03.02.2020, 19:29 | czytano: 7282

Radni oddali fundacji Handicap budynek dawnego gimnazjum

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Radni czternastoma głosami "za" i jednym sprzeciwu i przy czterech głosach "wstrzymujących się" - zadecydowali o wydzierżawieniu budynku bo byłym gimnazjum nr 2 o wartości 11 milionów Fundacji Handicap.
Fundacja będzie zarządzała całym budynkiem, z czego będzie musiała rozliczać się corocznym sprawozdaniem. W budynku ma działać między innymi przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych oraz gabinety lekarskie. Fundacja zdobyła trzy miliony dotacji od Urzędu Marszałkowskiego na działanie placówki. Ma również - na własny koszt - wykonać remont o wartości 6 milionów złotych oraz ponosić koszty eksploatacji. Czynsz za dzierżawę to sto zł miesięcznie.
Handicap za cel stawia sobie aktywizację sportową i integrację osób o obniżonych możliwościach psychofizycznych związanych z niepełnosprawnością, chorobami i skutkami zaawansowanego wieku.

Podjęcie decyzji poprzedziła ostra wymiana zdań. Piszemy o tym w artykule obok. A w galerii poniżej - zdjęcia budynku, w którym na mocy umowy - przez 119 miesięcy swoją siedzibę będzie mieć Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl