30.12.2019, 11:00 | czytano: 3281

Nowe trasy biegowe i internat sportowy COS w Zakopanem

Zdj. Jowita Kozłowska
Rozbudowane trasy narciarskie i nowy internat sportowy zostały oddane do użytku w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.
Łączny koszt obu inwestycji to 27 mln zł. Zmodernizowane i rozbudowane trasy biegowe mają długość od 1300 do 3750 metrów. Trasa o długości 2500 m jest oświetlona, a także posiada pełną infrastrukturę naśnieżającą.
– To naprawdę duża inwestycja i bardzo się cieszę, iż udało nam się ją skończyć w terminie. Po to jest te sześć ośrodków w Polsce, żeby nasi sportowcy trenowali u nas i nie musieli wyjeżdżać zagranicę. Słuchamy sportowców, jesteśmy otwarci na ich propozycje i rozwijamy ośrodki – mówi zastępca dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Andrzej Kalinowski.

Dyrektor zakopiańskiego ośrodka Sebastian Danikiewicz dodaje, że otwarte w sobotę trasy są bardzo ważnym elementem infrastruktury treningowej. – Wiadomo, że jeżeli chodzi o biegi narciarskie i biathlon to jest niezmiernie ważny element całej infrastruktury w COS. Ale nie tylko dla tych dyscyplin, bo trasy biegowe są też uzupełnieniem innego szkolenia, m.in. kajakarzy, wioślarzy i wszystkich innych dyscyplin, w których wydolność tlenowa jest bardzo ważna – mówi.Danikiewicz podkreśla, iż bardzo ważne jest też oddanie nowego obiektu noclegowego w zakopiańskim COS. – Dzięki temu mamy możliwość stworzenia warunków do rozwoju wielu dyscyplin. Już teraz bardzo wzrosła nam liczba zgrupowań związku kajakowego. Będzie też dużo więcej grup biegowych, niż w poprzednich latach – wyjaśnia.
W nowym internacie sportowym jest 106 dodatkowych miejsc noclegowych, co znacznie zwiększa możliwości przyjmowania grup treningowych, bo obłożenie obiektów COS w Zakopanem w wielu momentach roku jest bardzo duże. W ostatnich czterech latach dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu w COS Zakopane zrealizowane zostały już inwestycje za ponad 100 mln zł. Cały czas trwa także inwestycja za 44 mln zł, czyli modernizacja kompleksu Średniej Krokwi.
– 2020 rok też będzie obfitował w duże inwestycje, m.in. prowadzimy prace w kompleksie Średniej Krokwi, budujemy hotel w Giżycku, będziemy budowali halę sportową w Wałczu itd. To będzie rok sporych inwestycji w ośrodkach COS – dodaje zastępca dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Andrzej Kalinowski.

Źródło: COS Zakopane, oprac. r/zdj.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Brawo30.12.2019, 18:47
Tyle lat tam nic nie remontowali. W końcu PIS dał pieniądze i jest.
Obiektywny30.12.2019, 15:16
Ile kosztuje zwykłego Kowalskiego korzystanie z tej trasy biegowej?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl