10.09.2019, 15:30 | czytano: 5307

Mieszkaniec Dzianisza aresztowany za domowe awantury

Fot. KPP Zakopane
54-letni mieszkaniec Dzianisza będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, znęcał się, groził żonie pozbawieniem życia oraz spaleniem ich domu. Policjanci zatrzymali go, a sąd zdecydował, o jego aresztowaniu.
Do traumatycznych wydarzeń miało dochodzić w domu od dłuższego czasu. Kobieta wielokrotnie była poniżana i zastraszana. Po sobotniej awanturze 43-latka postanowiła wezwać interwencję i opowiedzieć policjantom o przemocy i groźbach. Policjanci podczas interwencji podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny, który nawet w ich obecności nie przestawał grozić żonie. Następnego dnia kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie.
Funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsze akty przemocy, których dopuszczał się mieszkaniec Dzianisza. W przeszłości również był karany za podobne przestępstwa, a jedna ze spraw niebawem trafi do sądu. - Ustaliliśmy, że mężczyzna nadużywał alkoholu, a pod jego wpływem stawał się agresywny i nieobliczalny. Wszczynał awantury, ubliżał, groził swoim bliskim, stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia - mówi oficer prasowy KPP w Zakopanem asp.szt. Roman Wieczorek.

Na wniosek policji i prokuratury, wobec sprawcy przemocy sąd wczoraj zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za kierowanie gróźb, znęcanie się może mu grozić nawet do pięciu lat w więzieniu.

oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Skrzypne wita11.09.2019, 21:50
Rynce mo gladziuckie jako ksiondz widac ze ciynsko nie robiył
Obserwator11.09.2019, 21:36
Nie możliwe, na Podhalu nie ma przemocy w rodzinie.
Aneta10.09.2019, 23:29
Noi pocotokomu ...teroz Witowianie bedo sie smioć . Trzebabyło nie dawac mu alkoholu do picia ino wode , chlop by robiył i nie robiył gupot.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl