29.11.2019, 14:07 | czytano: 3565

W grudniu otwarte zostaną trasy narciarskie i internat COS w Zakopanem

zdj. COS w Zakopanem
ZAKOPANE. 28 grudnia zostaną oddane do użytku rozbudowane trasy narciarskie na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Tego samego dnia oficjalnie otworzony zostanie także nowy internat. Łączny koszt inwestycji to 27 mln zł
Zmodernizowane i rozbudowane trasy biegowe będą miały od 1300 do 3750 m. Po to, żeby były dostosowane do potrzeb różnych konkurencji. Trasa o długości 2500 m będzie oświetlona, a także posiadała będzie pełną infrastrukturę naśnieżającą.
– Trasy śnieżne i nartorolkowe są niezbędne w procesie szkoleniowym – tak w sezonie jesiennym i zimowym, jak i letnim. Dostępność ich na miejscu spowoduje, że nie będzie takiej potrzeby poszukiwania alternatywnych miejsc za granicą. Dodatkowo trasy te będą oświetlone, więc treningi będą mogły się odbywać także w godzinach popołudniowych, co jest szczególnie istotne zimą. Oddanie tras do użytku bez wątpienia będzie dla nas wielkim świętem – podkreśla dyrektor COS w Zakopanem Sebastian Danikiewicz.

Początkowo uroczystość oddania do użytku tras, których rozbudowa kosztowała 15 mln zł, planowano w połowie grudnia. Problemem są jednak prognozy pogody, które wskazują, że początek grudnia będzie bardzo ciepły, a opadów śniegu nie będzie. Dlatego inauguracje przeniesiono na 28 grudnia.

Do użytku oddany zostanie także internat z przewiązką. W nim powstało dodatkowych 106 miejsc noclegowych, co jest niezwykle ważne, bo w newralgicznych momentach roku obłożenie obiektów COS Zakopane jest bardzo duże.

– Powstanie tego budynku bez wątpienia zwiększy dostępność do procesu szkoleniowego, gdyż po prostu będziemy mogli zakwaterować więcej osób – dodaje Danikiewicz . Przewiązka pozwoli na to, żeby trenujący sportowcy nie musieli – szczególnie zimą – wychodzić z budynku głównego, żeby udać się do swoich pokoi.
– Dbamy o rozwój infrastruktury w naszych ośrodkach. Wydatkujemy na to setki milionów złotych, żeby nasi sportowcy mogli trenować w świetnych warunkach. Za chwilę COS Zakopane będzie miał do zaoferowania trasy narciarskie na bardzo wysokim poziomie, które pozwolą odbywać treningi przedstawicielom kilku dyscyplin - mówi zastępca dyrektora COS Andrzej Kalinowski.

W ostatnich czterech latach dzięki wsparciu MSiT w COS Zakopane zrealizowane zostały już inwestycje za ponad 100 mln zł. Cały czas trwa także inwestycja za 44 mln zł, czyli modernizacja kompleksu Średniej Krokwi.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl