019, 22:38
Po wrzuceniu hasła "usunąć krzyż z Giewontu" natychmiast zaczęła się krucjata w obronie krzyża, pielgrzymki, modlitwy, wzniosłe mowy i ataki na innowierców itp. Krzyż w Polsce to nie tylko symbol chrześcijaństwa ale również tożsamości państwowej a na Giewoncie żelazny krzyż pełni również rolę piorunochronu. Myślę, że hasło "usunąć piorunochron z Giewontu" bardziej oddaje rzeczywiste intencje trzeźwo myślących.
Pola10.09.2019, 19:48
Zawadza krzyż ,wiara, księża ,kościół. Pasuje LGBT , przemoc ,agresja, picie, branie ,krzywoprzysięstwa w sądach tych co powinni być sprawiedliwi mój Boże . Ciekawe czy przyjdą że skrzypkami Bułeczki grać pod krzyżem a sam architekt jest kandydatem POkokwoko której najbardziej przeszkadza Krzyż i Kościół . Świat zmierza do zagłady.
ian.10.09.2019, 19:14
najlepiej usunac wszystko przy czym w kogos piorun trafi oby nie moze to byc drzewo slup wierza lub dom....co za durne ludziska to normalne ze piorun pokonuje najkrutsza droge a ze szczyty gor i lancuchy sa wysoko to jest duze prawdopodobienstwo trafienia trzeba zalozyc plasikowe lancuchy to zaraz frekwencja pioruna sie zmniejszy...noooo chyba ze komus ten krzyz cholernie zawadza...aaa niech to piorun trzasnie......
alik10.09.2019, 18:40
I oto przykład jak wykorzystano stronniczo "Krzyż"na Giewoncie.
Z fizycznego znaczenia ten " Krzyż" stanowi jako piorunochron . ale nie do końca jest uziemiony /skały/.Ten krzyż stanowiący piorunochron, w tym rejonie uratował już wielu ludzi.
Tylko GŁUPI idzie do piorunochronu w czasie burzy.
A nasza władza zadbała o ich uświadomienie.
EXC10.09.2019, 17:59
Jak krzyż zniknie z Giewontu....zniknie i Polska...szatan widać działa nawet w Tatrach...ej idą czasy...dobrze że sie umiera...bo strach było by żyć....
Wyzwolony10.09.2019, 17:35
Kiedyś pod zaborami teraz pod krzyżem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl