25.11.2019, 13:03 | czytano: 8760

"Spadaj oszustko!". Kolejny atak telefonicznych oszustów i nowa metoda na "córkę z Ameryki"

Arch. Podhale24.pl
Ponownie na Podhalu rozdzwonili się oszuści. Tym razem do prób wyłudzeń pieniędzy metodami "na wnuczka", "na córkę", "na zięcia" oraz "na córkę z Ameryki" doszło w Czarnym Dunajcu i Zubrzycy Górnej. Czytelniczka, która zadzwoniła do nas z ostrzeżeniem, nie dała się naciągnąć.
- Zadzwonił numer zastrzeżony. Najpierw nikt nic nie mówił, słychać było jakieś dziwne głosy kobiety, a potem się rozłączył. Zadzwonił po chwili, a w słuchawce usłyszałam zapłakany głos, że niby dzwoniła moja córka, że miała wypadek. Szybko się zorientowałam, że to oszustwo, bo wiedziałam, gdzie są i co robią moje córki. Powiedziałam "Spadaj oszustko" i rozłączyła się - opowiada nasza czytelnika.
Policja potwierdza, że oszuści się uaktywnili. - Oszuści dzwonią do mieszkańców Zubrzycy Górnej i Czarnego Dunajca, twierdząc, że córka mieszkająca w Ameryce miała wypadek samochodowy i aby uniknąć konsekwencji należy przekazać pieniądze kurierowi. Zarówno w piątek, jak i dzisiaj nikt z seniorów nie dał się oszukać. Przestrzegamy przed kontaktami z osobami nieznajomymi i apelujemy, aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
asterix27.11.2019, 11:59
Recepta jest prosta - telefony stacjonarne do kosza
Joanna26.11.2019, 12:17
Zastanawiające jest, że policja nie próbuje namierzyć takich przestępców. Gdyby dla przykładu jedna osobę złapali byłoby bardzo dobrze. Nawet nie zapisują danych osób, które zgłaszają że odebrały fałszywy telefon i o mało nie umarły słysząc o tragedii z udziałem ich najbliższych. Fałszywa wiadomość jest tak samo tragiczna w odbiorze jak prawdziwa.
maciek o.25.11.2019, 20:38
.....cóż tu można powiedzieć ..... słabe państwo , głupie, miłosierne społeczeństwo , którego podobno zdrowa tkanka ( czyt: uczciwie pracujący i płacący podatki ) pozwala się ... na każdym kroku.....jeżeli oszustów stać na to by bez mrugnięcia okiem w sposób nikczemny okradać starszych , bezbronnych ludzi to nas powinno być stać na właściwą postawę obronną..... w banalnie prosty sposób wyłapuję te patologiczne jednostki żerujące na ludzkiej naiwności.......--- teraz obrońcy praw człowieka zamknąć twarz ---- patroszę jak prosiaki, połowa przydatnych narządów do ogólnej bazy dla oczekujących na przeszczepy.....druga połowa na wolny rynek a zyski na pokrycie kosztów i strat poniesionych przez ofiary tej patologii.....tych bogobojnych i miłosiernych proszę o niesilenie się na komentarze i prawienie morałów......już dawno jestem zwolennikiem BARDZO PROSTEGO rozwiązania.......każdy obywatel po osiągnięciu wieku pełnoletności powinien się zdeklarować czy chce utrzymywać w więzieniach ( które raczej przypominają sanatoria ) rzesze bandytów - nierobów- czy też nie ma takiego zamiaru... .... ci miłosierni powinni zostać obłożeni extra podatkiem na tych nierobów.....szybko by wyszło ilu mamy chętnych by utrzymywać te placówki......telewizory w celi, siłownie , biblioteki, spacery i przede wszystkim natychmiastowy dostęp do lekarza w czasie gdy pracujący Polak czeka na wizytę nierzadko KILKA miesięcy........chore i głupie państwo...............obrońców bandytów pozdrawiam serdecznie częścią dłoni
Golden Life25.11.2019, 19:49
W Orawce REEAL tak zrobili , też to było ale seniory umówili sie z kuryjerem na przekazanie pieniendzy poczym zadzwonili na Policje i zlapali zloczynce prawie na grącym uczynku .

W Orawce mondre ludzie .

Spadaj Oszustko hehe Banalne .Jest sie czym chwalić
strażak dyndu dyndu25.11.2019, 18:58
Do procederu odbioru kasy wykorzystywani są taksówkarze , którzy niestety nie wiedzą co wiozą . Dostają zlecenie aby odebrać dokumenty z jednego miejsca i dowieźć pod wskazany adres . Tymczasem zamiast dokumentów jest kasa , albo zasadzka Policyjna i Bogu Ducha winny taksiarz ląduje na dołku . Piszę to jako przestrogę dla taksówkarzy .
kkk25.11.2019, 17:54
Do Real. Jak myślisz, ilu jest w Polsce wykluczając dzieci do lat 10 i niemuwlentaa
Orawiok25.11.2019, 16:43
W zubrzycy dolnej tez były telefony.
Gwiazda25.11.2019, 16:36
Real święta prawda
Real25.11.2019, 13:57
Nie rozumiem dlaczego dzwoniący nie umówią się z kurierem , a potem zadzwonić na policje.W ten sposób wyłapali by wszystkich naciągaczy
ens25.11.2019, 13:31
Rozłączcie telefony stacjonarne i po problemie :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl