03.11.2019, 11:26 | czytano: 9257

Będą dodatkowe środki na panele i kolektory

arch. Michała Adamowskiego
NOWY TARG. Urząd Miasta zapowiada dodatkowy nabór dla chętnych na otrzymanie dotacji na panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.
Jak informuje magistrat, nabór uzupełniający na montaż instalacji rozpocznie się "w najbliższym czasie po pozytywnej decyzji Instytucji Zarządzającej". Liczba instalacji oze będzie ograniczona, wiec decydować będzie termin złożenia kompletu dokumentów umożliwiających podpisanie umowy.
Nabór dotyczy dużego projektu, w którym uczestniczy dziesięć samorządów: Gmina Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Brzesko, Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż oraz Trzebinia. Wysokość dofinansowania wynosi ok. 52% kosztów kwalifikowanych.

W komunikacie na stronie Urzędu Miasta czytamy: "W momencie ogłoszenia naboru, aby przystąpić do projektu i docelowo otrzymać dotację należy złożyć wymagane dokumenty w celu podpisania umowy. Decydować będzie kolejność zgłoszenia kompletnych wymaganych dokumentów umożliwiających podpisanie umowy. /.../ Uruchamiamy możliwość składania kompletu dokumentów przed ogłoszeniem naboru uzupełniającego w celu stworzenia listy osób zainteresowanych montażem instalacji OZE."

Szczegóły na stronie UM Nowy Targ.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wyrocznia05.11.2019, 14:18
Jak nie wszyscy pracują na zasiłki leniów, alkoholików i degeneratów, to znowu bogaci bogatym za pieniądze biednych. Socjalizm kwitnie! Wynik tego zawsze jest taki sam - katastrofa ekonomiczna!
moje 3 grosze05.11.2019, 11:37
W 44 numerze Tygodnika Podhalańskiego Pani ,która ukończyła 100 lat mówi,, W rogu izby stało palenisko .Nie było blach. Dym z paleniska snuł się smętnie po izbie, ściany były czarne, ogorzałe jak w kuźni". Myślę , że palono drzewem. No to jak z tym zdrowiem, długim życiem i smogiem.
zbik05.11.2019, 08:10
tylko zostawcie trochę kasy na mok Joanny żeby było za co odgarniać śnieg na tarasie widokowym na dachu
asan04.11.2019, 18:18
Dzwonek alarmowy odezwał się we wszystkich mediach
Radykalna zmiana musi nastąpić jak chcemy promować Podhale, a sami nie borykać się z chorobami układu oddechowego.
............................................................

Rozprowadzić sieć gazową, cieplną z dostępem dla każdego domostwa!- analogia do sieci elektrycznej!
Pokazać koszty przyłącza, symulację rocznych kosztów ogrzewania i mieszkańcy sami wybiorą i odejda od węgla , w tym również od tego mielonego- ekogroszku!
PK04.11.2019, 10:32
Władze NT skończcie to udawanie walki ze smogiem.Wzorem większych miast należ ustalić okres przejściowy przechodzenia z nieekologicznych źródeł ogrzewania.W tym okresie trzeba do mieszkańców skierować konkretne pieniądze koniec z głupotami,wieżami,przywitaniami lata itd...to nie są najważniejsze rzeczy żeby pomijać walkę o czyste powietrze.Nie może być tak że ktoś dostaje dofinansowanie na ogniwa fotowoltaiczne płaci sobie mniej za prąd a wieczorem odpala kopciucha i pali śmieci czy jak się zdarza foliami z bali z siana.
Adam03.11.2019, 19:44
bez łaski i chodzenia po urzędach można dostać 5 tyś. z NFOSiGW
darko03.11.2019, 17:26
Dorula co ty na to , wszędzie można tylko nie w Zakopanem ,
Olo03.11.2019, 13:31
Do Adik Składaj jak chcesz a nie marudź.
Adik03.11.2019, 11:31
dostaną ci co bliżej *** już raz tak było
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl