07.11.2019, 18:20 | czytano: 6105

Pieniądze na dodatkowe linie autobusowe są, ale gmina nie może ich wykorzystać

Gmina Ochotnica Dolna dostała dofinansowania na trzy dodatkowe linie autobusowe, ale paradoksalnie nie może z tych pieniędzy skorzystać. Kraków i Nowy Sącz nie zgadzają się na porozumienie, a w trzecim przypadku brak jest przewoźników zainteresowanych przewozami.
Gmina Ochotnica Dolna przystąpiła do rządowego programu dopłat z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wojewoda małopolski przyznał dofinansowania na dodatkowe linie: Tylmanowa-Nowy Targ, Ochotnica Górna-Nowy Sącz oraz Ochotnica Górna-Kraków. Paradoksalnie jednak z żadnego z tych dofinansowań gmina nie może skorzystać. Miasta Kraków i Nowy Sącz nie wyraziły zgody na porozumienie. Z kolei na linii Tylmanowa-Nowy Targ prywatny przewoźnik wygrał przetarg, ale finalnie nie podpisał umowy.
W kwestii porozumienia z Krakowem i Nowym Sączem, wójt Tadeusz Królczyk prowadzi rozmowy z wojewodą małopolskim. – Jeżeli dalej utrzyma się taka sytuacja, że nie będziemy mogli porozumieć się z przewoźnikami na linii Tylmanowa-Nowy Targ, nie mamy innego wyjścia, tylko musimy powołać nasz transport i gmina musi przejąć to zadanie – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt Tadeusz Królczyk. Stwierdził również, że mieszkańcy mają problem z dojazdami i musi zostać on rozwiązany. – Jeżeli nie da się rozwiązać go w sposób partnerski, to nie ma innego wyjścia – skwitował.

Na zakończenie zwrócił się z prośbą do przewoźników, aby zainteresowali się tematem dofinansowań. – Mam nadzieję, że żaden z przewoźników nie będzie miał do mnie pretensji, że gmina przejmie zadanie, które z powodzeniem oni mogliby realizować.

ao/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Realny24.11.2019, 07:26
Do wójta Gminy Ochotnica Dolna
Co z tymi przewozami ! Bo gadać to pan gada ale może zacząć czas coś robić !
Co z tą komunikacją gminną ?
Może następnym razem pan coś dogada za nim zrobi miały być analizy koncepcje a tu co zrobione na odwal się i bez analizy ekonomicznej
Bo widzę ze jakoś dogadywanie z ludźmi gminie nie wychodzi ????Firmy wolą rezygnowac niż jeździć może czas myslec przed a nie po !!!
Tomasz10.11.2019, 12:43
To wszystko jest wina byłego wójta
mieszkaniec08.11.2019, 16:21
Bo są tu nieudacznicy . Tacy tak maja - zawsze pod górę .kto to wybrał nieudaczników /nie głosowałem/
Gilda07.11.2019, 21:54
Wójt myśli że to takie proste uruchomić linię. Kierowców nie ma. Skąd gmina ich weźmie? Co jednym autem zrobi?
JFK07.11.2019, 20:50
Jak zwykle wÓJT chce ale inni sie nie zgadzają/niechcą Pora wÓJCIE nauczyć sie rozwiazywać problemy bo to jest cecha człowieka przedsiebiorczego a nie pietrzyc i zwalać na innych
Tolek07.11.2019, 19:24
Wywalić na zbity pysk tych urzędników, jak nie potrafią podjąć decyzji, to barany niech wypasają może do takiej roboty się nadadzą. Trzeci miesiąc szkoły i młodzież nie ma czym dojeżdżać do szkół. Busy przepełnione jeżdżą jak im się podoba. A tak miały być przywracanie połączenia. Posłowie gdzie teraz są.
fred07.11.2019, 18:55
A kiedy normalne kursy będa do Lipnicy z Nowego Targu? Bo busy Jankara to nie wypał sami emeryci jedzą albo kierowcy wulgarni.a przez weekend to wcale nie jedzą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl