22.11.2019, 11:02 | czytano: 5866

Od rana do mieszkańców Gronkowa, Leśnicy i Obidowej dzwonią oszuści i próbują wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka"

Arch. Podhale24.pl
Na razie nie ma informacji, że udało im się kogoś naciągnąć, ale policja radzi czujność, a przede wszystkim by przestrzec przed tym starszych rodziców i dziadków, bo to na nich żerują oszuści.
- W rozmowach przekazują, że wnuczek, wnuczka lub inna osoba najbliższa miała wypadek, aby uniknąć konsekwencji należy przekazać pieniądze osobie wskazanej przez oszustów. Przestrzegamy przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Apelujemy, aby osobom obcym nie przekazywać żadnych pieniędzy. Najlepiej się rozłączyć i zadzwonić do bliskiej osoby, aby zweryfikować informację o wypadku - radzi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
oprac.r/
zobacz także
komentarze
Amarylis24.11.2019, 19:43
"najlepiej się rozłączyć"????policja powinna raczej prowokować przekazanie okupu .albo najprościej namierzyć telefon jak napisał wcześniej jamoto
jamto23.11.2019, 19:22
Czy policja nie może namierzyć telefonów i miejsca pobytu tych drani bez sumienia? Albo wykonać prowokacji? Gdybym ja mówił przez telefon np. o przekręcie na VAT-cie to nazajutrz wcześnie rano pewni panowie bez cyrtolenia się zdrutowali by mnie w moim mieszkaniu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl