12.11.2019, 18:25 | czytano: 4901

Gmina znalazła miejsce na punkt zbiórki odpadów

Arch. Podhale24.pl
PORONIN. Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla mieszkańców gminy będzie zlokalizowany na terenie dawnej spółdzielni "Samopomoc Chłopska" i zostanie uruchomiony jeszcze w listopadzie.
- Było to zalecenie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, które mówiło, że taki punkt do końca 2019 musi powstać na terenie gminy Poronin - mówiła na ostatniej sesji rady gminy wójt Anita Żegleń, dodając, że choć gmina wiedziała o tym obowiązku już od 2017 roku, to poprzednie władze nie rozwiązały tego problemu. - Zmierzyliśmy się z tym wyzwaniem, mamy pewne rozwiązania długofalowe, natomiast na dzień dzisiejszy udało nam się znaleźć bardzo dobrą lokalizację po byłym budynku Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Udało nam się wydzierżawić od obecnego właściciela jeden z boksów za symboliczną złotówkę - poinformowała.
Punkt będzie działał jeden dzień w tygodniu, w godz. od 9 do 15 i będzie można do niego zwozić posegregowane odpady w czterech frakcjach: tworzywa sztuczne i metal, makulaturę, szkło i odpady elektroniczne. - Będzie to miejsce uporządkowane, zamykane, uruchamiane pod nadzorem naszych pracowników. To nie będzie żadne dzikie wysypisko - zapewniła wójt.

r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl