23.12.2019, 12:59 | czytano: 4337

Nowy skład komisji rewizyjnej. "Dziękuję za brak zaufania i brak wyboru"

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Poprzednia, liczna komisja rewizyjna została rozwiązana i dziś powołano na nowo jej sklad. Nie wszystkim wybór się podobał. Radny Szczerba nie krył rozżalenia, mówiąc że "opozycja została wycięta" i w głosowaniu pokazano, "że nie są ważne kompetencje, ale większość w Radzie".
Do komisji wybrani zostali: Wojciech Solik, Kazimierz Konarski, Stanisław Karp, Marcin Sęk, Maria Łukaszczyk, Paweł Strączek i Tymoteusz Mróz. Chętnych było więcej, niż obsadzonych miejsc.
- Dziękuję za brak zaufania i brak brak wyboru do komisji rewizyjnej - zwrócił się do radnych Zbigniew Szczerba, który nie znalazł się mimo deklarowanej chęci w składzie komisji. - Zgłosiłem się do pracy w tej komisji jako jeden z pierwszych i byłem jej członkiem od pierwszego posiedzenia, czego nie można powiedzieć o innych. Nie wszystkim się może mój styl pracy podobać, ale życzę członkom nowej komisji skutecznej pracy w kwestii zwalczania "szarej strefy", skutecznego egzekwowania pewnych rzeczy, które znaleźliśmy w Zakopiańskim Centrum Kultury. Mam nadzieję, że dzisiaj wybrani członkowie komisji będą nasze wnioski analizować, a sam wybór nie wynika z obawy, że chcieliśmy wrócić do tych wniosków. Mam nadzieję, że będziecie uczciwie podchodzić do kontroli, m. in. w Wydziale Oświaty. To głosowanie pokazało, że większość w Radzie rządzi. Nieważne czy sa kompetencje, czy ich nie ma. Opozycja została wycięta - podsumował radny.

- Ale nikt panu nie zabrania pracy w komisji rewizyjnej. Może pan jak każdy radny brać udział w posiedzeniach, zgłaszać wnioski formalne. więc to co pan mówi to lekka przesada. Też nie jestem już członkiem komisji rewizyjnej i nie widzę w tym problemu - odpowiedział mu radny Jacek Kalata.

- Żałuję, że radny z kilkuletnim stażem nie rozróżnia pracy w komisjach od obecności na posiedzeniach. Współczuję panu - odparował radny Szczerba i w imieniu swojego klubu poprosił o kwadrans przerwy.

Wcześniej jeszcze Rada wybrała przewodniczącego komisji. Padła jedna kandydatura - Kazimierza Konarskiego, który kierował poprzednim składem tej komisji. 16 radnych zagłosowało na niego, nikt nie był przeciw.
- Gdy podsumowywałem dziś pracę komisji - podziękowałem wam wszystkim, że chcieliście państwo ze mą pracować. Ta praca w naszej radzie to nie jest prosta sprawa. Zdecydowałem się nadal pracować w tej komisji, by to - o czym mówił Zbyszek (radny Szczerba - przyp. red.) nie przepadło. Zdecydowaliśmy się zmniejszyć skład komisji - może to dobrze, a może źle. Przyjęliśmy statut, a więc i przyjęliśmy jego konsekwencje. Wierzę, że będziemy dalej współpracować. Wstrzymałem się od głosowania nad niektórymi kandydaturami, ale pracować chce dalej - zapewnił przewodniczący komisji rewizyjnej Kazimierz Konarski.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl